Anasayfa Alışveriş Eviniz İçin Dekoratif Vazo Modelleri

Eviniz İçin Dekoratif Vazo Modelleri

522
0
Eviniz İçin Dekoratif Vazo Modelleri

Bu yazımızda eviniz için dekoratif vazo modellerini derledik. Görsellik olsun derseniz yine internet üzerinden dediğim modellere bakabilirsiniz. Şimdi ise konuya geçelim.

Evinde vazo olmayan yoktur. Kimisi tarihi kimisi hediyelik kimisi de sırf hoş diye evimizde bulunur. Vazolar bulunduğu ortama ayrı bir hava katar. Bakış açısını değiştirir. Hele bir de süs için değil de kullanım amacındaysa evi açtıkça açar. Ev için dekoratif vazoların birçok çeşidi vardır. Gerek şık olması yönüyle gerek kullanım açısından hoş modeller bulunmaktadır. Öncelikle vazo kelimesini inceleyelim. Vazo genellikle içine çiçek konularak yapılan cam porselen toprak gibi malzemelerle üretilen farklı boyutlarda bir ev dekorasyon ürünüdür. Vazo kelimesi Türkçe ‘ye İtalyanca VASO kelimesinden gelmiştir. Şimdi dilerseniz çeşitlerine bir göz atalım.

İlginç Vazo Modelleri

BARDAK ŞEKLİNDEKİ VAZO TÜRLERİ

Vazo modelleri gün geçtikçe artmaktadır. Her gün başka modeller eklenmektedir. Bunu sebebi şık sade veya gösterişli olarak fikirlerin değişmesidir. Bardak şeklindeki vazolar kullanılış açısından pek de iyi görünmese de ortama bir şıklık katar.

TOMBUL VAZO TÜRLERİ

Adından da anlaşılacağı üzere bu tür vazolar yuvarlaktır. Dışı cam veya plastik olarak üretilebilir. Kullanım kolaylığıyla beraber hoş bir görüntüsü vardır. Hatta görüntüsü akvaryuma benzediğinden cam olanlar akvaryum olarak da kullanılabilmektedir. Eğer şıklıktan yanaysanız evinizde kesinlikle bulunması gereken modellerdendir.

SİLİNDİR VAZO TÜRLERİ

Bu tür vazolar silindir şeklinde ince uzundur. Görüntüden öte kullanım kolaylığı vardır. Yine görüntüye önem verenlerdenseniz iki dokunuşla sade olan vazolarınızı şık bir hale getirebilirsiniz.

KLASİK VAZO TÜRLERİ

Klasik vazodan kastım şu zamana kadar topraktan yapılan aynı model vazolardır. Sade bir görüntüsü olduğu kadar içinde biraz da nostalji barındırır. Yine küçük bir değişiklik yapmak isteyenler ancak vazolarına kıyamayanlar iki boncuk, kurdele, taş ve yapıştırıcı yardımıyla ufak bir değişiklik yaratabilir. Sizde böyleyseniz şimdiden kolay gelsin.

Önceki İçerikBurçların Kişisel Gelişime Etkisi Nedir?
Sonraki İçerikÇocuğa Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın Yolları

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz