Anasayfa Makyaj Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

135
0
Arap Makyajı Nasıl Yapılır

Arap makyajı dediğimizde aklımıza ilk gelen, siyah göz makyajıdır. Trendler arasında, asla eskimeyecek olan bir makyaj çeşidi olarak bilinmektedir. Neredeyse sadece gözleri ortaya çıkaran bir makyaj çeşididir. Arap kadınlarının kendine özgü sürme çeşitleri ile gerçekleştirdikleri bu makyaj türünü, normal makyaj malzemeleri ile de yapabiliriz.

Arap Makyajı Resimli

Arap Göz Makyajı Yapımı

Yoğun siyah renk kullanarak, gözleri ortaya çıkaran bir makyaj uygulaması yapılmalıdır. Çekilen sürme veya eye liner, dikkatli ve kusursuz bir şekilde göze uygulanmalıdır. Çekilen sürme, göz pınarının köşesinden kuyruk şeklinde uzatılmalıdır. Gözün hem iç hem de dış kısmına, yoğun siyah renkte kalem uygulaması gerçekleştirilir. Sonrasında, gözlerin iri gözükebilmesi için bol miktarda maskara uygulaması yapılmalıdır. Bu yolla, daha derin bakışlar elde edilecektir.

Makyajın Püf Noktaları

Çekilen kalem renginin mutlaka siyah olması gerekmektedir. Göz kapağına uygulanan çizgi, kuyruklu şekilde yapılmalıdır. Eğer gün boyunca kalıcı olmasını istiyorsanız, akmayan far ve kalem çeşidi kullanmalısınız. Bu far ve kalem çeşitleri, pigment açısından diğerlerine göre daha yüksek değerlere sahip olan markalardan alınmalıdır. Eğer kirpikleriniz zaten uzun yapıya sahipse, Hafif bir maskara kullanarak daha da belirgin hale getirebilirsiniz. Kısa ve seyrek kirpiklere sahipseniz, maskara uygulamasını iki kere ve bol şekilde yapmanız gerekmektedir.

Seksi ve Buğulu Arap Makyajı

Düzgün Göz Hatları

Bu makyaj türünün en önemli püf noktası, düzgün göz hatlarına sahip olmaktan geçmektedir. Düzgün bir görüntü sağlayabilmek için, far bantlarından yararlanabilirsiniz. Bu far bantları sayesinde makyaj kolay uygulanacaktır. Göz ucundan itibaren çekilen kalem ve far, bulaşmaya neden olmadan gerçekleştirilecektir. Gözümüze uyguladığımız bu makyajdan sonra, kaşların da düzgün gözükmesi, seksi ve buğulu bir görünüm açısından daha uyumlu olacaktır. Kaşlarınızı, kaş fırçası yardımıyla tarayarak, kaş renginize uygun bir kalem yardımıyla netleştirin. Bu makyaj türünü yoğun olarak uyguladığınızda, gece davetlerinde kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikKemerli Burun Makyajı
Sonraki İçerikErkekler için Tüy Dökücü Krem Önerisi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz