Anasayfa Güzellik 14 İlginç Özelliği ile Güney Koreliler

14 İlginç Özelliği ile Güney Koreliler

680
0
14 İlginç Özelliği ile Güney Koreliler

Dünyanın sadece 100.000 kilometre karelik bir alanı işgal eden Güney Kore, küçük bir ülke olsa da, şaşırtıcı tarafları ile insanların ilgisini çekmekte. Yüksek verimli ekonomileri, süper modern teknolojileri ve etkili pop kültürü ile bilinen Güney Kore, bunlardan daha fazlasına da sahiptir. 11 maddelik yazımızda, bu sıra dışı ülkenin yemeklerinden, güzellik standartlarından, geleneklerinden, ilginç batıl inançlarından elektrik fanlarıyla olan sorunlarına kadar, birçok özelliklerden bahsedeceğiz.

Güney Kore Erkekleri

1. Güney Kore Erkekleri

Daha iyi görünmek için Güney Kore’deki erkekler kozmetik ürünleri severek kullanır ve bir ton para harcamaktan da çekinmezler. Bu anlamda Güney Kore erkekleri, dünyanın dört bir yanından marka cilt bakım ürünleri sipariş eder ve büyük zevkle kullanırlar.

Güney Kore Plastik Cerrahi

2. Güzellik

Güzellik söz konusu olduğunda Güney Kore, dünyada kişi başına en yüksek plastik cerrahi oranın görüldüğü ülkedir. Koreliler için, dış görünüşleri sayesinde toplumda daha iyi bir yere sahip olabilirler. Koreliler bu sayede, hem iş hem de eş bulma potansiyellerini artırmayı hedefliyorlar. 20 ve 30 yaşlarında Korelilerin büyük çoğunluğu, estetik ameliyat yaptırmaktadır. Beyaz ve kusursuz ten, çift göz kapağı, küçük dudak ve küçük burun, oval küçük surat, erkeklerde uzun boy, kızlarda uzun bacaklar, V şeklinde ince uçlu çene Koreliler için ideal ölçülerdir.

Güney Kore Bebek Yaş Günü 100

3. Bebekler

Güney Koreli bebekler için yaş geleneği de alışılmadık bir özellik gösterir. Güney Kore’de bebekler, ilk doğduklarında 1 yaşında kabul edilirler. Ve bir sonraki yıl, 2 yaşına girerler. Ayrıca, doğumdan 100 gün sonra, bebek için büyük bir kutlama düzenleniyor.

Güney Kore İnternet Hızı

4. İnternet Hızı

Güney Kore, internet bağlantısı hızında da dünya lideridir. Ülke, dünyanın en hızlı internet bağlantı hızına sahiptir. Nüfusun yaklaşık ’.4’ü internet kullanıcısıdır.

Güney Kore Yemek Kültürü

5. Yemek Kültürü

Güney Koreliler, deniz ürünlerinin daha çok kullanıldığı özel mutfağı ile ünlenmiştir.

Dünya deniz yosunu tüketiminin büyük çoğunluğu, bu ülkenin payına düşmektedir.

Kore yemekleri, genellikle kızartma ve kavurma şeklindedir. Güney Korelilerin geleneksel yemeği, Kim Chi’dir. Bu yemek, beyaz lahana yaprakları ile yapılmaktadır.

Korelilerin kahvaltı kültürleri yoktur. Kahvaltı sofralarında, halkın genellikle her öğünde yediği, pilav yer almaktadır. Pilavın yanı sıra, kahvaltı sofralarında tavuk, çorba da görülmektedir.

Kore mutfağı, genellikle vitaminli ve enerji veren yemekleri esas almaktadır.

Güney Kore Hızlı Sipariş

6. Hızlı Sipariş

Güney Kore verilen yemek siparişlerinin çok kısa sürede en hızlı şekilde ulaştırılması ile bilinir. Yemek yemeyi bitirdikten sonra, kirli bulaşıklar, isteğe göre kapının önüne bırakılır ve teslimatçı daha sonra onlar için gelir.

Güney Kore Vantilatör Korkusu

7. Batıl İnançlar

Güney Kore’de, elektrik fanları ile ilgili de yaygın bir inanç vardır. Birçok Güney Koreli, elektrik fanlarının yanında uyuyan insanların ölebileceğine inanıyor. Bu inancın nereden kaynaklandığı belirsiz olsa da, elektrikli fanlar hakkındaki korkular, neredeyse 1920’lere kadar dayanmaktadır.

Güney Kore Alkol Tüketimi

8. Alkol

Kişi başına haftada düşen içki likörü ile de Güney Kore, dünyada alkol tüketiminin yüksek oranda olduğu ülkelerden biridir.

Güney Kore İntihar

9. İntihar

Güney Kore’de yaşam standartları çok yüksek olsa da intihar, ülkede çok ciddi ve yaygın bir sorun haline gelmiştir. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre, Güney Kore intihar oranına göre dünya sıralamasında ikinci yerdedir.

Güney Kore Taksi

10. Taksi

Güney Kore taksileri, renklerine göre hizmet vermektedir. Turuncu ve gümüş renkteki taksiler normal hizmet verse de, siyah kabinli taksiler daha lüks hizmet verir.

Güney Kore Batıl İnanç Kırmızı

11. Kırmızı

Güney Korelilerin bir diğer batıl inancı, kırmızı renkle ilgilidir. Kırmızı renk, Güney Koreliler için ölümü temsil etmektedir. Eğer bir kişinin adı kırmızı ile yazılmışsa batıl inanca göre o kişi yakında ölecektir.

Güney Kore Köpek Eti

12. Köpek Eti

Son yıllarda artan tartışmalara ve eleştirilere rağmen Güney Kore’nin bazı bölgelerinde hala köpek eti yenmektedir. Gelenek, 2000 yıl öncesine dayanmaktadır. Ancak ülkede son dönemlerde, özellikle köpek eti yenmesine karşı protestolar yapılıyor.

70’li ve 80’li yıllarda 60’dan fazla dükkan bulunan, Gupo Köpek Eti Pazarı’da 1 Temmuz 2019 itibariyle kapatıldı. Yapılan anketlere göre; Korelilerin %70’den fazlası bir daha asla köpek eti yemeyeceklerini beyan etti.

Güney Kore Uyku

13. Uyku

Seul halkı, dünyanın en az uyuyan insanları olarak bilinir. Bir Seul sakini, ortalama 6 saatten daha az uyur.

Güney Kore Çamur Festivali

14. Çamur Festivali

Her Temmuz ayında Seul’ün 200 km güneyinde yer alan Boryeong kasabası, muhtemelen dünyanın en büyük çamur festivaline ev sahipliği ediyor. Boryeong Çamur Festivali’de, çeşitli çamur yarışları ve terapileri yapılmaktadır.

Önceki İçerik10 Adımda Sevgililer Günü
Sonraki İçerikAcılı Ezme Tarifi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz