Anasayfa Giyim Umrede Nasıl Kıyafet Giyilir?

Umrede Nasıl Kıyafet Giyilir?

79
0
Umrede Nasıl Kıyafet Giyilir

Umreye Nasıl Gidilir?

Her sene binlerce kişi umreye gitmiştir. Herkes umreye gitmek ister öyle değil mi? Her sene Diyanet işleri başkanlığına yapılan başvuruya göre gidiş yapılabilmektedir. Kayıt olmalısınız. Umre kayıtları İnternet ortamında yapılmaktadır. Kayıt yaptırdıktan sonra bankaların size açmış olduğu hesap ile ücreti yatıracaksınız. Ücreti yatırdıktan sonra Umre bilgi giriş programından giriş yapabileceklerdir. Kayıtlar yapıldıktan sonra kayıt formunun çıktısını alıp 2 nüsha halinde doldurularak müftülüğe teslim etmeniz gerekmektedir. Ücreti 1600 Dolardan başlamaktadır.

Ardından yanında pasaport, banka dekontu varsa refakat belgesi ve 45 yaşından küçüklerin evlenme cüzdanı ile gelmeleri gerekmektedir. 7 günlük, 10 günlük ve daha birçok konaklama imkanlarıyla karşınıza gelmektedir.

Umre Nasıl Yapılır?

  1. İhram kıyafeti giyilir ve niyet etmeniz gerekir.
  2. Telbiye ve salavat-ı şerife okunarak Harem-i Şerife giriniz. Ardından Tavaf edilir ve tavaf esnasında iztiba ve ilk üç şavt esnasında remel yapınız.
  3. Tavaf Namazı Kılınır.
  4. Tıraş olunup ihram kıyafetleri çıkarılır. Ve umre tamamlanır.

Umreyi Her Yıl Kaç Kişi Ziyaret Etmektedir?

Her sene rekor üstüne rekor kuran Mekke ve Medine, bu senede fazla kişinin gitmesi bekleniyor. Geçen sene 400 bin kişiyi aşan umre ziyareti her sene katlanarak devam ediyor. Mekke ve Medine’nin yanı sıra Türkiye’de inanç mekanları bulunuyor ve bakanlık bu konuyla yakından ilgileniyor. Türkiye’den umreye giden kişi sayısı 61 bin kişidir. Bu sene bu rakamın 80 bin kişi olması bekleniyor. Ortalama her yıl 90 bin kişi hac başvurusu yapıyor. Bu kadar kalabalık Kabe’de oldukça muhteşem manzaralar ortaya çıkıyor. Genellikle 50 yaşın üstündekiler birikmiş paralarıyla umre ziyareti yaparlar. Ancak gençlerinde gitmesi azımsanacak miktarda değildir.

Umrede Ne Kıyafet Giyilir?

Umrede İhram kıyafeti giyilir. Rengi beyazdır. Ve her umreye gelen ihrama girer.

Önceki İçerikCinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar
Sonraki İçerikDekoratif Demir Modelleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz