Anasayfa Alışveriş A’dan Z’ye Güncel Saat Markaları

A’dan Z’ye Güncel Saat Markaları

1798
0
Güncel Saat Markaları

Adidas

Türkiye’nin en önemli spor malzemeleri üreticilerinden biri olan Adidas markası sportif ürün üretme anlayışını ve atmosferini ürettiği saatlerine de yansıtmaktadır. Adidas, spor malzemeleri konusunda yakaladığı başarıyı ve kaliteyi, ürettiği saatlere de yansıtmak istemiştir. Gerek solak kullanıcılara özel ürünleri gerekse tarzını daha cesur yorumlayan saatler ile kullanıcılara müthiş bir deneyim sunuyor. Adidas firması isminin verdiği tanınmışlık sayesinde kendilerine güvenleri tam. Rengârenk ve Adidas renklerindeki saatleriyle gençlerin ve diğer yaştan herkesin dikkatini çekmektedir. Fiyat aralığı 250 ile 1000 arasındadır.

Armani Connected

Fiyat aralığı 1500 ile 3000 TL arasındadır.

Armani Exchange

Armani grup şirketinin bir markası olan Armani Exchange tanınmışlığı yüksek olan ismini asi sokak modası ve şık bilekte hoş duran spor saatlere yansıtmıştır. Kişiliğini aksesuarlarına yansıtmayı seven erkekler için daima ön sıralarda tercih edilen saat markasıdır. Bayan, erkek ve unisex ürünlerin üretimini yapmaktadır. Bayanlar için genel olarak pembe, altın, çelik rengindeki modeller ön plana çıkarken erkeklerde siyah ve çelik kordon kullanımına ağırlık verilmektedir. Deri ve silikon kayış seçeneğini biz kullanıcılara sunmaktadır. Fiyat aralığı 300 ile 1000 TL arasındadır.

Boss

Şıklığı ile tarzını sade bir şekilde yansıtmak isteyenlerin tercih ettiği saat markası. Marka 1924 yılında Hugo Ferdinand Boss tarafından oluşturulmuştur ve dünyanın en elit markalarından birisi haline gelmiştir. Saat üretimine 1996 yılında saat üretim lisansı ile başlamışlardır. Saatlerinde modern ve klasik anlayışı aynı anda görmek mümkün. Fiyat aralığı 500 ile 1500TL arası.

Burberry

1856 yılında Thomas Burberry tarafından İngiltere’de kurulmuş ve genel olarak outdoor giysilerine odaklanmıştır. Tasarımlarını İngiltere’de yapmalarına rağmen imalat kısmı İsviçre’de gerçekleşmektedir. Genel olarak klasik bir anlayış izleyen marka bazı saatlerinde kordon kısımlarında kumaş tercih etmektedir. Daha önceden bunu çanta ve atkı modellerinde deneyip başarılı olmuştur. Klasik anlayış sürdürmesine rağmen aynı zamanda saatlerinde çağdaş ve sportifliğide görmek mümkün. Genel olarak saatler günlük yaşam yerine iş yaşamında tercih edilmektedir. Fiyat aralığı 1500 ile 8000 TL arası.

Casio

Casio markası 1946 yılında Tokyo’da kurulmuştur. Şirket ilk kurulduğu yıllarda teknoloji ürünleri satışı yapmıştır. Bu ürünler; hesap makinesi, ses sistemleri, kameradır.1951 yılında Japon teknolojisini saatlerinede yansıtmak isteyen Casio piyasaya hızlı bir girişin ardından trendlere girmeyi başarmış ve çok fazla kişinin dikkatini çekmiştir. Casio saatlerinin üretimde dikkat ettikleri en önemli nokta yaratıcılık ve katkıdır.1983 yılında g-shock saatleri üretmesi ile artık saatler daha dayanıklı hale gelmiştir. Casio saat dendiği zaman artık çoğu kişinin aklına dayanıklılık ve su geçirmeme özelliği gelir. Daha sonraki yıllarda ise teknolojinin verdiği yenilik imkânı ile saatlerine alarm, dünya saatleri, kronometre, bluetooth ve termometre gibi yeni özellikler etkilemiştir. Bu arada diğer markaların aksine sadece erkek saatlerine yönelmişlerdir. Şıklık ve dayanıklılık bir arada! Fiyat aralığı 200 ile 1500 TL arasındadır.

Cerruti 1881

Cerruti saatler günlük yaşantıda ihtiyacımız olan gerekli özellikler ile kişisel lüksü bir araya getirmişlerdir. Bu saatlerin en dikkat çeken yanı gece ve gündüz kullanılabilme özelliği ve saatlerinde verdikleri detaylar göze çarpmaktadır. Kadın modellerinde taş kullanımı ön plandadır ve kadınlara özel olarak altın, gümüş, gül rengi gibi renk seçenekleri sunmaktadırlar. Şekilleri ise oval, kara ve dikdörtgen şeklindedir. Erkek müşterilere özel olarak tasarlanan saatlerde ise sadeliğin yanı sıra gösterişli kasalar ile dikkat çekiyor. Fiyat aralığı 350 ile 1300 TL arasındadır.

Diesel

1978’den itibaren akla gelen markadalardan birisi olan Diesel saat üretimi ilede markasının tarzını ortaya koymayı amaçlamaktadır. Genel olarak Dieselin izlediği tarz asi ruhlu ve havalı insanlara hitap etmektedir. Kıyafetlerinde denim kumaş kullanmaktadırlar. Politikaları trendleri takip etmek yerine kendi tarzlarını oluşturmak yönündedir. Özellikle genç nesillere hitap etmekte ve onların özgür olup özgüvenlerini ortaya çıkarmayı amaçları olarak görmektedir. Firmanın bu anlayışı ile birlikte gençlerin ortamlarda tarzlarını yansıtmasını amaçlamaktadır. Kadın, erkek ve unisex modellerinde üretim yapmakta olup kasaları kare, köşeli ve köşeli ovaldir. Kayış seçiminde ise çok fazla seçenek vardır. Bunlardan bazıları; Deri, metal, seramik, silikon ve tekstildir. Sizde asi ve genç ruhunuzu saatiniz ile yansıtmak istiyorsanız sizin için vazgeçilmez olacağından eminiz. Ayrıca konumuz ne kadar saat üzerine olsada özellikle Dieselin kendi ürettiği parfümlere de bakmanızda fayda görüyoruz. Fiyat aralığı 300 ile 2000 TL arasındadır.

Diesel Connected Akıllı Saatler

Diesel klasik saat dışında akıllı saat üretiminede girmiştir. Akıllı saatlerinde teknoloji ve şıklığı bir arada beğenimize sunmaktadır. Fiyat aralığı 1700 ile 2200 TL arasındadır.

DKNY

DKNY saatler New York şehrinin ruhunu ve dinamikliğini yansıtmaktadır. Tasarımcı Donna Karan tarafından 1984 yılında kurulmuş ve 30yıldır kalitesi ve şıklığı ile gündemde yerini korumaya devam etmektedir. Saatler ne kadar modern tasarımı yansıtsa da aynı zamanda sizi hırslı gösterecek ve dikkatleri üzerinize toplamanızda çok büyük bir etkisi olacaktır. Ayrıca özellikle feminen bayanların tarzlarını ortaya koyacakları saatleride dikkatleri üzerine toplamaktadır. Fiyat aralığı 300 ile 1000 TL arasındadır.

Edox

Edox 1884 yılında İsviçre’de Christian Ruefli Flury’in cep saati yapımı ile doğmuştur.1900 yılında şirketin logosu zamanı temsil ettiği için kum saati yapılmış ve ozaman beri kullanılmaya devam etmektedir.Edox firma itibari ile saat alanında İsviçre’nin önden gelen firmalarından birisi olmuştur.Edoxun dünyada asıl tanınmasının sebebi suya dayanıklı saatleridir.1970 yılında dünyanın ilk yapılan küresel saatinin tanıtımını yapmıştır.1998 yılında ise “Les Bemonts Ultra Slim”koleksiyonu ile dünyanın en ince saatini piyasaya sunmuştur.Edox 130 yıldır İsviçre saatlerini hayal ediyor ve gerçeğe dönüştürüyor.Hayallarin gerçeğe dönüşmesi Edox !Fiyat aralığı 1000 ile 9000 TL arasındadır.

Emporio Armani

Klasikliği görkem ile buluşturan Emporio her türden model ile şıklığı ön plana çıkarmayı amaçlamaktadır. Emporio armani saatler erkek, kadın ve unisex modellerde üretim yapmaktadır. Tasarımlarında sadelik ve şıklığı bir arada sunmayı hedeflemektedirler. Fiyat aralığı 300 ile 2100 TL arasındadır.

Emporio Armani Swiss Made

Firma kurulduğundan beri geleneksel ve yeniklikçi tasarımın birleşmesine inanan bütün kariyerini bu konsept üzerine kuran Emporio armani Swiss made saatlerinin yapımında da bu görüşünü savunur. Emporio İsviçre’nin en iyi malzemeleriyle üretilmiş zarif ve eşsiz tasarımıyla güvenilir ve kaliteli saatler sunmaktadır. Saat kordonu olarak tamamen gerçek kertenkele, saffiano, krokodilin yanı sıra aynı zamanda el işçiliği ile yapılan çelik kordonlar kullanılmaktadır. Fiyat aralığı 2000 ile 9000 TL arasındadır.

Escape

Gençlere ve modayı yakından takip eden kitleye hitap etmektedir. Fiyat aralığı 160 ile 600TL arasındadır.

Esprit

1968 yılında kurulan Esprit ABD California eyaletinin kendine ait tarzını ürünlerinde yansıtmaktadır. Markanın ana hedefi ürünlerini uygun fiyatlar ile kullanıcılara ulaştırıp beğenileri toplamak. En önemli ilham kaynakları hayatın içindeki duygulardır. Esprit saatleri her ortama ve kombine uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Rahat ve şıklığı bir arada arayanların ilk tercihidir. Fiyat aralığı 250 ile 600 TL arasındadır.

Fendi

1925 yılında kurulmuştur.1988 yılında ise saat piyasasına girmiştir. Fiyat aralığı 1800 ile 4000 TL arasındadır.

Fossil

Güçlü imajı ve farklı tarzı ile dikkat çekmektedir. Sahibine yaşattığı olumlu ruh hali ile insanların dikkatini çekmenizi sağlar. Fiyat aralığı 300 ile 1100 TL arasındadır.

Fossil Connected

Moda ve teknolojiyi bir arada sunan Fossil markasının akıllı saatlerine verdiği isimdir. Sevdiklerinizi mutlu etmek için en iyi yol Fossil Connected saatlerdir. Fiyat aralığı 1600 ile 2000 TL arasındadır.

Frederique Constant

Saatin tüm parçalarını kendileri üretmekte ve üretimin ilk aşamasından son aşamasına kadar montaj ve kalite kontrol sağlamaktadırlar. Fiyat aralığı 2500 ile 9000 TL arasındadır.

Gc

Zamanı sadece kolunuzda taşımayın sloganı ile üretim yapan Gc saatleri kullanıcı dostu olması ile bilinir. İstediğiniz hayatı hayallerinizdeki gibi yaşamak sizin ellerinizde. Günümüzde saatler sadece zamanı kontrol etmek için değil aynı zamanda moda ikonu olarak kullanılmakta. Bu yüzden Gc saatler şıklık ve detaylara önem vermiştir. Fiyat aralığı 900 ile 4700 TL arasındadır.

Glam Rock

Kalite ve şıklığı ile birçok ünlünün vazgeçilmezlerinden olan saatler Britney Spears, Kim Kardashian, Lebron James,50 cent gibi ünlülerin bileklerinde buluşmaktadır. Sizde prestijli saatler ile havanıza hava katabilirsiniz. Fiyat aralığı 870 ile 1900 TL arasındadır.

Guess

Dünyanın en ünlü moda markalarından birisidir. Gençlerin yaşam tarzlarını saatlerinde ortaya koymaktadırlar. İtalyan kökenli olmasına rağmen ABD’li moda şirketi en lüks firmaların arasında yerini almıştır. Fiyat aralığı 290 ile 900 TL arasındadır.

Guess Connect

Guess markasının teknolojiyi saatle birleştirdiği ürünlerine verdiği isimdir. Giyilebilir teknoloji sloganı ile biz kullanıcıların arasına adını altın harfler ile yazmıştır. Fiyat aralığı 1900 ile 2100 TL arasındadır.

Just Cavalli

Just Cavalli saatler yeni nesilden ilham alınarak tasarlanmıştır. Sürekli güncel ve güçlü kişiliği ile meydana çıkmıştır. Saatler yıllar ilerledikçe çeşitliliğin artması ile birlikte küresel bir marka haline gelmiştir. Just Cavalli markasının saatlerini gece ve gündüz her türlü kombininiz ile kullanabilirsiniz. Fiyat aralığı 330 ile 600 TL arasındadır.

Kate Spade

Bir New York efsanesi olan Kate Spade saatleri 1993 yılında üretime başlamıştır. Firmanın yaratıcısı olan Kate Brosnaham Spade aradığı türden bir çantayı bulamayınca kendisini aksesuarlar tasarlarken buluverdi. Sizce de ilginç bir marka hikayesi değil mi? Canlı ve parlak renkler ile zerafetinize şıklık ekleyeceksiniz. Fiyat aralığı 400 ile 885 TL arasındadır.

Lacoste

Çoğu Bursalı timsahı görünce Bursaspor sansada maalesef Lacoste bir futbol takımı değil. Fransa’nın en ünlü markalarından olan Lacoste ürünlerinde timsah logosunu kullanarak dikkat çekmektedir. Marka adını Rene Lacosteden almıştır. Kendisi zamanını en ünlü tenisçilerindendir. Firmanın yaptığı ürünlerde ve aksesuarda göze ilk çarpan kalitedir. Modern ve klasik her tarza hitap eden Lacoste saatlerinin fiyat aralığı ise 280 ile 1300 TL arasındadır.

Marc by Marc Jacobs

Marc Jacobs moda dehası kimliği ve elinin değdiği her işte mükemmel sonuçlar çıkardığı için tabiki saat dünyasınada adını altın harfler ile yazdırmıştır. Saatlerinde heyecan, feminenlik gibi detaylar dikkat çekmektedir. Marc by Marc Jacobs firmasının saatleri kullanıcının uzun zaman kullanabilmesi için dayanıklı olarak üretilmiştir. Fiyat aralığı 310 ile 820 TL arasındadır.

Maurice Lacroix

Detayların efendisi Maurice Lacroix saatler İsviçre menşeili olan marka özellikler saatlerindeki minik ilk bakışta göze çarpmayan detaylar ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.1975 yılından beri müşterileri için en üst kaliteyi hedeflemektedirler. Fiyat aralığı 1800 ile 22000 TL arasındadır.

Michael Kors

Michael Kors firmasının saatlerinde ana amaç kalite ve estetik duruşu tasarım ile birleştirmektir. Ürettikleri saat her ay ve her mevsimde kullanıma müsaittir. Fiyat aralığı 600 ile 1800 TL arasındadır.

Michael Kors Connected

Michael Kors firmasının akıllı saat modellerine verdiği isimdir. Teknoloji ile şıklığı bir arada bekleyenler için üretilmiştir. Fiyat aralığı 2190 ile 2470 TL arasındadır.

Raymond Weil

İsviçre dendiği zaman akıla gelen saat firmalarından birisi olan Raymond Weil kusursuz ve 40yıllık bilgi birikimini saatlerine yansıtmaktadır. Kişisel tarzını ve bireysel seçimlerini saatleri ile yansıtmak isteyenlerin tercihlerinden birisidir. Marka gücün ve lüksün bir araya getiren simge olarak kabul edilmektedir. Fiyat aralığı 2000 ile 60000 TL arasındadır.

Roberto Cavalli by Franck Muller

Roberto Cavalli tarafından tasarlanan ve Franck Muller tarafından hayata geçirilen İtalyan asıllı saatler modanın tüm olanaklarından yararlanmaktadır. Fiyat aralığı 740 ile 3900 TL arasındadır.

Salvatore Ferragamo

Bu saat firması detayları, renkleri ve özel çerçeveleri ile dikkat çekmektedir. İncelerseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınızdır. Daha önce bir benzerine rastlamadığından emin olabilirsiniz. Fiyat aralığı 1390 ile 4000 TL arasındadır.

Seiko

Japon markası olan Seiko mükemmelliyetçiliklerini saatlerinde göstermektedir. Fiyat aralığı 800 ile 3100 TL arasındadır.

Skagen

Danimarka tasarımlarının gerçeğe dönüşmesi. Fiyat aralığı 400 ile 900 TL arasındadır.

Skagen Connected

Skagen firmasının ürettiği akıllı saatlere verdiği isimdir. Fiyat aralığı 1190 ile 1950 TL arasındadır.

Swarovsk

1895 yılından beri tasarladığı parlak aksesuar ile tüm dünyanın ilgisini çeken swarovski firması saatlerindede ışıltıyı ve parlaklığı bolca kullanmaktan kaçınmamıştır. Ayrıca bunların yanı sıra hareketli koleksiyonları ve spor koleksiyonları ilede kullanıcıların beğenisini kazanmıştır. Fiyat aralığı 895 ile 1900 TL arasındadır.

Tag Heuer

Bu markayı tanımlayabilmek için tek bir sözcük yetmez. Çok farklı seçeneği ile her tarzdan kullanıcıya hitap eden Tag Heuer saatler kusursuz görünümleri ile dikkatleri üstüne çekmektedir.1860 yılından beri saat üretimine devam etmektedir. İsviçre markası olan firma 2006 yılından itibaren kendi ürettikleri mekanizma türü ile lüks saatlerin arasına adını yazdırmıştır. Fiyat aralığı 5000 ile 74000 TL arasındadır.

Tag Heuer Connected

Tag Heuer firmasının akıllı saatleridir. İsviçre saat geleneğini akıllı saatler ile birleştirerek zirveyi hedeflemektedirler. Fiyat aralığı 7000 ile 16000 TL arasındadır.

TechnoMarine

Güzellikleri ve manzaraları ile ünlü olan St. Tropezden ilham alan marka 1979 yılında üretime başlamıştır. Modern tasarımları farklı renkler ve şeffaf malzemeler ile birleştirmişlerdir. Hem sportif ve hemde farklı bir saat arıyorsanız bakmanızda fayda var. Fiyat aralığı 450 ile 1500 TL arasındadır.

Tommy Hilfiger

Dünyanın adı ve kalitesi ile kendini kanıtlamış olan Tommy Hilfiger markası saatlerinde farklı tasarımları ile ilgiyi üzerine toplamaktadır. Sürekli değişen trendleri yakından takip eden marka tüm herkese hitap etmektedir. Fiyat aralığı 300 ile 1500 TL arasındadır.

Tory Burch

Amerikalı olan Tory Burch’un kendi isminden yarattığı marka tasarladığı ürünlerin yanına İsviçre’de üretilen saatlerinide bünyesine katmıştır. Firmanın ilham kaynağı seyahatler göze çarpan detaylar ve mücevherlerdir. Saatlerinde renk seçeneği ve deri kayışları ile göze çarpmaktadır. Fiyat aralığı 875 ile 2800 TL arasındadır.

U-Boat

Dayanıklı olarak üretilen bu saatlerin tamamı el yapımıdır. Hatta saatlerin kutuları bile el yapımı deriden yapılmıştır. Fiyat aralığı 5000 ile 18000 TL arasındadır.

Versace

İtalyan markası olan Versace 1978 tarihinde butik olarak piyasaya adım atmıştır. Saat üretmeye 1994 yılında başlayan firma günümüze kadar adını ve şanını yükseklere taşımış ve kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Fiyat aralığı 2000 ile 7000 TL arasındadır.

Welder Moody

Farklı renkleri ve her tarza uygun seçenek ile dikkatimizi çekmeyi başaran firmaya saat almaya karar verdiyseniz kesinlikle göz atmanızda fayda var. Fiyat aralığı 800 ile 1020 TL arasındadır.

Welder The Bold

Moody serisinin aksine klasik bir görünüş ve deri kayış ile dikkat çekmektedir. Klasik saat seven ve aynı zamanda marjinalliğe önem verenler için vazgeçilmez bir koleksiyon parçası. Fiyat aralığı 600 ile 1300 TL arasındadır.

Wesse

Eşinize, dostunuza veya sevdiklerinize özel günlerde saat hediye etmek istiyorsanız kesinlikle bakmanız gereken markalarda birisidir. Fiyat performans olarak kullanıcı dostudur. Fiyat aralığı 300 ile 550 TL arasındadır.

Xonix

40 yılı aşkın süredir hizmet veren firma saatleri ile 0 müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Teknoloji ve günümüze uygun saatler üreten firma 1978 yılından beri hizmet vermektedir. Fiyat aralığı 100 ile 300 TL arasındadır.

Saat markalarını içeren yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Saatlerin fiyatları değişim gösterebilmektedir. Güncel konularımıza anasayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikHileli Yiyecek ve İçecekler Nasıl Anlaşılır?
Sonraki İçerikAğaç Ev Nasıl Yapılır?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz