Anasayfa Makyaj Hızlı Makyaj Yapmanın İpuçları

Hızlı Makyaj Yapmanın İpuçları

15
0
Sabah Hızlı Makyaj Yapmanın İpuçları

Hızlı bir şekilde makyaj yapmak kadınlar açısından oldukça önemlidir. Bazen kadınlar saatlerce makyaj masasında oturmalarına rağmen istekleri makyajı yapamamaktadır. Hele de sabah işe gitmek için çok erken kalkan kadınlar için bu bir işkence haline gelebiliyor. Ancak yine de kadınlar makyaj yapmaktan vazgeçmemektedir.

Sabah uykunuzu en 10 dakika daha fazla almak istiyorsanız eğer ya da makyaj yapmak için yeteri kadar vaktiniz yoksa hızlı makyaj yapma tüyoları konusunda bilgi sahibi olmanızda yarar var.

İşte size 4 adımda hızlı makyaj yapma teknikleri…

Hızlı Makyaj Teknikleri

1- Fondöten ve BB Krem

Cildinizde oluşan kusurları BB Krem veya kapatıcılığı daha iyi olan ve kaliteli fondöten kullanarak bu kusurları kapatabilirsiniz. Ayrıca bunu uygularken fırça yerine ellerinizi kullanarak uygulamanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni ise ellerinizdeki ısının ürünün cildinize daha hızlı bir şekilde dağılmasına olanak sağlamaktadır.

2- Çok İşlevi Olan Göz Kalemleri Kullanın

Keskin hatlı eyeliner kullanmak yerine yumuşak uçlu ve arka bölümünde dağıtma süngeri mevcut olan göz kalemleri kullandığınız zaman hem kolay bir göz makyajı yapmış olursunuz hem de buğulu bir görüntüye olanak sağlarsınız.

3- Rimel Kullanmak

Kadınlar için makyaj konusundan vazgeçilmezler arasında yer alan rimel, hızlı makyaj teknikleri arasında yer almaktadır. Her vakit kirpik kıvırıcı ile uğraşmak için yeteri kadar vaktiniz olmayabilir. Bunun için kıvırma etkisi yüksek olan rimelleri tercih ediniz.

4- Ruj Sürmek

Makyaj denince akla ilk gelen haliyle ruj oluyor. Her kadının ruj konusunda farklı fikirleri ve düşünceleri vardır. Kimisi çok koyu dikkat çekici severken bazıları da sade dikkat çekmeyen ruj tercih etmektedirler. Bu konuda sizlere verebileceğimiz önerilerin başında dudak kalemine gerek duyulmayan doğal tonlardan oluşan rujları tercih etmelisiniz. Koyu rujlarda dağılma olduğundan dolayı düzeltme işlemi yapmak biraz uzun sürebilir. Ayrıca bunun dışında yanınıza alabileceğiniz lip balm ile gün boyunca dudağınızın daha canlı bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Önceki İçerikİlk Dünya Kupasını Hangi Ülke Kazanmıştır?
Sonraki İçerikKadınların Erkeklerde Dikkat Ettiği 10 Özellik

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz