Anasayfa Astroloji Ateş, Toprak, Hava ve Su Burçları Karakter Tahlili ve Öneriler

Ateş, Toprak, Hava ve Su Burçları Karakter Tahlili ve Öneriler

631
0
Ateş, Toprak, Hava ve Su Burçları Karakter Tahlili ve Öneriler

Ateş Burçları

Ateş elementi etkisi altında olan ateş burçları; Koç, Aslan ve Yaydır. Ateş burçları lider ruhludurlar, aceleci ve cesur karakterlidirler.

Koç Burcu

Koç burcuna mensup kişiler Mars gezegeni tarafından yönetilir. Bu da onların neden aceleci, lider ve savaşmaya hazır ruhlu aynı zamanda da ateşli kişiler olduğunu açıklayabilir.

Koç burcu erkeğine özel öneriler:

Ateşli Koç burcu erkeği ateş renklerinden etkilenir. Bir ipucu vermek gerekirse Koç burcuna mensup erkek ya da kadın genellikle kırmızıya bayılır. Buluşmada bundan daha güzel bir renk seçimi olabilir mi? Maceracı ruha sahip olduklarından onları gün boyunca değişik yerlerde gezdirebilir, değişik aktivitelerde karşılarına çıkıp meydan okuyabilirsiniz. Rekabet eden kadınlar Koç erkeğinin seçenekleri arasında ilk sıradadırlar. Ona kendini gösterebileceği kırmızı renkte bir hediye vererek oldukça mutlu edebilirsiniz.

Koç burcu kadınına özel öneriler:

Tutkulu koç kadını sevildiğini, beğenildiğini en açık ve net şekilde hissetmek isteyecektir. Koç kadınları genel olarak; hareketli ve sıkılgan bir yapıdadır. Dolayısıyla onu fazla aşırıya kaçmadan klişelerin dışına çıkarabilirsiniz. Yemek yediğiniz yeri rutinden uzak tutmanız bile sandığınızdan daha çok etki yapabilir. Koç kadınları da erkeklerinde olduğu gibi dikkat çeken şeylerden hoşlanırlar. Parlak taşlar, aksesuarlar, özellikle şapka, toka benzeri saç aksesuarlarını severler. Parfüm konusunda ise çiçek özellikle gül kokularını hoş bulurlar. Kıyafetlerde kırmızı rengini seçmeniz kesinlikle yerinde olacaktır.

Aslan Burcu

Aslan burcuna mensup kişiler Güneş’in etkisi altındadırlar.

Aslan burcu erkeğine özel öneriler:

Her zaman ilgi odağı olan aslan burcu erkeği, aynı zamanda ateşli ve destekleyici özelliklere sahiptir. Onda güneşin sıcaklığı ve enerjisi saklıdır. O kendi hayatının kralıdır ve buna uygun davranışlar sergiler. Yerinde duramayan enerjik bir erkektir. Ona hediye seçerken kesenizin ağzını iyice açmalı ve planlarınızda salaş, şık olmayan yer/mekân seçimlerinden uzak durmalısınız. En güzel ve çekici elbisenizi seçin, eksiksiz makyajınızı yapın. Misk gibi afrodizyak etkili kokuları tercih edin. Aslanlar; genellikle altın rengine bayılırlar.

Aslan burcu kadınına özel öneriler:

Mükemmeliyetçi, eğlenceli, tutkulu aslan burcuna mensup bir kadın; tabiidir ki buna uygun davranılmasını arzular. Her zaman her yerde en iyisi olan bu kadının az ile yetinmeyeceğini bilmelisiniz. Her şeyi eksiksiz düşünülmüş olmalı, ayrıntılı jestler yapılmalı. Romantik bir dans, ilgiyi üzerine toplayacağı popüler bir mekân. Az çok yapmanız gerekenleri anladınız. Evet, onun başını döndürmekten daha azını sakın ama sakın düşünmeyin. Kraliçenize değerli taşlardan pırlanta, altın bir takı vb. hediye seçin. Karizmanızı konuşturun ve sonunda sizi kesinlikle dünyanın en mutlu erkeği yapacağından şüpheniz olmasın.

Yay Burcu

Yay burcu mensubu kişiler; bolluk ve bereketin, değişik kültürlerin temsilcisi, aynı zamanda en büyük gezegen olan Jüpiter etkisi altında olurlar.

Yay burcu erkeğine özel öneriler:

Kelime oyunlarının ustası, oldukça entelektüel, kültürlü bu erkeği klasik yöntemlerle mutlu edebileceğinizi düşünmeyin. O özel bir kişidir, oldukça ileri görüşlü ve doğuştan liderdir. Onunla planlarınızı yaparken özel bir gün olduğu için değil onunla mutlu bir zaman geçirmek düşüncesiyle hareket edin. O açık mekânlarda bulunmaktan hoşlanır, kapalı ve sıkıcı ortamlardan bulduğu ilk fırsatta kaçar. Onunla sahilde bir şişe şarap eşliğinde, güzel müzikler, eğlenceli sohbetler ederek bir gün geçirin. Yay erkeğiniz hem kendi eğlenecek hem de sizi çok eğlendirecektir. Hediye seçimlerinizde onun bu sıralar ilgilendiği konuları göz önünde bulundurun. Hobilerine değer veren bu erkek hediyenizden memnun kalacaktır.

Yay burcu kadınına özel öneriler:

Neşeli, çocuksu, kültürlü yay burcuna mensup sevgiliniz gezmeye ve yeni şeyler keşfetmeye kelimenin tam anlamıyla bayılır. Ona bir gün içinde birçok farklı duyguyu yaşatın. Değişkenlik etkisi altında olan yay kadınınız ona türlü duygular hissettirmenizden çok etkilenecektir. Bir plana sadık kalmak yerine düşünülmüş olduğu belli olan ama anı yaşayabileceğiniz aktiviteler seçin. Yay kadınına hediye alırken pahalı olması yerine manevi ve felsefi açıdan onu ne kadar motive edeceğine odaklanın. Yeni bir kurs, belki eğlenceli bir aksesuar. Onun sevdiği müzik grubuna bir konser bileti, tatil. Kısaca geleneksel şeyleri kenara koyup sevgilinizin hayatına ve yaşayış biçimine odaklanın. Karşılığında yay kadınınızın güzel kahkahalarını ve nadiren ağzından dökülen içten iltifatlarını duyabileceksiniz.

Toprak Burçları

Toprak elementi etkisi altında olan Toprak burçları; Boğa, Başak ve Oğlaktır. Toprak burçları pratik, güvenilir ve çalışkandırlar.

Boğa Burcu

Boğa burcuna mensup kişiler Venüs gezegeni etkisi altında olurlar. Venüs; Gezegenler içinde en parlak önde gezegenlerden biridir. Boğa burcu mensubu erkek ya da kadınlar daima ön plana çıkar ve insanları etrafında toplarlar.

Boğa burcu erkeğine özel öneriler:

Estetik ve kalite anlayışı gelişmiş Boğa buru erkeğine hediye seçerken çok özenli olmanız tavsiye edilir. Boğa burcunu yaşayan erkek için güzel klasik müzik çalınan, şık bir mekâna yemek yemeye davet edebilirsiniz. Buluşmaya giderken lavanta kokularından birisini sürebilirsiniz. Renk seçimlerinizde; yeşil ve kahverengi gibi toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tonlar ve bu kokularla onu etkilememeniz imkânsız.

Boğa burcu kadınına özel öneriler:

Boğa burcuna mensup kadınlar, sakin ve asil olmalarıyla dikkati hemen çekerler. Oldukça zarafet sahibidirler. Onlar geleneklere bağlıdır ve özel günlerden hoşlanırlar. Romantik bir erkek iseniz boğa burcu kadınını mutlu etmekte başarılı olacağınız söylenebilir. Giyiminize özen gösterin, onu güzel bir yemeğe götürün. Mutfağı ve yemekleri seven bu kadına şık bir pakette çikolata hediye edebilirsiniz. Doğallıktan hoşlanan boğa burcundan sevgilinize hediye seçerken aşırı dikkat çeken parlak kumaşlı veya taşlı hediyelerden kaçının. Günün sonunda gülümseyecek ve sizi de gülümsetecektir.

Başak Burcu

Başak burcuna mensup kişiler Merkür gezegeninin yönetimi altında olurlar. Merkür için iletişim gezegeni diyebiliriz. Hareketleri ve alanı geniş ve hızlı olduğundan çok yönlü ve değişime açık insanlar olduğunu da söyleyebiliriz.

Başak burcu erkeğine özel öneriler:

Oldukça titiz, detaycı ve çalışkan başak burcu erkeğiniz her yaptığınız şeyi en ince ayrıntısına kadar inceler, kesinlikle çabalarınızı yapmak istediğinizi ve ortaya çıkanı görüp ayrı ayrı değerlendirir. Bu mükemmeliyetçi erkeğin sizden memnun kalması kadar mutluluk verici bir şey var mıdır? En güzel iltifat sizi takdir etmesi bile olabilir. Peki, ne yaparsanız başak burcuna mensup sevgilinizi mutlu ve memnun edebilirsiniz? Verilecek ilk tavsiye pespayelikten uzak durmanız ama mütevazılığı da unutmamanızdır. Başak erkeklerinin kusursuzluğu arzulamasının yanında pek azı gösterişi sever. Onunla baş başa olacağınız bir yer seçmeli, kendi uğraşlarınızla enlerinizi yapmalı, sade ve şık olmalısınız. Ona hediye seçerken kullanışlı olmasına dikkate edin. İş yeri veya evi için bir masa saati, şık bir kol saati veya kol düğmesi hediye edebilirsiniz.

Başak burcu kadınına özel öneriler:

Bembeyaz elbisesinin üzerinde en ufak toz zerresi, kırışıklık bulunmayan; zarif ve de güzel bir bayan ile mi karşılaştınız? İşte o başak kadınlarındandır. Buluştuğunuz an elinizde papatyalarla onu karşılayabilir, kendi pişirdiğiniz yemeklerden yedirebilir; eğlenceli başak kadınınızla uzun sohbetler edebilirsiniz. Hediye seçimlerinizde gece mavisi, lacivert tonlarını kullanabilirsiniz. Zarif bir elbise hoşuna gidecektir. Çok tercih edilen bir hediye türü olmasa da teknolojik ürünleri de beğenecektir. Başak kadınlarına parfüm alırken amber tercih edebilirsiniz. Temizliği çağrıştıran kokulardan da hoşlanırlar. Ve en önemlisini sona sakladım. Başak kadınları kibarlığa ve düzgün konuşulmasına çok önem verir. Onunla birlikteyken tam bir centilmen olmayı unutmayın.

Oğlak Burcu

Oğlak burcuna mensup kişiler; Satürn gezegeninin etkisi altındadırlar. Satürn, mitolojide zaman ile ilintilidir. Bu da oğlak burçlarının uzun vadeli planlarını, güvence isteklerini ve çalışma arzularını açıklayabilir.

Oğlak burcu erkeğine özel öneriler:

Oğlak erkeğinizle geçireceğiniz gün kesinlikle planlı olmalıdır. Aniden verilen kararları hoş karşılamayabilirler. Hediye seçiminizde pahada değerli eşyalar almalısınız. Somut şeylere önem veren oğlaklar için antika eşyalar ilgi çekici olabilir. Kamelya ve fulya kokularından hoşlanan sevgiliniz için bu kokuları sürebilirsiniz. Giyiminizde ciddi ancak çekici olmayı unutmayın.

Oğlak burcu kadınına özel öneriler:

Güçlü kişilik sahibi, güvenilir ve sabırlı oğlak kadınları; aşkta romantizm ve tutku arar. Onu Fransız tarzı asil bir mekâna götürebilir, kaliteli bir içki ikram edebilir, antika bir tarak veya sandık hediye ederek mutluluktan uçurabilirsiniz. Nostaljik bir havası olan bu kadın seyahat fikrine sıcak bakar. Özel bir gününde onu tarih kokan bir mekâna götürebilir, siyah ve mor tonlarında eşyalar alabilir, ona bir buket beyaz gül vererek kendisini farklı ve özel hissettirebilirsiniz.

Hava Burçları

Hava elementi etkisi altında olan Hava burçları; Kova, Terazi ve İkizlerdir. Hava burçları; oldukça entelektüel ve zekilerdir. Konuşma yetenekleri oldukça gelişkindir.

Kova Burcu

Kova burcuna mensup olanlar; hem Satürn, hem de Uranüs etkisi altındadırlar. Yeniliği ve orijinalliği ile öne çıkan bir burçtur kova burcu.

Kova burcu erkeğine özel öneriler:

Kova burcu erkeği için çok romantik, tutkulu, duygusal gibi ifadeler kullanmak yanlış olacaktır. O çok insancıl bir erkektir genel olarak herkese eşit mesafededir. Aşkta arkadaşlık da bekler. Biri olmadan diğeri onun için yetersizdir. İşte bu erkeği mutlu etmek istiyorsak onu yaratıcı fikirlerin olduğu bir sergiyi gezdirebilir, ya da evinizde onunla birlikte yeni çıkmış bir bilgisayar oyununu oynayabilirsiniz. Tabii ki oyunun içeriği tamamen size kalmış, bu geceyi elinizden geldiğince yaratıcı ve romantik kılabilirsiniz. Bizce değer. Hediye seçimlerinizde ise teknolojik ürünler veya onun bir araya getireceği maketler tercih edebilirsiniz. Onun yanında durmanız uyum sağlamanız kova sevgilinizi mutlu edecektir.

Kova burcu kadınına özel öneriler:

Yaratıcı ve akıllı kova burcu kadınınız sizden hayatı yerine göre yaşayan biri olmanızı bekler. Yeniliklere açık olun ve modern davranışlar sergileyin. Kendiniz olmayı başarın ve rol yapmayın. Onun için bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun en güzel yolu kendi fikriniz olmasıdır. O buna ne olursa olsun değer verir. Hediye seçimlerinizde değişik bilgileri içinde barındıran bir kitap, yeni çıkan film serileri, belki mitoloji içeren aksesuarlar, kesinlikle modern ve farklı şeyleri hoş bulacaktır. Parfüm seçiminizde yasemin kokusunu tercih edin. Renkli giysileri de beğenirler.

İkizler Burcu

Merkür yönetiminde olan iletişimci bu burç; insanları ikna etmekte ve etkilemekte çok başarılıdır.

İkizler burcu erkeğine özel öneriler:

Oldukça da hareketli olan ikizler erkeği ilgisini kolay kaybedebilir. Sizde onun için bir plan yaparken bunu göz önüne alır ve birden fazla şey düşünürseniz vaktin nasıl geçtiğini anlayamayacağınızdan eminim. Çünkü o çok eğlencelidir. Bir gece kulübünü tercih etmeniz yerinde olabilir. Hediye seçiminizde ise minyatür figürler, ünlü kitaplar, değişik oyunlar ve iletişimle alakalı hediyeler seçebilirsiniz.

İkizler burcu kadınına özel öneriler:

Bir mekâna girdiğinizde en neşeli, en çok konuşan kadın ikizler kadınıdır. Çok hareketlidir ve dikkatleri üstünde toplamayı bilir. İkizler kadınınız ile baş başa olmak yerine bir başka çift ile beraber bir yemekte olabilirsiniz. Böylelikle sohbet ve kahkaha hiç eksik olmayacak, sevgiliniz de çok eğlenecektir. Hediye seçimlerinizde, çizim için kalemler, defterler veya seyahat için renkli bir çanta seçebilirsiniz. Parfüm seçiminizde fulya hoş bulacağı kokulardandır. Sarı rengini de severler.

Terazi Burcu

Terazi burcuna mensup kişiler; Venüs etkisi altındadırlar. Dolayısıyla en çok beğenilen, en güzel estetik ve sanatsal işleri başaranlar bu burçtan çıkar.

Terazi burcu erkeğine özel öneriler:

Terazi erkekleri oldukça romantik ve uyumlu erkeklerdir. Ona tam anlamıyla aşkınızı göstereceğiniz bir plan yapsanız iyi olur. Aksi halde memnun kalmayabilirler. Onlar erkekler içinde özel günlere en duyarlı olanlardan biridir. Hediye seçiminizde müzik zevklerini göz önüne alabilir, kokulardan çok etkilenen terazi sevgilinize güzel bir parfüm hediye edebilirsiniz.

Terazi burcu kadınına özel öneriler:

İşte konu aşk olunca en iddialı kadın; terazi kadınıdır. Gerçekten terazi kadınları, romantik, uyumlu ve sosyal kişiliği ile adeta baş döndürücüdür. Etkinliklere ve insanlar ile geçirdiği vakitlere oldukça değer ve önem verecektir. O her zaman mükemmel bir ev sahibi olacak ve adından söz ettirecektir. İşte sosyal ilişkilerinde bu kadar özenli terazi sevgilinize eksiksiz bir gün planlamalısınız. Bunu kesinlikle unutmayacak ve fazlasıyla karşılık verecektir. Terazi burcuna mensup sevgilinize hediye alırken; inci bir kolye, zarif bir yüzük gibi mücevheratlar tercih edebilirsiniz. Parfüm seçiminiz de ise lavanta kokularını seçmelisiniz. Terazi kadınlarının geneli; açık mavi, yeşil tonlarını hoş bulurlar. Ne alırsanız alın, yanında kırmızı güller ve çikolatanızı da almayı unutmayın.

Su Burçları

Su elementi etkisi altında olan su burçları; Yengeç, Akrep ve Balıktır. Su burçları; manevi yönleri gelişkin, güçlü sezgileri olan çok iyi gözlemcilerdir. Kavrama becerileri üst seviyededir.

Yengeç Burcu

Yengeç burcuna mensup kişiler; Ay etkisi altında olurlar. Onların size karanlık içindeki pas parlak ışık gibi gelmeleri şaşırtıcı değildir.

Yengeç burcu erkeğine özel öneriler:

Her zaman şefkatli olan Yengeç burcu erkeğinin gizemli tarafları da vardır. Kadınlar tarafından oldukça güvenilir bulunurlar. Ailesine en bağlı burçlardan biri olan yengeçler için evinizde romantik bir akşam yemeği veya bir akarsu kenarında müzik dinlemek gibi maneviyatı yüksek aktiviteler seçmenizi öneririm. Hediye seçimlerinizde ise hatıralarını aklına getirecek geçmişle alakalı eşyalar seçebilirsiniz. Su ile alakalı şeyleri de hoş bulurlar. Bir gemi şeklinde süs eşyası hediye edebilirsiniz.

Yengeç burcu kadınına özel öneriler:

En şefkatli burçlardan biri yengeçtir. En güzel anneler de onlardan çıkacaktır. Yengeç kadını romantik olmasının yanında eğlenceyi de sever. Onun için yazdığınız bir şiir onu çok mutlu edebilir. Romantik bir gün olmasına dikkat edin. Duygusal olan yengeç kadınları romantizmi sever. Hediye seçiminizde kurutulmuş çiçeklerle süslü bir kitap, zarif takılar seçebilirsiniz. Hediyenizi kesinlikle saklayacaktır. Yengeçler, mor renginden hoşlanırlar. Parfüm seçiminizde ise leylak tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Akrep Burcu

Akrep burcuna mensup kişiler; Mars etkisi altındadırlar. Gizemleri çözmede, azim ve kararlılıkta öne çıkan burçlardandır. Çok hırslı ve çekim gücü yüksek insanlardır.

Akrep burcu erkeğine özel öneriler:

Akrep burcu erkeği için günün sonunda sürprizler ayarlayın ve onun merak etmesini sağlayın. Akrep erkekleri romanlardan ve deri aksesuarlardan çok hoşlanırlar. Koyu renkler onlarda çok iyi durur. Akrep burcuna mensup sevgilinizi mutlu etmenin yollarından biri de gözünüzün ondan başkasını görmediğini hissettirmenizdir. Tutkunuzu kaybetmeyin ve yanında böyle davranışlar sergileyin.

Akrep burcu kadınına özel öneriler:

Akrep burcu kadını son derece çekici, hırslı, zeki ve sezgi gücü yüksek olan bir kadındır. Akrep kadınınız aşk söz konusu olduğunda oldukça karşı konulamaz bir etkiye sahiptir. Gizemli bir kadındır. Hediye seçiminizde modeli asil olan siyah gibi koyu tonlarda bir elbise alabilirsiniz. Deri bir çantayı da beğenecektir. Kokusu yoğun ve güçlü olan parfümler seçebilirsiniz. Manolya kokusunu da sevecektir.

Balık Burcu

Balık burcuna mensup kişiler; Jüpiter yönetimindedir. Büyüme ve genişleme ön plandadır.

Balık burcu erkeğine özel öneriler:

Balık erkeklerinin de merhamet duygusu ve hayal gücü çok gelişmiştir. Diğer insanlara yardım etmekten mutlu olurlar. Onunla birlikteyken duygularınızı ön planda tutmalı ve düşünceli olmalısınız. Hediye seçiminizde fotoğraf makinesi tercih edin. Balık burçları fotoğraf çekmeyi ve anı yakalamayı severler. Ayakkabı, saat gibi aksesuarlardan da hoşlanırlar. Balık burçları genellikle; mor ve mavi gibi mistik renkleri severler.

Balık burcu kadınına özel öneriler:

Balık kadınları kendilerine yakışanı en çok bilen kadınlardır. Her zaman iyi giyinirler ve zarafetlerini konuştururlar. Oldukça hassas ve yumuşak huylu bu kadın aşk hayatında da aynı şekilde davranır. Duygusal yönünüzü ortaya çıkararak hatta her zamankinden daha duygusal şekilde düşünün ve davranın. Farklı çiçekleri etrafa serpiştirin, onun sevdiği tatlıları hazırlayın. Her şekilde sadece ona odaklandığınız bir gün planlayın. Hediye seçiminizde ipek gömlekler, değişik filmlere bilet gibi eşyalar tercih edebilirsiniz. Parfüm seçiminizde hanım eli kokusunu sevebilir. Huzur verici müziklerden hoşlanan bu kadını gürültüden uzak bir günle de mutlu edebilirsiniz. Oyuncak ayıcıklar da bu kadınların sevdiği hediyelerdendir.

Önceki İçerik2018 Yılında Metalik Taytlar Çok Moda!
Sonraki İçerikBitcoin’i Paramparça Edecek Yepyeni Bir Blockchain IOTA!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz