Anasayfa Gelinlik Rahibe Duvak

Rahibe Duvak

621
0
Rahibe Duvak

Rahibe duvak genel olarak kenarları dantelli ve tülden yapılma duvaklardır. Boyları uzun olarak tercih edilmekle birlikte farklı şekil ve modellere sahip olanları da vardır. Boyunuz kısa ise uzun modellerden bir de uzun ve iri dantelli modellerden kaçınmanız tavsiye edilir. Bu sizi daha kısa göstereceğinden ve dantel kısmının hoş durmayacağından dolayıdır. Bu duvak modelleri genel olarak deniz kızı gelinlik modelleri ve balık etek gelinlik modelleri ile uyumludur ve gerçekten birbirini tamamlayarak çok güzel gözükmenizi sağlarlar. Elbette birçoğumuz kabarık gelinlik modellerini oldukça fazla seviyoruz bu duvak, kabarık gelinlik modelleriyle de hoş durabilir. Özellikle eğer prenses topuzu yapacaksanız bu duvak modeli ile çok şık görüneceğinizi konusunda eminiz.

Rahibe Duvak Kimlere Yakışır?

Merak edilen konulardan biri de kimlere yakışır yakışır sorusu. Hemen cevaplayalım eğer boyunuz uzun ise size fazlasıyla yakışacaktır. Bunun yanı sıra seçeceğiniz gelinlik modeli ve saçınıza olan uyumu da oldukça önemlidir. Unutmayın gelinliğiniz, duvağınız her şeyiniz bir bütün olmak zorunda zaten ömrünüzün en önemli günlerinden birini yaşayacaksınız. Bu yüzden yapacağınız tüm denemeler oldukça önemlidir her şeyden çok kendinize neyi yakıştırdığınız önemli. Yüz tipiniz de büyük önem taşıyor. Yuvarlak bir yüz tipine sahipseniz eminiz ki bu duvak modeli size daha çok yakışacak.

Nasıl Dikilir?

Rahibe duvağın dikimi oldukça zordur. Nasıl dikilir sorusunun cevabı ise seçilen modele göre değişiklik gösterebilir. Dantelli modellerin birçoğu özel tekniklerle değişik iğne tipleriyle dikilmekle birlikte fabrikasyon ürünlerden de oluşabiliyor. Seçtiğiniz modelin nasıl dikildiğini alacağınız yere sorabilirsiniz.

Nasıl Takılır?

Rahibe duvağını takmadan önce saç şekli büyük önem taşır. Meryem ana modeli ile takım sağlanabilir. Gelinin yüzünün kapanmasını istiyorsanız topuzdan iğneleyerek kolaylıkla duvak takımını sağlayabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz zaman gelinin yüzünü açarak duvağı arkaya doğru bırakabilirsiniz. Son olarak saçınızı tepede topuz yaptıysanız orta kısma tokalayarak kullanabilirsiniz. Bu duvak “nasıl takılır” sorunun cevabı saç şekline ve kişinin isteklerine göre değişiklik göstermektedir.

Rahibe Duvak Gelin Başı

Rahibe duvak gelin başı için birçok model olmakla birlikte en çok tercih edileni açık bırakılmış dalgalı saçlardır. Bilmeniz gerekir ki bu model herkese yakışmaz eğer yüzünüz minyon tipliyse saçınız ve duvağınız bütün yüzünüzü kaplayacağı için uzak durmanızı öneririz. Hacimli ve doğal topuzlar, rahibe duvakla birlikte çok güzel durmaktadır. Tercihinizi bu yönde kullanmanız size birçok artı kazandıracaktır. Bu duvak modelini tercih edenler genellikle iki tarz gelin başı arasında kalıyor. İlki tepeden bağlı olan doğal topazlar ikincisi ise dağınık topuz modelleri sizde size en çok yakışacağınızı düşündüğünüz modellerden birini tercih ederek güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Hadi hemen harekete geçin düğün günü yaklaşıyor.

Fiyatları Ne Kadar?

Rahibe duvak fiyatları, modeline göre değişmekle birlikte kumaşın kalitesine ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterebilir. Sizin en önemli gününüz biliyoruz bu yüzden fiyatın pek önemi yok ama yine de araştırma yapmak istiyorsunuz; fiyatları genel olarak 150 tl ile 350 tl arası tercihinize göre değişiklik göstermektedir.

Nereden Alınır?

Onlarca duvak modeli arasından rahibe duvağa karar verdiniz. Aklınızda “nereden alabilirim” tarzında bir soru var. Hemen yanıtlamak ise bizim görevimiz. Çevrenizde bulunan gelinlik mağazalarına sorarak yahut internet üzerinden birkaç aramayla kolaylıkla satın alabilirsiniz. Burada önemli olan istediğiniz modeli bulmanız. Ondan sonrası gerçekten kolay. Bir ömrü mutlu geçirmeniz dileğiyle.

Önceki İçerikMimoza Ağacı Çiçeği Hakkında Her Şey
Sonraki İçerikÇeyiz Nedir? Nelerden Oluşur? (Tam Liste)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz