Anasayfa Astroloji Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

373
0
Başak Burcu Özellikleri

Başak burcu (24 Ağustos – 22 Eylül) sembolüne çok benzeyen, kadınsı, zarif ve sorumluluk sahibidir. Zodyak’ın 6. burcu Başak, aynı zamanda titiz bir mükemmeliyetçidir. Bu kişilerin çoğu, samimi ve aileye, arkadaşlarına ve sevdiklerine karşı özen gösteren insanlardır. Bununla birlikte, bir dereceye kadar endişeli olma eğilimindedirler. Birçok fikrin, olayın ve durumun eleştirisi ve titizliği Başaklar için acı kadar eşit bir sevinç kaynağı olabilir. Başak burcunun bu niteliği, onları yaklaşımlarında biraz huzursuz ve olumsuz yapar. Bununla birlikte, Başak bir Dünya burcudur ve tüm dünyaya benzeyen nitelikler ve yetenekler bu kişilerin karakterlerinin bir parçasıdır. Bu, onları nazik, sevecen, sorumlu ve besleyici yapar.

Bu, Başak bireylerinin kişiliğinin çok önemli bir yönüdür. Bu mükemmeliyetçi insanların çoğu büyük organizatörlerdir ve bu nedenle, belli bir kurallar dizisine sahiplerdir, bu kurallara uyarlar başkalarının da bunlara uymalarını beklerler. Nadiren bir Başağın masasını dağınık olarak bulabilirsiniz. Metodik ve verimli olan Başaklar, başkalarına, özellikle de yakın oldukları kişilere yardım etmeye de daima açıklardır. Uzman iletişimcilerdir, ayrıca tavsiye vermede genellikle iyilerdir.

 • Yönetici gezegeni: Merkür
 • Karakteri: Değişken (= esneklik)
 • Sembolü şunları belirtir: İştah, zindelik, moda, hijyen ve sağlıkla ilgili konular.
 • Özellikleri: Dünyevi, değişken, dişil, soğuk.
 • Dikkate değer nitelikler: Düşünceli olma, duyarlılık, verimlilik, ihtiyatlılık, zeka, evrensellik, basiret, çalışkanlık, eylem odaklılık, sezgisellik, mükemmeliyetçilik.
 • İstenmeyen kişilik özellikleri: Bencillik, huzursuzluk, gizlilik, şüphecilik, soğukluk, tepkisizlik, tutarsızlık, kararsızlık, çekingenlik, hesapçı yaklaşım.
 • En şanslı taş: Zümrüt.
 • En şanslı renkler: Yeşil ve toprak tonları
 • En şanslı numaralar: 5, 14, 23, 32, 41, 50
 • Uyumlu burçlar: Boğa, Oğlak
 • En şanslı gün: Çarşamba
 • En derin ihtiyaç: Faydalı ve üretken olmak
 • Denge için en çok ihtiyaç duyulan kalite: Daha geniş bir perspektif
 • İlgili çiçekler ve bitkiler: Nergis, özellikle mavi ve sarı küçük, renkli çiçekler.

Başak Doğası

Başak burcu, saflığı gösteren Bakire tarafından sembolize edilir. Gururlu olabilir ama her zaman böyle değildir. Çok iyi bir altıncı hisse sahiptir, bu da bu kişileri oldukça farklılaştırıyor. İnsanların zayıf amaçlarını hissetmek için tekinsiz bir yeteneği vardır. Bu diğerleriyle ilişkilerinde kendisini fazlasıyla şaşırtır. Oldukça pasif olsa da, gerekli olduğunda çevik olabilir. Başkalarına mantıksız gelebilecek bir temizlik delisidir. Akıllı olsa da, günlük işlerle ilgili sık sık kafası karışabilir. Tam olarak dışa dönük olmayabilir, ancak yeni temaslar kurmakta iyidir. Keskin sorumluluk duygusu sık sık strese neden olabilir. Duygusaldır, ancak nadiren duygularını dışa vurur, bazen kendine saklamayı tercih eder. Bu durum bazen strese sokabilir. Çoğu zaman aşırı derecede kritik olma eğilimindedir. Düzen konusunda takıntılıdır; etrafındaki her şeyi düzenli ve temiz tutmaya çalışır. Kişisel cephesinde rahatça ilerlemesi için, sorunları ortaya çıkar çıkmaz çözmesi önemlidir.

Başak, yalnızca düşünceleri değil aynı zamanda onları ifade etme şeklini de sembolize eden Merkür gezegeni ile ilişkilidir. Aynı zamanda tüm dillerden sorumlu olan gezegendir. Güneşin etrafında dolaşıp diğer gezegenlerden daha hızlı hareket eder. Merkür ayrıca, iyiyi kötülükten uzaklaştırmaya yardımcı olan entelektüel ayrımcılıkla da ilgilidir.

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak, Zodyak’ın altıncı burcudur ve işlerin mükemmellik ile gerçekleşmesini sağlayan burç olarak kabul edilir. Başak güvenilir, organize, sağduyulu olmayı ve hayatı bölümlere ayırarak yaşamayı sever. Başaklar çok yeteneklidir ve akıllara durgunluk veren bir havaya sahiptir.

Olumlu Özellikler: Zeka, Analitik Düşünce, Dürüstlük, Güvenilirlik ve Mükemmeliyetçilik.

Olumsuz Özellikler: Kritik, Yargılayıcı, Telaşlı ve Yavaş.

Başak Burcu Olumlu Özellikleri

1. Zeka

Başak bireyleri son derece akıllıdır ve bilgi rezervlerini genişletmeye her zaman hazırdır. Merkür gezegeni tarafından yönetilen Başak, zekanın burcudur.

2. Analitik

Başak, zor sorunlara çözüm bulma yeteneğine sahip analitik bir akla sahiptir. Sorunlara çözüm bulmalarını sağlayan şey, ayrıntılara verdikleri dikkatleridir.

3. Dürüstlük

En dürüst burçlardan biridir. Her zaman size tam olarak sizinle ilgili nasıl hissettiklerini söyleyecektir. Onlar için dürüstlük, gerçek acı veriyor olsa bile en iyi politikadır.

4. Güvenilir

Başak bireyleri son derece güvenilirdir ve taahhütlere ayak uydurur. Çok rasyonel oldukları için karmaşık görevleri verimlilik ve mükemmellik ile tamamlamaları konusunda onlara güvenebilirsiniz.

5. Mükemmeliyetçi

Tüm burçların en mükemmeliyetçisidir. Sadece en iyisine razı olurlar. Onlar için güven, hırs ve zeka son derece çekicidir.

Başak Burcu Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Başak Burcu Negatif Özellikleri

1. Kritik

Başak bireyleri, üstesinden gelmek zor olan birkaç burçtan biridir. Her zaman kolay değildir. Aşırı derecede kritik ve talepkar olabilirler. Çoğu zaman eleştirilerini yanlış zamanlarında verme eğilimindedirler.

2. Yargılayıcı

Bu burca mensup kişiler gereğinden fazla yargılayıcı olma eğilimindedir. İnsanları o kişinin hayatındaki belirli bir bakış açısına dayanarak değerlendirir ve yargılarlar. Bu, çok fazla kişilerarası çatışmalara neden olan olumsuz özelliklerden biridir.

3. Eski Kafalı

Bireyler, biraz muhafazakar ve eski kafalıdır. Gerçekten modern değişikliklere girmez ve eski geleneksel yöntemlere dayanan şeyleri tercih eder. Bazen bilgiçlik gösterirler.

4. Yavaş

Başak bireylerinin alışması ve harekete geçmesi diğer burçlardan daha uzun sürer. Genel olarak insanları tanımakta çok yavaşlardır.

Aşk ve İlişkiler

Bir Başak daima size karşı nazik ve sevgi dolu olacaktır. Muhafazakar doğası gereği, bu kişiler genellikle aşık olmak konusunda yavaştır. İlişkilerinde takdir yetkisi önemlidir. Aşık olmak konusunda her zaman ayırt edici olacağı için bir partner bulması zaman alacaktır. Ama hayatlarına girmenize izin verdiklerinde de size karşı çok sadık ve tutkulu olacaklardır.

Yaşam boyu süren ilişkilere inanırlar ve ihanetler bu kişiler için özellikle yıkıcı olabilir. Yaşam için pratik ve doğrudan bir yaklaşıma sahip olduklarından, ilişkilerinde istikrarın olması beklenebilir. Aşık olduklarında, içsel duygular ve ruh arayışı içinde olup, ilişkilere bilgelikle yaklaşırlar. Başak bireyleri, gereksiz duygular dışına çıkmaya gerek duymadan severler. Bir ilişkiye olan bağlılıkları sebebiyle, sonsuza dek sevgi dolu, destekleyici ve sabırlı olurlar.

Arkadaşlar ve Aile

Başak bireyleri, ailelerine ve sevdiklerine adanmıştır. Sorumluluk geleneğini ve önemini anladıkları için yaşlı ve hasta insanlara daha çok özen gösterirler. Sözlü olarak ifade etmeye yatkın değillerdir; bu yüzden sevgilerini eylemlerle göstereceklerdir. Her zaman problemlerin nasıl çözüleceğini bilir ve böylece mükemmel danışmanlar olabilirler.

Arkadaşlarını her zaman mümkün olan en iyi şekilde besleyerek ve değer vererek onları önemser. Her zaman ihtiyacı olan arkadaşlarına yardım etmeye hazırdır. Başkalarına hizmet etmekten hoşlanırlar, basit bir teşekkür onlar için yeterlidir. Karşılığında büyük şeyler beklemezler. Başak bireyleri, mükemmel bir akıl ve sorumluluk birleşimidir. Ciddi oldukları için herkes onlara güvenebilir.

Kariyer ve Para

Son derece zeki, mükemmel hafızalı bu kişiler analitik bir zihnin kristal netliğinde bir düşünme sürecine sahiptir. Son derece pragmatik ve düzenlidirler. Mükemmeliyetçi olmalarından ötürü bütün görevleri büyük bir tutkuyla yerine getirirler. Kariyer hedeflerinde de her zaman kendilerine en mükemmeli görev edinirler. Mükemmeliyetçilik ve zeka onların en büyük kariyer gücüdür. Başak bireyleri, yaptıkları her işte mükemmeliyetçilik arayışında olduklarından bir seferde bir işle uğraşmaya inanırlar, çoklu görevlerden nefret ederler. Genelde işleri üzerinde tam kontrol sağlayan bir kariyeri tercih ederler.

Tasarruf etmeyi sever, son derece tutumludur. Başak bireyleri, tüm diğer burçlar arasında kolay para kazanabilen ve kazandıkları parayı tutabilen kişiler olarak bilinir. Tasarruf, emeklilik hesapları oluşturma ve gelecek için başka planlar yapma konusunda herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazlar. Genellikle uzun vadede karşılığını vermeyi vaat eden muhafazakar yatırım stratejilerine yönelirler.

Bir Başağı Kendinize Nasıl Çekersiniz?

Zodyak’ın mükemmeliyetçisi olarak, herkesin Başağı kendisine çekmesi kolay değildir. Başakların yüksek standartları biraz zorlayıcı olabilir.

Dakik Olun: Bu bireyler görgü kuralları bakımından ağır başlıdır, dolayısıyla her buluşmaya zamanında gelir. Zamanlamaya değer veriyorsanız, sizinle ilgileneceklerdir. Böylece, planlar ve etkinlikler için daima zamanında doğru yerde olun.

Organize Olun: Başak bireyleri mükemmeliyetçilikleri ile bilinir, bu yüzden onları düzenli bir görünüm sergileyerek etkileyin.

Görünüşünüze Özen Gösterin: Bu kişiler bir tür mükemmeliyetçidir. Bakım, onlar için önemlidir, bu nedenle görünüşünüze özen gösterin.

Başak Burcu Erkekleri Özellikleri

Başak burcu erkekleri, kişilik özelliklerine göre nazik, pratik, yardımsever ve sempatiktir; işlerin nasıl olmasını istedikleri konusunda çok özel oldukları ve başkalarının beklenti seviyelerine çıkmalarını bekledikleri için titiz olma eleştirisi ile karşı karşıya kalmaktadır. Organize etmek ve düzenlemek onlara doğal geliyor, bu yüzden Başak burcunun kaos içinde düzen bulmasını beklediğinizde nadiren hayal kırıklığına uğrarsınız.

Bu burcun yönetici gezegeni, aklın koruyucusu olan Merkür’dür. Dolayısıyla, çok akıllı ve özenli bireylerdir ve önemli olduğunu düşündükleri ayrıntıları unutmazlar. Ayrıca, kendilerini çeşitli sanatsal arayışlarla meşgul etmekten hoşlanan yaratıcı bireylerdir. Herhangi bir karar vermeden önce, önemsiz bir mesele veya hayati önem taşıyan her ayrıntıyı analiz etmeleri ve tüm gerçekleri bilmeleri gerekir. Algıları onların gerçekliğidir. Bu, kendilerini karar verme konusunda oldukça yavaşlatır.

Akılcı olan Başak erkekleri problem çözmede iyidir ve anlaşmazlıkları adil ve barışçıl bir şekilde çözebilirler. Aslında, tehlike altındaki kişilerin yaşamlarında bir denge bulmalarına yardımcı olmak, doğalarından gelir. Herkese eşit ve saygılı davranırlar. Adaletsizliğe karşı hareket edecek olan iyi kalpli insanlardır. Başkalarına yardım etmek / onları kurtarmak için kendi güvenlik ve çıkarlarını kolayca tehlikeye atabilirler. Analitik ve entelektüel erkekler aynı zamanda romantiktir. Romantik düşünceleri, bir aşk ilişkisinin tipik tanımına uymayabilir.

Görünümleri konusunda aşırı derecede kritik, sert, esnek ve muhafazakar olma eğilimindedir. Her argümanı sağlam bir mantıksal açıklama ile destekler, bu yüzden sık sık yargılayıcıdır. Sadece başkalarına değil, aynı zamanda kendilerine karşı da son derece inatçıdırlar. Affetmeleri ve başkalarının yanlışlarını görmezden gelmesi zordur. Gerçekten keskin bir hafızayla kutsanmışlardır. Neyse ki, intikamcı ve toy değillerdir. Bu nedenle, bir kavga başlatmayacak veya duygularını inciten insanlara geri dönmeyeceklerdir. Sadece onlarla etkileşime girmekten kaçınacaklardır.

Başak Burcu Kadınları Özellikleri

Pratik, mütevazı, sevgi dolu, zeki ve yardımsever, başak burcu kadınları güvenilir ve gözlemcidir. İstikrar ve düzen sunarlar, etraflarındaki insanları ilişkilerinde rahat ettirirler. Bu kadınlar büyüleyici, esprili, gerçekçi, özverili, nazik ve mükemmeliyetçi olarak tanımlanabilir. Fakat aynı zamanda huzursuz, gergin ve huysuz olma eğilimleri vardır. Bu nedenle odaklanmaları önemlidir. Başak kadınların en büyük varlıkları onların zekası, analitik zihinleri ve mükemmel hafızalarıdır. Bir karara varmadan önce her ayrıntıyı dikkatli bir şekilde mantık çerçevesinde düşünürler. Bu nedenle, anlaşmazlıkları çözmede iyidirler. İyi iş ortakları, analistler ve strateji uzmanları olabilirler. Kişiliklerinin daha yumuşak bir yanı da güçlü fikirli bireyler gibi görünürlerken aslında duygusal olmalarıdır.

İlk başta, sessiz ve içe dönük algılanabilirler. Bununla birlikte, Başak burcu kadınları zorlukla başa çıkmaktan ve sıkı çalışmalarını ve kararlılıkla cesaretlerini kanıtlamaktan kaçınır. Ayrıntılara olan dikkatleri ve en küçük hataları bile görmezden gelememeleri başarılarına büyük katkıda bulunur. Mükemmeliyetçi oldukları için, özellikle sorumlu oldukları takdirde, her görev, ayrıntı ve sorun için endişe etme eğilimindedirler. Boşta durmak bu kadınlar için bir ceza olabilir. Daima çalışmak ve bir şeyler üretmek zorunda hissederler. Ancak çoğu zaman bunu olabildiğince kolaylaştırmayı ve arkadaşları ve aileleri ile birlikte eğlenmeyi atlarlar. Bu onlar için gerçekten yorucu olabilir.

Bu kadınlar, duygusal hassasiyetlerini ve incinme ihtimallerini ortaya koyma konusunda temkinli olduklarından kolayca etkilenmezler. Ayrıca, mükemmelliği arayan Başak kadınlarını etkilemek için yüksek standartlarına uyum sağlamak gerekiyor. Dolayısıyla, Başak kadını hakkında aklı kalıcı bir izlenim bırakmak istiyorsanız, sabır en iyi anahtardır. Tipik bir Başak kadını muhafazakar ve eski kafalıdır. Duyu ve deneyim onun için duygu ve fanteziden daha önemlidir. Ayakları sıkıca yere basar, etrafındaki insanları gözlemler ve her ayrıntıyı göz önünde bulundurur.

İlişki Durumu

Aşıklar

Duygusal, sistemli ve çok fazla sabra sahipler, bu da ruh eşlerinin iyi bir şey yaşadıklarını anlamaları için uzun süre bekleyebilecekleri anlamına geliyor. Ancak, arkadaşları tarafından ihtiyaç duyulduğunu hissetmeleri önemlidir. Başak, birçok zaman sevgisini ifade etmese de, yatak odasında oldukça gösterişli olacaktır. Birden fazla partnerden ziyade birine sıkıca bağlanmayı tercih ederler. Partnerlerine sadık kalırlar.

Babalar

Baba olarak Başaklar oldukça sert olarak düşünülebilir. Çocuklarına çok fazla sevgi ve şefkat verecektir, ancak onlara babaları olduğunu da hatırlatmaya devam edecektir. Açıkça yürekten onlara her şeyi ifade edeceği gibi, kendisi ve çocukları arasında herhangi bir iletişim boşluğu oluşmasına izin vermeyecektir. Çocuklarına tam olarak ihtiyaç duydukları özgürlüğü verecek ve onları doğru yolda tutmak konusunda endişeyle hareket edecektir.

Anneler

Bir Başak annesinin özünde çok sevgi dolu ve özenli olduğu algılanır, ancak çocuklarından çok fazla şey istediği zaman ilişkileri gerilebilir. Çoğunlukla çocukları hakkında aşırı koruyucu davranırlar, ancak onları dört duvar arasında sınırlı tutmazlar. Çocuklarına ihtiyaç duydukları alanı verecek, ancak nerede olduklarını her zaman bilmek isteyeceklerdir. Arzu ettiklerinde, çocukları için çok iyi bir arkadaş olabilirler.

Arkadaşlar

Başaklar yakın arkadaşlarına oldukça bağlı olabilirler. Bununla birlikte, bir arkadaşlarıyla samimi olduklarında, onları mutlu etmek için büyük çaba harcarlar. Her zaman arkadaşlarının ihtiyaç duydukları zaman yanında olacaklar ve zorluk zamanlarında kendi çıkarları için tavsiyede bulunacaklardır. Arkadaşlarının çevrelerinde olması iyi hissettirir.

Bir Başağa Aşık Olmak

Başaklar, vicdanlı ve mükemmeliyetçilerdir. Rekabetçi hayatta kalma içgüdüsü ile titizlerdir. Neredeyse her şeyi parçalama ve analiz etme yeteneğine sahip olan Başaklar, görevin ve uygulamanın yararı için normları sunmaya inanmaktadır. Kısıtlamaları küçümserler, ancak gülümseyip yollarına devam edebilecek kadar kibar ve zarifler. Sürdürmek, rekabet etmek ve hayatta kalmak için ciddi bir yaklaşımla hizmet etmenin, çalışmanın ve sorumluluk almanın önemini anlarlar. Mükemmellik onlar için önemli olsa da, idealist değillerdir.

Mutlu oldukları ve teslim olmaktan memnun oldukları bir gizeme sahiplerdir. Başak, farkındalığın sınırındadır, ancak ne göreceklerini bildikleri için henüz daha fazla bilgi almaya istekli değildir. Yaşamın basit zevklerine dalmaktan hoşlanırlar; aşk da onlardan biridir. İlişkilerine tamamen bağlılardır. Genellikle en büyük aşkları mükemmel bir atmosfer yaratabilecekleri ev ve iş yeridir. Mükemmellik, onlara ilham verir ve partnerleri, Başak kararlılığını ve düşünce açıklığını özümsemek için ellerinden geleni yapar.

Cinsellik

Başaklar, cinselliğe herkes kadar düşkündür. Dışarıdan bakıldığında çok saf göründükleri için genelde cinsellikle alakaları olmadığı düşünülür. Başaklarla ilgili saflık, basitçe bu insanların kusursuz standartlarıyla ilgilidir. Uzun süreli bir cinsel partner ararken telaşlı olma eğilimindedirler. Bilmeniz gereken şey, şaşırtıcı bir şekilde, Başağın aslında oldukça duygusal bir burç olduğudur. Tüm dünya burçları gibi, cinsiyetin fiziksel yönüyle de belirgin bir yakınlığı bulunur. Dahası, detaylara verdiği önem ve öğrenme teknikleriyle ilgisi, cinsellik konusunda da alışılmadık bir incelik sunar. Başak burcunun mantığı, cinsel yaşamına da özenle yaklaşmaktan mutlu olduğunu gösterir.

Bu burcun analitik doğası, daha cool ve anlamsız görünme eğiliminde olduğu anlamına geliyor. Başaklar, özellikle de seks söz konusu olduğunda bir şeyleri doğru yapmamaktan çok korkan insanlardır. Sevişirken, duygularını ifade etmek yerine cinsel performanslarını nasıl geliştirebileceklerini düşünmeleri daha olasıdır. Bu burç doğası gereği çok titiz olduğu için, cinselliğin dağınık tarafının Başak burçları için bir parça olabileceğini de unutmayın. Kirlenmekten nefret eden insanlar olarak, hijyen ve temizlik, diğer burçlardan ziyade, onlar için daha büyük bir öneme sahiptir.

Bununla birlikte, bu mutlaka, Başakların soğuk insanlar olduğu anlamına gelmez. Sadece birçok Başak, duygusal ya da dramatik, üst düzey patlamaların gösterileri sebebiyle rahatsız hisseder. Normalde oldukça utangaç, sevgilerini somut yollarla ifade etmeyi tercih ederler: onlar için sevgi sadece boş sözlerle değil, eylemlerle ilgilidir. Başaklar duygularını kolayca gösteremezler; fiziksel arzuları konusundaki endişelerini içselleştirmeye eğilimlidirler. Bu süreçte kendilerini sık sık hasta eder ve genellikle seks konusunda biraz gergin olabilirler. Bunu dengelemek için, gerçekten mükemmel olduklarına dair güvenceye ihtiyaçları vardır.

İyi haber şu ki, bu burçlar nadiren duygusal sadakatsizliğe başvururlar. Fiziksel sadakatsizlik bu kişilere daha kolay gelmektedir. Düzenli cinsel partnerleriyle yeterince pratik yapamıyorlarsa, kısa bir ilişkiyi deneyerek, ilginç yöntem ve tekniklere duydukları hayranlığa düşkün hale gelebilirler.

Sağlık

Başaklar çok bilinçli ve egzersizlerinde ılımlılık yapıyorlar ve diyetlerini dengelerler, her şeyde olduğu gibi, bu yüzden nadiren hastalanırlar. Bu aynı zamanda obeziteye ve görevli sorunlarına karşı otomatik bir savunma mekanizması olarak da işlev görür. Ancak problem alanları akciğerleri, kalçaları, bağırsakları ve sinir sistemidir. Psikosomatik bozukluklara kesin bir yol olan obsesif endişeleri olabilirler. Sakinleşmeleri ve kaygıya yol açan şeyleri bırakmayı öğrenmeleri gerekir.

Muhtemel Sağlık Kaygıları

Zodyak’ın analitik bir burcu olarak Başaklar, sindirim sistemi ile sembolik olarak ilişkilidir. Genellikle bağırsak ve mide ile ilgili sorunlara eğilimlidir. Zindelik ve sağlık konusunda bilinçli olduklarını, sağlıkları hakkında endişelenme eğiliminde olduklarını bilirler. Böylece, aynı zamanda sağlık anksiyetesi eğilimi vardır. Ayrıca, özellikle aşırı stres ve endişe nedeniyle hazımsızlık, kolik ve bağırsak enfeksiyonları gibi diğer mide hastalıklarından da mustarip olabilirler. Uykusuzluk da kaygı oluşturabilir.

Önerilen Beslenme Düzeni

Sinir sistemi için uygun yiyecekleri yemeleri önerilir. Önerilen yiyecekler arasında limon, badem, hindiba, tam buğday, kara zeytin ve yağsız et bulunur. Ayrıca avokado, yumurta ve taze deniz ürünlerinde bulunan lif ve Omega yağlarına da ihtiyaç duyarlar. Süt ürünleri Başaklara pek iyi gelmemektedir. Toksinlere ve katkı maddelerine karşı hassas oldukları için aşırı işlenmiş yiyeceklerden kaçınmalarında fayda vardır. Bir diyetisyenin tavsiyesi altında detoks yapmayı düşünmelilerdir.

Fiziksel Yapı

Başaklar ortalama bir boy uzunluğuna, soluk ten tenine, geniş alına, güzel gözlere ve hassas dudaklara sahiplerdir. Hassas bir vücut ve uzun, zarif kolları ile daha çok ciddiye alınabilirler. Yuvarlak burunları, ön dişlerindeki boşluk ve gamzeleri onları tamamlar. İfadeleri ve tutumları sakin kalmayı tercih ettiklerini göstermektedir. Ciddi, sağduyulu, çok çalışkan ve zarif oldukları için gösteriş yapmaktan çekinirler.

Güzellik

Sonsuza dek genç görünme arzusuna yenik düşen Başaklar, yaşlarını kamufle eden modaya uygun kıyafetleri kolayca taşıyabilir. Garip makyajlarla bile şık görünebilirler. Bronz-kahverengi bir ruj, içten gülümsemelerini daha da arttırır. Baskılı bir bluz, deri kemer ve koyu renkli bir blazer onlara mükemmel şekilde uyar. Kıyafetlerinde değişiklik yapmayı tercih ederler. Temizlik konusundaki takıntılarından ötürü kıyafetlerinin daima koordine olmasını sağlarlar.

Önceki İçerikHibiskus Çayı
Sonraki İçerikAlıç Mevsimi Geldi. İşte Faydaları ve Zararları!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz