Anasayfa Güzellik Cildi Sıkılaştırma Tarifleri

Cildi Sıkılaştırma Tarifleri

18
0
Cildi Sıkılaştırma Tarifleri

Zamanla yer çekimi etkisiyle vücutta meydana gelen sarkmalar birçok kadının ortak sorunudur. Vücudun elastikiyetini kaybetmesi sonucu ortaya çıkan bu sorunun birçok sebebi olabilir. Özellikle yaşlılık, hızlı kilo alıp verme, düzensiz spor alışkanlıkları, hamilelik gibi etkenler cilt sarkması sürecine etki edebilir. Bu sarkmalar yoğun olarak kalçada, üst kol, bacak ve karın bölgelerinde ortaya çıkmaktadır. Sarkmaların estetik çözümleri olduğu gibi kendi yapabileceğiniz daha basit ve doğal yöntemler de mevcuttur. Peki nedir bu doğal yöntemler?

Spor ve Egzersiz

Öncelikle sıkı ve düzgün bir cildin temelinin spor ve düzenli egzersiz olduğu bilinmektedir. Düzenli spor yaparak hem kilonuzu koruyabilir hem de sarkmalara karşı sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Düzenli spor yapamıyorsanız yürüyüş, koşu ve yüzme gibi sporlarla uğraşabilirsiniz. Ayrıca yoga ve pilates gibi esneklik sağlayan sporlar da duruş ve esneklik açısından en etkili spor dallarındandır.

Doğal Yağlar

Doğallığına güvendiğiniz zeytinyağı, hindistancevizi yağı gibi yağları kullanarak banyo sonrasında nemli cildinize 10-15 dakika masaj yaparak cildinizi nemlendirin. Aynı zamanda at kılı fırçasından yapılmış vücut tarakları ile cildinizi kuru bir şekilde fırçalayıp üzerine yağ ve nemlendirici uygulayın. Bütün bunlar cildinizin sıkılaşmasına ve nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Malzemeler: Gliserin, 3-4 limonun suyu, kırmızı biber, biberiye yağı

Tüm malzemeleri blender ile karıştırın ve hazırladığınız karışımı 3-4 gün kuru ve karanlık bir ortamda bekletin. Karışımın olduğu şişeyi bir örtü ile sarabilirsiniz. Bu karışım her gün düzenli bir şekilde kullanıldığında sıkılaştırıcı etkilerini fark edeceksiniz. Karışımı uyguladıktan sonra en az bir saat bekletip duş alabilir ya da ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu karışım vücudunuzda yağın emilimini ve yakım hızını artıracak ve vücudunuzun daha sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz