Anasayfa Makyaj Bakış Açınızı Değiştirecek 7 Makyaj Kontür Paleti

Bakış Açınızı Değiştirecek 7 Makyaj Kontür Paleti

172
0
Makyaj Kontür Paleti

Makyaj Kontürü Paletleri

Makyaj kontürü, basit bir alışılagelmişlikten, full ve çok seçenekli paletlere hızlıca, hatta bir seneden daha az bir sürede hızlı bir çıkış yaptı. En basit tekniklerden, kına ve palyaço tipi çoklu paletlere kadar önünüze çıkan bu alternatifler arasında, makyaj sanatını da geliştirmek adına adımlar atıyoruz.

Kontür Paleti Ne İşe Yarar?

Kontür paleti kullanmak, makyaj yapmaya yeni başlıyorsanız korkutucu olabilir. İyi bir kontur paleti birden fazla gölgeye sahiptir; hepsinin yüzünüze uygulandığında farklı bir amacı olacaktır. Endişelendiğiniz tüm cilt sorunlarını gizlemek ve düzeltmek de dahil olmak üzere, cildinizde istediğiniz görüntüyü oluşturmak için kontür paleti kullanabilirsiniz. Kozmetik rutininin bir parçası olarak denemeye yeni başlıyorsanız, başlangıç için daha ucuz bir palet satın almak isteyebilirsiniz. Bu yolla, kontür paleti kullanmayı öğrenirken büyük paralar harcamamış olursunuz.

Herhangi bir kontür paletindeki tüm gölgeler bir amaca hizmet eder ve acemi biri için yeşil ve sarı gibi tonları görmek kafa karıştırıcı olabilir. Kusursuz bir görünüm elde etmek için tüm gölgeler kullanılabilir ve cildinizle ilgili tüm endişelerinizi gidermenize yardımcı olabilir. Kusursuz bir yüze atılan ilk adım, bir kontür paletindeki tüm bu farklı renklerle ne yapılacağını öğrenmekten geçer.

Kontür Paletindeki Ortak Tonlar

Tüm kontur paletleri biraz farklıdır. Ancak hepsinde de benzerlikler bulunur. Makyaj yapmaya yeni başlayanlar için bile, her şey dahil bir kontür paleti almanızı öneririz. Ancak profesyonel olana kadar daha ucuz bir seçenekle deneme yapmak ve kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz. Bu şekilde, pratik yaparken, hiç şüphesiz çok fazla para harcamamış olacaksınız. Temel bir kontür paleti en az 8 renk seçeneği içermelidir. Bu, aramanız gereken tüm renk seçeneklerine sahip olmasını sağlayacaktır. Bir kontür paletinde bulmanız gereken tonlar:

  • Sarı
  • Yeşil
  • Pembe
  • Beyaz
  • Beyaz
  • Cilt tonları
  • Lavanta

Kontür paletleri, gölgelerin kolayca karışabileceği şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle cildiniz için mükemmel bir renk tonu bulamama endişesi yoktur. Dolayısıyla, dilerseniz daha geniş bir temel kontür paleti de seçebilirsiniz, böylece harmanlama için daha fazla seçeneğiniz olur. Tek yapmanız gereken günlük makyaj rutininize dahil edebileceğiniz bir kontür paleti edinmektir.

Kontür Paleti Önerileri

Kontür paletindeki renklerin kullanımının ötesinde, paletlerin birden fazla türü vardır. Seçtiğiniz palete bağlı olarak hem krem ​​hem de toz bazlı kontür paletleri vardır. Toz bazlı olanlar genel olarak krem bazlı olanlardan daha ucuz olma eğilimindedir. Öte yandan farklı renkleri karıştırmak toz ürünlerde daha kolaydır.

Kontür ve vurgulamayı öğrenirken, uygulama ve tekniğin krem ​​ve pudra arasında değiştiğini aklınızda bulundurmanız gerekir. Bu Instagram öğreticilerinden kaçınmak için başka bir nedendir. Genellikle çok az sözel bilgi veya talimatla desteklenirler. Yalnızca kullanılan ürünleri listeleme eğilimindedirler. Uygulamadaki teknik farklılık eksik kalır. Oysaki İki kontür türü arasındaki fark oldukça dikkat çekicidir.

Bir kontür paleti seçmek genel bir kişisel tercihtir. Çoğu insan denediği ve memnun kaldığı paletle yoluna devam eder. Ayrıca unutmamalısınız ki krem ​​kontür ürünlerinin fiyatı daha yüksek olsa da kalitesi de aynı oranda daha tatmin edicidir.

En İyi Kontür Paleti

En İyi Kontür Paleti

En İyi Krem Kontür Seti – Anastasia Beverly Hills

Anastasia Beverly Hills yüz hatlarınızı şekillendirmek ve tanımlamak için altı krem ​​renk tonu ile birlikte gelir. Bu kontür kitini satın alan ve gözden geçirenler, kremlerin ne kadar pürüzsüz uygulandığı ve fırçaların çok sayıda uygulamaya ve yıkamaya dayandığı hakkında yorum yapmıştır.

325 TL fiyatı ile kontür setlerinin geneli kadar uygun fiyatlı değildir, ancak dahil edilen fırçanın katma değeri ile birlikte kullanım kolaylığı ile fiyatının hakkını fazlasıyla verir. Üstelik paraben içermez, kullanımı kolaydır, formülü vegandır.

Profesyoneller İçin En İyi Kontür Seti – Mac Studio Fix Sculpt and Shape

Mac Studio Fix Sculpt and Shape kontür paleti, profesyonel kalitede kullanım için mükemmel bir seçimdir ve dört kapatıcı ve iki düzeltici renk tonu ile birlikte gelir. Özellikle şekillendirme seti olarak satılmamasına rağmen, birçok profesyonel makyaj sanatçısı bu seti makyaj uygulaması için doğru cilt görünümünün yanı sıra kontür için de kullanır.

Bu kiti satın alan ve gözden geçirenler, bu ürünün sağladığı kapsamı sevdiklerini ve gün boyunca kalıcılığını koruduğunu söylediler. 339 TL ile ucuz bir palet değildir, ancak marka ile ilgili kaliteli işçilik ve uygulama kolaylığı bu fiyattan daha fazlasını sunar.

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Kontür Seti- City Color Makyaj Seti

Bu kontür kiti, yeni başlayanlar için mükemmeldir; iddialı bir görünüm için vurgulama, kontür ve bronzluk olmak üzere farklı tona ait renkler içerir. Uzun süreli koruma sağlar. Takip etmesi kolay talimatlar içerir. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Üstelik 12 farklı renk, yalnızca 49,95 TL fiyat ile satılmaktadır.

Kontür Paleti Nasıl Kullanılır?

Artık bir kontür paleti satın alırken hangi tonları aramanız gerektiğini biliyorsunuz. Peki onlarla tam olarak ne yapacaksınız? Paletinizde ne yapmanız gerektiğini bilemediğiniz tekil renkler için uygulamalar:

Yeşil

Yeşil renk kozmetikte ve şekillendirmede çok değerli bir amaca hizmet eder. Bir paletteki yeşil ton, özellikle kızarıklığı nötralize etmek için kullanılır. Sivilce veya hatta gül hastalığı gibi ileri düzey kızarıklıktan korunmayı oldukça kolaylaştırır.

Sarı

Eğer genel olarak yorgun görünen biriyseniz, sarı renge bayılacaksınız. Gözlerin altındaki koyu renkli mor halkalar kontür paletindeki sarı renkle pratik bir şekilde kaybolabilir. Aynı zamanda koyu sivilce izlerinin örtülmesinde de etkilidir.

Pembe

Her insan aynı cilt tonuna sahip değildir. Bu nedenle, tüm kapatıcılar tüm ten tonları için aynı oranda işe yaramaz. Pembe, göz çevresindeki koyu renk halkaları nötrleştirmek için genellikle koyu ten tonlarına sahip olanlar tarafından kullanılır. Ten rengi tonları farklı olduğu için, göz altlarındaki koyu halkalar açık tenli kişilerde genellikle daha yeşil renkte olurken, esmer tenli insanlar daha mavimsi bir tona sahiptir. Bu görünümü etkisiz hale getirmek için pembe ihtiyacınızı karşılayacaktır. Pembe, gözlerin etrafını aydınlatmak için de veya vurgulayıcı olarak kullanılabilir.

Lavanta

Soluk lavanta rengi, yüksek pigmentasyonu ile kolaylıkla yara izlerini örtmek için kullanılabilir. Ayrıca, teninizdeki sarılığı ve paletin geri kalanını kullanmadan önce ciltteki sarımsı tonu yumuşatmak için kullanışlıdır. Cildiniz için çok fazla sıcak kalan herhangi bir makyaj tonunu dengelemek için de kullanılabilir.

Beyaz

Beyaz tonlar vurgu yapmak içindir. Göz çevresini, genel olarak ön planda görünmesini sağlamak için kaşların altını veya elmacık kemiklerinin hemen yukarısını vurgulamak için kullanabilirsiniz. Belki de yeni başlayanlar için pratik yapmak adına daha düşük maliyetli bir palette bile bulunan bir renktir. Ne kadar uyguladığınıza dikkat etmezseniz, Alacakaranlık oyuncularının bir üyesi gibi görünebilirsiniz. Bu yüzden dikkatli hareket edin, şekillendirme bir sanattır. Zaman içinde sanatınızı daha da geliştireceğinize emin olabilirsiniz.

Cilt tonları

Bir kontur paletindeki ten rengi tonları genellikle açıktan koyuya doğru uzanır. Bu renkler genellikle kapatmak içindir (kızarıklığı ve koyu renkli halkaları etkisiz hale getirdikten sonra). Yüzünüzün çevresini şekillendirmek ve görünümünüzde kararlılık oluşturmak gibi amaçlarla da kullanabilirsiniz. İstediğiniz tonu elde etmek için bunları tek başına renkler olarak kullanabilir veya iki veya daha fazlasını birlikte harmanlayabilirsiniz. Bu renkler özellikle burnunuzun daha ince görünmesini sağlamak, çift çene katmanını gizlemek ve yüzünüzün tüm görünümünü inceltmek istiyorsanız kullanışlıdır.

Dikkate Alınması Gereken Önemli Özellikler

Tüm kontür kitleri eşit üretilmemiştir. Bir kontür seti cilt tonunuza uymalı ve kusursuz bir sonuç için düzgün bir şekilde karıştırılmalıdır. İhtiyaçlarınız için en iyi kontur seti seçeneklerini değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gerekenler:

Formül

Kontür kitleri iki formüle sahiptir: toz ve krem. Hangisini seçeceğiniz, büyük ölçüde makyaj konusunda tercihlerinize bağlı olacaktır. Bununla birlikte, şekillendirmeye yeni başlayanlar, toz ürünlerin daha çok kontrol sunduğunu bilmekten mutluluk duyacaklardır.

Renk

Kontür formülünüzü seçtikten sonra, cildiniz için doğru rengi bulma zamanı gelir. Vurgulayıcı bir ton seçmek söz konusu olduğunda, temel ten renginizden bir ila iki ton daha açık olan renklere yönelin. Şekillendirme rengi için, ten renginizden bir ila iki ton daha koyu olan bir renk seçin. Açık tenli olanlar turuncu tonlu ürünlerden uzak durmalıdır; orta ten rengi tonlarında olanlar ise daha fazla bronz tonu tercih etmelidir. Koyu ten rengine sahip olanlar koyu tonlarda kırmızı renkleri kullanabilirler.

Allık

Kontür yapılmış görünümü dengelemek için allık oldukça önemlidir. Bakışlarınızı vurgulamak için allıkla bir renk patlaması esastır. En doğal görünüm için allığı elmacık kemiklerinize uygulayın.

Fırçalar

Birçok kontür seti bir ya da iki fırça içerirken, profesyonel makyaj fırçaları ile sahip olacağınız performansı elde edemezsiniz. Harmanlama, uygun şekillendirme işleminin çok önemli bir parçası olduğundan, karşılayabileceğiniz düzeyde en iyi fırçalara yatırım yapmak istersiniz. Doğal fırçalar, toz kontur paletleri ile en iyisidir.

Doğru kozmetik malzeme önemli!

Fakat bunu yapabilmek için, doğru kozmetik malzemelere ihtiyacımız var. Sizler için hazırladığımız aşağıdaki listeye (bazıları Türkiye’ de bulunmuyor) hızlıca bir göz atın.

Para mutluluğu satın alamaz ama makyaj malzemesi satın alabilir!Makyaj Üzerine Sözler

Anastasia Beverly Hills Krem Kontür Paleti

Anastasia Beverly Hills, mevcut kontür paletine alternatif olarak, bu sefer tekniği güçlendirerek krem seçeneğiyle yeni bir ürünü piyasaya sürdü. Üç fondöten ve üç farklı şekillendirici kapatıcıyla, her renk tonu bir önceki göre daha da kombinlenebilir normal ile koyu renkli ten renklerine uyum sağlayabildiğinden, bu palet başlı başına bir kült yaratabilir. Fiyatı: 134 TL

Benefit Cosmetics Cheekathon Blush & Bronzlaştırıcı Palet

Paletin illa ki tekniğe damga vurmak adına markalı bir kontür olması gerekmiyor ve Benefit’ in Blush ve Bronzlaştırıcı pudralık değerleri standart gereklilikleri yerine getiriyor. Markanın klasik-kültü Hoola Matte Bronzing Powder’ ı ön plana çıkarılırken, setin içinde Dandelion Baby-Pink Brightening Blush, Rockateur Rose Gold Blush, Dallas Dusty Rose Face Powder full versiyonları, bir Coralista Coral-Pink Blush ve bütün bunları harmanlayacak (tek ya da birleşik) bir sert fırça da mevcut… Fiyatı: 55 $ (yurtdışı)

Smashbox #Shapematters Palet

Şunu artık hepimiz biliyoruz değil mi: yüze şekil vermek,  sadece burun, yanak kemikleri ve alından ibaret değildir sevgili arkadaşlar! Smashbox’ un bu yeni mondo artistik paleti, bütün şekil verme esaslarının anası. Öne çıkarılan bu ürün, yüzünüzle ilgili tüm ihtiyaçlarınızı (yanaklar, gözler, kaşlar) karşılıyor.

Amatörler için mükemmel bir başlangıç paketi ve kontür elitleri için de herşey dahil bir paket de mevcut. Fiyatı: 155 TL

Kevyn Aucoin The Contour Book The Art of Sculpting + Defining Volume II

Kevyn Aucoin’s bu yazıdaki payı, bir çoğunuz için şüphesiz ve tartışmaya açık bir şekilde kontürde en iyi palete sahip. Kontür de ihtiyaç duyulan bütün gereklilikleri yerine getirmesinin yanı sıra, Aucoin aynı zamanda, kullanıcıların da krem ve karışımı anladıklarından emin olmak adına, adım adım takip edebilecekleri bir görsel sunum hazırlamış… Volume II ayrıca, muhteşem gölgelendirmeler ve her yüze uyum sağlayabilecek özelliklerle donanmış, her yere götürebilin diye bir seyahat kitabı ebatında tasarlanmış. Fiyatı: 48 $ (Amazon vb.)

Kat Von D Shade + Light Kontür Paleti

Kat Vond D’ nin dövme sanatındaki geçmişi hesaba katıldığında, renk ve gölgelendirmenin ciltte yapabileceği büyüleyici etkiyi sadece bir kadın anlayabilir. The Shade + Light dual-etkili palet, 3 farklı kontür kapatıcı ve otantikliği de korumak adına 3 aydınlatıcı pudrayı ön plana çıkarıyor. Fiyatı: 75 TL

Anastasia Beverly Hills Kontür Takımı

Endüstri’ deki “kaş güzelliği kraliçesi” olarak bilinen tasarımcılar tarafından hazırlanan bu olmazsa-olmaz takım, 6 “yeniden doldurulabilir” tüm kontür faktörlerini içeren gölgeye sahip. Amatör-dostu bu bağımsız palet, yetkin makyaj ustalarını tatmin etmek için de gayet ideal bir şekilde tasarlanmış. Fiyatı: 135 TL

Too Faced Cocoa Kontür Makyaj Paleti

Bu kontür paleti, yüz hatlarını keskinlik kazandırmak için 4 adımdan oluşan bir uygulama… Gerekli bütün özelliklerini es geçersek, yüzün tüm doğru hatlarına uygulamak üzere aydınlatıcı pudralar ve kontür gölgelerinden oluşuyor. Fiyatı: 70 TL

Önceki İçerikRose Gold Saç Rengi
Sonraki İçerikAntalya’ da En Ucuz Tatil Nasıl Yapılır

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz