Anasayfa Yaşam Ev Hanımlarına Özel Kazanç Fikirleri

Ev Hanımlarına Özel Kazanç Fikirleri

3
0
Ev Hanımlarına Özel Kazanç Fikirleri

Ev hanımları evde olmaktan kimi zaman sıkıldıklarını, kimi zaman ise ev geçindirme amacı ile haneye katkıda bulunmak isterler. Bu çabaları doğrultusunda arayış içerisine girerler. Hanımların evden kazanç sağlayabilecekleri ve katkıda bulunabilecekleri iş fikirleri bulunmaktadır. Bunlar hem evlerine maddi yönden katkı sağlayacak hem de evlerinde kendilerini huzurlu hissetmelerine yön verecektir. İşte bu yazıda ev hanımlarına özel kazanç fikirlerini bulabilirsiniz.

1. Makale Yazarlığı

Ev hanımları evlerinde oturdukları gün boyunca makale yazıp web sitelerine katkıda bulunabilirler. Bu onların yazı açısından kendilerini geliştirmesine fırsat verecek hem de yazdığı makalenin karşılığını almalarını sağlamaktadır.

2. Takı Tasarım

Ev hanımları sahip olduğu yaratıcılık ve göz zevkini maddi kazanca dönüştürebilirler. Kullanılan küçük aksesuarlar ile takı tasarımında güçlerini gösterebilir ve ufak tefe birkaç iş sonrasında kazançlarını artırabileceklerdir.

3. Ev Yemeği

Ev hanımları becerisinin olduğu ve yapmaktan zevk aldığı yemekleri ve tatlıları satışa sunabilmektedir. Örneğin, baklava açmasını ya da içli köfte yapmasını bilen bir ev hanımı evinden satış yaparak kazancını çok kısa zamanda ikiye katlayabilecek duruma gelir.

4. Satış Elemanlığı

Ev hanımları Avon ve benzeri markaların satış elemanı olarak çalışır ve üyelerinin sayısını gidere artırırsa kazancı 4bin tl gibi bir rakama ulaşarak amacına kavuşabilecektir. Az sermaye ile başlanan bu işlerin temel kaynağında çevresinin geniş olması ve ikna yeteneğinin güçlü olması gerekmektedir. Bu kıstaslar doğrultusunda ev hanımı dilediği potansiyele ulaşacaktır.

5. Kürdan Paketleme

Ev hanımları evden kazanç sağlayabilecekleri bir iş fırsatı daha bulunmaktadır. Bu da kürdan paketleme işidir. Bazı firmalar evlere kürdan paketleme işi için fırsat vermektedir. Bu firmalarla irtibata geçilebilir ve kazançlarını 3bin tl’ ye kadar çıkarabilirler.

6. Falcılık

Bazı hanımların muazzam kahve falı tarot falı gibi yetenekleri bulunmaktadır. Bu gibi yeteneklerini değerlendirebilirler. Örneğin, bazı web siteleri yetenekli fal bakan hanımları aramaktadır. Bu web siteleri ile görüşerek ayda 1000tl ye kadar kazançlarını artırabilirler.

7. Dadılık

Ev hanımları evdeki zamanını kazanca dönüştürebilecekleri bir iş fırsatı daha bulunmaktadır. O da çocuk bakıcılığı yapmak… İş hayatında meşgul olan anne ve babaların bakmalarını istedikleri çocukları ile ilgilenerek kazanç artırılabilmektedir.

Görüldüğü gibi ev hanımlarının evde kazanç sağlayacakları birçok fikir bulunmaktadır. Bu fikirlerin her biri, hanımların evdeki aile bireylerine katkıda bulunmasına yardım eder ve evdeki zamanlarını kazanç ile değerlendirebilirler.

Önceki İçerikFaktoring Nedir? Faktoringler Kredi Verir Mi?
Sonraki İçerikMeyve Suyu (Sıvı) Diyeti

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz