Anasayfa Trendomi Rugan Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Rugan Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

68
0
Rugan Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Rugan ayakkabı, parlak ve şık tarzları nedeniyle her kesimden insanın ilgi odağı olan bir ayakkabı türüdür. Rugan ayakkabılar; sığır, at, keçi, dana veya koyun derisinden imal edilmektedir. Derinin üzerine rugan lakı sürülerek ekstra parlaklık ve güzel görüntü sağlanmaktadır.

Rugan ayakkabılar sık sık boyanmaya ihtiyaç duymasa dahi burun kısımları çok fazla sürtünmeye ve darbeye maruz kalınca yüzülebilmekte ve aşınmaktadır. Özellikle klasik kıyafetler rugan ayakkabılar ile tamamlanırken adeta özel zamanların vazgeçilmezidirler. Bu ayakkabılar çok çabuk tozlanır ama çok kolay bir şekilde temizlenedebilirler.

Öncelikle hafif nemli yumuşak bir bezle temizlemek çok iyi sonuçlar verirken sık sık havalandırarak kullanılması ve üst üste her gün giyilmemesi ayak sağlığı açısından çok faydalıdır. Ayrıca rugan ayakkabıların hassas yapısı kırılmaya ve aşınmaya müsait olduğu için arkasına bir kez basılması halinde dahi sürekli kıvrılma izi yapacaktır. Acil durumlarda yanınızda taşıdığınız bir ıslak mendil dahi rugan ayakkabı için çok iyi temizleme etkisi gösterecektir. Ancak deterjan, klor ve alkol içeren maddeler kullanılması rugan temizliği için asla uygun değildir.

Önceki İçerikAşk Tanrısı Kimdir?
Sonraki İçerikİkizler Burcu Özellikleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz