Anasayfa Alışveriş Dekoratif Sabun Modelleri

Dekoratif Sabun Modelleri

53
0
Dekoratif Sabun Modelleri

Son yılların önemli dekorasyon hobilerinden birisi de kokulu sabun modelleridir. Özellikle banyoların olmazsa olması olarak nitelendirilen dekoratif sabunlar güzel bir görünümün yanı sıra hoş koku da vererek hem göze hem de temizlik hissine hitap etmektedir. Aynı zamanda çocukların da dikkatini çeken bu küçük sabunlar sayesinde temizlik alışkanlığı kazandırılması çok daha kolay bir yol almaktadır.

Dekoratif sabunlar günümüzde çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Organizasyonlar için yapılan küçük hediyelerde, banyo veya evlerin herhangi bir köşesinde, sevdiğimiz kişilere verilen özel hediyelerde, bebek mevlitlerinde, çeyiz sandıklarında hem hoş koku vermesi hemde göze hitap etmesi açısından bu küçük dekoratif sabun modelleri son yıllarda oldukça revaçtadır.

Piyasada çok farklı hediyelik veya kişisel sabun modelleri bulunsa da istenilen tasarımın bulunamaması nedeniyle çoğu kişi kendi sabun modellerini üretme yoluna gitmektedir. Üretilen sabunun kimyasal içeriği, esans içeriği veya kalıp malzemesinin şekli gibi nedenler, hem sabunun kalitesini hem de ortaya çıkan sabun modelini etkilemektedir. Bu yüzden dekoratif sabun modelleri yapılırken malzeme seçimine dikkat edilmelidir.

Konsept olarak çok çeşitli alan sunan bu küçük dekoratif sabunların bir diğer önemli kullanım alanı ise mutfaktır. Mutfakların herhangi bir köşesinde cam bir fanus içinde sebze ve meyve modellerinde küçük kokulu sabunlar koyarak hem misafirlerinizi şaşırtarak hoş bir görünüm oluşturabilir hem de etrafa hoş kokular yayabilirsiniz.

2017 yılının bir diğer trend sabun modeli ise kokulu sabunlardan yapılan çiçek modelleridir. Son zamanlarda özellikle genç çiftlerin birbirlerine gerçek çiçek almak yerine dekoratif amaçla kullanılan bu dekoratif sabun çiçeklerini tercih etmesi son derece popüler olmuştur. Bütçenize kar sağlayan bu küçük sabun modelleri aynı zamanda hediyenizin uzun seneler boyunca kullanılmasına da olanak sağlayacaktır.

Hemen hemen hayatımızın her alanında kullanım imkanı sunan bu küçük dekoratif sabunların yapım aşaması ise oldukça kolaydır.

Gerekli olan malzemeler

  • sabun bazı
  • sabun boyası
  • sabun kalıpları
  • kolonya veya alkol

Nasıl Yapılır?

ilk olarak sabun bazını küçük parçalar halinde keserek cam bir bardağa boşaltın ve mikro dalga fırınında 1 dakika boyunca eritin. İstediğiniz renkteki sabun boyasını erimiş sabun bazına istediğiniz kadar ekleyin. Kalıbın içine hava kabarcığı oluşturmaması için sprey şişede ki alkol veya kolonya ile birkaç damla sıkın. Renklendirilen sabun bazını kalıplara boşaltın ve yaklaşık 20 dakika kadar donmasını bekleyin. Donmuş olan sabunlarınızı kalıptan çıkartın. Sevdikleriniz için yaptığınız sabunlar artık kullanıma hazırlar.

Önceki İçerikFutbol Takımları Nasıl Yıldız Alır?
Sonraki İçerikBebeğin Kalp Atışları Ne Zaman Duyulur?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz