Anasayfa Astroloji Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcu Özellikleri

100
0
Yay Burcu Özellikleri

Yay (23 Kasım – 21 Aralık), Zodyak’taki dokuzuncu burçtur ve işareti okçudur. Yay burcu doğası gereği şanslı, bu yüzden genellikle neşeli ve iyimser bir eğilim sergiler. Onların içgüdüsel merakları, bugünkü hatalara odaklanmak yerine yarın ne olacağını merak etmektedir. Sürekli bir değişim durumu onlar için bir zevktir. Yay burçları son derece bağımsız, tamamen özgür ruhlardır ve yine de, tüm burçların arasında en iyisidirler. Bir arkadaşa yardım ederken karşılığında hiçbir şey beklemeyen kibar, açık yürekli ruhlardır. Gizli saklı sırları yoktur. Ne görüyorsanız odur. Yaratıcı, zeki, açık, anlaşılır… Tüm bu özellikler Yay’ı tanımlayabilir.

Genel Özellikleri

Yay burçları genellikle herhangi bir maceraya hazırdır ve egzotik yerlere seyahat etmeyi sever. Çünkü çevrelerindeki dünyayı oldukça merak ederler. İkizler gibi, onlar da her şeyi bilmek isterler, ancak bir İkizler bir şey hakkında biraz bilgi edinip bırakabilirken, Yay sonuna kadar ilgilenmeye devam edebilir. Bir Yay’ın bu bakımdan huzursuzluğu ve sıradanlığı küçümsemesi ilişkilerine zarar verebilir.

Meraklı olmasının yanı sıra, bu burç zodyak’ın en büyük filozofudur. Geniş görüşlü ve meraklıdır. Yay’ın meraklılığının bir kısmı, yaşamın anlamı ve dini meseleler gibi tüm zamanların harika sorularını düşünmeyi içerir. Net düşünceleri, “büyük resmi” görmekte zorlanmadıkları anlamına gelir.

Arkadaşlıkları

Yay’lar oldukça sosyal insanlardır. İnsanları kendilerine çeken bir cazibeye sahiplerdir. Tüm burçların en cana yakını olan Yay’lar, herkese karşı naziktir ve karşılığında hiçbir şey beklemeden her zaman iyilik yaparlar. Kıskanç veya art niyetli değillerdir. Başkalarının da kıskanç olmasını veya bu özelliklere sahip olmasını istemezler.

Ayrıca size hayatınızı nasıl yaşayacağınızı ya da ne yapmanız gerektiğini söylemezler. İşinize burnunu sokmazlar, sadece gerektiğinde yardımcı olurlar. Yaratıcılıkları ve kişilikleri nedeniyle son derece eğlenceli arkadaşlardır. Harika bir mizah anlayışları bulunur ve İkizler gibi çok konuşkan ve başarılı hikaye anlatıcılarıdır.

Aşk Hayatları

Yay’lar özgürlüğü bir fantezi olarak görüyorlar. Özgürlüklerinden büyük zevk alıyorlar ve geride bıraktıkları hasara çok fazla önem vermeden yeni ilişkilere atılıyorlar. Sadece kovalamayı seviyorlar. Heyecan verici, maceracı ve canlı oldukları için bu özelliklere sahip şeylere direnmeleri zor oluyor. Bir Yay ile romantizm uzun sürmeyebilir, ancak sürdüğü zaman da vahşi bir yolculuk olacağı kesindir.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay erkekler genellikle zodyak’ın Don Juan’ı olarak kabul edilir. Sevmeyi ve terk etmeyi severler çünkü sadece kovalamacadan hoşlanırlar. Ancak Yay’ın sembolü okçudur, o yüzden doğal bir avcı oldukları düşünülebilir. Karşısındaki insana onu gerçekten sevdiğini ve söylediklerini ciddi olarak kastettiğini söyleyebilir, ama aynı anda üç – dört kişiye aşık olabilir. Uzun süreli bir romantizm veya evlilikle ilgilenmeyecektir. Bir aşk ilişkisinden diğerine geçiş yapmak için ihtiyaç duyduğu tüm motivasyona genelde sahiptir.

Yay Burcu Kadını

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Yay kadını, aşık olduğunda heyecan ve tutku demetidir. Işıl ışıl parlar ve mutluluk yayar. Onun için aşk sadece tutkuyla değil, aynı zamanda onu zihinsel olarak canlandıracak birisiyle ilgilidir. Mutsuz olduğu zaman, uzlaşmak ya da üzerinde uğraşmak yerine ilişkiyi bırakacaktır. Ve eylemlerinin sonuçlarının olabileceğinin farkında değildir. Eski sevgilileriyle ayrılmaktan zarar görürse genellikle şaşkınlığa kapılır.

Aşk bir Yay kadını için her şey değildir, sadece yaşamına büyük katkı sağlayan bir şeydir. Aşık olup olmadığına göre sürekli ilerlemeye devam eder. Maceracı ve esprili yapısı, hayattan daima zevk alır ve diğerlerinin de aynısını yaptığından emin olmak için elinden geleni yapar. Erkeklerden hoşlanır ve bu durum bazen çok çapkın olmasına yol açabilir. Ama gerçekten değer verdiği birini bulduğu zaman, çok sadıktır.

Flört

Yay burçları açık havada yapabilecekleri her şeye bayılırlar. Piknik yapmayı, kumsalda bir gün geçirmeyi, karda oynamayı ya da kayak yapmayı, yelken veya açık hava konserini sizinle deneyimlemekten hoşlanırlar. Gayri resmi insanlardır, bu nedenle lüks, şatafatlı bir restorandan ziyade daha salaş bir kafenin tadını çıkaracaklardır.

Akşam yemeği sohbetleri hakkında endişelenmeyin. Yay’lar hemen hemen her şeyle ilgilenir ve konuşmayı severler. Onlara gündem, güncel haberler, spor ya da meslekleri hakkında ne düşündüklerini sorun. Sadece sorularınızda çok müdahaleci olmayın. Her şeyi genel tutun.

Yay Burcu Cinsellik

Cinsel maceracılar konusunda bir üne sahipler. Aslında macera kaçınılmaz bir şekilde tipik bir Yay’ın yaşamının tümü ve sonudur. Aşk bir şans oyunudur. Yay’lar, risk almaktan mutluluk duyar: eğer bu burç için hayatının bir aşamasında işler çok ağırlaşırsa, her zaman kaçmaya hazırdır.

Biraz eğlenceli olmayan seks, bu burç için bir çekime sahip değildir. Şakalar ve kahkahalar cinselliğin önemli bir parçasını oluşturur. Seks oyuncakları ve oyunlarını denemekten zevk alırlar. Ancak Yay’ın daha ciddi bir tarafı da bulunur. İlişki sonrası konuşulan konuları sıklıkla felsefe ve yaşamın anlamını merkez alır.

Anlamanız gereken şey şu ki, bu burç, bilgelik gezegeni Jüpiter tarafından yönetildiğinden, Yay’ların romantik ilişkilerinin sadece fiziksel çekiciliğe değil aynı zamanda ortak değerlere dayanması gerekir. En önemlisi, bir sevgili karşılıklı özgürlük ve bağımsızlığın önemine olan inancını paylaşmak zorundadır. Bu kişiler, kendine bağlamaya çalışan cinsel bir partnerle asla gerçekten mutlu olamazlar.

Bu yüzden belki de sizi sevmesi ve sizi terk etmesi en muhtemel şeydir, ancak bunu basit veya zarar verici bir şekilde yapması nadirdir. Bu burç, ahlakıyla gurur duyduğu için, sevgiye ve cinselliğe ilkeli bir yaklaşıma sahiptir.

Direkt konuşma, cinsel ihtiyaçlarını ifade etmede açık ve dürüst olma eğilimindedirler. Siz de aynı şekilde olursanız takdir edeceklerdir. Fiziksel olarak sağlamdırlar. Seks konusunda rahat ve güvende olma eğilimindedirler. Bu konuda utangaçlık veya utanç için yer yoktur.

Eğlenceli, çok yönlü ve heyecan verici cinsel partnerler bugüne kadarki en popüler yıldız işaretleri arasındadır. Küçük aşk tanrısının oklarından biri tarafından mızraklanmak oldukça kolaydır, ama dikkatli olun. Sizinle birlikteyken, bir sonraki büyük maceraları hakkında düşünüyor olabilirler. Daima bir gözleri kapıdadır.

Sadakat

Flört etmek çoğu Yay’ın nefes alması kadar doğaldır, ancak bu mutlaka onların kesinlikle sadakatsiz olduğu anlamına gelmez. Onlar için, biriyle oynamak yaramaz bir şakadan fazlasını ifade eder. Bu kişilerin çoğu, eşleri dışında biriyle birlikte olmadan önce iki kez düşüneceklerdir. Sizi aldatmaları durumunda ise, genellikle bu konuda oldukça açık olacaklardır. Sık sık maceracı davranışlarına rağmen, bu insanlar aslında kalp konusunda oldukça dürüstler.

İlişki Durumu

Bir aşık olarak

Yaylar sevgili olarak neşeli ve eşleriyle eğlenmeyi çok seven tiplerdir. Şehvetli, açık yürekli ve herhangi bir şeyi denemeye istekli, eşit derecede dışa dönük insanlar olmaları onları iyi birer partner yapar. Bu burç için sevgi ve seks arasında ince bir çizgi bulunur. Değişime ve yeniliklere olan eğilimleri yatak odasındaki sıkıcılığı hafifletebilir. Ve aşk söz konusu olduğunda, kendilerini sevdikleri kişiye adadıktan sonra, tamamen sadık ve özverilidirler. Bu burç için partnerlerinin entelektüel, hassas ve anlamlı olmaları gerekir.

Bir baba olarak

Bir baba olarak Yaylar çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmeyi önemser. Kendileri de çocuklarıyla oynarken veya ödevlerinde onlara yardım ederken masum bir çocuğa dönüşür. Hem baba hem de çocuk birbirlerinin beraberliklerinden zevk alırlar. Çocuklarına karşı çok katı olmaz ve onlara sevgisini göstermeyi önemser. Çocuklarına yeteneklerinin çiçek açması için yeterince özgürlük tanır.

Bir anne olarak

Yay burcu doğumlu anneler de babalar gibi oldukça hoşgörülüdür ve çocuklarının geleceğini çok fazla sevgi ve şefkat göstererek şekillendirmeyi tercih eder. Çocuklarına, anneden çok bir arkadaş olarak davranır; bu iki taraf için de harikadır. Çocuklarına bol miktarda özgürlük tanımasına rağmen, işlerin rayından çıkmadığından da emin olmak isterler.

Bir arkadaş olarak

Yaylar arkadaş olarak çok cesaretlendirici, ilham verici ve cömert olurlar. Neşeli yapıları arkadaş çevrelerinde neşe ve kahkaha kaynağı olarak görülür. Çok sadık arkadaşlar olarak tanınırlar ve ilişkiyi sonuna kadar beslerler.

Uğurlu Sayı, Renk ve Taş

Yay burcu, zodyak’taki en şanslı gezegen Jüpiter tarafından yönetilir. Bu nedenle, bu buçlar her dört ayağının üstüne düşer ve bir şekilde her zaman korunurlar. Tüm işaretler dışında, şanslı numaralara, renklere veya taşlara ihtiyaç duyma olasılıkları çok düşüktür. Ancak kesinlikle bundan faydalanabilirler ve daha da şanslı olabilirler.

Yay’lar dört şanslı numaraya sahip olacak kadar şanslılar. Bu, diğer burçlar için bu kadar fazla değildir. Şanslı sayıları 3, 6, 8 ve 5’tir. Bu sayıları hayatlarına olumlu olayları çekmek için kullanabilirler, ayrıca 3, 6, 5 veya 8’in katları da kendilerine uğur getirecektir. Uğurlu sayıların nasıl ve neden önemli olduğunu merak edebilirsiniz. Yukarıdaki bu rakamlar Yay burcuna özgü ve benzersizdir. Etkilerinin görülebilmesi için olumlu olayları ve çekim gücünü artırmak için mümkün olduğunca sık kullanılmaları gerekir.

Elbette şanslı sayınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi de bilmeniz gerekir. Yukarıdaki bu sayıları denk gelen belirli bir tarihte önemli bir göreve başladığınızda, yani örneğin 3 Haziran’da (3, 6) yeni bir kariyere başladığınızda, bu sayıları içeren tarihleri kullanın. Piyangoyu bu numaralarla oynamak, bu numaralardan herhangi biriyle bir büyük ikramiye kazanmanın yanı sıra daha birçok getiri sağlayabilir.

Bu burçlar, şanslı sayılara ek olarak, yay burcuna yarar sağlayan ve olumlu şanslarını artırmalarına yardımcı olan renkler ve taşlara da sahiptir. Yay burcunun sürekli üzerinde taşıyabileceği uğurlu renk sarı, şanslı taşları ise turkuaz taşıdır.

En İyi Anlaştığı Burçlar

Yay burcu ve Koç iyi bir çifttir çünkü ikisi de dışa dönük, aşık olmaya düşkün ve sosyalleşmeye bayılan tiplerdir. Aslan’lar da Yay’lar hem seyahat etmeyi hem de özgürlüklerinin tadını çıkarmayı severler, bu yüzden iyi geçinebilirler. Yaşamla ilgili konularda coşkulu, Yay ve Kova duygusal samimiyet noktasında yavaş ilerleyen bir ilişkiye sahip olabilirler. Ancak ilişkileri yavaş ilerlese de temelleri daha sağlam olacaktır.

En Anlaşamadığı Burçlar

Yay burcu Boğa, Başak, Akrep ve Oğlak ile arkadaşlık, iş ya da aşk temelli ilişkilerden kaçınmalıdır. Yay’lar eğlence insanıdır, ancak uzun vadede genellikle romantik olmayacaktır. Sosyalleşmeyi severler ve karşı cinsi sürekli kovalamak oyunun sadece bir parçasıdır. Açık hava etkinliklerine bayılırlar ve bağımsız bir ruhları vardır. Boğa, Başak, Akrep ve Oğlak gibi ciddi burçlarla iyi anlaşmaları pek olası değildir. Dahası, uzun vadede birbirlerini yıpratırlar.

Zayıf Yönleri

Yay burçları dışa dönük olmalarından dolayı çoğu zaman çok konuşkan ve saldırgan olarak görülebilir. Bazen açık fikirliliklerinin çok fazla veya sabırsızca olduğu görülebilir. Değişim arzusundan dolayı, çok uzun süre bir ilişkide bulunmakta zorlanabilirler. Bir Yay’ın kaygısız olması da dikkatsiz olmasını sağlayabilir.

Sağlık

Yaylar çoğunlukla güçlüdür ve özellikle yaşamlarının erken döneminde, normal olarak herhangi bir sağlık sorunu yaşamazlar. Fakat karaciğerlerinde sorunlara yol açabilecek aşırı çalışmaya eğilimlidirler. Kalçaları, uylukları, mideleri ve ayakları da hassastır. Çok fazla içki içmekten veya ağır bir diyet yapmaktan kaçınmaları gerekir. İyi bir yaşam tarzı sürdürürlerse, tansiyon problemlerinden veya karaciğerdeki bozukluklardan kaçınabilirler. Ayrıca uyluklarda siyatik veya yırtık bağ gibi bazı sorunları olabilir. Kazaları önlemek için dikkatli hareket etmeleri gerekir.

Muhtemel Sağlık Kaygıları

Güneş sistemindeki en büyük gezegen olan Jüpiter, bu burcu yönetmektedir. Yay böylece insan vücudundaki en büyük organ olan karaciğer ile ilişkilendirilir. Bu hassas bir nokta olduğundan, karaciğer ile ilgili (hepatik) rahatsızlıklar konusunda dikkatli olmalıdırlar. Çok fazla alkol veya diğer toksik maddelerin tüketilmesinden kaçınılmalıdır. Ayrıca, aşırı enerjilerini kontrol etmek için derin nefes alma ve meditasyon yapmak işe yarayacaktır. Ayrıca bağışıklık sistemlerine de dikkat etmeleri önemlidir.

Önerilen Beslenme Düzeni

Yaylar diyetlerine ve beslenmelerine özellikle özen göstermelidir. Tükettikleri gıdalar arasında pancar, domates, erik, tavuk, balık, elma, yulaf, çiğ yumurta, çilek, meyve ve sebze, hurma, kiraz, yeşil fasulye ve mısır bulunmalıdır. Sigara ve alkolden uzak durmaları gerekir. Bu kişiler zaman zaman öğünleri atlamaya yatkındır. Bu nedenle bazı taze meyveler ve besleyici atıştırmalıklar kullanışlı olacaktır. Ayrıca bol miktarda su içmeleri gerekir.

Fiziksel Yapı

Bu burçta doğan insanlar genellikle uzun ve kalın saçlara sahiptir. Onları çoğunlukla neşeli bir ruh hali içinde bulabilirsiniz. Parlayan gözleri onları çok daha çekici kılmaktadır. Seslerinin fazlasıyla hoş olduğunu fark edebilirsiniz. Elleri daha uzun olma eğilimindedir. Burunları genellikle üst sıradaki dişleri gibi büyük yapıdadır. Önlenebilir bağımlılıklar nedeniyle orta yaşta kilo almaya meyillidirler. Rahat elbiseler tercih eder, ancak duruma göre giyinirler. Esnek oldukları için koşullar değiştikçe değişebilirler.

Güzellik

Bu insanlar rahatça giyinmeyi tercih ederler. Tişörtler, kısa şortlar ve spor ayakkabılar gibi gündelik kıyafetlerle bile harika görünebilirler. Uzun bacakları olduğundan, tozluk ve dar kot pantolon güzelliklerini arttırır. Açık mor, en sevdikleri renktir ve hoş, arkadaş canlısı doğalarını yansıtır. Bu insanlar normalde kıyafetlerden ziyade diğer şeylerle daha meşgullerdir. Her türlü hava koşulunda kullanabilecekleri kıyafetler giymeyi tercih ederler.

Önceki İçerikBu Senenin En Yeni ve Son Trend Saç Kesim Modelleri
Sonraki İçerikKadınlar için Kısa Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz