Anasayfa Sağlık Kilo Aldırmayan 10 Yiyecek

Kilo Aldırmayan 10 Yiyecek

43
0
Kilo Aldırmayan 10 Yiyecek

Kilo alma korkusu olmadan canının istediği her şeyden bol bol yemeyi kim istemez ki? Her yiyecek için olmasa da bazı besinler için bu mümkün. Çünkü öyle yiyecekler var ki, ne kadar yerseniz yiyin kilo almıyorsunuz. Hadi gelin bu mucize yiyeceklerin neler olduğuna hep beraber bakalım:

1. Patlamış Mısır

Fazla kilolardan kurtulmak isteyen ama atıştırmayı da sevenler için patlamış mısır bulunmaz bir nimet diyebiliriz. Çünkü bir bardak patlamış mısır sadece 26 kalori içeriyor. Öğün aralarında canınız atıştırmalık bir şeyler istediğinde yağsız ve tuzsuz patlamış mısırı tercih edebilirsiniz.

2. Kavun ve Karpuz

Özellikle yaz günlerinin en çok tüketilen iki meyvesi kavun ve karpuz. Diyet programlarının çoğunda yer alan bu iki meyve, bol su içerdiklerinden dolayı vücuttan toksinlerin atılmasını kolaylaştırıyor. Aynı zamanda tok tutma özelliği de bulunan kavun ve karpuzun 150 gramı sadece 50 kalori değerinde.

3. Narenciyeler

Kış meyveleri olan, portakal, mandalina ve greyfurtu isetdiğiniz kadar yiyebilirisniz.. Bol miktarda lif içeren bu besinler düşük kalorili oldukları için kilo aldırmayan yiyecekler grubunda yer alıyorlar.”

4. Salatalık

Diyet listelerinde sıklıkla yer alan bir başka besin de salatalık. Yüzde 96 sı sudan oluşan ve 100 gramı sadece 16 kalori içeren bu mucize besini, fazla kilolardan kurtulmak isteyenler bol bol tüketebilirler.

5. Elma

Vitamin değerleri bakımından oldukça zengin olan elma, aynı zamanda bol miktarda lif içerir. Bu özelliklerinden dolayı hem besleyici hem de kilo vermeye yardımcı bir meyvedir. Orta boy bir elmanın kalori değeri 47 cal’dır. Nekadar çok yenirse yensin, kilo aldırmayan yiyeceklerden biridir elma.

6. Marul

Diyet listelerine bakıldığında, yeşil yapraklı sebzelere bolca yer verildiği görülür. Kalori değerleri yok denecek kadar az olan bu sebzelerden özellikle marulu bolca yemenizde bir sakınca yoktur.

7. Patlıcan

Kilo aldırmayan yiyeceklerden biri olan patlıcan közlenerek ya da az yağda pişirilerek tüketilebilir. 100 gram patlıcandan alınacak kalori miktarı sadece 25 cal’dir.

8. Kereviz

Lezzet olarak pek tercih edilmese de besin değeri yönünden zengin bir sebzedir kereviz. İdrar söktürücü özelliğiyle toksinlerin atılmasını sağlar. Fazla kilolardan kurtulmak isteyenler, diyet listelerine mutlaka kerevizi eklemeliler.

9. Lahana, karnabahar ve Brokoli

Bol miktarda lif içeren bu üç sebze, kilo aldırmayan yiyecekler arasında en önemlileridir. İçerdikleri lif sayesinde tokluk hissi oluştururlar. Ayrıca yağ yakıcı etkileri de olan lahana, karnabahar ve brokoli, kilo vermeyi kolaylaştıran besinlerdir.

10. Yumurta

Özellikle haşlanarak tüketildiğinde tokluk hissi veren yumurta bu özelliğinden dolayı kilo aldırmayan yiyecekler listesinde yer alır.

Önceki İçerikZaman Damgası Nedir?
Sonraki İçerikErkekler İçin Evde Saç Kesimi Önerileri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz