Anasayfa Trendomi Instagram’da Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır?

Instagram’da Mavi Tik Nedir? Nasıl Alınır?

11
0
Instagram'da Mavi Tik Nedir Nasıl Alınır

‘Mavi tik’, Instagram kullanıcılarının gözünden kaçmayan bir işarettir. Kullanıcı profilinde yer alan bu işaret kimine göre itibarlı olmanın sembolüdür. Ancak işaretin asıl kullanım amacı, hesabın gerçek sahibine ait olduğunu göstermektir.

Bir hesabın Instagram tarafından onaylanmış olması, firmanın hesap sahibinin hareketlerini onayladığı ve takip etmenizi önerdiği anlamına gelmemekte. Yalnızca hesabın sahte veya hayran hesabı olmadığını göstermek üzere ‘tik’in konulduğunu ifade etmektedir. Şirket sürekli olarak bu hesapları izlemese de, kuralları çiğneyen kişilerden mavi onay işaretini kaldırabilme hakkını saklı tutmakta ve gerektiğinde bu hakkı kullanarak onay işaretini kaldırabilmekte.

Uygulama üzerinden onay alabilmek ise hiç kolay değil. Çünkü onay rozetini kazanmak için ünlü olmak gerekmekte. Doğrulama sayfası da ‘Mavi tik’ alan hesapların takipçiler tarafından kolay bulunabilmesi için verildiğini söylemekte. Dolayısıyla binlerce takipçiniz olsa da onay alamayabilirsiniz. İşin ilginç yanı Kraft Dressing sadece 135 takipçi ile bu ‘tik’i almış görünmekte.

Onay Almak İçin Instagram Ünlüsü Olmayın!

Hesabınızın onay alacağı potansiyeline inanıyorsanız şunları yapmayı ihmal etmeyin. Öncelikle Instagram dışında da çevrimdışı profil oluşturarak bu profili Instagram hesabınızla bağlantılı hale getirin. Hesaplarınızı her zaman aktif halde tutmaya özen gösterin. Sahte takipçi kazanma gibi şüpheli davranışlardan kesinlikle uzak durun.

Onay alabilmek için belki de en önemli husus, Instagram dışında da ünlü olmaya gayret edin. Firmanın taklit edilen kişilerin hesaplarını onaylamaya değer bulduğunu unutmayın. Kendinizi taklit edilen kişi olarak tanıtmanız onay almanızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca ‘Mavi tik’ alabilmek için uğraştığınız halde alamıyorsanız ve almanız gerektiğini düşünüyorsanız dijital bir ajansla çalışabilirsiniz. Bu şekilde süreci daha hızlı hale getirebilirsiniz. Unutmamalısınız ki tanınmış biri değilseniz bu şekilde bile Instagram tarafından reddedilebilirsiniz.

Önceki İçerikŞarbon Hastalığı Nedir? Bulaşma Yolları Nelerdir?
Sonraki İçerikSMA Hastalığı Nedir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz