Anasayfa Makyaj Kemerli Burun Makyajı

Kemerli Burun Makyajı

171
0
Kemerli Burun Makyajı

Makyaj yapmak bazı kişiler için güzelleşme aracı, bazıları için ise bir hobiye dönüşmüştür. Evden hiç çıkmayacaksa bile aynanın karşısına geçip yeni yeni makyaj teknikleri deneyenler vardır çevremizde. Bu denemeler sayesinde bizde yeni makyaj teknikleriyle karşılaşmış oluyoruz. Öyle ki bu denemeler sonucunda her geçen gün aklımıza gelmeyecek makyaj hileleri öğrenebiliyoruz.

Örneğin kemerli burun makyajı… Peki nasıl oluyor bu kemerli buruna uygulanan makyaj? Diğer makyaj türlerinden farkı ne mesela? Daha önce belki birçok defa makyajda ışık-gölge hilesini duymuşsunuzdur. Ortaya çıkarmak istediğiniz yerleri aydınlatıcı ile göstermek, gizlemek istediğiniz yerleri ise koyu renk pudra ya da fondötenle kapatmak… İşte yapacağınız işlemin hepsi bu.

Kemerli Burun Makyajı Nasıl Yapılır?

Kemerli burun makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de doğru renk fondöten ya da pudra seçimi. Son derece koyu renk olmalı ki, ten makyajı yaparken gölge oluşturulabilsin. Tüm bu işlemleri kemerli burun üzerinde nasıl uygulayacağımıza gelirsek, öncelikle koyu renk fondöten ya da pudra ile burun kenarlarına alından burun ucuna kadar çizgi çiziyorum. Bu işlemi burnumuzun her iki kenarı için de uyguluyoruz. Aynı fondöten ya da pudrayı burnumuzun kemer kısmına da hafifçe uyguluyoruz. Daha sonra iki çizgi arasında kalan burnumuzun üst kısmına ten rengimize uygun bir aydınlatıcı uyguluyoruz. Bu teknik burnu çok geniş olanların da işine yarayabilir. Son olarak ten makyajında kullanacağımız rengimize uygun fondöteni yüzümüzün her yerine uygulayarak makyajımızı tamamlamış oluyoruz.

Tam istediğimiz gibi yüz hatlarına sahip olmayabiliriz ama bu makyajla düzeltemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Kemerli burun makyajı ile ufak tefek dokunuşlar sayesinde muntazam bir görüntü elde etmek bile mümkün. Önemli olan bu teknikleri bilmek ve uygulamak.

Önceki İçerikDudak Kalınlaştırmak için Öneriler
Sonraki İçerikArap Makyajı Nasıl Yapılır?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz