Anasayfa Trendomi Kadınların Erkeklerde Dikkat Ettiği 10 Özellik

Kadınların Erkeklerde Dikkat Ettiği 10 Özellik

695
0
Kadınların Erkeklerde Dikkat Ettiği Özellikler

Kadın ve erkek ilişkileri söz konusu olduğunda, her karakere ve kişiye göre değişiklik gösteren bazı davranışlar olsa da; genel kanı olabilecek ortak detaylardan da söz edebiliriz. Kadın ve erkeklerin beyinleri farklı çalıştığı için, bir erkeğin bir kadında dikkat ettiği ve onu seksi bulduğu hareketlerle kadınların erkeklerde beğendiği şeyler tamamen farklı noktalar ve detaylar olabiliyor. Kadınları anlamak erkeklere oranla daha zor olduğundan, çoğu erkek karşısındaki kadının onu beğenip beğenmediği ya da çekici bulup bulmadığı hakkında fikir sahibi olurken zorlanabiliyor.

İşte kadınların erkeklerde dikkat ettiği 10 özellik

Erkeklerde Ses Tonu

1- Ses Tonu ve Konuşmaya Dikkat Etmek

Ses tonunuz yapısal olarak var olan bir özelliğiniz olsa da, bir erkeğin ses tonunun kadınları fazlasıyla etkilediğini söyleyebiliriz. Daha pes sese sahip olan erkeklerin kadınlara daha seksi ve çekici gelmesinin yanı sıra, ses tonunuzu doğru şekilde kullanarak da bu etkiyi yaratabilirsiniz. Tabi sesinizi doğru kullanmanızdan kastımız, onu şuh hale getirmeye çalışarak konuşmanızı değiştirmek değil. Bu, aksine ters tepecek bir davranış olurdu. Ses tonunuzu doğru bir şekilde kullanarak daha özgüven sahibi ve kendinden emin görünebilirsiniz. Olduğundan daha yüksek sesle ve anlaşılabilir bir şekilde konuşmanız, karşınızdaki kadının sizi daha çekici görmesinde etkili bir yöntemdir. Bununla birlikte konuşma şekliniz kadar konuştuklarınız da çok önemlidir. Kadınlar, kendinden emin ve etkili bir şekilde konuşan erkeklerden çok etkilenirler. Bu nedenle nerede ne konuşmanız gerektiğini, konuşurken kelimelerinizi ve sonunun nereye gideceğini özenli bir şekilde belirlemenizin doğru olacağını unutmayın. Kadınların küçük detaylara ve erkeklerin çoğu zaman fark edemediği noktalara dikkat edebildikleri düşünüldüğünde, ses tonunuz ve konuşma stilinizle birlikte konuştuğunuz bütün cümleler sizi karşınızdaki kadına tüm açıklığıyla tanıtacaktır.

Erkek Kadın Doğru Sohbet

2- Doğru Şekilde Sohbet Etmenin Önemi

Hazır konuşmadan söz açmışken, ses tonunuz ve konuşma şekliniz dikkat çekti. Peki ya sohbet ederken anlattıklarınız? Kadınlar, karşılarında kendilerini dinleyecek bir erkek isterler. Bununla birlikte doğal olarak sohbet ortamı da gelişecektir fakat bir kadınla sohbet ederken sürekli ve heyecanlı bir şekilde kendinizi anlatmaktan, onu dinlemeden ve yorumda bulunmadan sadece kendi konuştuklarınızla ilgilenmekten kaçınmayı ihmal etmeyin. Kadınlar, sohbet etmeyi bilen ve onları dinleyip anlayan erkekleri çok çekici ve seksi bulurlar. Bu nedenle bir kadınla konuşurken onu dinleyip anlayarak, sorularına cevap verip ona yeni sorular sorarak, sürekli ve boş konuşmak yerine az ama öz konuşarak; hatta yeri geldiğinde sessizlik ortamları oluşturup bu anları iyi değerlendirerek de etkileyici bir izlenim yaratmanız mümkün. Eğer karşınızdaki kişiyle yeni tanışıyorsanız, kendinizi tamamen açmak yerine sizi merak etmesini sağlayacak şekilde konuşmanız, sürekli kendinizden bahsetmek yerine hem onu tanımaya çalışarak hem de kendiniz hakkında tüm kartları açmamayı başararak güzel bir sohbet ortamı geliştirebilirsiniz. Hem kadınlar hem de erkekler karşılarındaki kişinin merak ögesini canlı tutmasını ve biraz gizemli olmasını çok isterler; unutmayın.

Erkeklerde Kişisel Temizliğin Önemi

3- Temizliğe Ekstra Özen Göstermek

Her insan karşısında bakımlı, temiz ve özenli birinin olmasını istese de kadınlar söz konusu olduğunda bir erkekte temizliğe ekstra dikkat ettiklerini söyleyebiliriz. Temiz tırnaklar, bakımlı dişler, güzel kokan ve temiz saçları olan bir erkek tabi ki her kadına seksi ve çekici gelecektir. Bunun yerine bir kadının karşısına kirli ve özensiz bir şekilde çıkıyorsanız; karşınızdaki kadın zaten ona değer vermediğinizi düşünecek ve sizi çekici bulmayacaktır. Bir erkeğin temiz ve bakımlı olması, onun hayatına giren kadına da özenli davranacağını gösterir. Aynı şekilde bakımlı ve temiz olmak, hayatı boyunca aynı şekilde devam edeceğinin bir garantisi olarak kadınların etkilenmesinde yardımcı olacaktır. Temiz kıyafetler giyen, ellerinden dişlerine kadar bedensel temizliğine özen gösteren, yaşadığı alanın ya da arabası gibi kişisel alanlarının hijyenine önem veren erkekler kadınlara dikkat çekici görünen erkekler arasındadır. Bu nedenle temizliğin ve bakımlı olmanın kadınlar için çekici ve seksi olmaya dair bir özellik olarak benimsendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Erkeklerde Güzel Kokunun Önemi

4- Güzel Kokan Erkekler

Temizlikten söz etmişken, güzel kokan erkeklerin kadınlara ne kadar çekici geldiğini de söylemeden geçmek olmaz. Bir erkeğin hem temiz ve bakımlı oluşunun delili, hem de onu çekici kılan bir detay olan güzel koku, bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. İnsanların tarih boyunca kokularla olan bağı düşünüldüğünde, bir kadının bir erkekten etkilenmek ve onu seksi bulmak için kesinlikle kokusundan etkileneceğini unutmayın. Bunun için parfüm şişesinin tamamını üzerine boca etmiş erkekleri açıklama dışında bırakıyoruz çünkü bahsettiğimiz koku bu değil. Herkesin beğenilerinin farklı olduğu düşünülürse, sizin tercih ettiğiniz parfümün her kadını etkilemesini beklemeniz mantıklı olmaz. Güzel bir koku için temizliğin yanı sıra orta kararda kullanılmış, genel olarak herkesin hoşuna gidebilecek ve temizliği yansıtabilecek kokuların temiz ten kokunuzla karışmış olması yeterlidir. Kodlarımızda bir insanı hayatımıza dahil ederken onun ten kokusunun büyük bir yeri olduğu düşünülürse, güzel kokan erkeklerin kadınlara seksi ve etkileyici geldiği genetik bir gerçeğimizdir.

Erkekler Tarz Sahibi Olmak

5- Tarz Sahibi Olmak

Belirli bir tarzı olan erkekler, kadınlara seksi ve çekici gelen erkekler arasındadır. Özellikle de giyimine özen gösteren ve kaliteli, temiz, düzgün giyinen erkeklerin karakterlerine dair birçok nüans kıyafetlerinden anlaşılabildiğinden kadınların bir erkekte dikkat ettiği şeyler arasında ilk sıralarda tarzı ve giyimi ön plana çıkar. Uyumlu, temiz, tarzı olan kıyafetler giymenin yanı sıra, çekicilikle doğrudan etkili olduğu düşünülen kırmızı rengi kıyafetlerde ve aksesuarlarda mutlaka kullanmak da erkeklerin seksi görünmek için yaptıkları arasında yer alıyor. Amerika’da bulunan Rochester Univercity’de yapılan araştırmaların sonucunun gösterdiği üzere; kırmızı rengin insanlarda uyandırdığı duygular ve kadınların erkeklerde kırmızı renk parçalar giymiş olanları daha çok beğenmesi, kırmızı rengin çekicilikle olan etkisini kanıtlamış bulunuyor. Sevgililer Günü gibi özel günlerde her yerin kırmızı renge bulanması, kırmızının aşkın ve tutkunun rengi olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu nedenle bir kadının dikkatini çekmek isteyen erkeklerin kırmızı bir aksesuar kullanması, karşısındaki kişide olumlu bir etki bırakacaktır.

Erkek Güçlü Kibar

6- Kibar, Söz Sahibi ve Güçlü Erkekler

Erkekler her ne kadar kendi ayakları üzerinde durmayı becerebilen, güçlü ve zeki kadınları beğeniyorsa; kadınlar da erkekler söz konusu olduğunda güçlü, hayatındaki kadını koruyup kollayabilecek, güven verici ve söz sahibi bir erkeği diğerlerine göre daha çekici buluyor. Tabi söz sahibi olmak ve koruyucu tavırlardan kastımız aşırı maço, kaba ve görgüsüz erkekler değil. Tam tersi nazik, nerede nasıl davranması gerektiğini bilen, incelikleri hayatına dahil etmiş ve karşısındaki kadına kendini önemli hisseden bir erkeğin söz sahibi ve güçlü görünmesini kastediyoruz. Maddi- manevi gücü elde etmiş, bir hareketi ya da bir bakışıyla istediklerini yaptırabilen, kendi hayatı başta olmak üzere birçok konuda söz sahibi, güçlü ve kollayıcı tavırlarıyla kadınları güvende hissettiren erkekler, bir kadına en çekici ve seksi gelen erkeklerin belki de başında geliyor. Aynı şekilde arabaya binerken kapıyı açan, bir restoranda garsona seslenip kadının fikrini alarak sipariş veren ya da bir kadına yaklaşırken onun düşüncelerini önemseyen; yani eski filmlerde karşımıza çıkan o eski beyefendilerden biri olan bir erkek bir kadının kesinlikle çekici bulacağı, aşık olacağı ve seksi göreceği erkeklerden biri olacaktır.

Erkeklerde Bakışlar ve Beden Dili

7- Beden Dili ve Bakışların Önemi

Bazen fark etmeden yaptığımız hareketler karşımızdaki kişide yanlış bir algı oluşturabilir. Tam tersi yine bilmeden gerçekleştirdiğimiz bazı davranışlar da bir hareketimizle karşımızdaki kişiyi etkilememize neden olabilir. Bu yüzden beden dilinin önemi, birini etkilemek söz konusu olduğunda oldukça büyük. Özellikle kadınlar söz konusu olunca, en ufak hareketler ve davranışlar bile büyük bir önem kazandığından; bir erkek için bir kadının karşısında hareket etmek bazen gerici bir durum olabiliyor. Beden dilini iyi kullanan, hitabet yeteneği güçlü olan, jest ve mimikleriyle anlattıklarını destekleyen erkekler kadınlara daha çekici geliyor. İlgi duyulmak isteyen kadınlar, karşısındaki erkeğin tüm ilgisini onlara yöneltmiş olduğunu gösteren tüm vücudu ona çevirerek konuşma, konuşurken ellerini kollarını düzgün bir şekilde kullanma, söz arasında gerçekleşen ufak temaslar ve gözlerinin içine bakarak konuşma gibi beden dilinde ilginin karşılığı olan hareketleri görebilmek için dikkatle karşılarındaki erkeği izlerler. Tabi beden söz konusu olduğunda, bir kadında ve erkekte ilk dikkat edilen şey olan bakışlar da en büyük yeri kaplıyor. Kadınlar, bir erkeğin seksi ve çekici olup olmadığına karar vermeden önce ilk olarak o erkeğin bakışlarının etkileyiciliğine dikkat ediyor. Bakışlarınız ne kadar etkileyici ve anlamlıysa, karşınızdaki kadının sizi beğenmesi ve çekici bulması da o kadar mümkün oluyor. Her şey gibi bakışların da dozunu ve doğru bakışın nasıl olduğunu bilmek çok önemli: Sırf bakışlarınızdan etkilenmesi için karşınızdaki kadına gözlerinizi dikmenizden söz etmiyoruz. Tam tersi ilk göz temasları söz konusu olduğunda kaçırılan bakışlar da gizemli ve çekici bir hava barındırabiliyor; bizden söylemesi.

Fazla Gülmeyen Havalı Erkekler

8- Fazla Gülmeyen ve Havalı Erkekler

Erkekler bir kadının gülüşünü önemsiyor ve çekici buluyor olsa da, kadınlarda bu durum tam tersi şekilde işliyor. Kadınlar, sürekli gülen ve sırıtan erkekleri çekici bulmuyor. Tam tersi daha ciddi, havalı; tabiri caizse ‘cool’ erkekleri daha seksi buluyor. Özellikle sosyal mecraların hayatımızın orta yerinde olduğu şu günleri düşündüğümüzde, sosyal hesaplarınızda paylaştığınız fotoğraflar kadınları etkileme konusunda ekstra öneme sahip. Bu fotoğraflarda sürekli gülen, kahkaha atan, fazla rahat bir görüntü sergileyen erkekler yerine ciddi ve havalı görünen, biraz gizemli- biraz düşünceli havası veren fotoğraflar kadınlar tarafından daha çok beğeniliyor. Fazla gülen erkekler kadınlara o istedikleri güçlü, kendinden emin ve havalı imajını vermiyor; aksine biraz rahat ve feminen geliyor. Tabi sizden hayatınızın her anında somurtmanızı, bir espri karşısında ya da gülünecek bir durum yaşadığınızda dahi soğuk tavırlarınızı devam ettirmenizi istemiyoruz. Aksine her şeyi yerinde yaşayan, güleceği zaman da kahkahalarla, aniden gülen değil; yavaş yavaş gülümseyen bir erkek kadınlara daha çekici geliyor. Eski Hollywood filmlerinde gördüğümüz o dudağının tek tarafını kıvırarak gülümseyen ve gülümserken başını hafifçe yan tarafa doğru eğerek tüm ilgisini ve bedenini karşısındaki kadına yönelten bir erkek hangi kadına çekici gelmez ki?

Sakallı Erkeğin Cezbedici Havası

9- Sakallı Erkeğin Cezbedici Havası

Kim ne derse desin bu bir gerçektir; kadınların çoğu sakallı erkekleri diğerlerine göre daha havalı ve seksi buluyor. Tabi bazı kadınlar traş olmuş, bebek yüzlü erkekleri de beğenebilir; ne de olsa herkesin zevk ve beğenileri birbirinden farklıdır fakat genel kanı kadınların sakallı erkekleri diğerlerine göre daha olgun, daha güvenilir ve daha çekici bulduğu yönde. Hatta hemen hemen her erkeğin sakal bıraktığında eski haline göre daha yakışıklı ve havalı göründüğü düşünüldüğünde, sakalların büyülü bir etkisi olduğunu da söyleyebiliriz. Kadınlar, sakallı bir erkek gördüklerinde onun söz sahibi, güven duyulabilecek, çekici ve maddi- manevi güçlü bir erkek olduğu izlenimine kapılabiliyorlar. Erkeklerin çoğunda büyük bir değişim yaratan sakallar, kadınların en beğendiği ve en seksi bulduğu erkek özellikleri arasında yer alıyor. Üstelik bunun için fazla uğraşmanıza da gerek yok! Tabi bakımlı ve düzgün sakalların etkisi daha büyük; bunu da unutmayın.

Erkeklerde Ufak Detayların Çekiciliği

10- Ufak Detayların Çekiciliği

Kadınlar söz konusu olduğunda detaylardan bahsetmemek olmaz. Neredeyse bütün kadınlar detaylara önem verir ve bazen bir erkeğin fark edemediği ufacık bir tavır ya da detay birçok şeye neden olabilir. Bir detay sayesinde karşınızdaki kadın size aşık da olabilir, sizden tamamen uzaklaşıp soğuyabilir de. Kadınların çekici ve seksi bulduğu erkekler düşünüldüğünde, birçok ufak detayın bir erkeği seksi yapmaya yettiğini söyleyebiliriz. Çoğu erkek bu küçük davranışları seksi görünmek için yapıyor olabilir. Aynı şekilde kadınlar da yıllar boyu filmlerden kitaplara kadar her yerde karşımıza çıkan bu seksi davranışları kodlarına ekleyip beğeniyor olabilir de diyebiliriz. Biraz bu ufak detaylardan bahsedelim: Kadınların çoğu erkeklerin ellerine çok dikkat eder. Bu elleri nasıl kullandığı, bakımlı olup olmadıkları ve büyük, erkeksi eller kadınların dikkatini çekerek karşılarındaki erkeği seksi bulmalarını olumlu yönde etkiler. Bunun dışında gömlek giyen erkekler kadınlara daha çekici geldiği gibi gömleğin kollarını kıvıran erkekler de bir şekilde seksi bir hava yaratarak kadınları etkileyebilir. Aynı şekilde saatini ya da kravatını düzelten erkekler, güneş gözlüğünün yüzü daha kemikli bir yapıya dönüştürerek herkesi olduğundan güzel göstermesinin etkisi gibi birçok detay da kadınlara seksi ve çekici gelen detaylar arasında yer alıyor. Son olarak filmlerde sık sık gördüğümüz klişe bir hareket olan ‘baş parmağını dudağının kenarına götürme’ hareketi, spontane bir şekilde hiç ummadık anda gerçekleştiğinde kadınların çok beğendiği ve seksi bulduğu bir hareket olarak listemizde yer alıyor.

Önceki İçerikHızlı Makyaj Yapmanın İpuçları
Sonraki İçerikKafeinsiz Kahve Nasıl Yapılır?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz