Anasayfa Alışveriş Topuklu Ayakkabı Nasıl Rahat Giyilir?

Topuklu Ayakkabı Nasıl Rahat Giyilir?

30
0
Topuklu Ayakkabı Nasıl Rahat Giyilir

Topuklu ayakkabı giymek kadın için vazgeçilmezdir. Bacakları ve boyu uzun gösteren topuklu ayakkabılar kadınlara kendini iyi hissettirmekte ve özgüven yaratmaktadır. Fakat topuklu ayakkabıları giymek tahmin edildiği kadar kolay değildir. Topuklu ayakkabı seçerken ve giyerken bazı noktalara dikkat edilmesi ayakların yara olmasına ve şişmesine neden olacaktır. Peki, topuklu ayakkabı nasıl rahat giyilir? Topuklu ayakkabının rahat bir şekilde güvenle giyilebilmesi için dikkat edilmesi gereken etkenler son derece çeşitlidir. Bu faktörlere dikkat edilmesi ayakkabının kişiyi rahatsız etmesini ve ağrı yapmasını önleyecektir.

Topuklu ayakkabı giyerken dikkat edilmesi gerekenler

Topuklu ayakkabının rahat bir şekilde giyilebilmesi için dikkat edilmesi gereken ilk nokta doğru ayakkabı seçimidir. Alınacak olan ayakkabı kişinin ayağına büyük ya da küçük olmamalı ve tam olarak ayak numarasında olmalıdır. Bunun yanı sıra satın alınan ayakkabının topuğu da son derece önemlidir. Ayakkabının topuğu ince ise ayağı ağrıtma olasılığı yüksektir. Bu sebeple mümkün olduğu kadar kalın topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.

Doğru ayakkabı seçimi

Satın alınan ayakkabının modeli rahat bir gün geçirilmesi açısından son derece önemlidir. Rahat bir topuklu ayakkabı isteniyor ise ilk tercih mantar topuk olan topuklu ayakkabılardan yana olmalıdır. Kişinin ayağı taraklı ise ağız kısmı geniş olan topuklu ayakkabıların tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. Bu tarz ayakkabılar ayağı rahatsız etmeyecek ve güvenle kullanılabilecektir. Platform olan topuklu ayakkabılarda aynı şekilde rahat olacaktır. Ön kısmı daha yüksek olan bu ayakkabı modeli ayağı dengede tutacak ve yürürken zorluk yaratmayacaktır.

Silikon destekler

Topuklu ayakkabı kullanımında dikkat edilmesi gereken tek nokta ayakkabının modeli değildir. Ayakkabının ayağı vuracağı düşünülüyor ise silikon destek ürünlerinin satın alınması çok daha doğru olacaktır. Bu tarz silikon destekler artık her yerde satılmaktadır. Ürün, ayağın uç kısmına yerleştirilerek vurma ya da yara yapma gibi ihtimalleri büyük oranda azaltmaktadır.

Önceki İçerikAmerikan Mutfak Modelleri
Sonraki İçerikDekorasyon Fikirleri: Yemek Masası Süsleme

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz