Anasayfa Gelinlik En Güzel Gelin Makyajı

En Güzel Gelin Makyajı

38
0
En Güzel Gelin Makyajı

Her genç kızın kuşkusuz düğününde rüya gibi bir gelin olmak ister. Bunun içinse yalnız güzel bir gelinlik giymek yetmez. Kombine gelin saçı ve muhteşem bir makyaj yapmak da gerekir. Bu işin sırrı ise yüz şeklini bilmek ve ona göre gelin makyajı yapmaktır.

Oval Yüz Gelin Makyajı

Oval Yüzlüler Nasıl Gelin Makyajı Yapmalı?

Oval yüzlü bayanlar bu dünyadaki en şanslı bayanlarıdır çünkü oval yüzlü bayanlar saçlarını, makyajlarını nasıl yaparlarsa yapsınlar, minyon yüzlü bu bayanlara herşey yakışacaktır. Eğer oval yüze sahipseniz düğün gününüzde simetrik yüz hatlarınızı en doğru şekilde gölgeleyerek aydınlatırsanız yüz hatlarınız en güzel şekliyle ortaya çıkacaktır.

Yuvarlak Yüz Gelin Makyajı

Yuvarlak Yüzlüler Nasıl Gelin Makyajı Yapmalı?

Yüz yüksekliği, yüz enine yakın bayanlar yuvarlak yüzlüdür. Yuvarlak yüzü her zaman daha uzun göstermek gerekir.Siz de yuvarlak bir yüze sahipseniz, yüzünüzü uzun gösterecek efektler uygulamalısınız. Yüzünüzü daha uzun göstermek için elmacık kemiklerinizi koyu koyu gölgeleyerek yüzü daha uzun göstermenlisiniz. Ayriyeten yukarı doğru uzatılmış kaşlar ve yukarı doğru irice çerçevelenmiş gözlerde yüzü daha uzun gösterir.

Kare Yüz Gelin Makyajı

Kare Yüzlü Gelin Adaylarına Nasıl Makyaj Yapmalı?

Yüzünüz köşeliyse eğer siz kare ya da dikdörtgen formda yüze sahipsiniz demektir. doğru aydınlatma yöntemiyle bu köşeler fark edilmez hale gelir ve kamufle edilebilir. Bunun için saçlarınızı doğru şekilde topladığınızda da aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Yüzünüze 2 ton koyu fondöten seçin ve elmacık kemiklerinin altına sürün yanı sıra burun kenarlarını ve çene altını da aynı şekilde gölgelendirin. Allığınızı elmacık kemiklerinden üste doğru şakak noktasına dek uzatın.

Önceki İçerikMide Kanseri Nedir?
Sonraki İçerikİşsizlik Sigortası Nedir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz