Anasayfa Moda Sakal Büyümesine Nasıl Yardımcı Olunur?

Sakal Büyümesine Nasıl Yardımcı Olunur?

20
0
Sakal Büyümesine Nasıl Yardımcı Olunur

Sakalınızı geliştirirken sorun yaşıyorsanız veya yalnızca daha hızlı büyütmek istiyorsanız, yardımcı olabilecek bazı şeyler var. Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya ve sakalınızın çevresindeki ciltlere dikkat etmeye odaklanın. Sigara içmek ve uykudan kaçmak gibi kötü alışkanlıklardan vazgeçerseniz de yardımcı olacaktır. Çeşitli yaklaşımlar kullanarak ve tutarlı olarak, istediğiniz sakalın gelişme şansınızı artırabilirsiniz.

1. Hafif bir temizleyici ile günde iki kez yüzünüzü yıkayın.

Yüzünüzü düzenli olarak yıkamak, kir ve yağın yüzünüzde oluşmasını ve gözeneklerinizin tıkanmasını önler. Kirli, tıkanmış cilt düzgün büyüyen sakal saçlarının içine girebilir, bu nedenle cildinizi temiz tutmanız önemlidir. Sabahları duştan çıktığınızda ve gece yatmadan önce yüzünüzü yıkamak alışkanlığınıza girin.

2. Yüzünüzü haftada iki kez eksfoliye edin.

Eksfoliasyon ( Spa da yapılan bir vücut tedavi yöntemi), yüzünüzde bulunan sakallı saçlarınızın büyümesini önleyebilecek ölü cilt hücrelerinden kurtaracaktır. Evinizde de uygulayabilirsiniz.

3. Her gün bir yüz nemlendiricisi kullanın.

Nemlendiriciyi yüzünüze sürtün ve sakal alanınıza odaklayın. Sakal saçlarınızı ve foliküllerin nemliliğini korumak sakalınızın kuru ve kırılgan olmasını önleyecektir. Kuru sakallı saç kırılmaya daha yatkındır ve sakal gelişiminizi yavaşlatabilir.

4. Biotin takviyeleri alın.

B-7 vitamini olarak da adlandırılan biotin sakallı saçların daha hızlı büyümesine yardımcı olabilir. Biotin, saçlarınızdaki proteinlerin daha güçlü olmasına yardımcı olur ve bu durum sakallı saçlarınızın büyümesini kolaylaştırır.

5. Daha fazla çinko, magnezyum ve vitamin D yeyin.

Bu besinler testosteron üretiminizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Önceki İçerik2018 Erkek Saat Modası
Sonraki İçerikYeni Tedavi Trendi: Hacamat (Kupa Terapisi)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz