Anasayfa Fitness Bu Yaz Daha Zayıf Görünebilmek İçin İpuçları

Bu Yaz Daha Zayıf Görünebilmek İçin İpuçları

66
0
Bu Yaz Daha Zayıf Görünebilmek İçin İpuçları

Yaz ayları yaklaşıyor; artık kış aylarında giyilen bol kıyafetler, palto ve kazaklar ne yazık ki vücudumuzdaki fazlalıkları saklayamayacak. Yaza yaklaştıkça hızlanan kilo verme çalışmaları, birçok kadının derdi olan fazlalıkları gizleme telaşını da beraberinde getiriyor. Yaza uygun kıyafetler seçerken doğru tercihlerde bulunmak ve vücudunuzu tanıyarak doğru giyinmek bazen kurtarıcınız olabilir. Bazı ufak hileler vücudunuzu olduğundan daha ince ve uzun gösterebilir. Böylece kurtulamadığınız fazlalıklarınızı gizleyebilir ve daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu yaz daha zayıf görünebilmek için ipuçları arıyorsanız; sizin için derlediğimiz bu küçük detayların yol açacağı büyük değişimlerden ilham alabilirsiniz.

1. Vücudunuzu Tanıyın

Doğru giyinebilmek için gerekli olan ilk şart vücudunuzu iyi tanıyabilmenizdir. Öyle ki birçok kadın vücudunu tanıyamadığı için hatalı giyinerek olduğundan daha kilolu görünebilir. Vücudunuzdaki sorunlu bölgeleri belirleyerek işe başlayabilir, o bölgeye özel tercihlerde bulunarak giydiklerinizle daha fit görünebilirsiniz. Dikkati sorunlu bölgelerinizden çekip beğendiğiniz yerlerde dekolteler kullanabilirsiniz.

2. Büyük Göğüsler Nasıl Daha Küçük Gösterilir?

Göğüslerinizin büyük olduğunu düşünüyor ve daha küçük görünmelerini istiyorsanız V yakalı bluzler, kare ve geniş formdaki göğüs dekolteleri tam size göre olacaktır. Bu sezon birçok markada gördüğümüz kruvaze üst modelleri de yine üst bedeninizi daha ince göstererek göğüslerinizi toparlayacaktır. Küçültücü etkisi olan minimizer sütyenler size bu konuda yardımcı olabilir. Bununla birlikte göğüs kısmınızda baskı oluşturacak dar kıyafetler ve yüksek yakalı üstler kötü bir görünüme neden olabilir; dikkat edin.

3. Kısa Boy Nasıl Daha Uzun Gösterilir?

Boyunuzun kısa olduğunu düşünüyor ve daha uzun görünmek istiyorsanız; bacaklarınızı açıkta bırakacak kıyafetler tam size göre. Ten renginize yakın ve bilek kısmı açık olan topuklu ayakkabılar boyunuzu uzatacak, bilekten bağlı ya da yüksek ayakkabı modelleri ise bacak boyunuzu kesecektir; unutmayın. Dar paçalı pantolon ve taytlar, dikey çizgili etek, elbise ve üstler, bu sezonun trendlerinden biri olan ‘tek rengin tonları’ndan oluşan bir kombin de yine sizi daha uzun gösterecektir. Bol kıyafetler, kısa paçalı pantolonlar, topuksuz ve düz ayakabılar, boyunuzu kesecek midi elbise ve etekler ise sizi daha kısa göstereceğinden tercih etmemenizde fayda var.

4. Geniş Kalçalar Nasıl Daha Küçük Gösterilir?

Geniş kalçalı kadınların en büyük sorunlarından biri; eğer bel kısımları inceyse doğru alt parçalar seçememektir. Kalçalarınıza uygun bir alt parça aldığınızda genellikle beli bol olacak, tadilat gerecektir. Bu nedenle alt parçaları seçerken denemeniz, beden tercihinde bulunurken kalçalarınızı saran bedenleri tercih etmeniz gerekir. Genellikle yüksek bel, siyah ya da koyu lacivert renklerinde ve cep detayları bulunan pantolon modelleri kalçalarınızı olduğundan daha küçük gösterecektir. Eğer boyunuz uzun ve vücut yapınız fazla kilolu değilse; dar tayt ve pantolonların üstüne giyeceğiniz uzun tunikler de dikkatleri kalçalarınızın üzerinden alacaktır. Düşük belli, açık renk pantolon ve eteklerden, kısa bluz ve üstlerden ise uzak durmalısınız.

5. Kalın Bacaklar Nasıl Daha İnce Gösterilir?

Bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, boru paçalı ya da hafif ispanyol paça pantolon modellerinizi platform ve dolgu topuk ayakkabılarla tamamlayarak daha uzun bir bacak boyu elde edebilirsiniz. Eğer boyunuz çok kısa değilse, maksi elbise modelleri ve etekler de bacaklarınızı gizleyerek daha uzun ve ince görünmenizi sağlayabilir. Eğer bacak boyunuzu uzun gösermek istiyorsanız; pantolonlarınızı yüksek bel tercih edip üstünüze kısa bluzler giyerek daha uzun görünebilirsiniz. Diz altı etek modellerini kullanmaktan kaçınarak ve mini etek giymek istediğinizde külotlu çoraplardan yardım alarak daha etkili bir görünüm elde edebilirsiniz.

6. Kalın Kollar Nasıl Daha İnce Gösterilir?

Fazlalığı olan birçok kadının en büyük dertlerinden biri de kollarıdır. Yaz aylarında kollardaki fazlalıkları saklamak oldukça zordur. Eğer siz de kollarınızdan şikayetçiyseniz; karpuz kol ve yarasa kol gibi fazlalıkları saklayabilecek etkiye sahip olan üst modellerini tercih edebilirsiniz. Omzunuzu açıkta bırakacak modeller de kollarınızı kapatarak dikkati omuzlarınıza çekebilir. Kolsuz üst modelleri ise kollarınızı açıkta bırakarak dikkat çekeceğinden tercih etmekten kaçının.

7. Kıyafetlerde Doğru Renkleri Seçin.

Sorunlu bölgelerinize uygun kıyafet modellerini tercih ettiniz; şimdi sıra kıyafetlerde doğru renkleri seçmekte. Renk seçimi farkında olmadan kabusunuz olabileceği gibi en büyük kurtarıcınız da olabilir. Birçok kişi tarafından bilindiği gibi siyah rengin bu konuda büyük bir etkisi vardır. Siyah renk tabi ki de bir insanı zayıflatıcı etkiye sahip değildir fakat koyu tonlar o bölgeyi nötrleyerek dikkatleri uzaklaştırdığından bir şekilde daha zayıf görünmenizde yardımcı olabilir. Çok sıcak olan yaz günlerinde siyah gibi renklerin güneş ışığını fazla çektiğini de unutmayın. Eğer bu sizin için bir sorunda, tek renk üzerinden yapacağınız kombinler de aynı etkiyi gösterme konusunda yardımcınız olacaktır.

8. Desenli Kıyafetler Seçerken Dikkat Edin!

2018 yaz modasında desenli kıyafetlerin yeri büyük: Geometrik desenler, şeritler, baskılar, pop art desenleri… Fazla kilo sorunu olan insanlar için desenli kıyafet seçimi oldukça zor olabilir. Tabi ki desenli kıyafetlerden vazgeçmeniz gerekmiyor; aksine doğru bir şekilde kullanacağınız desenler sizi daha fit gösterebilir. Öncelikle büyük ve geniş desenlerin, fazla renkli şekillerin, geometrik formların, enine çizgilerin bulunduğu parçalar sizi geniş ve kilolu göstereceğinden bunlardan uzak durmak isteyebilirsiniz. Bunun yerine sezonun bir başka trendi olan boyuna çizgilerle bezenmiş kıyafetler ise kurtarıcınız olabilir. Aynı şekilde küçük boyutlu şekiller içeren kıyafetleri seçmenizde de bir sorun bulunmuyor.

9. Doğru Alt Parçalar Kurtarıcınız Olabilir.

Üst parçalar, alt parçalara göre daha kolay seçilir. Bununla birlikte doğru alt parçalar kurtarıcınız olabilir. Etek giymeniz gereken zamanlarda vücudunuza uygun bir etek tercih ederek daha zayıf görünebilirsiniz. Midi ve maksi etek boyları kalça ve bacak sorunu olan kadınlar için uygunken, mini etekler ise ince bacaklarda daha güzel duracak ve bacak boyunu uzatacaktır. Pantolon tercihlerinde kapri ve bileğe yakın biten modeller daha ince gösteren bir etkiye sahipken, aynı zamanda boyu keseceği için kısa boyluların kullanmaması tercih edilir.

10. Yaz Aylarına Özel Zayıf Gösteren Bakım Önerilerinden Yararlanın.

Vücudunuzun daha farklı görünmesine yardımcı olan tek şey kıyafetleriniz değildir. Doğru bir makyaj, saç ya da duruş da sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterebilir. Yaz aylarına özel zayıf gösteren bakım önerileri size bu konuda yardımcı olacaktır. İşte birkaç ipucu…

Yaz tatiline gitmeden kilo vermeye çalışıyor olabilirsiniz fakat belki de daha zayıf görünmek için yaz tatiline gitmeniz gerekiyordur! Yaz tatili boyunca olabildiğince bronzlaşmaya çalışın çünkü bronz tenin çekici ve sağlıklı görünümünün yanı sıra insanı daha ince gösterici bir etkisi de bulunuyor.

Kilo sorunu olan insanların çok iyi bildiği bir durum da ellerinin ince ve küçük görünmemesi sorunudur. Ufak bir bakım hilesi sayesinde bu sorunu yenmeniz mümkün. Ojenizi süreceğiniz zaman tırnaklarınızın iki kenarında ince bir şerit halinde boşluk bırakıp ojelerinizi orta kısma sürerek daha uzun ve ince parmaklarınız varmış gibi bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bacaklarınızın kalın ve kısa olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sizi daha iyi hissettirecek ve bacaklarınızı daha ince, olduğundan daha uzun gösterecek ufak bir hilemiz var: Bebe yağı gibi birçok vücut yağını bacaklarınıza uyguladığınızda, bu yağ ışığı yansıtarak bir göz yanılması oluşturur ve daha iyi bir görünüm meydana getirir.

Doğru bir saç modelinin de sizi olduğundan daha zayıf ya da uzun gösterebileceğini biliyor muydunuz? Başınızın üstünde yer alacak topuz ya da düz at kuyruğu gibi modeller sizi yükseltirken, aynı zamanda toplu saçın yüzü daha zayıf gösteren etkisinden yararlanmanızı da sağlayacaktır.

Günümüzde makyaj hilelerini bilmeyen bir kadın bulmak çok zor olsa da biz yine de hatırlatalım: Kontör uygulayarak makyajınızı daha güzel, yüzünüzü ise daha ince gösterebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altına koyu tonlarda kontör uyguladıktan sonra allığınızı bu bölgeye sürmeniz, elmacık kemiklerinizin üstüne ise aydınlatıcı uygulamanız da yüzünüzü küçük gösterecektir. Eğer yüzünüz yuvarlak ve genişse; kaşlarınızın biraz daha kalın olması, dudak ve göz makyajınızı ise biraz daha geniş yapmanız da yüzünüzü olduğundan daha küçük göstererek daha zayıf bir görünüm kazanmanızda yardımcı olacaktır.

Önceki İçerikGizemli Kavimlerin Sırları
Sonraki İçerikEn Şık Gelin Topuzu Modelleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz