Anasayfa Moda Amerikan Mutfak Modelleri

Amerikan Mutfak Modelleri

21
0
Amerikan Mutfak Modelleri

Mutfak her kadın için evin en önemli bölümlerinden biridir. Çünkü hayatlarının büyük bir kısmını orada geçirirler. Mutfakta tüm bilgi ve becerilerini kullanarak harikalar yaratmak isterler. Kadınlar kendileri için bu kadar önemli olan bu yaşam alanında her şeyden önce rahat etmek isterler. Konforlu bir mutfak bir kadın için olmazsa olmazlardandır. Bunun yanında kadın mutfağında şıklık arar. Konforlu, kullanımı kolay fakat pespaye bir mutfak hiç kimse için cazip değildir. Bu yüzden mutfak dekorasyonu ciddi bir şekilde kafa yorulması ve vakit harcanması gereken bir iştir.

Kadınlar genellikle evlerini yeniden dekore etmek istediklerinde, bu işe mutfaktan başlarlar. Mutfak dekorasyonunda oldukça fazla seçenek mevcuttur. Günümüzde gerek studyo dairelerin ve 1+1, 1+0 evlerin ortaya çıkması ile gerek de ev dekorasyonunda modern çizgilerin hakimiyet sürmesi ile amerikan mutfak tipi oldukça ilgi görmeye başladı. Biz bu yazımızda sizin için 2017 amerikan mutfak modellerini inceledik. Gelin amerikan mutfak modellerinin avantajları ve dezavantajları nelermiş buna hep birlikte göz atalım.

Amerikan Mutfak Dolap Modelleri

Neden amerikan tipi mutfak tercih ediliyor?

Amerikalıların toplumlar üzerindeki kültür hakimiyetini kimse inkar edemez. Amerikan mutfak tipinin tüm dünyada kabul görmesinin en belirgin nedenlerinden biri de bu. İnsanlar artık ev dekore ederken de modern çizgilerden vazgeçmiyor. Amerikan tipi mutfaklar o modern havasıyla, özellikle evinde yeni dekorasyon yapacak olan kadınları cezbediyor. Amerikan tipi mutfak oldukça modern, konforlu ve spor olmasına rağmen kullanımının bazı zorluklar vardır. Amerikan mutfak tercih edilirken sonradan pişman olmamak için tüm bu zorlukların iyi araştırılıp detaylı bir şekilde incelendikten sonra karar verilmesi gerekir. Amerikan tipi mutfağın en büyük zorluğu salon veya oturma odasıyla birleşik olması. Bu durum, özellikle metrekaresi küçük olan evler için büyük bir avantaj olmasına rağmen Türk kültür yapısında yadırganabilmekte.

Kırmızı Siyah Amerikan Mutfak Modeli

En son amerikan tipi mutfak trendleri nelerdir?

Amerikan tipi mutfakların en büyük özellikleri spor olmaları. Rengi modeli ne olursa olsun amerikan tipi mutfaklar kullanıldıkları ortamlara anında spor bir hava katacaktır. Bu yüzden klasik çizgilerle dekore edilmiş bir eve asla uyum sağlamaz ve o evde iğreti durur. Amerikan tipi bir mutfak düşünüyorsanız her şeyden önce evinizin spor ve modern çizgilere sahip olması gerekir. Ev diğer bölümlerinde olduğu gibi mutfak dekorasyonunda da ahşap hakimiyetini hiç bir aman kaybetmedi. Amerikan tipi mutfaklarda bu yıl renkli döşemelerden ziyade açık ve koyu renkli ahşap döşeme modelleri tercih ediliyor. Cam ile uyumlu bir şekilde harmanlanmış ahşap yüzey, mutfağınızda oldukça şık duracaktır. Ahşabın o mükemmel dokusu modern ve spor çizgilerin hakim olduğu amerikan tipi mutfaklara hafif klasik bir hava katacaktır. Bu sene tün dekorasyon trendlerinde olduğu gibi amerikan tipi mutfaklarda da büyük ve gösterişli avizeler pek tercih edilmiyor. Amerikan tipi mutfaklarda daha şık ve modern bir havası olan aydınlatmalı tavanlar kullanılıyor. Ev dekorasyonunda yeni trend; her şeyin sade şık ve konforlu olması. Bu durum mutfak içinde geçerli.

Amerikan Mutfak Dekorasyon

Aksesuar Kullanımı

Amerikan tipi mutfak kullanırken aksesuar kullanımını fazla abartmamanız gerekiyor. oldukça sade ve minimal çizgilere hakim modern aksesuarlar mutfağınızda şıklığı tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz