Anasayfa Astroloji Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

39
0
Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır

Halk arasında hep güneş burcu bilinse ve herkes burcunu bundan ibaret sansa da yükselen burç da en az güneş burcumuz kadar etkili ve önemlidir. Eğer burcunuzun özelliklerini okuduğunuzda sizi tam anlamıyla ifade etmediğini düşünüyorsanız veya etrafınızda sizinle aynı burç olan insanlarla farklı özellikler gösteriyorsanız sebebi yükselen burçtur.

Yükselen Burç Nedir?

Teknik olarak siz tam doğduğunuz anda yükselen takımyıldızdır. Doğduğunuz anda gökyüzünde gezegenlerin konumlarından oluşturulan doğum haritasında toplamda 12 ev vardır. Yani doğum haritası 12 parçaya bölünmüştür. Bu 12 evden 1.si yükselen burcunuza aittir.

Yükselen burç kişinin doğduğu gün, saat ve doğduğu yerin enlem-boylamı ile hesaplanır. Kişinin bulunduğu yer de çok önemlidir. Aynı anda farklı şehirlerde doğan kişilerin yükselen burçları farklı olacaktır.

Yükselen Burcun Etkileri Nelerdir?

Yükselen burç, temelde kişinin doğumundan itibaren etkilidir. Fakat kişinin olgunluğa erişmesiyle birlikte, uzmanlar bunun 30 yaşına yaklaşırken ve 30 yaş itibariyle olduğunu söylüyor, güneş burcundan ziyade yükselen burcun etkileri artar. 28-30 yaşından sonra yükselen burcun karakterinize yoğun temas etmesi ile hayat bakışınız ciddi anlamda değişirken astrologlar yüz hatlarında bile değişme olduğunu söylüyor.

Astrologlar yükselen burcu anlatırken en basit ifade ile yükselen burcun kişinin dışarıdan bakıldığında görülen karakteri olduğunu söylerler. Tanımaya başladığınızda kişiyi ilk yükselen burcu özellikleri ile tanır daha iyi tanıdıkça güneş burcunun özelliklerini görmeye başlarsınız.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burcunuzu öğrenebilmek için doğduğunuz günü, yeri ve doğum saatinizi bilmeniz gerekmektedir. Doğum saatini net olarak bilmek zor bir durum olduğu gibi çok gerekli de değil, yükselen burcun ortalama 2 saat içinde değiştiği düşünülünce hangi saat içinde doğduğunuzu bilmeniz yeterli.

Bazı matematiksel hesaplar ile hesaplandığından yükselen burcunuzu hesaplamak için internette bulunan yükselen burç hesaplamalarını kullanabilirsiniz. Aynı şekilde doğum haritası çıkaran sitelerden faydalanarak doğum haritanızı çıkarırsanız, doğum haritanızdaki ilk evin yükselen burcunuz olduğunu göreceksiniz.

Önceki İçerikİYİ Parti Hakkında
Sonraki İçerikMezuniyet Balosuna 2018 Trendleriyle Hazırlanın

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz