Anasayfa Trendomi Dekorasyon Fikirleri: Yemek Masası Süsleme

Dekorasyon Fikirleri: Yemek Masası Süsleme

102
0
Dekorasyon Fikirleri: Yemek Masası Süsleme

Evlerde en çok ve en keyifli vakitlerimizi ailecek yemek masalarında geçiririz. Gerek aile bireyleri gerekse misafirler için şık bir masada yemek mutluluğu arttıran bir unsur olacaktır. Bu makalemizde mutluluğu yakalayacak şık yemek masaları hakkında bazı fikirleri paylaşacağız. Özellikle evlerini yenilemek veya yeni evlerine farklılık katmak isteyenlere yardımcı olacaktır.

Dekorasyon fikirleri geliştirirken öncelikle evin genel durumu dikkate alınmalıdır. Yemek masalarımızı dekore ederken de öncelikle masanın bulunduğu odanın genel durumuna da bakılmalıdır. Odanın tarzı, rengi ve diğer aksesuarların durumu göz önünde bulundurulmalıdır.

Yemek odasının renk tonlarıyla uyumlu şık bir yemek masası süsleyebilirsiniz. Bunun için evde kendiniz yaptığınız materyalleri kullanabilirsiniz. Kurdeleler ile yapılmış çiçekler. Eski kumaşlardan dikilmiş süsler daha hafif ve cıvıl cıvıl masalar için ideal olur. Eğer evinizin dekorasyonu barok veya klasik tarzda ise bunların yerine daha süslü abartılı masalar hazırlamanız gerekebilir. Eğer misafirlerinize klasik tarza uygun şık bir masa hazırlamak istiyorsanız şık mumlardan ve farklı ışıklandırmalardan yararlanabilirsiniz. Bunun için özel olarak satılan yemek masası aydınlatmaları şık görünümün ilk adımı olacaktır. Masadaki her şeyi simetrik yerleştirin. Ayrıca servislerin arasını parlak boncuklar, inciler ve gül yapraklarıyla süsleyebilirsiniz. Üstelik bu dekoratif fikirler sanıldığı gibi yüksek maliyetler de gerektirmemektedir. Eski kolyeler, toka çiçekleri masaya serpilerek süsleme işlemi düşük maliyetle tamamlanabilir.

Yemek masalarının olmazsa olmazlarından biri de runner örtülerdir. Masanın tam ortasında konumlanır ve her şeyin merkezini oluşturur. Dolayısıyla yemek masası süslerken runner örtü seçimini dikkat edilmesi gereken bir iştir. Odanın genel dekoruna göre el ile yapılmış dantel runner veya daha modern dijital baskılı runner örtü seçebilirsiniz. Eğer bu işi de daha az maliyetle yapmak isterseniz yine kullanmadığınız kumaşlardan yararlanabilir, kenarlarını da kullanmadığınız takıların taşlarıyla süsleyerek çok şık bir yemek masası runner ı oluşturabilirsiniz.

Eğer bir yemek masası süslüyorsanız çok dikkat etmeniz gereken diğer bir konu da yemeklerinizin tadılacağı servis tabaklarınızdır. Tabaklarınızı süslediğiniz masanın dekoruna göre seçmelisiniz. Renkli, pop art bir masanız varsa tabaklarınızı rengârenk seçebilirsiniz. Şayet çiçeklerle bezeli biraz da spor şık bir masa süslediyseniz tabaklarınızı da çiçek desenli seçmeniz yerinde olur. Eğer yemek masanız klasik tonlarda ve sade ise tabak seçiminin altın yaldızlı klasik çizgilerde olması süslemeyi tamamlayıcı olacaktır. Son yıllarda sıkça tercih edilen koyu tonlardaki tabaklar da masanızla uygun olması durumunda çok şık bir görüntü oluşturabilir.

Bazı küçük detaylara dikkat ederek, renk tonlarını göz önünde bulundurarak ve oldukça düşük maliyetlerle yemek masalarını çok şık hale getirmek tamamen yaratıcılığınızla mümkün olacaktır.

Önceki İçerikTopuklu Ayakkabı Nasıl Rahat Giyilir?
Sonraki İçerikGenç Odası Hazırlıkları

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz