Anasayfa Anne & Bebek Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları

Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları

8
0
Çocukların Bağışıklık Sistemini Güçlendirmenin Yolları

Çocuklarınız bilinçsizlikleri ve haylazlıkları yüzünden çok sık hasta olabilirler. Bu durum sizin için çok endişe verici bir hal alabilir. Bu konuda çocuğunuzun bağışıklık sisteminin daha sağlam olması sizi daha da rahatlatacaktır. Peki, siz çocuklarınızın bağışıklık sistemini nasıl güçlendirebileceğinizi biliyor musunuz? İşte sizler için çocuk sağlı konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanan çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolları;

Çocuğunuzun Beslenme Düzeninde Değişiklikler Yapın.

Çocuğunuzun beslenme şekli onun bağışıklık sisteminde önemli rol oynamaktadır. Onların beslenme düzenini değiştirip bilinçli ve kontrollü bir şekilde düzenlersek onların bağışıklıklarının güçlenmesinde önemli rol oynarsınız. Onlara düzenli bir şekilde yemek yedirmelisiniz. Fast food türü yiyeceklerden uzak durmasını öğretmeli, aşırı şekerden, tuzdan ve undan kaçınmasını sağlamalısınız. Bol bol meyve ve sebze yemeliler ve süt içmeliler. Her vitaminden gerektiği kadar almalarını sağlamalısınız. Bol proteinli yiyecekler yedirmelisiniz. Düzenli olarak çinko almasını sağlayın. Her gün c vitamini ve d3 vitamini almasını ve probiyotik kullanmasını sağlayın.

Haftada Ortalama 2 Kere Salin İle Burnunu Temizleyin.

Salin, tuz çözeltisidir. Eğer haftada 2 kere salin ile çocuğunuzun burnunu temizlerseniz onun solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma riskini ciddi oranda azaltırsınız. Bunun için çocuğunuzun 4 yaşından büyük olması daha uygun olacaktır.

Şifalı Olan Bitkileri Kullanın.

Çocuklarınızın soğuk algınlığını önlemek için günlük olarak şifalı bitkiler hangileridir? İşte onlardan bazıları:

Ekinezya, bağışıklık sistemi bu bitki sayesinde daha çok gelişebilir. Bronşit ve solunum yolu enfeksiyonlarının riskini düşürür. Andrographis adındaki başka bir şifalı bitkinin ise bağışıklılığınızı güçlendirdiği solunum yolu enfeksiyonu riskini azalttığı eğer enfeksiyonunuz varsa daha çabuk iyileşmenizi sağladığı bilinmektedir.

Size tavsiye edilen bütün vitaminlerin dozajını çocuğunuzun yaşına göre ayarlamanız gerekiyor. Eğer ne kadar alması gerektiğini bilmiyorsanız mutlaka araştırmanız gerekmektedir. Aksi halde çocuğunuz için tehlike arz edebilir.

Önceki İçerikEvde Hazırlayabileceğiniz 5 Dondurma Tarifi
Sonraki İçerikBurçların Doğal Taşları ve Özellikleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz