Anasayfa Anne & Bebek Genç Odası Hazırlıkları

Genç Odası Hazırlıkları

13
0
Genç Odası Hazırlıkları

Rengarenk döşenmiş, en sevilen çizgi film karakterlerinin oyuncaklarıyla süslenmiş, hareketli halılardan, perdelerden oluşan çocuk odasından genç odasına geçiş… Birçoğumuz gençliğe adım attığımızda bunu tavrımızı tarzımıza dönüştürerek göstermek isteriz. Tarzımızı ise imajımız ve dekorasyon ile dışa vururuz. İmaj ve dekorasyon özgürlüğü ”ben bir bireyim ve özgür kararlar verebilirim” demenin bir başka yoludur. Bir bakıma kendinizi en önce kendinize ispatınızdır…

Genç Odası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle ruhunuzu, zevklerinizi yansıtan seçimler yararınıza olacaktır. Daima motive edici renkler seçmek çok önemlidir. Renklerin bir dili olduğu unutulmamalıdır. Örnek alınan, ilham verici karakterlere genç odasında yer verilebilir. Şayet imkanınız var ise hobilerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir bölüm ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Örneğin; kitap okumak için kitap okuma köşesi veya bir kitaplığa yer vermek gibi.

Genç Odası Hazırlarken Kaçınılması Gereken Hususlar

Gençliğe adım atılan dönemler de genç bireyler vakitlerinin büyük bir kısmını odalarında geçirmektedir. Bu sebeple hazırlanan genç odasının aurası oldukça önemlidir. Pesimist atmosfere sahip bir oda yetişkin bireylerin dahi ruhi bunalımlarına sebep olabilecekken genç bireyler üzerinde de oldukça etkili olacağı için böyle bir ortamın oluşmasından kaçınılmalıdır. Bireylerin kişiliğini yansıtmayan parçalara yer vermek hoşnutsuzluğa sebep olur. Daima kişisel tercihler doğrultusunda hareket edilmelidir.

Genç Odasında Mutlaka Bulunması Gereken Ayrıntılar

Genç bireyin kendini rahat ve ait hissedeceği küçük ayrıntıların faydaları oldukça büyük olacaktır. Örneğin; genç bireyin hedeflediği mesleğini temsil eden her zaman gözünün önünde olarak bilinçaltına işlenebilecek hedefleri doğrultusunda çalışma şevki verebilecek küçük bir biblo veya idol olarak benimsediği bir karakterin posteri gibi.

Dekorasyon ruhumuzu, zevklerimizi, kişiliğimizi yansıtır. Tüm bu hususlar dikkate alınarak hazırlanan bir genç odasında genç bireyin daha huzurlu ve kaliteli vakit geçirmesi sağlanabilir.

Önceki İçerikDekorasyon Fikirleri: Yemek Masası Süsleme
Sonraki İçerikHayvansal Yağların Faydaları Nelerdir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz