Anasayfa Saç Rose Gold Saç Rengi

Rose Gold Saç Rengi

5022
0
Rose Gold Saç Rengi

Rose gold rengi saç, her cilt tonunu ve yüz şeklini yumuşatır, herkes için mükemmel bir seçimdir. Rose gold saç, çilekli sarı, açık kırmızı veya pembe ile karıştırılabilir, ancak bunlardan çok daha farklıdır. Bu ton saç renkleri ten rengini vurgulayan parlak bir efektle daha zengin ve sıcaktır.

Rose gold rengi, nüanslarla doludur ve ombreden tamamen rose golda, kökten uca kadar değişen görünümler ile ışıltılıdır. Renk her bir saç için yumuşak, ama cesur bir görünüm sunar. Stilist ne kadar becerikliyse, rengin saçtaki görünümü o kadar cool durur.

Rose gold saç rengi, çarpıcı bir kırmızı tonu ve pembe bir saç tonundan daha doğal görünmesini sağlayan sıcak sarı bir dokunuşa sahip metalik pembemsi bir renktir. Kendi kendinize bu rengi elde etmek kolaydır. Rose gold saça ulaşmanın en kolay yolu sarı saçlı olmak ilen, en yetenekli stilistler için sarışınlık bir gereklilik değildir.

Bu makalede, evde veya bir kuaförde rose gold saç rengini nasıl yakalayacağınızı, sizin için doğru rengi nasıl ayarlayacağınızı ve rose gold saçınızı nasıl koruyacağınızı öğreneceksiniz.

Rose Gold Saç Boyası Markaları

Schwarzkopf Blondme Rose Additive Saç Boyası

Schwarzkopf Blondme Rose Addictive 3 – 7 arasındaki bazlarda kalıcı tonlar sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Hem koyu hem de hafif bazlar için uygun özel ton efektleri vermek üzere değişen konsantrasyonlarda karıştırılabilir ve 2 farklı renkte sunulur:

Cool – sarı karşıtı ve altın, hatta koyu saçlarda bile uygulanabilir.

Rose – biraz sıcaklığa ihtiyaç duyduğunuzda pastel gül güzelliği sağlar.

Dilerseniz her iki rengi de 1:1 oranında karıştırarak uygulayabilirsiniz. İşlem süresi 15–30 dakikadır.

L’oreal Professionnel Colorfulhair Flash – Dancing Pink

Festival, düğün, özel bir gece ve daha pek çok şey için L’oreal Professionnel Colorfulhair Flash – Dancing Pink ürününü aradığınız rose gold tonu için tercih edebilirsiniz. Saçlarınız adeta profesyonel bir saç uzmanının elinden çıkmış gibi görünebilir. 11 farklı tonu bulunan Colorfulhaır Flash, salonda yaratıcılığınızı ifade etmek için ideal bir fırsattır. Ekstra özel bir şey arayan kişiler için, yeni festival koleksiyonu saçlarınızda mükemmel bir dokunuş sağlar. Dilerseniz farklı tonları karıştırarak da uygulamakta özgürsünüz.

Herman’s Amazing Rosie Gold Saç Boyası

Renkler% 100 vegandır ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Saç rengi krem bazlı bir boyadır ve renklendirirken saçınıza önem verir. Amonyak olmadığı için saçlarına zarar vermez. Öncesinde renk açma önerilir. Saç ne kadar açık renk olursa sonuç o kadar parlak olur.

 • Rengi yıkanmış veya kuru saça yayın. 15 – 30 dakika bekletin.
 • Daha yoğun renkler için biraz daha uzun süre bırakabilirsiniz.
 • Su ile iyice durulayın.

Saç kalitesine bağlı olarak renk yaklaşık 8-12 yıkama boyunca kalır. Renklendirirken eldiven kullanmanız önerilir. Uzun süre kalıcı saçlar için saç kremi kullanabilirsiniz. Herman’s Amazing’in inanılmaz saç renkleri birbirleriyle karıştırılabilir.

Schwarzkopf Instant Blush Yarı Kalıcı Direkt Saç Boyası

Schwarzkopf Profesyonel Instant Blush Satrawberry, narin bir rose gold tonuna sahip, anında güzelleştirici bir spreydir. Kristal berraklığında anti-sarı nötralizasyon için eşit derecede etkili olan vitamin kompleksi içerir ve saçı asidik bir pH ile dengeler. Açık sarı saçlarda veya daha açık renklerde kullanım için uygundur, önceden aydınlatılmış veya doğal sarı saçlara uygulanabilir.

Kullanım talimatları:

 • Doğrudan nemli veya kuru saça uygulayın ve eşit dağılım için tarayın.
 • Saçınızı her zamanki gibi kurutun.

L’Oréal Paris Colorista Rose Gold Saç Boyası

Rose gold renginin saç tipinize ve yüzünüze ne kadar yakışacağından emin değilseniz önce bir görmek için ya da hevesinizi almak için L’Oréal Paris 1- 2 gün kalıcı sprey boya tercih edilebilir. Bu boyayı saçınıza püskürtme yoluyla kolayca yıkayabilir ve yıkayana kadar saçınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Formülün kendisi şaşırtıcı derecede parlaktır. Daha derin, daha koyu saç tonlarında bile rose gold renginin elde edilmesini sağlar. Uyguladıktan sonra saçınıza yapışmış gibi hissettirmez.

Sadece şişeyi sallayın, kafanızdan yaklaşık altı santim uzakta tutun ve dağınık bir renk için kuru saçınızın kesikli kısımlarına eşit çizgiler halinde püskürtün. Daha yoğun vurgulamalar için, yüzünüzün her iki tarafındaki katmanları da dahil olmak üzere, başınızın her tarafına saç tellerinin her birine tek tek püskürtün. Kurudukça renk gelişir, bu yüzden daha fazla püskürtme yapmadan önce birkaç dakika bekleyin.

Rose Gold Saç Boyası Numarası

Saçınızı boyarken uygun markayı seçmek kadar doğru saç boyası numarasını tercih etmek de büyük öneme sahiptir. Bu sebeple, boyama sonrası herhangi bir hayal kırıklığı yaşamamak ve beklentilerinizin de üzerinde bir renk elde etmek için en uygun boya numarasını seçtiğinizden emin olmalısınız.

Schwarzkopf Blondme Additive

 • Cool Additive (Soğuk Yansıma)
 • Rose Additive (Gül Yansıması)

L’oreal Professionnel Colorfulhair Flash

 • Dancing Pink

Herman’s Amazing

 • Rosie Gold

Schwarzkopf Instant Blush

 • Strawberry

L’Oréal Paris Colorista

 • Rose Gold

Çikolata Rose Gold Saç Rengi

Rose gold gibi, çikolata rose gold da var olan saça daha doğal bir renk ve esrarlı bir pastel görünüm kazandırmak için harikadır. Özellikle koyu saç rengine sahip kadınların saçlarında rose gold parıltısına sahip olabilmesini sağlar. Bu rengi yakalamak için doğal bir balyaj etkisi yaratmak adına sıcak kahverengi tonları ile pembe tonlarını karıştırmak gerekir.

Görünüm, ince, ama aldatıcı bir şekilde; aslında beş farklı renk tonu gerektirir. Sonuç ürün yeşiller, kırmızılar, sarılar ve turunculardan hazırlanmış bir karışım gibidir. Bu karışım, saçın altına yakın olan koyu tonlarını yoğunlaştırırken, çok daha düz bir boyut kazandırmak için daha hafif tonları başın etrafında yoğunlaştırır.

Bu renk şeması, yaratıcı renkleri tercih eden insanlar için mükemmeldir. Saçınızda önemli değişiklikler yapmanızı engelleyen çalışma ortamı veya başka kısıtlamalara sahipseniz çikolata rose gold sizin için bir çözüm olabilir.

Rose Gold Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Rose gold trendini saçınızda yakalamanın birkaç yolu vardır. Rose gold rengi saçlar biraz daha fazla bakım ve özen gerektirir. Bu nedenle rengi koruyabileceğiniz şekilde boyamak önemlidir.

İlk önce gül rose gold renk spektrumunda hangi tonun sizin için en çekici olduğuna karar vermek isteyeceksiniz. Rose gold renginin sarı temelli sıcak ten tonlarına ve koyu göz rengine sahip olan kadınların saçlarına daha çok uygun olduğu düşünülür. Aslında evrensel olarak düz bir saç rengidir ve yetenekli bir saç stilisti cilt renginize göre renk tonunu ayarlayabilir.

Rose gold rengi saç tonları, sıcak alt tonlu ten rengine sahip olanlar için en iyi seçenek olsa da, soğuk alt tonlu ten rengine sahip kadınlar daha sıcak rose gold rengi saçları tercih etmelidir. Nötr bir ten renginiz varsa, istediğiniz rengi denemekte özgürsünüz demektir.

Bu renk saç tonları, ince renklerden yoğun renklere kadar değişebilir. Şeftali ve lavanta renkleri saç tonlarına dahil edebilir. İşte cilt tonunuza göre seçebileceğiniz rose gold rengi saçlar için bazı seçenekler:

 • Sıcak sarı altın saç rengine sahip kişiler, iyi miktarda kırmızı ton içeren renkleri tercih eder. İyi bir karışım için şeftali tonlarına ve saç boyunca serpiştirilmiş altın parıltılarına sahip olabilirler.
 • Bazen ışık altında, rose gold saç renginin daha hafif varyasyonları, belirgin altın dağılımları olan bir sarımsı çilek gibi hafifçe ortaya çıkabilir.
 • Sıcak rose gold rengin derin saç uçları, daha parlak kırmızılar ile pastellerin ve altın dokunuşlarıyla harmanlanmış açık tonların belirgin karışımlarına sahiptir. Esmer rose gold saçlar, doğal bir saç rengine yakın göründüğü için şaşırtan efektli bir görünüm sunan koyu saç tonlarından biridir.
 • Soğuk tonlu rose gold rengi saç tonlarının lavanta ya da bazı durumlarda inanılmaz etkileyici görünmesi için menekşe tonları ilave edilebilir.
 • Renk, aynı zamanda rengin saçta taşınma biçimine inanılmaz bir boyut ekleyen balyaj ve ombre ile birlikte de tercih edilebilir. Ombre görünümü bir balyaj işlemi ile güzel bir şekilde elde edilebilir.

Rose Gold Saç Rengi Boyası

Rose Gold Saç Boyası Evde Nasıl Yapılır?

Bu saç rengine sahip olmak için bir güzellik salonuna gitmenize, yüzlerce lira ödemenize gerek yok. Evde kendi kendinize rose gold trendini yakalamak sandığınızdan çok daha basittir. Sadece bu üç adımı izleyin:

Ne Yapmanız Gerektiğini Öğrenin

Her büyük saç rengi değişiminde olduğu gibi, ilk önce ne istediğinizi ve ne bekleyebileceğinizi bilmek önemlidir. Doğal olarak sarı saçlarınız varsa veya saçlarınızın rengi zaten açılmışsa, bir sonraki adıma geçmeniz iyi olur. Diğer tüm saç renkleri için, hatta daha koyu sarışınlar için, önce saçınızı ağartmanız gerekebilir. Başlangıç ​​saç renginiz ne kadar koyuysa, rose gold rengine geçiş yapmadan önce doğru temel renge ulaşmak için o kadar fazla işlem sayısı gerekir. Eğer boyama işlemini evde kendiniz yapacaksanız, eldivenlerinizi takmadan ve bu işe girişmeden önce saçınızı evde nasıl ağartmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olmayı unutmayın. Ağartma işleminden sonra renklendirmeye hazırsınız, sadece saç boyası kutusunda bulunan talimatları uyguladığınızdan emin olun.

İstediğiniz Renk Türünü Seçin

İkinci adım, mevcut olan farklı saç rengi türlerini anlamak (kalıcı, yarı kalıcı ve geçici), ardından gereksinimlerinize en uygun formülü seçmektir. Kalıcı saç rengi en uzun süre dayanır, bu nedenle uzun süre rose gold saçlarla yaşamaya hazırsanız en iyi seçenek budur. Yarı kalıcı saç rengi, birkaç hafta boyunca saçınızda kalır ve her şampuanlamada biraz daha akmaya başlar. Diğer taraftan, geçici saç rengi yalnızca siz saçınızı yıkayana görünür kalır.

Kalıcı, gerçek bir rose gold rengi için, L’Oréal Paris Féria Moda Metallics’i kullanın; bu, derin bakım ürünü, jel, aromatik ışıltılı saç serumu ve ışıltılı saç kremi ile birlikte gelir. Bu rose gold rengi, göze çarpan yoğun bir saç rengi isteyen daha cesur kişiler için mükemmeldir.

Rose gold dokunuşlarına sahip daha klasik bir sarı saç için, hem orta hem de koyu renk tonlarda bulunan L’Oréal Paris Superior Preference Rose Sarışın Koleksiyonu’nu deneyin. Bu iki rose gold tonu güzel, sıcak alt tonlara sahiptir.

Süper metalik bir rose gold saç tonunu geçici olarak test etmek istiyorsanız, L’Oréal Paris Colorista 1 Günlük Sprey’i alın ve sadece bir şampuanla kolayca sonra durulayın. Kullanmak için, kutuyu iyice çalkalayın, ardından spreyi kuru saçtan 4- 6 cm uzakta tutun (kullanmadan önce saçınızı şekillendirin). Kutuyu mümkün olduğunca dik tutun ve yüzünüzü korumak veya rose gold rengini püskürtmek istediğiniz yere yönlendirmek için bir kağıt parçası kullanın. Saçınızın tamamen kuruması için birkaç dakika bekleyin. Çok fazla püskürtme yapmayın. Rose gold rengi saçınız kurudukça daha belirgin hale gelecektir. Makyaj gibi, geçici renklerin bulaşabileceğini unutmayın.

Rose Gold Saç Bakımı

Boyalı saçların hepsinde olduğu gibi, rose gold saça hak ettiği özen gösterilmelidir. Boyalı saçların en iyi şekilde görünmesini sağlamak için doğru saç bakım rutinini takip etmek çok önemlidir. Yeni saç renginizin parlamasını sağlamak ve kolayca solmayı önlemek için aşağıdaki ipuçlarını izleyin:

Duşta Sıcaklığı Düşürün

Süper sıcak su, saçlarınızı doğal yağlarından ayırır ve bu da saç tellerinin daha kuru olmasını ve sıkıcı görünmesini sağlar. Kimse bunu istemez. Rose gold saçınızı ılık suda durulayarak bu talihsiz yan etkiyi önlemeye yardımcı olun.

Doğru Şampuan ve Koşulları Seçin

Bu açık görünebilir ancak önemi tam olarak anlaşılamayan bir maddedir: Boyalı saçlarınız olduğunda, hangi renk olursa olsun, boyanmış saçlar için güvenli ürünler ile renk tonunuza dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı mümkün olan en iyi şekilde tutmak için işe yarayan bir şampuan ve saç kremi kullanın. Saçlarınız kuru ise nemlendirici şampuan ve saç kremi kullanın. Şampuanı ıslak saça masajla uygulayın, köpürtün, ardından kremi uygulamadan önce durulayın. Bir ila üç dakika beklettikten sonra yıkayın. Haftada bir veya iki kez saç maskesi uygulayın.

Saçlarınızı Destekleyin

Boyalı saçlarınız olsun ya da olmasın, saç tellerini, saç serumu, yağ veya krem ​​gibi nemlendirici bir ürünle korumak her zaman iyi bir fikirdir. Saç telleriniz özellikle elektriklenmeye eğilimli ise, yağ gibi neme karşı koruyucu bir serum tercih edebilirsiniz. Parlaklığı olmayan genel kuru saçlar için, hafif bir yağ kullanın. Sadece birkaç pompa saçınızı ve yeni rose gold renginizi korumak için oldukça yardım edebilir.

Sürekli Isı Uygulamaktan Kaçının

Bu, tüm saç tipleri ve renkleri için geçerlidir: Mümkünse ısı düzeyini minimumda tutmaya çalışın ve sıcak aletler kullandığınızda saçınızı önceden koruduğunuzdan emin olun. Saç düzleştirici, fön makinesi veya saç maşası uygulamaya bir ısı koruyucu kullanın. Sıcak saç şekillendirme araçlarınızı kullanabileceğiniz en düşük sıcaklıklarda kullanın.

Saçınıza Uygun Bir Makyaj Yapın

Şimdi muhteşem rose gold saç rengini ayarladığınıza, tarzınıza uygun bir görünüm yakaladığınıza göre, neden tamamlayıcı makyajla yeni renk tonunu hayata geçirmiyorsunuz? Yeni renginizle iyi giden çok sayıda makyaj görünümü bulunur. Ancak elbette, rose gold renginiz saçınızın renk tonunu gerçekten artıracaktır. Gözlerinizi yeni renginize karşı öne çıkarmak için biraz gül rengi göz farı uygulayabilirsiniz.

Önceki İçerikGünlük Makyaj
Sonraki İçerikBakış Açınızı Değiştirecek 7 Makyaj Kontür Paleti

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz