Anasayfa Kültür Kadınlar Erkeklerden Çok Daha Fazla Konuşur. Peki Ama Neden?

Kadınlar Erkeklerden Çok Daha Fazla Konuşur. Peki Ama Neden?

7
0
Kadınlar Erkeklerden Çok Daha Fazla Konuşur. Peki Ama Neden

Bir kadını kendi haline bıraksanız ve eline bir obje verir ya da ona bir resim gösterseniz size kavramın detayları ile ilgili olarak akşama kadar konuşabilir. Ama aynı şeyi bir erkek üzerinde denerseniz size 5 – 6 kelimeden fazla bir şey söylemeyecektir. Çok çok zorlarsanız bu kelimeler on sözcükten oluşan bir cümleye dönüşebilir.

Peki, ama neden bu durum böyle? Her kadının erkeklerden çok daha fazla konuştuğunu hesaba katacak olursak kadınlar arasındaki bu benzerlik bir tesadüf olmamalı. Bilim adamları da üşenmemiş ve bu konuda bilimsel bir araştırma yapmış ve bakın ortaya hangi biyolojik farklılıklar çıkmış?

Kadınlar 24 Saat İçinde 8000 Kelimeye Kadar Konuşabiliyor!

Evet, yanlış okumadınız kadınlar hiç de üşenmeden bir gün içinde 8000 kelime sarf edebiliyor. Ayrıca yalnız ses çıkararak konuşmuyorlar da… Bu eyleme iki binden fazla değişik ses tonu eş zamanlı olarak eşlik ediyor. Daha bitmedi, ayrıca kadınlar konuşurken aynı anda on bin kadar da mimik yapabiliyor.

O halde açıklıyoruz. Bu niteliklilik kadınların konuşma yetisini etkileyen sol beyin lobunda yer alan extra bir bölümden kaynaklanıyor. Bu fark sayesinde kadınlar çok daha fazla ve etkileyici bir şekilde konuşabiliyor.

Peki, erkekler günde kaç kelime ediyor? Sadece iki ya da üç bin kadar… Ayrıca onların kullanabildiği o kadar çok ses rengi de yok. Bu özellik sayesinde kadınlar; daha kolay dil öğrenebilir, tercümanlık, edebiyat ya da filoloji bölümlerinde erkeklerden daha başarılı olabiliyorlar.

Önceki İçerikBurçların Doğal Taşları ve Özellikleri
Sonraki İçerikHangi Burç Hangi Modaya Daha Yatkın?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz