Anasayfa Astroloji Burçların Kişisel Gelişime Etkisi Nedir?

Burçların Kişisel Gelişime Etkisi Nedir?

12
0
Burçların Kişisel Gelişime Etkisi Nedir

Astroloji için burçlar insanların yaşam standardını etkileyebilecek bir olgudur. Bu nedenle hem psikolojik inanç açısından hem de burç yorumlaması açısından insan yaşamına etkide bulunmaktadır. Bu etkileri kişisel gelişim açısından da değerlendirmek mümkündür. Çünkü burçlar insanın yapısını etkilediği için bunun bilincinde olan bir insan kendisini o yönde geliştirebilmektedir.

Örnekleriyle Kişisel Gelişim ve Burçlar Arasındaki İlişki

Aslan Burcu: Bu burcun en önemli özellikleri arasında olaylara bütünsel bakabilme, kusursuz olmaya çalışma ve lider olma çabası vardır. Bu nedenle aslan burcunun kendini geliştirmesi için buna uygun mesleği seçmesi gerekmektedir. Örneğin lider olabilecek vasıflardan dolayı kendi işini kurması veya organizasyon sağlayabilecek bir yönetici statüsünü kazanmaya çalışması faydalı olabilecektir.

Kova: Bu burcun en önemli özelliği baskıya katlanamayıp özgür olmak istemektir. Bu nedenle kişisel gelişimini tamamlama konusunda bu kişilerin bolca gezip görmesi, kitaplar okuması, sayısal zekasını geliştirmesi, dil öğrenmeye çalışması gibi önceliklere yer vermelidir.

Koç: Bu grupta yer alan bireyler genelde hareketli yapıya sahip olmakla birlikte ego bakımından yüksek ve kendine güveni fazla olan bir özelliktedirler. Planlı çalışmayı severler. Bu nedenle hem meslek seçiminde hem kişisel gelişiminde önceden davranışlarını düşünerek yola çıkmak onlar için önemlidir. Yoğun disiplinli yerlerde çalışmayı sevdikleri için askeri bir vazife almak daha yararlı olacaktır.

Başak: Bu burçtaki insanlar zekidirler. Aynı zamanda sözcükleri iyi kullanmayı severler. Bu nedenle kendilerini geliştirmede çok kitap okuyarak aynı zamanda yazarak ilerlemeyi tercih etmelidirler. Meslek seçerken ise öğretmen veya öğreticilik alanları ile ilgili bir alana yönelmenin yanı sıra yazarlık gibi mesleklere yönelmeleri faydalı olacaktır.

Sonuç

Burada birkaç örnek verdik. Fakat burçların genel özelliklerine erişmek oldukça kolaydır. Bu nedenle bireyler kendi burçlarının özelliklerini tespit edip ona göre hareket etmeyi düşünebilirler.

Önceki İçerikBebeğin Kalp Atışları Ne Zaman Duyulur?
Sonraki İçerikEviniz İçin Dekoratif Vazo Modelleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz