Anasayfa Güzellik Dudak Kalınlaştırmak için Öneriler

Dudak Kalınlaştırmak için Öneriler

7
0
Dudak Kalınlaştırmak için Öneriler

Birçok kadın dolgun dudaklara sahip olmanın hayalini kurar. Bunun için de estetik yöntemler dahil birçok yöntem mevcuttur. Ancak estetik yöntemler bazen bütçemizi zorlayabilir veya bizleri korkutabilir. Ancak dolgun dudakları doğal yöntemlerle de elde etmek mümkündür. Peki nedir bu doğal yöntemler?

Doğal Dudak Kalınlaştırma Yöntemleri

1. Nemlendirici

Dudakları her zaman nemli tutmak dolgun dudak için olmazsa olmazdır. Bunun için lip balmlar kullanabilir veya doğal yağlardan yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda ruj uygulamadan önce dudaklarınızı nemlendirmeniz dudaklarınızı daha canlı ve dolgun gösterecektir.

2. Dudak Kalemi

Dudaklarda Kylie Jenner etkisini herhalde bilmeyenimiz yoktur. İnce dudaklara sahip olup dudaklarına herhangi bir estetik müdahale yaptırmak istemeyenler için uygun bir yöntem olan dudak kalemlerini dudağınızla aynı tonlarda edinebilirsiniz. Ruj sürmeden önce dudağınızı biraz dıştan çerçeveleyip ruj sürmeniz halinde olduğundan daha dolgun dudaklara sahip olacaksınız. Hatta dudak kalemini çerçeve yaptıktan sonra dudağınızın tamamına ruj gibi uygulamanız da dolgun dudaklar için bir tavsiye olabilir. Tabii nemlendirmeyi unutmadan!

Dudak Kalınlaştırma Ruj Rengi

3. Ruj Rengi

Ruj veya dudak kalemi seçerken kendinize uygun tonun ve rengin kullanılması dudakların görünümünde önemlidir. Tabii ki ince dudaklara koyu rujlar olmaz gibi bir şey söylemek mümkün değil. Ancak kırmızı ruj sürerken tonuna dikkat edip uygulamalısınız. Ya da örneğin parlak ve saten bitişli rujlar renkleri yansıttıkları için dudakları mat rujlara kıyasla daha dolgun gösterir. Rujların üzerine gloss uygulayarak bu dolgun görünümü yakalayabilirsiniz.

4. Dolgunlaştırıcı Dudak Maskeleri

Dolgunlaştırıcı doğal malzemelerle yapılan dudak maskeleriyle dudaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Örneğin bal ve şeker peelingi yaparak ölü derilerinizden kurtulabilirsiniz. Dolgunlaştırıcı bir uygulama olarak da dudaklarınıza peeling uyguladıktan sonra dudaklarınızı diş fırçasıyla fırçalayıp nane yağı uygulayabilir ve 5-10 dakika bekleyip ruj uygulamasına geçebilirsiniz.

Dolgun Dudaklar için Bal ve Zeytinyağı Maskesi

Dolgun Dudaklar için Bal ve Zeytinyağı Maskesi

Dolgun dudaklara sahip olmak birçok kadının isteğidir. Bunun için estetik ve kimyasal birçok yöntem vardır. Hatta bunun için özel olarak birçok kozmetik ürün ve ruj da üretilmektedir. Ancak bu ürünleri kullananlar da bilir ki ürünler başta etkili olmuş gibi görünse de en fazla yarım saat sonra etkileri kaybolur ve dudaklar eski haline dönmeye başlar. Bu kimyasal ürünlerle aynı etkileri sağlayabileceğiniz birçok doğal yöntem de bulunmaktadır. Hatta yüksek fiyatlı kozmetik ürünlere kıyasla neredeyse ücretsiz uygulayabileceğiniz bu yöntemler dudaklarınıza istediğiniz dolgunluğu zamanla sağlayacaktır.

Daha Dolgun Dudaklar İçin Bal ve Zeytinyağı Maskesi
  • 1 çay kaşığı bal (mümkünse doğal bal)
  • 2 damla zeytinyağı (doğal zeytinyağı)
İki malzemeyi karıştırıp dudaklarınıza elinizle ya da diş fırçası yardımıyla peeling şeklinde uygulayın. Bir süre sonra durulayın.
Daha Nemli Dudaklar İçin Maske
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı yoğurt
Malzemeleri karıştırıp dudağınıza uygulayın ve 10-15 dakika bekleyip yıkayın. Dilerseniz malzemelere biraz rendelenmiş salatalık da ekleyerek nem oranını artırabilirsiniz.
Kuru Dudaklar İçin
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı
Malzemeleri karıştırıp dudağınıza masaj yaparak sürüp daha sonra yıkayın. Ne kadar bekleteceğinize kendiniz karar verebilirsiniz.
Soyulan Dudaklar İçin
  • 1 çay kaşığı bal
  • Göz kararı şeker
İki malzemeyi karıştırıp dudağa peeling şeklinde masajla ya da diş fırçası yardımıyla uygulayın. Bir süre bekledikten sonra yıkayın böylece hem ölü derilerden kurtulacak hem de biraz daha dolgun dudaklara sahip olacaksınız. Tabii düzenli uygulama sonucunda.

Ayrıca gece uyumadan önce zaytinyağı ya da hindistancevizi yağı gibi doğal yağları dudağınıza uygularsanız sabah daha nemli ve böylece daha dolgun dudaklarla uyanabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz