Anasayfa Gelinlik En Şık Gelin Topuzu Modelleri

En Şık Gelin Topuzu Modelleri

249
0
En Şık Gelin Topuzu Modelleri

Topuz, yıllardır gelinlerle özdeşleşen bir saç modeli. Eğer hayatınızın en özel ve anlamlı gününde mükemmel bir gelin topuzuna sahip olmak isterseniz, işte en çok tercih edilen gelin topuzlarını sizler için derledik.

1. Dağınık Topuz

Sık kullanılan bir topuz modeli olan dağınık topuzun gelin topuz modelleri arasında yeri ayrıdır. Dilerseniz kahkül ile birlikte kullanabileceğiniz bu modeli, gelin taçlarıyla süsleyerek kullanabilirsiniz.

2. Kabartılmış Topuz Modeli

Tercih edebileceğiniz en güzel gelin topuzları sıralamasına girmeyi başaran bu model, ince telli saçlar için son derece uygun.

3. Ense Topuzu

Saçların ensede toplanması ile uygulanan bu gelin topuzu, hem dağınık topuz hem de daha sıkı bir topuz şeklinde tasarlanan çeşitlere sahip. Eğer saçlarınız yeterince uzun ve kalın telli ise, bu modeli ensede sıkı bir topuz olarak uygulayabilirsiniz.

4. Hareketli Topuz

Gelinlerin en çok tercih ettiği gelin topuzu modellerinden biri de hareketli topuz modelleridir. Özellikle kır düğünü gibi temaya sahip olan düğünlerde kullanılabilir.

5. Örgülü Topuz

Son yıllarda en çok tercih edilen gelin topuz modelleri arasında örgülü topuzlar yer alıyor. Eğer saçlarınız örgü yapmaya yetecek kadar uzun değilse, örgüler kaynak saçlarla oluşturulabilir.

6. Balerin Topuzu

Balerin topuzu, düğününde sade ama şık olmak isteyen gelinlerin tercihidir. Bu topuzun çevresinde bant, gelin tacı ve çiçek kullanılabilir.

7. Nostaljik Topuz

Eğer düğün konseptiniz retro bir havada ise, saçınız nostaljik topuz adı verilen modeller ile hazırlayarak, eski zamanların tarzını yaşatabilirsiniz. Bu modelde 60’lı yılların vazgeçilmez topuz modellerindeki gibi saçlar, başın üst kısmına doğru krepe yapılarak toplanıyor.

8. Klasik Topuz

Özellikle uzun duvaklar için ideal olan klasik topuz, saçların ense kısmında sade bir şekilde toplanmasıyla oluşuyor.

9. Yan Topuz

Düğünlerde uygulanabilen en güzel gelin topuzları arasında değerlendirilen yan topuz, sade bir görüntü için son derece ideal. Özellikle askılı veya dekolteli gelinliklerde mükemmel bir seçim olacaktır.

10. Bombeli Topuz

Saçların başın üst, arka kısmında bombeli ve havalı bir şekilde toplanmasını içeren bu model, çevresinde abartısız çiçeklerle süslendiğinde saflığı ve masumiyeti temsil edecektir.

11. Çiçekli Topuz

Bu topuz modelinde saçlar ensede klasik bir şekilde toplanırken, üzerine inci ve çiçeklerden oluşan bir saç aksesuarı uygulanmak suretiyle mükemmel bir görüntü elde ediliyor.

12.Yüksek Gelin Topuzu

Bu modelde adından da anlaşıldığı üzere saçları, başın en üst kısmında toplamak gerekiyor. Topuzun dağınık olması, en önemli özelliği.

13. Audrey Hepburn Topuzu

Nostaljik en güzel gelin topuzları modellerinden biri olan bu model, ünlü yıldız Audrey Hepburn’den ilham alıyor. Kahküllerin yana doğru şekillendirilmesiyle hazırlanan modelde, eski zamanlarda kullanılan eldivenleri tercih ederek, konsepti tamamlayabilirsiniz.

14. Asimetrik Topuz

Bu model saçın dağınık ve asimetrik şekilde toplanmasını içeriyor.

15. Helenistik Topuz

Antik Helen havasını yansıtan bu modelde saçlar iki yandan bükülerek, başın arka kısmında birleştiriliyor.

Önceki İçerikBu Yaz Daha Zayıf Görünebilmek İçin İpuçları
Sonraki İçerikYağ Yakan Doğal İçecek Tarifleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz