Anasayfa Yaşam Dekoratif Kırlent Modelleri

Dekoratif Kırlent Modelleri

270
0
Dekoratif Kırlent Modelleri

İnce Ayrıntı Kırlent

İnternetten, teşhirden aldığımız mobilyaların kırlentlerini tercih edemiyoruz. Bize mobilyanın kendi bütünlüğü içerisinde gelen kırlentler bir zaman sonra belki sıradan haller alabiliyor. İşte zaman zaman sıkıldığımız küçük ayrıntıları sadece bir dokunuşla ve çok farklı fikirler ile daha keyifli daha sıradanlıktan uzak bir dekorasyon uygulayabiliriz. Birkaç fikir ile hobileriniz desteklenebilir.

Artık Kumaş Değerlendirme

İhtiyacınız mobilyanız kumaşına uygun bir zemin kumaş elde etmenizdir. Hemen ardından tek hali bir işe yaramayan kumaş parçalarını birleştirerek farklı figürlerde tasarımlar yapılabilir. Meyve görünümlü, hayvan görünümlü, çiçek görünümlü yastıklar yapmak hiçte zor olmayacaktır. Belki salonunuzda kullanmayıp odalarınızda kullanabilirsiniz. Yatakların üzerinde harika bir görünüm elde etmek için istediğiniz sayıda yaparak yataklarınız için çok iyi bir dekor elde edebilirsiniz. Artık kumaşları kullanarak çiçek tasarımlı kırlentlerde çok hoş bir görüntü sunacaktır sizlere.

Yün Kırlent

Yün İpi ile Kırlent Tasarımı

Çok kolay bir tasarım olarak bilinir. Tek karar vermeniz renk uyumu ve kırlentleriniz için şiş veya tığ ile güzel bir örgü tasarımı yapılabilir. Çok renkli koltuk veya örtü için tek renkle yapılan örgü model kırlent vurgusu can alıcı nokta olacaktır. Veya aksi bir görünüm yine can alıcılığını koruyacaktır.

Keçe Kırlent

Keçe Yardımı ile Kırlent Yapımı

Karar verdiğiniz keçe rengini kat kat sabitleyerek çok havai bir görünüm elde edebilirsiniz. Veya tek bir renk ile vurguyu kırlentlerinize çekebilirsiniz. Havailik içinde sade bir görünüm size iyi ki yaptığınızın kanıtı olacaktır. Veya çok aykırı renkleri kullanarak bütün vurguyu kırlentlere çekip basit bir dokunuşla şıklığı meydana çıkarmış olacaksınızdır.

Klasik Geçmeli Bazen Kırlent

Klasik Görünümlü Geçmeli Bazen

Dikdörtgen veya kare görünümlü kırlentler dışında direkt kırlent astarına farklı şekiller uygulayarak aykırılık deneyebilirsiniz. Çikolata topu görünümlü kırlentler en iyi fikirler arasında olabilir. Size kalan renk kararı olacaktır. Ya da çilek, kalp, elma görünümlü yastıklar da diğer seçenekler arasındadır. Fiyonklu bir kırlent gök cisimli vurgulu kırlentler de tercihler arasına iyi fikir olabilir. Bu şekiller yanı sıra bunları üç boyutlu, minik süslerle süslediğiniz zaman çok farklı görünümler elde edebilirsiniz.

Osmanlı Desenli Kırlent

Dekorasyonda Ayrıntı

Küçük vurgu ile büyük değişiklikler yapmak işten bile değil. Yeter ki yeteneğimizin farkına varıp çeşitli bakışa sahip olmak dekorasyon için ilk şart. Evimizin hangi alanında kullanacağımıza karar verip bahçe için, yatak odaları için, çocuk odaları için, hangi şekil yapmaya karar verilmişse elinizin altında bulunan parçalardan çok iyi tasarımlar oluşturulabilir. Bakışın şıklığı ile küçük parçalardan sihirli ürünler ortaya çıkabilir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz