Anasayfa Saç Evde Ombre Nasıl Yapılır?

Evde Ombre Nasıl Yapılır?

167
0
Evde Ombre Nasıl Yapılır

Ombre saç, gölgeli ve boyut kazandırılmış saç demektir. Kişinin gerçek saç renginden 1-2 ton açığını saç uçlarına ve aralarına uygulamasına ombre adı verilmektedir. Ombre genellikle saç uçlarına doğru yapılmakta ve sanki güneşten açılmış etkisi yaratmaktadır. Doğal bir renk elde etmek ve aynı zamanda saçlarında ufak tefek değişiklikler yapmak isteyenler için ideal olan bu saç boyama yöntemi evde de yapılabilmektedir. Peki, evde ombre nasıl yapılır? Evde ombre yapımı oldukça kolay olan uygulamalardandır. Bunun için özel ombre setlerinden alınması yeterli olacaktır.

Ombre seti ile evde ombre yapımı

Ombre seti, artık marketlerde bile bulunabilecek ve bu iş için özel olarak üretilen setlerdendir. Bu setler ile evde ombre yapmak çok daha kolay bir hal almıştır. Bu setlerle boyama işlemi yaparken talimatlara uyulması yeterli olacaktır. İlk olarak saç boyası hazırlanmalı ve daha sonra eski bir tişört giyilerek boya yapımına başlanmalıdır. Boya saç uçlarına iyice sürülmeli ve 20 dakika kadar beklenmelidir. Bekleme süresi uzadıkça saçın rengi daha da açılacaktır. Bu bekleme süresi sonunda saç iyice yıkanmalı ve krem ile yumuşatılmalıdır. Saçın rengi kuruduktan sonra çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Ombre yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Evde ombre yaparken eski bir tişört giyilmesi ve etrafın gazete ile kapatılması boyanın sıçramasını ve etrafta leke bırakmasını önleyecektir. Bu dikkat edilmesi gereken ilk noktadır. Bunun yanı sıra boya sürme işlemi sonrası süre dikkatlice takip edilmeli ve boya saç üzerinde çok fazla tutulmamalıdır. Böylece istenmeyen renk durumlarının oluşması önlenecektir.

Doğal yöntemler ile ombre yapmak

Evde ombre yapımı için tek yöntem ombre setleri değildir. Farklı yöntemlerle saç renginin açılması da mümkündür. Bunun için ilk doğal yöntem papatya suyudur. Papatya suyu kumral saçlarda oldukça etkili olan doğal ve zararsız bir yöntemdir. Saç uçlarına papatya çayının uygulanması ve bu saçla güneşte beklenmesi doğal bir ombre etkisi yaratacaktır.

Önceki İçerikTürk Kahveli Aşureli Tart
Sonraki İçerikPelagianism Nedir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz