Anasayfa Astroloji Burçların Doğal Taşları ve Özellikleri

Burçların Doğal Taşları ve Özellikleri

140
0
Burçların Doğal Taşları ve Özellikleri

Her doğal taşın kendine ait özeli bir enerjisi olduğuna inanılır. Astronomi alanındaki uzmanların da, doğal taşların burçlara göre farklılık gösterebilecekleri açıklanan konular arasında yer alır. Buna bağlı olarak da, kişilerin kendi burçlarına uygun olan taşı seçmeleri gerekmektedir. Ayrıca seçilen taşın kullanılırken direkt olarak ten ile temas etmesi durumunda, taşın özelliği ortaya çıkacaktır. Gelin burçların taşlarına ve bu taşların genel özelliklerine yakından bakalım.

Oğlak (22 Aralık- 21 Ocak)

Akik Taşı: Taşın özellikleri arasında stres azaltıcı etkisi yer alır. Sosyal çevresi ile iletişimde daha faal bir kişi olmasına yardımcı olduğu gibi, kemik ağrıları gibi fizyolojik özellikleri de barındırdığı bilinir.

Kehribar: Son dönemlerde de moda olmayı başarmış olan bu taş, depresyon döneminde önerilen bir taş olarak görülür. Vücut içerisinde kan akışını sağlamasından dolayı, kişinin daha mutlu hissetmesine yardımcı olmaktadır. Mide ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir.

Yakut: Takılarda kullanılabilecek olan bu doğal taş, negatif duyguları da kişinin üzerinden atmaya yardımcı olur. Ayrıca özgüven duygusunun arttırılması açısından da tercih edilebilmektedir.

Kova (22 Ocak- 21 Şubat)

Kuvars: Duygusal açıdan kişilerin pozitif hissetmeleri yönü ile kullanılabilecektir. Aynı zamanda bu taşın özelliklleri içerisinde baş ağrısına karşı iyi gelme ayrıcalığı da vardır. Kullanacak olan kişilerin fiziki açıdan rahatsızlıklarını da giderdiğine inanılır.

Lal Taşı: Hormonlar açısından denge kurma özelliği ile bilinir. Aynı zamanda güçlü bir cinsel gücü bulunmaktadır. Pek çok bulaşıcı hastalığı tedavi etme özelliği ile de kullanılmaktadır.

Yeşim: Kadınlar için takı ile birlikte kullanılabilecektir. Huzur ve mutluluk için kullanılan bir taş olma özelliğindedir. Psikolojik açıdan kişilerin rahatlamasına yardımcı olur.

Balık (22 Şubat- 21 Mart)

Ametis: Bağışıklık sistemini güçlendiren bir yapısı bulunmaktadır. Pek çok değerli taş gibi pozitif enerji yaydığı bilinmektedir. Kanı temizleyici bir yapısı vardır. Görünüş itibari ile de çok beğenilen bir taştır.

Mercan: Eski Mısır döneminde kullanılan bu taş, şifalı olması yönü ile bilinmektedir. Sedef hastalığına iyi gelen yönünün olduğu düşünülmektedir. Bu yönü ile de eski dönemlerden beri kullanılmaktadır. Taşın sahte olmaması, şifa alınabilmesi açısından büyük önem arz eder.

Aytaşı: Romalılar döneminden beri etkin bir şekilde kullanım sağlayan bu taş, duygusal denge açısından önemlidir. Çok hassas bir taş olduğu için doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Yüzük gibi takılarda da tercih edilebilir.

Koç (22 Mart- 21 Nisan)

Sitrin: Cirtine ismi ile de bilinen bu taş Koç burçları için uygundur. Sinir sistemine karşı iyi gelen yönüyle bilinmektedir. Aynı zamanda kişiye mutluluk veren yönü de bulunur.

Zümrüt: Sakinlik için tercih edilmektedir. Huzur ve denge için de kullanım sağlar. Mitolojide de kullanılan bir taş modelidir. Sadakat taşı olarak da bilinir. Kişinin ailesi ve dostları ile daha huzurlu olmasına yardımcı olmaktadır.

Magnezit: Hafızanın güçlendirilmesi açısından tercih edilebilecek olan bir taştır. Duygusal açıdan denge sağlar. Radyasyona karşı da güçlü bir etkisi bulunur. Radyasyonu engeller.

Boğa (22 Haziran- 21 Mayıs)

Turkuaz: Bir diğer ismi ile firuze olan bu taş, kaygıyı engelleme özelliği ile tercih edilmektedir. Sindirim sitemini de güçlendiren bir yapı içerisinde yer almaktadır. Takı gibi aksesaurlar üzerinde çok şık bir görünüm sağlayacak olup, kullanan kişi için de fayda teşkil edecektir.

İnci: Kemik ve kronik baş ağrılarına karşı iyi gelmesi yönü ile bilinmektedir. Taşın özelliğinin hissedilebilmesi açısından, vücut ile temas kurması gerekmektedir. Aynı zamanda sahte olan inci taşının kişiye bir faydası bulunmamaktadır.

Azurit: Cilt üzerinde fayda sağlaması özelliği bulunmaktadır. Zihinsel anlamda iyileşmeye yardımcı olmasının yanı sıra, bu taşın çakraların açılması yönüyle de kullanım sağladığı bilinir.

İkizler (22 Mayıs- 21 Haziran)

Obsityen: Mantıklı düşünce sistemini geliştiren bir taştır. Fiziksel açıdan da dizler ve bacaklardaki ağrıları gidermesi yönü ile bilinmektedir.

Akuamarin: Şans getirme özelliğinin olduğuna inanılır. Bolluk ve bereket açısından da fayda sağladığı düşünülmektedir. Hafıza güçlendiren bir yapısı da bulunmaktadır.

Topaz Taşı: Ruhsal açıdan fayda sağlayan bir taştır. Kişileri iyileştiren yapısı ile bilinir. Göz hastalıklarına karşı iyi geldiği düşünülmektedir. Pozitif enerjinin ortaya çıkmasına da yardımcı olmaktadır.

Yengeç (22 Haziran- 21 Temmuz)

Safir Taşı: Yengeç burçlarının tercih edebilecekleri bir taş türüdür. Özgürlük hissini güçlendiren yapısı ile bilinmektedir. Konsantrasyon sorunu olan kişiler için birebirdir. Sinirleri sakinleştiren bir yapısı ile de kullanım sağlar.

Yakut Taşı: Geçmiş dönemlerde akıl hastalıkları için tercih edilmiş olan bir taş özelliği göstermektedir. Bağışıklık yapısını güçlendiren bir özelliği bulunmaktadır.

Ametist: Duygusal açıdan güçsüzlükler için kullanılabilir. Medistasyona yardımcı olan yapısı ile de tercih edilebilmektedir. Korku gibi sorunları ortadan kaldırdığına inanılmaktadır.

Aslan (22 Temmuz- 21 Ağustos)

Kehribar: Piyasada son dönemlerde yer alan sahte kehribar taşından ayırt edilerek kullanılması gerekecektir. Boyun için tedavilerde de tercih edilmektedir. Migreni hafifleten yönü ile bilinmektedir. Farklı renk seçenekleri ile sunulması, kişinin kendi zevkine uygun olan taşı tercih etmesine fayda sağlamaktadır.

Topaz: Sağlık için kullanım sağlar. İyileştirici bir yapıya sahiptir. Duygusal açıdan kişilerin denge kurmasına yardımcı olmaktadır.

Aventurin: Kişiler arası iletişime yardımcı olmaktadır. Özellikle de halka açık olan konuşmalarda, kişinin özgüven kazanmasına fayda sağlayabilecektir. Görünüş açısından ‘’yıldız taşı’’ ismi ile de bilinmektedir.

Başak (22 Ağustos- 21 Eylül)

Kaplan Gözü: Zihnin sakinleşmesine yardımcı olur. Nazara inanan kişilerin de korunması açısından tercih edilebilmektedir.

Topaz: Her türlü göz hastalığına karşı fayda sağladığı düşünülmektedir. Zekayı daha iyi kullanma konusunda kişilere yardımcı olmaktadır. Kas ve sinir sistemi üzerine de fayda sağlamaktadır.

Yeşim: Mutluluğun açığa çıkması yönü ile bilinen bir taştır. Kişilerin daha pozitif düşünceler ve duygular üzerinde yoğunlaşmasına yardımcı olur. Karamsarlığın ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Kolye ve küpe gibi aksesuarlarda tercih edilebilecek olan bir taştır.

Terazi (22 Eylül- 21 Ekim)

Safir: Böbrekleri güçlendiren bir yapısının olduğu bilinmektedir. Kişilerin özgüven duygusu içerisinde yaşamalarına yardımcı olur ve iletişimi güçlendirir.

Krizopras: Aşırı sinirli olan kişilerde tercih edilebilecektir. Kan akışını sağlamasından dolayı, sinir sisteminin de düzelmesine yardımcı olur. Depresyona iyi gelmesi yönü ile, ‘’depresyon taşı’’ olarak da bilinmektedir.

Akuamarin: Tüm yaratıcı güçlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmasından dolayı, taşın sanatsal anlamda faal olan kişiler tarafından tercih edilebileceği söylenmelidir. Ayrıca mutluluk için kullanım sağlar.

Akrep (22 Ekim- 22 Kasım)

Obsidyen: Sindirim sisteminin düzeltilmesi açısından tercih edilebilecek olan bir taş özelliği göstermesi ile bilinmektedir. Bilinç altında bir dönem sonra oluşan kaygıların engellenebilmesi açısından da tercih edilen bir taştır.

Pembe Kuvars: ”Aşk taşı” olma özelliği ile bilinmektedir. Duygusal olarak ikili ilişkilerin güçlendirilmesine yardımcı olacak ve mutluluk sağlayabilecektir.

Lal Taşı: Üreme gücünü arttıran yapısına inanılmaktadır. Her türlü takı üzerinde tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda cinsel gücü arttıran yapısının olduğu da söylenmektedir.

Yay (23 Kasım- 21 Aralık)

Sodalit: Duygu ve düşüncelerin daha kolay bir şekilde dışavurulması amacı ile tercih edilebilecektir. Bu durumda kişilerin iletişim yönüne de yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Konsantrasyon için kullanılabilecek olan bir taş olma özelliği göstermektedir.

Lapis Lazuli: Eski çağlardan beri süs eşyası amacı ile tercih edilen bir taştır. Ruhsal ve fiziksel bir denge sağladığına inanılır. Zekayı güçlendiren yapısı ile de bilinmektedir. Kişinin zihnini açmasına yardımcı olmaktadır.

Akik: Korku gibi istenmeyen ruhsal durumların engellenmesine yardımcı olan yönü ile bilinmektedir. Kişilerin kendine olan güvenini arttıran yapısı bulunur. Aynı zamanda cesaret arttıcı bir özelliği de bulunmaktadır. Her türlü ziynet eşyasında tercih edilebilmektedir.

Kullanılacak olan bu taşın özelliklerinin dışavurulması için, kişinin teni ile temas etmesi gerekmektedir. Bu amaçla da kolye ve bileklik gibi aksesuarlarda rahatlıkla tercih edilebilecektir.

Önceki İçerikÇocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları
Sonraki İçerikKadınlar Erkeklerden Çok Daha Fazla Konuşur. Peki Ama Neden?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz