Anasayfa Güzellik Bihter Makyajı Nasıl Yapılır

Bihter Makyajı Nasıl Yapılır

253
0
Bihter Makyajı Nasıl Yapılır

Halit ziya Uşaklıgil’e ait olan bir romandan uyarlanmış olan ve geçmiş senelerin büyük beğeniyle takip edilen dizisi, heyecan uyandıran senaryosu ile beraber hem dikkat çekici kostümleri hem de göz kamaştırıcı makyajları ile hafızalarda silinmeyecek bir iz bıraktı. Özellikle dizideki önemli karakterlerden Firdevs ve Bihter Hanım’ın sitilleri hafızalarda kolay kolay silinmeyeceğe benzeyen bir iz bırakmış durumda. Bihter’in elit sitiliyle dikkat çekici bir görünüme kavuşmanın ipuçları sizin!

Bihter Makyajı İçin Birinci Adım

İlk olarak teninizde Bihter gibi porselen bir etki yaratmak amacıyla, primeri parmak uçlarını kullanarak uygulayarak makyaja başlayın. Fondöteni ise önce alın bölgesine, burun bölgesine, yanaklara ve çene olmak üzere 5 nokta halinde olacak şekilde uygulayın ve orta boy bir fırça yardımıyla fondötenin eşit bir şekilde yüzünüzde dağılmasını sağlayın. Daha sonra ise parlamanın önüne geçmek ve teninizde ipeksi bir görünüm yaratmak için transparan pudra sürün.

Bihter Makyajı İçin İkinci Adım

Uygulayacağınız göz makyajının kalıcı olmasını sağlamak için bir primer uygulayın. Açık kahve tonlarında olan bir göz farını göz kapaklarınıza yassı şekle sahip bir fırça yardımıyla sürün. Üst kısımdaki kirpiklerinizin diplerine çok ince bir çizgi şeklinde, kuyruksuz olacak biçimde siyah renkte bir eyeliner çekin. Sonra da göz pınarlarınıza gümüş renkli bir far sürün. Daha sonrasında ise maskarayı bir kat olarak sürün.

Bihter Makyajı İçin Üçüncü Adım

Bihter makyajının son aşaması olarak bordo bir ruju dudaklarınıza sürerek elegan görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Sonuç

Böylelikle artık geçmiş senelerin unutulmaz efsanevi dizileri arasında kendisine yer bulmuş durumda olan Aşk-ı memnu makyaj sitili ile ışıltılı ve göz kamaştırıcı bir görünüme kavuşmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Aşk-ı memnu dizisinin unutulmayacak karakteri Bihter makyajı sizin yüzünüzde yeniden hayat bulmuş olacaktır.

Önceki İçerikYirmilik Diş Bozukluklarında Cerrahi
Sonraki İçerikAnkara Neden Başkent Yapıldı?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz