Anasayfa Astroloji Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

471
0
Aslan Burcu Olumlu Olumsuz Özellikleri

Aslan (24 Temmuz – 23 Ağustos) zodyak’ın beşinci burcudur. Burcun işareti aslandır ve çok baskın ve güçlü karakterleri temsil eder. Ormanların kralı gibi, onlar da kendileri hakkında görkemli bir ihtişama sahiplerdir. Büyüklüğüne veya küçüğüne takılmaksızın, kendi krallıklarına hakim olmayı severler. Ancak aynı zamanda bu burcun mensubu kişiler astrologlar tarafından sevgi dolu olarak anılırlar. Sevmeyi, sevilmeyi, ilgi görmeyi ve göstermeyi, yaşamayı severler.

Doğuştan Lider

Baskın olmayı sevdikleri için Aslanları herhangi bir etkinliğin ve eğlencenin merkezinde bulabilirsiniz. Kendine güvenen Aslan’lar, Koç gibi lider olarak doğarlar. Bir olayın kontrolünü ele geçirmelerine izin verildiğinde kendi kurallarına göre oynarlar. Güçlü olmak, bu burcun mensuplarını iyi birer lider yapar çünkü büyük düşünmek ve büyük hareket etmek isterler. Bu özellikleri, genellikle başkalarını korkutacak şekilde büyük bir hırsa da dönüşebilir. Ancak Aslan’lar, cesur tavırları ve cesaret verici hareketleri sebebiyle nadiren sorun yaşarlar.

Aslanlar, son derece zeki ve genellikle felsefi oldukları için görüşlerinde idealisttir. Sık sık, daha liberal düşünürlere karşı bağlılıkları nedeniyle modası geçmiş düşünceleri dahi savunmaya devam edebilirler. Aslanların konunun peşinden koşmakla ilgili bir sıkıntıları yoktur. Bir lider için mükemmel bir kaliteye sahiplerdir ki bu diğer burçlarda oldukça nadiren bulunur. Her şeyi en iyi şekilde yapmaya kararlı, korkunç koşullar altında gayret göstermeye meyillidirler. Tüm bu özelliklerden dolayı, astları kendilerine genellikle oldukça sadıktır. Sevgiyi gösterme yetenekleri, ilgi odağı olma ihtiyaçları kadar büyüktür.

Daima Eğlenceli

Aslanların aynı zamanda dramatik olmak konusunda da büyük bir yetenekleri vardır. Bu yüzden aynı zamanda da eğlenceli ve sanatçı ruhlu olarak doğarlar. Doğal yaratıcılıkları ve manyetizmaları başkalarını kendilerine çeker. Böylece her durumun odak noktası olmaktan gerçekten zevk alırlar.

Aslanların kendilerini eğlenceli kılan diğer bir özelliği de, ikinci en iyiye razı olmamalarıdır. Her zaman en uç noktayı hedeflemek, kariyerlerinde en ileriye kadar gitmek Aslanların ortak özelliğidir. Görüntü de eğlenceli bir yaşam tarzını benimseyen Aslan burcu için çok önemlidir. Sanatçılar çoğu zaman büyük egolara sahip olmakla suçlanır. Sanatçı bir Aslanın egosu ise hem dikkat çekmeyi hem de kendisine hayran olunmasını arzu eder.

Aslan Burcunun Zayıf Yönleri

Tabii ki, her burcun gösterişli ve güçlü yönleri kadar zayıf yönleri de olmalı ve Aslan da bu burçlar arasında istisna değil. Aslanların, baskınlıkları ve aşırı özgüvenleri daha çok kibir ve kendini beğenmişlik olarak görülebilir. Aldatmacayı, kendilerine yeterince saygı duyulmadığını düşündüklerinde olmadıkları biri gibi görünmek için kullanabilirler.

Görünüşlerinden yola çıkılarak sürekli ben- merkezli oldukları düşünülebilir. Güce ve tanınmaya olan sevgileri ve talepleri çoğu zaman çevrelerindeki kişiler için zorlayıcı olacaktır. Bir Aslanın her şeyi büyük bir coşku ve heyecan ise yapması, onları günlük yaşamın sıradanlığından nefret etmeye yönlendirebilir.

Bedenin En Önemli Bölümleri

Sırt, omurga ve kalp: Aslanlar sıklıkla sırt ağrısı ve omurga rahatsızlıklarından mustariptir. Bunlara aşırı efor veya duygusal stres neden olabilir.

Bazen zorba ve kibirli olarak görünseler bile, bir Aslandan hoşlanmamak zordur. Canlılık ve yaşama sevinci çevrelerindeki insanlara karşı bulaşıcı olabilir. Ve bütün hatalarıyla bile, insanların sevdiği büyük liderler oldukları için aslında daima takdir edilirler.

Aslan Burcu Kadını

Aslan Burcu Kadını

Aslan kadınları övgüyü sever. Hak edilmiş olsun veya olmasın, ilişkinizin temelini bu temelde oluşturmalısınız. Aslan kadınlarının hataları olabilir, ancak bunu bilmelerine izin vermemelisiniz. Zaman geçtikçe ilişki daha pratik bir şekilde büyüyebilir, ancak başlangıçta ne kadar muhteşem olduğunu kabul etmeniz üzerine kurulmalıdır.

Aslan kadınları sizden hayatınızdaki en önemli kadın olmasını bekler. Kendisi de sizi hayatında aynı yere koyar. Ona göre, erkekler mücevher gibidir. Bu mücevheri aksesuar olarak kullanmak sadece imajını geliştirir. Kendilerine olan güvenleri ve dişiliklerini başarıyla kullanmaları karşı cins tarafından hemen ilgi çeker. Aşık, Aslan kadınları birini sevdikleri zaman bu duyguyu çok yoğun olarak yaşarlar. Ona bir kraliçe gibi davranmaya alıştığınız sürece evliliğe bakış açıları ılımlıdır.

Giyinirken dahi kendilerini ön plana çıkarak, dikkat çekecek kıyafetler giymeyi severler. Sıradan ve herkes tarafından tercih edilen popüler moda ikonlarını reddederler. Ancak marjinal – itici tarza da karşı çıkarlar. Bir Aslan kadınının maskülen giyindiğini son derece nadiren görebilirsiniz. Kadınsı hatlarını ön plana çıkarak kıyafetlerden hoşlanırlar. Aynı şekilde karşılarındaki erkeğin de giyimine ve kişisel bakımına özenmesini beklerler.

Aslan Burcu Erkeği

Aşık olmak konusunda son derece aceleci davranan Aslan erkekleri genellikle aşkı sürdürmekte zorlanırlar. Bu, bir Aslan erkeğinin sevgiyi ciddiye almadığı anlamına gelmez. Sadece ciddi ilişki konusunda biraz tökezlerler. Buna rağmen deli gibi sevildiğinizi hissettirmekte oldukça başarılıdırlar. Size hayranlıkla bakar, ama ilgisi başladığı kadar çabuk bitebilir. Daha kötüsü, ilişkiyi bitirirken kimi zaman nedenini asla söyleme gereği duymayabilir. Bunun sebebi, gerçek ruh eşleri ortaya çıkınca diğer kadına ilgisini kaybettiği için bu kadar pastoral bir sevgi imajı oluşturduğunu fark etmek olabilir.

Tüm ihtiyaçlarını karşılamanızı bekleyebilir, ancak siz kendisinden benzer taleplerde bulunduğunuzda isteksizlikle cevap verecektir. İsteklerinin ve beklentilerinin çok fazla olabileceğini anlayamaz. Aslan kadını gibi, erkekleri de övgü ve ilgiden beslenir.

Giyimlerine ve bakımlarına özen göstermekten hoşlanırlar. Birçok erkeğe kıyasla güzellik, sağlık ve bakım konularına karşı daha ilgilidirler. Bedenleri şımartmak, kendine bakmak onlar için nefes almak kadar doğal bir eylemdir.

Aslanlar ile Flört

Bir Aslan erkeği ya da kadını ile ilk buluşmanın başarıyla sonuçlanması epey zor olabilir. İkinci buluşmanın da beklentileri yüksek olduğundan asla gerçekleşmeme ihtimali vardır. Aslanlar kültürel olayları sever. Onları yeni bir sanat galerisinin açılışına veya yeni bir filmin ön izlemesini kutlayan bir partiye götürebilir ve harika zaman geçirebilirsiniz. Sadece hem erkek hem de kadın Aslanların her zaman her konuda en iyisini beklediğini unutmamalısınız. Bu yüzden ne için buluştuğunuzdan emin olmalısınız. Buluşmayı ayarlayan taraf sizseniz, en iyi restoran, en iyi manzara, en iyi yemekler gibi detaylara dikkat etmelisiniz. Onların kalbini kazanmayı düşünüyorsanız, cimri olmamalısınız.

En Uyumlu Burçlar

Aslanlar Koç ile uyumludur. Bu iyi eşleşmiş çiftin büyük bir cinsel heyecanı bulunur. Ancak ikisinin de uyumlu bir çift olmalarını sağlamak için egolarını kontrol etmesi gerekir. İkizler burcu, hem sosyal varlıklar oldukları hem de eğlenmeyi sevdikleri için Aslanlar ile mükemmel anlaşırlar. Bir Aslanla en iyi şekilde anlaşacak kişi başka bir Aslan olabilir. Böyle bir beraberlik kesinlikle kral ve kraliçe birlikteliği gibi olacaktır. Zaman zaman kontrol konusunda ön plana çıkmak için daha çok mücadele edebilirler, ama büyük bir aşk yaşayacakları kesindir.

En Uyumsuz Burçlar

Boğa, Başak, Akrep ve Oğlak ile ilişkilerden kaçınılmalıdır. Aslanlar hayranlık arayan bağımsız ruhlardır. İnsanları karizmalarıyla kendilerine çekerler. Ancak kendilerine karşı ilginin kaybolduğunu fark ederlerse hayatlarındaki insanları kolayca silebilirler. İlişkilerde sorumlu olmayı severler ve bir kez aşık olduklarında kalplerini tamamen verirler.

Aslan Burcu Kişilik Özellikleri

Aslan insanları hevesli, tutkulu ve cömerttir. Aslanların bir diğer belirgin özelliği kendilerine olan güvenleridir. Ama bazen biraz da olsa kibirli olabilirler. Genellikle mutsuz hissederler çünkü başkalarının onlar hakkında ne düşündüğünü çok fazla önemserler.

Olumsuz Aslan Kişilik Özellikleri

Önde gelen olumsuz kişilik özelliklerinden biri de kibirdir. Bu nedenle kendi görüşlerine aykırı görüşlere tahammül etme ihtimalleri yoktur. Küçük bir züppe gibi algılanabilirler. Daima haklı olmak, isteklerini yaptırmak isterler. Bu yüzden de kolayca kavga edebilir ve düşman biriktirebilirler.

Aslan Kadınların Kişilik Özellikleri

Aslan kadınları, tüm dünyayı umursamıyormuş gibi başlarını daima dik tutarlar. Başarısızlığı kabul etmezler ve her şeyi mükemmel bir şekilde yapmak isterler. Her ne kadar bazen ateşli olsalar da, her zaman pozitif ve canlılık dolu görünürler. Daima enerjik olmaları sebebiyle, genellikle kendilerini insanların önünde nasıl ifade edeceklerini bilirler. İnsanların dikkatini çekmek için kendi kendilerine eğlenceli olmayı kullanmak konusunda iyidirler. Onlar için en korkutucu şey, onları depresyona sokacak ve sinirlendirecek şekilde küçümsemektir.

Aslan Erkeklerinin Kişilik Özellikleri

Aslan erkekleri gururlu ve cömertlerdir. Coşku ve prestileri kariyerlerinde başarılı olmalarını sağlar. Ayrıca, açık fikirli, ileri görüşlü olma becerisine, zorlukların üstesinden gelme ve genel durumu kontrol etme yeteneğine sahiplerdir. Bu nedenle, insanların onlara saygı duyması kolaydır.

Aşk ve Uyumluluk

Aşık kadınlar sert davranabilir ve kötü algılanacak bir biçimde öfkeli görünebilirler. Bu yüzden duygularına özen gösterip onlara nazikçe yaklaşabilecek düşünceli bir adam onlar için daha uygun olabilir. Aslan kadınları daha çok heveslidir, bu yüzden neşeli erkekleri severler. Dahası, ilgisiz bir erkek bu kadınlar için her zaman çekicidir. Zorlukları severler ve sert erkeklere karşı güçlü bir istekleri vardır. Aslan erkekleri, dik başlı ve yetenekli kadınları severler. Eşlerinin kişiliğine büyük önem verirler. Aşık olmaları halinde, partnerlerinin takdirini kazanmak için sonsuz samimiyetlerini kullanmaya isteklidirler.

  • En İyi Eşleşme: Koç, Yay, İkizler
  • En Kötü Eşleşme: Boğa ve Oğlak
  • Aslan Erkeği İçin En Uyumlu Eş: Koç Kadınları
  • Aslan Kadını İçin En Uyumlu Eş: Yay Erkekleri

Cinsellik

Gösterişli Aslanın hayatındaki her şey gibi, cinsellik de bu kişiler için çekici ve heyecan verici olmalıdır. Doğru aksesuarlar ve doğru zaman olmadan, asla bir Aslanı ateşlendiremezsiniz. Şampanya, saten çarşaf ile birlikte arka planda keman çalmayı düşünebilirsiniz. Hayranlık uyandıran bir izleyicinin önünde romantik bir filmde başrol oynuyorlarmış gibi hissetmeyi seveceklerdir. Stratejik olarak yerleştirilmiş bir ayna istenen etkiyi yaratabilir!

Anlamanız gereken en önemli şey, Aslanın size yakınlık göstermesi için tüm süreçte ve ön hazırlık kısmında duyguların olması gerektiğidir. Son derece etkilenecekleri bir faktör olmadan, seks Aslanlar için çok az ilgici çekicidir. Yakınlaşma başlamadan önce kendilerini gerçekten özel ve değerli hissetmek zorundalar.

Aslanın yüksek drama anlayışı, aşk ilişkilerinin genellikle bir hız treni gibi olacağı anlamına gelir. Bu yüzden kesinlikle maceranın tadını çıkarabilirsiniz. Daha hassas burçlardan bazılarının aksine, Aslanlar aslında ilişkilerinde biraz duygusal olmayı severler. Tutku hissini nasıl sürdürdüklerine dikkat ederseniz işlerin fazla sıkıcı olmasını önlediklerini görebilirsiniz.

Kişisel görüşlere ve duruşlara karşı son derece hassas olan, Aslan burcunda doğanlar, partnerlerine başka birinin yakınlık duyduğunu hissetmeleri halinde aşırı derecede kıskançlık hissine açıktır. Algılanan bir rakiple flört edilmesi dahi bir Aslan için duygusal ihanet olarak tanımlanacaktır. Gerçek cinsel sadakatsizlik ise yaşamlarında gerçek bir trajedidir. Gerçekten değer verdiklerine sadık kalırken, aynı şekilde karşı tarafın da kendilerine bağlı olmasını beklerler.

Aşık olmak, bu sıcak ve tutkulu burç için var olmanın doğal halidir. Aşk bir Aslandaki her zaman en iyiyi ortaya çıkarır, onları tam anlamıyla mutlulukla parlatır, tanınmış cömertliklerini körükler ve eğlenceli yönlerini vurgular. Cinselliğin Aslan burcunun ciddiye aldığı bir şey olduğu doğru olduğu için, aynı zamanda son derece eğlenceli olması gerekir. Öte yandan bilmelisiniz ki Aslanları eğlendirmek zor iş olabilir.

Partnerlerinin kendilerini yeterince takdir edip etmediğini sorguladıklarında, hiçbir zaman tatmin olmazlar. Her zaman daha fazlasının ve iyisinin olabileceğini bilirler. Bu yüzden de yetinmeyi tercih etmezler. Dolayısıyla bir Aslan burcu ile birliktelik yaşıyorsanız, bu kişiyi istediğiniz kadar övebilir ve yüceltebilirsiniz. Bu durum sadece ilişkinizi etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda cinsel yaşantınızı da olumlu biçimde geliştirecektir.

Cinsel Kalite

Gerçekten değer verdiklerini ve kendilerine değer verildiğini düşündüklerinde, Aslanlar tüm burçlar içerisinde cinsel olarak en bağlı kişilerdir. Fakat hak ettiklerini bildikleri saygıyla muamele görmüyorlarsa, bir sevgiliyi aldatmaya da eğilimli olacaklardır. Bir Aslanın sevgisine sadakatsizlik eder ve egolarını ciddi şekilde yaralayarak ihanet ederseniz, toplayabileceği tüm acımasızlık ve intikamla sizden intikam alacağından emin olabilirsiniz.

İş ve Kariyer

Aslanlar, başkalarından saygı duyabilecekleri ve hayatlarından zevk alabilmelerini sağlayacak kariyerleri tercih eder. Sahne arkasında çalışmaktan hoşlanmazlar. Mükemmel aktörler, konuşmacılar, politikacılar ve diplomatlar, vb. olma potansiyeline sahiplerdir. Bu burçta doğan çoğu insan yaratıcılık, sanat, eğlence ve kültürle ilgilenmektedir. Mükemmel oyunculuk yeteneklerine sahiplerdir. Aktör olmanın yanı sıra Aslanlar, talk-show sunucusu, senaryo yazarı, yönetmen veya hatta bir sirk sahibi olmak gibi diğer eğlence sektörleri için de uygundur. Aslanlar kendi işlerinin patronu olmak isterlerse ilk bakacakları alan eğlence endüstrisi olacaktır.

Burç, Aslan tarafından sembolize edilmiştir ve bu güçlü hayvanlar gibi, çok fazla gurur ve güç sahibidirler. Genellikle çok sıcak, samimi ve iyimserdirler. Astrolojide, hayatta en başarılı olabilecek işaretlere sahip olmalarıyla bilinirler. Bu işaret zaman zaman inatçı, kasıtlı ve kararlı olmalarına yol açabilir. İlgi odağı olmayı çok severler; saygı ve otoriteye bayılırlar. Her zaman şansa ihtiyaç duymayabilirler, ama hangi sayıların, renklerin ve taşların yaşamlarına daha fazla şans gelmesine yardımcı olabileceğini görelim:

Şanslı Sayılar

5 sayısının katı olan herhangi bir sayı Aslan burcu için büyük bir şans ifadesi olabilir. Örneğin, 15, 40 veya 50 bu burç için mükemmeldir. Her şeyden önce birinci olmayı daima seven bu hırslı kişiler için 1 sayısının potansiyeli de göz ardı edilemez. 1 ve 5 sayıları, Aslan burcuna özel ve benzersizdir. Bu burç için olumlu durumları artırmak, kendilerine doğru çekmek ve daha fazla başarı sağlamak için mümkün olduğunca sık kullanılmalıdır.

Eğer Aslanlar günlük loto oynamak için ya da bir kura numarası seçmek için yukarıdaki rakamları kullanırsa, şanslarını artırabilirler. Bir işletme açmak gibi başarılı olmak istedikleri yeni bir girişime başlamak için bu numaralarla ilgili bir tarih de seçebilirler.

Şanslı Renkler ve Taşlar

Aslanların şanslı sayılarına ek olarak, bu burca yarar sağlayan ve olumlu fayda şanslarını artırmalarına yardımcı olan renkler ve taşlar da bulunur. Aslanın üstünde en çok taşıması gereken renk Altın, en fazla uğur aldığı taş ise yakuttur.

Önceki İçerikForex Sinyalleri Size Nasıl Yarar Sağlar?
Sonraki İçerikDekoratif Kırlent Modelleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz