Anasayfa Moda Hayat Kurtarıcı Moda Tüyoları

Hayat Kurtarıcı Moda Tüyoları

15
0
Hayat Kurtarıcı Moda Tüyoları

Tarzınızı ve Stilinizi Etrafa Yansıtın

Modada bir tarz veya stil yaratmak zor olduğu kadar, doğru fikirler ve tüyoları değerlendirerek giyinmek de bir o kadar kolay olabilmektedir. Hediye alırken dahi hediye alınacak kişinin tarzı düşünülür ve onun beğenileri göz önünde bulundurulur.

Erkekler için saks mavisi, bebe mavisi gibi tonlar revaçta olduğu gibi, bayanlar için pembe, beyaz ve kırmızı gibi ana renkler tarz bir moda rengidir. Bu standart renk tercihler günümüzde moda dünyasında yerini farklı ve zıt renklerle değiştirmek üzere. Renklerle ilgili fikir sahibi olmak hayat kurtarıcı bilgiler arasındadır; Siklamen, lila, fuşya, yavruağzı renklerinin uyumları, hangi renk hangi rengin zıttı veya tamamlayıcısıdır gibi küçük bilgiler her zaman hayat kurtarıcı bilgilerdir.

Tek Renk Kıyafetlerden Sakınılmalıdır.

Sürekli siyah, gri, füme, antrasit pantolon ve bluzlar yerine diğer renklere de yönelerek yeni kombinler oluşturmak gerekir. Yeniliklere açık olmak ve denemek için cesur olmak gerekir. Muhakkak gri, siyah, füme ile pembenin, açık mavinin, leylak renginin muhteşem uyumları tartışılmaz ise de evre, sokakta ve iş yerlerinde giyilecek kıyafetlerin de kendine has özellikleri ve kuralları vardır.

Bir davette giyilecek kıyafet ile iş yemeğinde giyilecek kıyafet aynı tür abiye olmamalıdır. Davet ve yemek abiyeleri, ortamda bulunulacak resmiyet ile doğru orantıda olmalıdır. İş yemekleri ve toplantılar ve davetlerin kıyafeti biraz daha resmi olmakla birlikte, günlük iş kıyafetlerinden farklıdır.

Bununla birlikte günlük kıyafetlerde her ne kadar serbest seçim tercih edilse de, sokak kıyafeti ile ev kıyafetleri arasında farklılıklar vardır. İçinde bulunulan toplumun değer yargıları ve kültürel farklılıklarına uyumlu kıyafet seçmek sokakta daha rahat hareket edilmesine yardımcı olacaktır.

Kombininizde Kontrolü Elinizde Tutun!

Erkekler için her ne kadar ceket pantolon seçenekleri ön plana çıksa da, artık kıyafetler jean ve deri kumaşlarla yeni stillere kavuşmaktadır. Ceketlerin altına klasik gömlek yerine, moda penye ve kazaklar daha çok kullanılmaya başlamıştır. Kıyafet seçiminde kişi kendini ve içinde bulunduğu ortamı iyi değerlendirmeli ve moda için verilen tüyo ve önerileri dikkate alarak kontrollü bir şekilde giyinmeye özen göstermelidir. Bu tür bir yaklaşım çok fazla risk almanın da önüne geçecektir.

Önceki İçerikÇan Eğrisi Nedir?
Sonraki İçerikKıl Dönmesi Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz