Anasayfa Trendomi Erkekler için Tüy Dökücü Krem Önerisi

Erkekler için Tüy Dökücü Krem Önerisi

683
0
Erkekler için Tüy Dökücü Krem Önerisi

Erkek tüy dökücü kremler, doktorların da önerisine uygun olarak jiletin ciltte oluşturduğu tahrişlerin aksine, daha kolay yollarla istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlar. Doğru uygulama yöntemi ve kaliteli marka ile herhangi bir yan etki göstermez.

Erkekler için tasarlanan bu kremler, kadın tüy azaltıcı kremlerden daha farklıdır çünkü erkek cildi kadın cildine göre değişik bir yapı ve özelliğe sahiptir. İçeriğimize göz atarak erkek tüy dökücü kremler hakkında daha fazla bilgi alabilir ve piyasadaki en iyi tüy dökücü markalarını yakından inceleyebilirsiniz.

Erkeker İçin En İyi Tüy Dökücü Krem Markaları

Piyasada satışı sunulan belli başlı markalar vardır. Ancak bu markaların bazıları her ne kadar daha çok alıcıya hitap etse de zaman zaman yan etkiler gösterir ve kullanıcılarını mağdur edebilirler. Bu nedenle içeriğimizde piyasanın etkili ürünleri tanıtmaya çalıştık.

Erkek veya kadın farketmezsizin çoğumuzun ortak derdi istenmeyen tüylerdir. Söz konusu bu tüylerden kurtulmak için her ne kadar farklı yollar denesek de çoğu zaman istediğimiz sonucu elde edemeyiz. Bu bağlamda, hem pratik oluşu hem de kısa sürede etki göstermesi nedeniyle tüy dökücü kremler tercih edilebilir. Hızlı ve etkili çözümler sunan bu ürünlerin piyasada satışı gerçekleştirilen birçok alternatifleri vardır. Ancak bu kadar geniş yelpazede sunulan tüy dökücü alternatifler marka türüne ve etki süresine göre birbirinden farklıdır. Bu ürünler adından da belli olduğu gibi krem kıvamındadır ve çoğunun sprey veya köpük kıvamında çeşitleri de bulunur.

Söz konusu tüy azaltıcı krem markalarının başında Veet Men Tüy Dökücü Krem gelir. Genellikle kadınlar için bakım ürünleri sunan marka, erkekleri de göz ardı etmiyor. Bu markanın erkekler için piyasaya sunduğu ürünün özelliği, duştan hemen önce kullanılmasıdır. Aynı zamanda ürün, ferahlatıcı kokuya sahiptir.

Bir diğer kaliteli marka Bioder’dir. İçerisinde bulunan tüy dökücü ekstreler sayesinde vücutta istenmeyen tüylerin yoğunluğunu azaltır. Cildi kesinlikle kurutmaz ve jilet gibi tahrişlere yol açmaz. Genital bölgeler dışında tüm vücut için kullanımı uygundur. Aynı zamanda, hoş kokusu ile kısa tüylerde bile etkili çözümler sunar.

Depitak Tüy Dökücü KremSon olarak, Depitak marka tüy azaltıcı kremler de ülkemizde erkek bakım sektöründe öncü markalardandır. Pratik ve hızlı oluşu ile kısa sürede tüyleri azaltan krem, kıl yapısına doğrudan nüfus eder ve kalıcı çözümler sunar. Bununla birlikte, nemlendirici içerikleri ile de ciltte tahrişe yol açmaz.

Tüy Dökücü Kremler Nasıl Kullanılır?

Vücuttaki tüylerden kurtulamanın en acısız yöntemi olan tüy azaltıcı kremler, kullanım açısından da oldukça pratik ürünlerdir. Bu kadar kullanışlı olmalarının sebebi, içelerinde barındırdıkları kimyasallardır. Bu kimyasallar, direk tüy köklerine yayılır ve tüylerin ana bağından koparılmasını sağlar. Bu nedenle, her geçen gün daha fazla kişi, seçimini bu ürünlerden yana kullanmaktadır.

Bacak, kol altı, genital bölge, sırt, kol olmak üzere vücudun tüm bölgelerine uygulanırlar. Kremlerin kullanımı genel olarak aynı olsa da bazı markalar, duşta kullanım imkanı da sunmaktadır. Ürünlerin geleneksel kullanım yöntemine geçmeden önce belirtelim ki, kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatına göz gezdirin ve kullanım talimatında yer alan uyarıları dikkate alın.

Erkek tüy azaltıcı ürünlerin kullanım şeklini adım adım aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Kremi uygulayacağınız bölgeyi iyice temizleyin ve kurulayın.
  • Dikey çizgiler şeklinde kremi uygulayacağınız bölgeye sıkın.
  • Kremi uyguladığınız bölgeye iyice yaymak için bir sptatula kullanabilirsiniz.
  • Ortalama 4-5 dakika sonra kremin çok az bir kısmını deneme amaçlı temizleyin. Eğer temizlediğiniz kısım tüysüz ise kremin tamamını temizleyebilirsiniz.
  • Kremi temizledikten sonra uyguladığınız kısmı ılık suyla iyice yıkayın ve sabun kullanmadan durulayın.
  • Cildinizi tahriş etmemek için yumuşak bir şekilde kurulayın.
  • Kremi 10 dakikadan fazla bekletmemeye dikkat edin.

Duşta kullanılan kremlerde ise yine istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye krem yayılır. Ardından eller mutlaka yıkanmalıdır. Duş öncesi ortalama 1-2 dakika bekletilir ve duşun ilk 2 dakikasında kremin uygulandığı kısma su gelmeyecek şekilde duş alınır. Böylece krem, sürülen bölgeye daha fazla nüfuz eder. Toplamda ortalama 3-4 dakika uygulamadan sonra krem yavaş yavaş vücuttan akıp gider. Süngerin yumuşak kısmı ile krem sürülen bölge yavaş yavaş temizlenir. Bu ürünlerde kremin vücutta bekleme süresi 6 dakikayı aşmamalıdır.

Erkek Tüy Dökücü Kremlerin Yan Etkileri

Erkek tüy dökücü kremlerin yan etkileri genellikle kullanım talimatında bildirilen kullanım süresinin aşılması ile ortaya çıkar. Bu bağlamda, kremler ortalama 5 – 6 dakikadan fazla vücutta kalmamalıdır. Ancak bazı ürünler için bu süre, 10 dakika olarak belirtilir. Aynı zamanda, yüz, anüs etrafı, göğüs uçları, kulak, göz için kullanımı uygun değildir. Bazı çeşitleri yüz için uygulanabilir ancak satın almadan önce yüz için uygun olup olmadığını belirlemek gerekir.

Bununla birlikte, kremin kullanımında iki kullanım arasından 72 saat bir zaman dilimi olmalıdır. Aksi halde, yanma, kaşıntı gibi cilt tahrişlerine neden olacaktır. Son olarak ürün, parfumlu herhangi bir bronzlaştırıcı ürün veya güneş kremi kullanımı olmadan sürülmelidir. Aynı zamanda, gözle temas etmesi sonucu da gözde yanma, kızarma gibi reaksiyonlara neden olacaktır.

Erkek Tüy Dökücü Krem Zararları

Bu ürünlerin herhangi bir zararı bulunmaz. İstisnai durumlarda tüy dökücü kremlere alerjisi olan kişilerin cildinde bazı istenmeyen etkilere yol açar. Bununla birlikte, bazen genital bölgede kullanım sonrasında yanma hissine yol açar. Bu nedenle, gential bölge için uygun değildir.

Sadece yanlış kullanım söz konusu olduğunda zararlı ortaya çıkan tüy dökücü ürünler, kılın yoğun olduğu bölgelerde diğer az olan bölgelere göre daha fazla kızarlıklık oluşmasına neden olur. Bunun dışında, herhangi bir zararı bulunmaz.

Tüy azaltıcı kremler kullanılmadan önce bu kremlere karşı herhangi bir alerji olup olmadığı mutlaka tespit edilmelidir. Bunun için kremi vücudun çok küçük bir kısmında test edebilirsiniz. Kaşıntı ve kızarıklık gibi reaksiyonların görülmesi halinde kullanılmamalıdır.

Aynı zamanda, yukarıda da belirttiğimiz gibi, ürünün etkisini yeterince iyi bulmadıysanız sonraki kullanımınızı 72 saat sonraya saklayın. Böylece, cildinizi tahriş etmekten kaçınırsınız. Ayrıca, tüy dökücü kremlerin vücudunuza zarar vermesini istemiyorsanız mutlaka kullanım sonrasında kremin uygulandığı bölge iyice yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Sonrasında nemlendirici kullanımı tavsiye edilir.

Erkek Tüy Dökücü Krem Tahrişi Nasıl Geçer?

Kremin kullanımı sonrasında bazı ciltlerde kızarma, yanma ve sivilcelenme gibi tahrişler görülebilir. Bu gibi durumlarda tıbbi merhemlerle birlikte ev yapımı yüz maskeleri de oldukça etkilidir.

Cilt tahrişlerinde cildi yatıştıran kremlere Hematen olmak üzere birçok marka krem örnek gösterilebilir. Bu kremler cildinizdeki yanma, kızarıklık gibi yan etkileri yatıştırır ve hücreleri yenileyerek doku onarımını sağlar. Bepantol Sensiderm, Mustela gibi kremler de deri tahrişleri için birebirdir.

Doğal yöntemlerle de tüy azaltıcı kremlerin oluşturduğu tahrişler iyileştirilebilir. Bu bağlamda, zeytinyağı, maden suyu, badem yağı, zencefil, siyah çay, aspirin, kantaron yağı gibi doğal yöntemler birebirdir. Tüm bunları, tahriş olan bölgelere yavaşca uygulamanız, etkili sonuçlar verecek ve cilt tahrişlerini kısa sürede giderecektir.

Önceki İçerikArap Makyajı Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikCV Nedir? Etkili bir CV Nasıl Oluşturulur?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz