Anasayfa Makyaj Günlük Makyaj

Günlük Makyaj

19
0
Günlük Makyaj Teknikleri Malzemeler Ürünler

Çantamıza, makyaj masamıza ve günlük makyaj yapabileceğimiz her yere bir valiz dolusu malzemeler biriktirdik. Peki, gerçekten hangisine ihtiyacımız olduğunu ve neleri aslında yanlış kullandığımızı nasıl anlayacağız? Sizlere ünlü makyaj uzmanlarından derlenmiş günlük makyaj ipuçlarını aşağıda adım adım sıralıyoruz.

Ürünlerden bazılarını hali hazırda kullanıyor bile olabilirsiniz ama doğru kullanım şekillerine göz atarak belki bir püf noktası da siz yakalarsınız, kim bilir…

Makyaj yapmayı bırakan kadından korkun!

İşe koyulmadan önce elimizdeki malzemelere bir göz atalım. Eğer gerektiğinden fazla bir ürün arşivimiz var ise; hangilerine daha çok ihtiyacımız olduğuna, hangilerinden kurtulabileceğimize göz atalım:

Atın

Birine Hediye Edin

Saklayın

Adım Adım Günlük Makyaj Teknikleri

Bu 3 aşama, kullanılan malzemelerin kalitesi ya da markasından ziyade, tamamen hayatımızı kolaylaştırmak adına size sunabildiğimiz temsili görsellerdir. Bu üç adımlık formülü izlediğinizde, makyaj çantanızın ne kadar ferahladığına siz de inanamayacaksınız. Ferahladık, nefes aldık, içeceğimizi bitirdik ve işe koyulabiliriz…

7 Adımda Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Sade Görünüm Günlük Makyaj1. Fondöten

Eğer kuru bir cilde sahipseniz, Nars Pure Radiant doğru bir tercih olacaktır. Genelde ellerimizi kullanarak da yapabileceğimiz bir uygulama olsa da, likit fırça yardımıyla da çok kolay bir işlem uygulayabilirsiniz. Önce parmaklarınızla en önemli dört bölgeye (çene, alın ve elmacık kemikleri) az miktarda sürün. Daha sonra fırçanızı kullanarak fondöteni dağıtın. Alnınızda ileri geri düz bir hareket uygulayın. Yanaklarınızda, aşağı ve yanlara, yüz merkezinden uzağa doğru uygulayın. Son olarak çene için de alnınıza uyguladığınız hareketleri tekrarlayın.

Günlük Makyaj Fondöten Kullanımı

Bu aşamaları tamamladıktan sonra, fondötenimizi tamamlamış oluyoruz. Sıra geldi bir sonraki adıma…

2. Kapatıcı

Bazı kapatıcılara her ne kadar bağımlı hale gelsek de, hatta bazen yeni birşeyler denemek için kendimizi çok tembel hissetsek bile, mevcut kapatıcınızı kullanmanın bile hileleri var…Günlük Makyaj Kapatıcı Kullanımı

Ürünü uygulamadan önce bir damla nemlendirici sürün. Sonra kapatıcınızla 4 küçük nokta yapın. Fırça ile yumuşatarak, işaret ya da orta parmağınızla göz altınıza yayın. Parmağınızın sıcaklığı, kapatıcınızı tamamlarken daha doğal bir görünüm kazandıracak.

3. Pudra

Pudra kullanımı için doğru fırça çok önemlidir. Alışılan büyük ve hatta kullanımı daha zor olan bazı fırçalar yerine, artık moda olmuş ve büyük farklar yaratabilen kabuki fırça da kullanabilirsiniz. Kabuki fırçanız ile, dairesel hareketlerle cilde iyice yedirerek, normal bir fırçanın performansına kıyasla daha doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Günlük Makyaj Pudra Kabuki Fırça

4. Bronzlaştırıcı

Piyasadaki mevcut kontürlerle ilgili konuşulan binlerce farklı yorum ve tavsiyelere kulak verdikçe, doğal, günlük ve hızlı bir makyaj yapalım derken, kafalar daha da karışıyor. Peki, size kontürün gün ışığı için aslında kullanılmaması gerektiğini, daha ziyade bir podyum, gece dışarıda bir davet ya da partilerde kullanmanızın daha yerinde olacağını söylesek sizi şaşırtmış sayılır mıyız?Günlük Makyaj Bronzlaştırıcı

5. Allık

Bingo! Bildiniz… Yine yanlış fırça sorunu. Allık fırçanızın yumuşak ama aynı zamanda sağlam bir fırça olması gerekiyor. Fırçanızı değiştirdikten sonra yeni bir renk bile deneyebilirsiniz. Mesela gülpembe? Cildinizle de uyumluysa, gülümseyin ve elmacık kemiklerinizi şımartın!

Günlük Makyaj Gülpembe Allık

6. Gözler

Gözler için uygulayacağımız bu yeni günlük makyaj tekniğini öğrenmek, yine size zaman kazandırabilir. Önce bir kemik ile başlayın ve ardından göz kapaklarına dağıtın. Eğer yumuşak bir göz farı fırçanız yok ise, elinizle nazikçe uygulayın. Daha sonra mat bir renk seçerek, daha yoğun bir gölge seçerek, Göz kapağının bittiği noktadan bir üst çizgiye kadar, fırçanızla hafifçe dokunuşlar yapın, sürmeyin.

Günlük Makyaj Göz Kirpik

Böylece, ürünü yanağınızdan uzak tutarken, aynı zamanda nasıl bir gölge tonu istediğinizi de rahatlıkla düşünebilirsiniz. Köşeli bir fırça, biraz su ve pudra bazı ile bu işlem de tamam. Rimel sürmeden önce, fırçanızı bir peçete üzerinde küçük darbelerle silkeleyelin. Daha sonra kirpik çevrenizde dolaştırarak sürün.

Günlük Makyaj Ruj Uygulama

7. Dudaklar

Son ama bir o kadar da önemli, her gün kullanabileceğiniz, güzel bir açık pembe ve parlak mercan rengi rujlar tercih edilebilir. Hafif dokunuşlarla alt dudağınıza uygulayın, dudaklarınıza yayın ve son olarak rengi biraz daha canlandırmak için parlatıcıyla finali yapın…

Önceki İçerikUcuz ve Güzel Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları
Sonraki İçerikRose Gold Saç Rengi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz