Anasayfa Astroloji Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri

194
0
Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu (21 Ocak – 18 Şubat) Zodyak’ın 11. burcudur. İnsanlığın ve her şeyin sembolü olan bu burç, modern, bağımsız ve özgürlüğü seven bir insan modelini temsil eder. Yeni çağdaki her şey Kovaları büyülerken, her türden isyankarlık onları özgürleştirir. Kova, kaşiflerin, mucitlerin, maceracıların ve vizyon sahibi kişilerin burcu olarak bilinir. Sevimli ve neşeli bu kişiler sosyal cazibeye sahip olma eğilimindedir. Ancak, gerçekten derin ilişkiler kurabilmek ve onları geliştirmek için gereken derinliğe sahip olmadıkları görülür. Bu nedenle, Kovaların çok fazla tanıdığı olabilir, ancak çok az yakın arkadaşı olacaktır. Yine de, sosyal çekicilikleri, pazarlık edilemez niteliktedir ve ayrıca, sıklıkla, karşı cins tarafından oldukça çekici olarak algılanırlar. Ancak, aşık bir Kova asla Balıkların istediği kadar romantik hissetmez ve hissettiremez. Onlar için en önemli ve hayati olan şey dünyadır. Bu nedenle çoğunun aklında bir misyon vardır. Bazı Kovalar tamamen sıradan bir yaşam sürecek gibi görünse bile, bir şekilde kendilerini bir hayır işine adadıklarını görürsünüz. Ancak cömert ve şefkatli olan Kova, Balık ve Yengeç’ten çok daha farklıdır. Kovalar daha pratiktir ve keskin bir göze sahiptir. Bununla birlikte, ebeveynler, eşler veya arkadaşlar olarak çok destekleyici ve cesaretlendirici olabilirler.

 • Yönetici gezegeni: Satürn ve Uranüs
 • Element: Hava
 • Karakter: Sabit (= kararlılık)
 • Sembol: Bir su kabını boşaltan / taşıyan bir adam.
 • Sembolün anlamı: Can suyu, insanlığın beslenmesinde dünyadaki tatlı suyun katkısı
 • Dikkate değer nitelikler: Liderlik becerileri, doğru, bilimsel, samimi, ciddi, insancıl, işbirlikçi, tarafsız, yaratıcı, felsefi, sezgisel, hoş, düşünceli, ileri grüşlü.
 • İstenmeyen kişilik özellikleri: Aşırılık yanlısı, tutarsız, soğuk, inatçı, öngörülemez, uzak.
 • En şanslı taşlar: Ametist ve Mavi Safir.
 • En şanslı renkler: Elektrik Mavisi, Gri, Ultramarin Mavisi.
 • En şanslı numaralar: 4, 8, 13, 17, 22, 26, 31, 35
 • Uyumlu burçlar: İkizler, Terazi.
 • En şanslı gün: Cumartesi
 • En derin ihtiyaç: Bilmek, deney yapmak ve yenilikleri deneyimlemek.
 • Denge için en çok ihtiyaç duyulan kalite: Sıcaklık ve Duygu.
 • İlgili çiçekler ve bitkiler: Orkide, Meyve Ağaçları

Kova Burcu Doğası

Kova, çok hassas olma eğilimi gösteren ve eleştiriden kolayca zarar görebilecek olan Zodyak’ın 11. Burcudur. Su taşıyıcı olarak da bilinir. Etrafında çok insan var olabilir, ama aslında çok az iyi arkadaşı bulunur. Elektriksel dengede kalırsa, iletişimde iyi olabilir. Aynı dalga boyunda olan insanlardan hoşlanır. Dürüsttür ve sık sık değişikliklerden kaçınır, ancak insanlar doğalarından yararlanmaya çalıştığında, çok üzülür. Ve birileri onları incittiğinde veya aldattığında, intikam duygularını uzun süre besleyebilir. Kişisel hayatlarında huzurlu olmayı tercih eder. İlişkilerine duygusal olarak nadiren bağlanır. İnsanlar zekalarından etkilenirler. Hızlı öğrenme eğilimindedirler. Meraklıdırlar ve etraflarındaki her şeye ilgi duyarlar.

Kova Burcu Genel Özellikleri

Doğada asi ve benzersiz olan Kova burcu, zekayı, kendiliğindenliği ve bağımsızlığı ifade eder. Bu kişiler sınırların dışında düşünen ve eksantrik bir bakış açısına sahiptir. Ya soğuk, duygusal olarak ayrışmış ya da aşırı duygusal olabilirler. Bazen düşünme biçimleri bazı insanların anlayamayacağı kadar ileri düzeydedir.

Gerçek duygularını gizleme konusunda ustalaşırlar, ortaya çıkarmayacakları karanlık bir tarafları vardır. Kova burcunun klasik olumlu ve olumsuz kişilik özellikleri hakkında bir fikir edinmek için okumaya devam edin.

Kova Burcu Olumlu Özellikleri

Açık Fikirli

Bir Kova inanılmaz derecede açık fikirlidir ve bir şeyleri diğerlerinden farklı düşünmeye ve yapmaya meyillidir. Bir kitabı kapağına göre yargılamak onlara göre değildir.

İnsancıl

Bu burç, tüm Zodyak içerisindeki en insani burçtur. Nazik ve şefkatlidirler ve insanlığın hizmetinde çalışmaktan gerçekten zevk alırlar. Kova, dünyanın tüm insani sorunları için kocaman bir kalbe ve yumuşak bir vicdana sahiptir.

Yaratıcı

Bu kişilerin yaratıcı bir zihni bulunur. Sanatı, kendilerini ifade etmenin bir yolu olarak kullanmaktan gurur duyarlar. Bağımsız doğaları nedeniyle, kalabalığı takip etmezler. Bu yüzden yaratıcılık alanlarında gelişirler.

Özgür Ruhlu

Kova, gerçek bir özgür ruhtur ve herhangi bir kişi olmalarını önleme girişimlerini geri çevirirler. Bir hava burcu olarak, çığır açan fikirleri üzerinde çalışmak için kendi alanlarına ve özgürlüklerine ihtiyaç duyarlar

Entelektüel

Onlar entelektüel bir dâhidir ve başkalarını orijinal fikirleriyle şaşırtabilirler. Genel olarak entelektüel isyancılardır ve fikirlerini yüksek sesle savunurlar. Soyut kavramları oluşturma ve anlama konusunda sonsuz bir ilgiye sahiplerdir.

Kova Burcu Olumsuz Özellikleri

Kova Burcu Olumsuz Özellikleri

İtici

kova burçları hızlı düşünürler ve ortaya çıkabilecek tepkilere zar zor dikkat verirler. Bu kişiler büyük bir özgürlük hissine sahiptir ve asla başkalarının kendileri hakkında ne düşündükleri ve nasıl olmasını istedikleriyle sınırlı kalmak istemezler. Özgürlüklerini ifade etmek isterler ki bu konuda genellikle hızlılar.

Öngörülemez

Ne zaman ne yapacaklarını tahmin etmek zor olabilir. Çok önceden tahmin edilemez olma eğilimindedirler. Onları tanımaya başladığınızı düşündüğünüzde bile sizi tamamen şaşırtan bir şey yaparlar.

Tutarsız

Sürekli değişen ve gelişen bir kimliğe bağlı olarak, zaman zaman tutarsız oldukları görülebilir. Ancak, tutarsızlıklarını tasvir eden şey karakterleri değil eylemleridir.

Aşırılık

Kovalar sınırları daima aşan şeyler yapar. Öfkeleri bile kişinin hayal gücünün ötesindedir. Çok üzgün, moral bozucu, sıkıntılı ve bir ölçüde çok mutlu olabilirler. Aşırılık yanlısı insanlar olarak bilinirler.

İnatçı

Açık fikirli olduğu gibi, Kova sabit kafalı bir burçtur. Bu, onların inatçı insanlar olduğu anlamına gelir ve bir kez bir şey hakkında karar vermişlerse, fikirlerini değiştirmek genellikle zordur.

Aşk ve İlişkiler

Aşık Kova, en az beklendiği zaman şaşırtma ve şok etme eğilimindedir. Aşk söz konusu olduğunda çokça eğlenceli olurlar. Onlar için sevdikleri kişi çok önemli ve özeldir. Uranüs gezegeni tarafından yönetilen Kovalar aşık ve yaratıcı olmaya eğilimlidir. Bir ilişki içinde genellikle yavaş davranır çünkü başkalarına güvenmeleri kolay değildir. Bu hava burcu , sevginin mahremiyetini dengelemekte güçlük çekmektedir ve kendisi için onu zorlayan duyguları entelektüelleştirme eğilimindedir. Bir ilişki içindeyken sevgi dolu olduklarını gösteremeyebilir ve “Seni seviyorum” demeyebilirler. Ancak, sevgilerini, kendileri için doğru olduğunu düşündükleri çok özel bir şekilde gösterecekler ve sevdiklerine kendilerini özel hissettireceklerdir. Aşık Kova, sevdiği kişiyle kaliteli zaman geçirmek ister ve kesinlikle onu şaşırtır.

Arkadaşlar ve Aile

Kova burcuna mensup kişiler, insanlarla iyi sosyalleşebildikleri halde yakın arkadaşlık kuramazlar. Genellikle yaratıcı, dürüst ve entelektüel olma eğilimi olan arkadaşları tercih ederler. Her zaman arkadaşları ile benzersiz şeyler denemeye hazırlardır. Bu burçtan bir arkadaşa sahip olmak gerçekten şanslı olmak demektir, çünkü arkadaşları için kendilerini feda etmeye hazırlardır.

Aile içinde her zaman söyleyebilecek bir şeyleri olan isyankar tiplerdir. Mutlu olmak için paraya ihtiyaçları yoktur. İyi arkadaşlar ve sevgi dolu bir aile onlar için yeterlidir. Onlar sevdiklerine karşı koruyucu olan türdendir. Sevecen burçlara mükemmel bir örnektir. İlginç arkadaşlara ve sevgi dolu bir aileye sahip olmaktan başka bir şey istemezler.

Kariyer ve Para

Kova burcu bireyleri, akıl ve yenilikçi düşünceleri ile tanınırlar. Bilgilerini arttırmayı severler. Kariyerlerinde ve işlerinde aradıkları temel özellikler özgürlük, esneklik, yaratıcı güç, destek, büyüme ve takdirdir. Başarılı olmak için yürürken yollarında duran hiçbir şeyi veya kimseyi kabul etmeyeceklerdir. Büyüme, eşitlik ve gerçek üzerine fazlasıyla odaklanmışlardır. Liderlik etmek için doğdukları kolayca anlaşılabilir.

Diğer bazı burçlara kıyasla çok da paralı değillerdir. Parayı son derece önemli olarak görmezler, aksine onlar için ihtiyaçlarını karşılayacak bir araçtır. Onlar için hedeflerini takip etmek, ne kadar para kazanabileceklerinden daha önemlidir. Ancak nakit paraları varsa, bu kişiler parayı satın alabilecekleri en iyi şeylere harcamayı tercih eder.

Bir Kovayı Kendinize Nasıl Çekersiniz?

Bir Kova bireyini yanınıza çekmek çok zor olmayacaktır. İşte size Kovayı tam olarak nasıl çekebileceğinizi gösteren akıllıca ipuçları.

İletişimsel olun: İyi iletişim, bu kişileri çekmenin anahtarıdır. Her şeyden çok iletişim uyumluluğuna ihtiyaç duyarlar. Onları arkadaşça ve esprili bir sohbete sokun, farklı veya ilginç bir yere götürün, ancak arzu ettikleri zaman yalnız bırakın. Olumlu şeyler konuşun ve ilk başta yapışkan davranmayın.

Çok fazla şikayet etmeyin: Bu kişilere asla hatalarından bahsetmeyin. Kolayca bir tanesini kabul edeceklerdir ama sonra unutacaklarını bilmelisiniz. Bir hata onlar için gerçekten önemsizdir ve üzerinde durmaya devam ederseniz, sadece garip olduğunuzu düşüneceklerdir.

Bir şeyler hakkında fikirlerini isteyin: Sağduyulu ve bir şeyleri çözebilen insanları severler. Onları ilginç konularla büyüleyin. Asi bir yanınızın olduğunu gösterin. Sorular sorun ve bir şeyler hakkında fikirlerini alın. Böylece sizin için çok özel ve önemliymiş gibi hissetmelerini sağlayın.

Kova Burcu Erkeği

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcu erkeği doğası gereği belirgin ve kuvvetlidir. Daima gerçeği arar ve çevrelerinde olup biten her şeyi bilmek için güçlü bir arzuya sahiptir. Bu erkekleri sıklıkla meşgul bulursunuz. Çünkü sürekli bir şeylerle ilgilerdir ve durmak bilmezler. Diğer ince özelliklerinden bazıları şunlardır:

Bu erkekler büyük hayal gücüne sahip, zeki ve fikirlerini eyleme geçirmeye kararlılar. Sanata ve makinelere karşı özel ilgileri var ve bu yüzden araçlar, bilgisayarlar, sahne sanatları, müzik hayatlarında büyük bir öneme sahip. Çok yumuşak bir ses tonuyla konuşur ve kibardırlar, ancak temelde uyumsuz insanlar oldukları akılda tutulmalıdır. Yaşadıkları dünyada önemli değişiklikler yapmak istediklerinde sosyal normlara ya da popüler görüşlere karşı gelmeye aldırmazlar. Gelişimsel faaliyetler ve araştırmalar onları çok fazla ilgilendirir, ancak sosyal çalışma yapmaktan da çekinmezler.

Bu adamlar tahmin edilemez olabilir. Nasıl davrandıkları ya da ne yapacakları konusunda hiçbir zaman sabit bir kalıpları yoktur. Örneğin, iyi zamanların tadını çıkardıklarını düşünüyor ve maceracı bir yolculuğa çıkmalarını bekliyor olabilirsiniz, ancak bir anda inzivaya çekilerek girerek sizi şaşırtabilirler. Coşkulu, esprili, şefkatli ve sosyaldirler. Ancak, duygusal olarak insanlara kolayca yaklaşamazlar. Bir miktar mesafeyi koruyacaklardır. Ancak bir şeylerden emin olduklarında, Kova erkekleri arkadaşlarına yardım etmek için geri durmayacaktır.

Bu erkekler idealist olma eğilimindedir ve ortalama bir insanın yüksek beklentilerini yerine getirmesi zordur. Hem kişisel hem de profesyonel ilişkileri, koşullara uyum sağlama yönündeki gerçek girişimlerine rağmen acı verici olabilir. Bağımsızlıklarından ödün vermek istemedikleri için büyük bir taahhütleri bulunur. Bu isteksizlik, özellikle romantik ilişkilerde bir engel teşkil edebilir. Çok sezgiseldir ve geleceği açıkça görselleştirir. Ancak, gelecekle çok fazla meşgul olduklarından, şu an içinde yaşamayı unuturlar.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova kadınları Zodyak’ın en zeki, bağımsız ve arkadaş canlısı kadınlarıdır. En zor şeylerin bile üstesinden gelmelerine yardımcı olan büyük güçleri vardır. Dürüst ve güçlü inançlara sahiplerdir ama aynı zamanda tarafsız ve başkalarının bakış açısına hoşgörülü yaklaşabilirler. Kova kadınları doğru, bağımsız ve şefkatlidir. Her zaman büyük resme bakmaya çalışırlar ve toplumun iyileştirilmesi için çalışma sorumluluğunu almaktan çekinmezler. Zekası, bilgeliği ve şefkatli doğası ile ünlü olduğu için arkadaş edinmeleri zor değildir. Sosyal çevrelerinde popülerlerdir. Ancak duygusal bağlılıktan uzak dururken samimi bir ilişki kurmak için zaman harcarlar.

Kova kadınları tahmin edilemez ve pratik olmaya meyillidir ve bu duruma ayak uydurmak başkaları için çok zor olabilir. Kova kadınlarını anlamak için çok sabra ihtiyacınız olacaktır. Fakat duygusal alanlarını anladığınızda, onlarla iyi geçinmek kolaylaşır. Kova kadınları çıtayı gerçekten yüksek tutar ve diğerlerinden de aynı şeyi bekler. Kova kadınlarının duygusal olarak kolayca hayal kırıklığına uğramasının nedeni budur. Yanlış sözler ve parite altı performans onları çok rahatsız eder. Dahası, kolayca affetmezler.

Kova kadınları entelektüel olarak doğarlar ve büyük liderlik özelliklerine sahiptirler. Bilgilerini paylaşmaya bayılırlar, bu onların kendi bilgilerini genişletmelerine yardımcı olur. Takım çalışması onları yakından ilgilendirir. Bu kadınlar çalıştıkları firmalar için büyük değerlerdir. Mesleki ve sosyal konum ve güç, onları zenginlikten daha fazla çeker. Rahat bir yaşam tarzı tercih etseler de, nadiren para peşinde koşarlar. Bu kadınlar olası finansal kazanımlara bakılmaksızın potansiyellerini keşfetmeyi ve yükseklere çıkmayı severler.

Kova kadınları kendi kurallarına göre yaşar ve ayrıca sezgilerini dinleyen ve kendilerine sadık kalan insanlara hayran kalır. Başkalarının mahremiyetine saygı gösterecek ve diğerlerinden de aynı şeyi bekleyeceklerdir. Huzurlu bir şekilde yaşamaya inanırlar ve başkalarına görüşlerini asla empoze etmezler.

İlişki Durumları

Aşk

Bir Kovanın ilgisini çekmek için en iyi şey kültür ve gelecekteki olanaklarla ilgili canlı bir sohbet olacaktır. Tamamen samimi doğası gereği, aşk söz konusu olduğunda onlar için en uygun insanlar şaşırtıcı olanlardır. Kovalarla uzun süreli bir ilişki için gerekli olan en önemli iki özellik dürüstlük ve samimiyettir. Kuşkusuz, onlar için doğru tür bir partner bulmak kolay bir iş değildir.

Babalar

Bir Kova babası, çocuklarına karşı dürüst ve arkadaşça davranır. Çocuklarına çok fazla özgürlük tanır ve yeni ve değişen çevreye kolayca uyum sağlar. Bu nedenle baba ve çocuk arasında nadiren herhangi bir nesil farkı ortaya çıkar. Buradaki risk, çocuğun kendisine verilen özgürlüğü kötüye kullanmasıdır. Babanın ihtiyatlı olması gereken tek şey budur.

Anneler

Bir Kova annesi, çocuklarına tıpkı arkadaşları gibi davranmayı seçecektir. Onlara çok açık olacak ve ihtiyaç duydukları tüm özgürlüğü sunacaktır. Herhangi bir sınırlama getirmeyecektir. Bu yüzden yine benzer risk, çocukların bu özgürlüğü kötüye kullanmalarıdır. Bu yüzden, kırmızı çizgileri net bir şekilde çizmek en iyisidir.

Arkadaşlar

Dostluk ilişkilerinde Kovalar son derece sadık ve merhametli olur. Yalnızca arkadaşlarına yardım etmekle kalmaz, aynı zamanda sorunlarını çözmeye çalışır ve onlara en iyi çözümü önerir. İhtiyaç duyduklarında arkadaşlarıyla ilgilenir ve arkadaşlarının tökezlemelerine izin vermezler.

Bir Kovaya Aşık Olmak

Paylaşmak, icat etmek ve isyan etmek bir Kovanın doğal nitelikleridir. Modernite hayatı içine çeker ve yenilik onları memnun eder. Kovalar, çok kibar ve kendine has olma, hatta zaman zaman eksantrik olma açısından cömert, hatta birçok kişi için gizemlidir. Kendi kişisel önceliklerini, stillerini ve düşüncelerini belirleyerek, değişimi arzular, çoğaltır ve teşvik ederler. Bununla beraber diğer insanları şaşırtan bir yapıları vardır. Doğası gereği, çoğu korkusuz ve profesyonel, gerçek araştırmacılar, gizli sırları ortaya çıkarmayı dilerken yetenekleri ile hataya karşı sezgiseldirler. Duygu olmadan sorgulama, çözme, deney yapma ve analiz etme yeteneği bakımından, çok mantıklı ve harika bilim adamları, matematikçiler ve mucitler olabilirler. Kovaların çoğu, değişken normlardan ve geleneklerden zevk alır ve nadiren çatışmadan korkar.

Cool, kişiliksiz ama bencil ve zevkli Kova, varlığını ve şeklini tam olarak kabul etmeden önce sevginin derinliklerini ve kapsamını araştırmak istemektedir. Aşk, bu burç için evrensel ve özverilidir. Kova, tüm ilişkilerinde ve sayısız arkadaşlıklarında önyargısız ve eşit olduğuna inanmak ister. Bir Kovanın her zaman çok sayıda arkadaşı olur. Ve çekici kişiliği, vizyoner yaklaşımı ve hoşgörüsü ile nadiren bir eş veya arkadaş sıkıntısı çeker. Yeniliğe olan sevgisi onu sıradanlığa ve geleneklere meydan okuyan birine dönüştürür. Bu nedenle, sevgiye boyun eğmeden önce, Kovalar her şeyi test etmekte tereddüt edemez. Bununla birlikte, açık ve dürüst olmaları koşuluyla, bazen sıradan arkadaşlıkları sevgi ile karıştırmakla sonuçlanabilirler. Bu nedenle, boş, doyumsuz veya aşık olmuş hissetmek kafalarını kolaylıkla karıştırabilir.

Cinsellik

Bu burç, cinselliğe ilerici bir yaklaşım getirir. Elbette, cinsel ilişkilerde bağımsızlığın önemine ve her bireyin kendi kişisel yaşamına hakkı olduğuna inanır. Ancak Kova diğer burçlardan daha serbest ya da daha sadık değildir. Monotonluk, rutin ve akılsız gelenek, Kova burcunun içindeki isyankarı daima ortaya çıkarır. Deney gezegeni olan Uranüs’ün yönettiği bu burç, cinsellikte devam eden heyecanı teşvik etmek ve yeni şeyler denemek için yanıp tutuşur. Bu, herkesle yatağa atlamak istediği anlamına gelmek zorunda değildir. Tek eşlilik genellikle Kova için bir sorun değildir. Hatta cinsel olarak genellikle çok sadık olabilir.

Kova, yeni ve farklı olanı merak ettiği için, bu burç ile cinsel ilişkilerin sürekli taze ve canlı tutulması gerekir. Aşk ilişkilerinin bayat ve ilgi çekici görünmemesini önlemek için, değişikliklerin üstesinden gelmeyi tercih eder. Çoğu zaman ayrı zaman geçirmeyi içeren yarı müstakil bir birliktelik içinde daha mutlu olur. Pürüzsüz aşk, Kovanın ilişkilerinin ölüm öpücüğüdür, yokluk çoğu zaman kalbinin daha da büyümesini sağlar.

Bilmeniz gereken, Kovaların aşk meseleleri söz konusu olduğunda nadiren kurallara bağlı kalmalarıdır. Başkalarının uyuşması muhtemel olmayan kendine özgü ahlaki ve standartlar dizisine sahiptir, ancak sırayla başkalarının istediği gibi yapma hakkını kabul ederler. Cinsel olarak bir Kova burcunu şok etmek neredeyse imkansızdır. Zodyak’ın en ileriye dönük burcu olarak, bu kişilerle her şey yolunda gider. Tutarsızlığa şiddetle karşı çıkan Kovalar, normlardan bir şekilde farklı olan cinsel eşleri tercih eder ve karşılarındaki kişi sıradanlıktan ne kadar uzaksa o kadar iyi hissederler. Irk, sınıf, yaş ve cinsellik, duyulan aşka engel değildir.

Açık fikirli, hoşgörülü ve iddiasız Kova harika bir cinsel partner ve arkadaş olur. Ancak eski moda romantizm ve gerçekten özel hissetmenizi sağlayacak bir sevgili arıyorsanız, tipik Kovanın size uyması pek mümkün değil. Duygusal olarak kopuk ve duygusallıktan mahrum oldukları için şefkatlerini ifade etmekte çok rahat değillerdir. Bir Kova burcunun “Seni seviyorum” dediği nadir olarak görülür. Ancak söylediklerinde, hislerinin gerçek olduğunu bilirsiniz. Doğası gereği bu kişiler özgürlükçü insanlar olduğundan, birçoğu, aşk hayatlarında cinsel özgürlük ve münhasırlık arayışı içindedir. Gündelik ilişkilerin söz konusu olduğu durumlarda, aynı anda iki veya daha fazla partner edinmek gibi bir sorunları olmaz. Daha uzun süreli bir ilişkide bile, Kovalar seçeneklerini açık tutmaktan ve kendilerini asla bir kişiye bağlı olarak görmemekten hoşlanırlar. Sadakat gerçekten tipik bir Kova burcunun zihniyetinin bir parçası olmadığı için, zaman zaman onları saptırmak için hazırlıklı olmanız gerekebilir.

Sağlık

Kova Burcunda doğan insanlar genellikle zayıf bir kemik yapısına sahiptir. Bu nedenle küçük bir düşme veya kaza bile kırılmaya neden olabilir. Sinir sistemi, kalp, omurga, boğaz ve mesane, sağlık cephesinde de endişe yaratabilir. Bununla birlikte, sindirim sistemleri her türlü mutfağa kolayca uyum sağlayabilir. Çok fazla endişelenmeye yatkın oldukları için, uzun vadede beyin tümörüne veya epilepsiye neden olabilecek beyin hastalıklarına maruz kalabilirler. Yine de, uzun yıllar iyi bir sağlıkla yaşama eğilimindedirler.

Muhtemel Sağlık Kaygıları

Bu insanlar her türlü bağımlılığa çok dikkat etmelidir. Sinir sistemi, uykusuzluk, huzursuzluk vb. rahatsızlıklarına eğilimli oldukları için sinir sistemleri konusunda dikkatli olmalıdırlar. Fitness konusunda bilinçli olmalarına rağmen, formda kalmaları için sürekli bir motivasyona ihtiyaçları vardır.

Önerilen Beslenme Düzeni

Kovalar dolaşım sistemlerine uygun maddelerden oluşan ve kan şekeri seviyesini kontrol altında tutan bir beslenme düzenine sahip olmalıdır. Ceviz, balık, armut, limon, portakal, elma, istiridye, turp, mısır, şeftali, ıstakoz, marul, ton balığı ve greyfurt onlar için yararlıdır. Tatlılardan ve gazlı içeceklerden uzak durmaları gerekir. Bu kişiler, abur cubur veya zayıf besin değeri olan yiyecekleri tüketme eğilimindedir. Çok fazla fındık, tahıl, meyve ve sebze tükettiklerinden emin olmaları gerekir. Kafein onlara iyi gelmez, bu yüzden kahveyi bitki çayı ile değiştirmeyi düşünmeliler.

Fiziksel Yapı

Çoğu Kova insanının vücut yapısı, boyun nispeten kısa ve kalın olabilse de, ince ve uzun olma eğilimindedir. Çekici, keskin bir burunları ve koyu renkli saçları bulunur. Parlak gözleri onlara canlı bir görünüm verir, ancak yüzleri ciddi bir ifadeye bürünebilir. Gülüşleri incedir ve yanaklarında gamzeler olma eğilimindedir. Açık ve net bir sese sahiplerdir. Bazen biraz eksantrik olabilirler. Ancak, dışarıdan nasıl göründüklerine bakılmaksızın, büyük olasılıkla içten içe zevklilerdir.

Güzellik

Kova son derece şanslıdır. Çok fazla makyaj yapmaya ihtiyaçları bulunmaz çünkü doğal olarak güzellerdir. Bazen de saç şeklini değiştirmeyi severler. Neredeyse her tür elbiseyi zarafetle taşıyabilseler de, retro görünüm onlara daha çok yakışır. Basit kıyafetlerle giyinmeyi çok severler. Konfor onlar için modadan önce gelir. Giydikleri kıyafetlerde pratikliği önemserler.

Önceki İçerikTavla Nedir, Tavla İsmi Nereden Gelir?
Sonraki İçerikHangi Odaya Nasıl Bir Avize Seçilmeli?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz