Anasayfa Saç Kadınlar için Kısa Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Kadınlar için Kısa Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

8330
0
Kadınlar için Kısa Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

2017’nin en trend hareketleri arasında, yan tarafı kazınmış kısa saç modeli ön plana çıkarken, bu tarz kesim modellerin dışında kalan ve yüz şekline göre kullanabileceğiniz bazı diğer stilleri de aşağıda inceleyebilirsiniz. Bu stilin dışında kalan normal saç modelleri daha ziyade kat kat olabiliyor.

Klasik saç kesimlerinde ise asimetrik düz kesim saçlar ön plana çıkıyor. Dalgalı kesim saçlarda ise, kulak üstü modelleri en çok tercih edilenler arasında.

Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri

En takıntılımız ya da en favorilerin dışına çıkmaktan korkanımız bile, yeni modelleri denemeyi sever. Peki sizin için hangisi daha uygun?

Yuvarlak Yüz

Yüzünüz yuvarlak bir yapıya sahipse, kısa saç sizin için ideal bir kesim olmayabilir. Bunun yerine yanlardan uzun bir model deneyerek yüzünüzdeki dengeyi de yakalabilirsiniz. Yine de daha kısa bir model denemek isterseniz, omuz hizasındaki saçlar için çene hizasından sonra katlı bir model deneyebilirsiniz.

Oval Yüz

Her saç kesimine hemen hemen uyum sağlayabilen bir yüze sahipsiniz. Düz kahkül sizin için ideal bir seçenek olabilir.

Kare Yüz

Keskin çene hatlarına sahipsiniz ve bir çok modelin rüyası olan bir yüz yapısına sahipsiniz. Bu keskin hatları inceltmek için, daha yumuşak bir model deneyebilirsiniz.

Uzun Yüz

Şayet uzun şekilli bir surata sahipseniz bu sefer dikkat etmeniz gereken nokta,sivri görünümlü çenenizi yumuşatacak saç kesimlerini denemek olmalıdır.Elmacık kemiklerinizi ve gözlerinizi vurgulayacak olan modeller sizlere uygun olabilir.

Dalgalı Saç Kesimi

En iyi dalgalı bayan saç kesim modeli, genellikle kulak hizasından, enseyi iki parmak geçen uzunluk ve arka kısmın üste doğru kısaltılarak küt küt kesilmesiyle ortaya çıkıyor. Bu ve benzeri modeller, genellikle lise çağındaki genç kızlar arasında trend olmuş durumda. Orta yaş ve bebekli anneler de, kolay bir kullanıma sahip olduğundan bu modeli tercih etmekte.

Düz Perçemli Saç Kesim Modeli

Düz perçemli saç kesim modeli ise, genellikle genç yaş grubu tarafından, en çok tercih edilen modeller arasında. Uzun yüzlü bayanlar için özellikle denenmesi gereken bir model olan bu kesim, aynı zamanda Yasemin Allen tarzı olarak da bilinir. Rahatlığınızdan ödün vermek istemiyorsanız, Brezilya fonu ile gayet şık modeller oluşturabilirsiniz.

Daha Genç ve Cool Gösterecek Kısa Saç Modelleri

Bazı kadınlar saçlarını aylık olarak kısaltmaya meyillidir. Kısa saçın size daha çok yakıştığını düşünüyor olabilir ya da bu şekilde daha rahat ediyor olabilirsiniz. Gerekçeniz ne olursa olsun kısa saç modelleri bizce de çok kullanışlı. Yerli, yabancı çok sayıda ünlü kadın da son yıllarda uzun saçlardan ziyade çeşit çeşit kısa saça yönelmiş durumda. Onların bu eğilimi henüz saçlarını kısaltmaya cesaret edemeyenleri de teşvik ediyor. Üstelik çok yönlülük konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü kısa saçları şekillendirme konusunda çok fazla seçenek bulunuyor.

Bu bakımı kolay, ünlülerden esinlenilmiş görünümler, kesilmiş saçlarınızı güçlü göstermek için tam olarak ihtiyacınız olan şeyi sunuyor. İster kumsalda dalgaların arasında, isterseniz de şık bir davette yeni stilinizle dikkatleri üzerinize çekmek son derece kolay. Dilerseniz ünlüler dünyasından seçilmiş ve sizi daha genç ve cool gösterecek kısa saç modellerine bir göz atın. Yüzünüze, ten renginize, yaşınıza ve zevkinize uygun bir seçenek bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Keira Knightley – Yeni Punk

Keira Knightley – Yeni Punk

Bu göz dalgalı, kestane rengi kısa saç tarzı Knightly’nin başarıyla taşıdığı bir stil. Benzer yüz hatlarına, ve kahverengi göz rengine sahip tüm kadınlara da fazlasıyla yakışacağını düşünüyoruz.

Victoria Beckham – Asimetrik Katlar

Victoria Beckham – Asimetrik Katlar

Beckham, “nasıl havalı olunur?” üzerine kalın bir kitap yazabilir. Dağınık ve asimetrik katlar söz konusu olduğunda, kendisi ilk akla gelen isim.

Sienna Miller – Romantik Bob

Sienna Miller – Romantik Bob

Saçınızın daha şık görünmesi için az bakım gerektiren bir kesim arıyorsanız, kesiminizi yumuşakça döndürülmüş uçlarla romantik bob tarzında kullanabilirsiniz. Farklılık yaratan oldukça basit bir numara olacaktır.

Halle Berry – İkonik Peri

Halle Berry – İkonik Peri

Berry’nin ikonik peri kesimine değinmeden kısa saçlardan bahsetmek olmaz. Güzelliğin tarih kitabı yazılırsa, bu oldukça kısa ama asla erkeksi durmayan tarzın muhakkak ilk sıralarda yer alacağına eminiz.

Robin Wright – Bowl Cut

Robin Wright – Bowl Cut

Süper bir kesim ile dramatik renk geçişlerinin bir araya gelemeyeceğini düşünüyorsanız oldukça yanılıyorsunuz. Wright ve mükemmel saçları 30’lu yılların gözdesi bowl cut saç stilini oldukça başarılı bir şekilde taşıyor.

Diane Kruger – Yandan Kesim

Diane Kruger – Yandan Kesim

Saçlarınızın dokusuyla oynamak bile kendi kendine yepyeni bir tarz ortaya çıkarabilir. Kruger’ın yandan kesim modelindeki dalgaları az bakım isteyen kadınlar için idealdir.

Maria Borges – Erkeksi Kısa Saç

Maria Borges – Erkeksi Kısa Saç

Maria Borges’in saçının doğal dokusunu tamamen koruyarak erkeksi bir kısa saç modelini tercih etmesi birçok kadına cesaret veriyor. Saçları yumuşak bir kontrast oluşturmak için yanlarda çok hafifçe inceliyor.

Tilda Swinton – Farklı Modellerin Kombinasyonu

Tilda Swinton – Farklı Modellerin Kombinasyonu

Swinton, asimetrik, yandan kesilmiş bu yapısal stili ile şıklığın özüdür. Bu kesimi üç kelimeyle tanımlamak mümkün: cooldan daha cool!

Rose McGowan – Islak ve İnce

Rose McGowan – Islak ve İnce

McGowan’ın ıslak ve incecik dokulu saçları parlaklığıyla kendisini hemen fark ettiriyor. Saç stilinin yeni rocker-chic tarzına ilham olduğu düşünülüyor.

Elisabeth Moss – Katman Katman

Elisabeth Moss – Katman Katman

Moss’un abartılı kat kat saçları, neden kısa saç kesiminize katmanları eklemeniz gerektiğine dair güzel bir örnektir. Katman katman bir kesim, her stil ve renkte kendisini ortaya koyan bir görünüş sunar.

Evan Rachel Wood - Renk Kontrastı

Evan Rachel Wood – Renk Kontrastı

Sade bir renk kontrastı her zaman görüntünüzü aydınlatır. Wood’un koyu köklerine yavaş yavaş karışan soğuk tonlu gri – sarı saçları ilginç bir renk cümbüşü yaratıyor.

Audrey Tautou – Son Derece Doğal

Audrey Tautou – Son Derece Doğal

Yataktan kalkmış gibi görünüş, kısa, parça parça stillerle çok iyi uyum sağlıyor. Tatou’nun yüzüne mükemmel bir çerçeve gibi oturan bu saç kesimi, sizin de küçük bir yüzünüz varsa son derece tatlı durabilir.

Charlize Theron – Sarışın Bob

Charlize Theron – Sarışın Bob

Kırmızı halıda daima beğeni toplayan Charlize Theron’ın şaşırtıcı eşsiz ve sarışın bob kesiminden bahsetmemek olmaz. Çeneyi ön plana çıkaran bu model ferah bir doğal dip boya ile birleştirilmiş şık, sıralı bir kesim gibi duruyor.

Scarlett Johansson - Tıraşlanmış

Scarlett Johansson – Tıraşlanmış

Tıraşlı saçlar her zaman kaba ve sert görünmek zorunda değildir. Scarlett Johansson mükemmel, loopy bukleler ile eşleştirilmiş konik kesimi ile son derece zarif görünüyor.

Tyra Banks – Eğlenceli, Sivri Kesim

Tyra Banks – Eğlenceli, Sivri Kesim

İleriye doğru kat kat görünen, sivri uçlu kesim şimdiye kadar ihtiyaç duyduğunuz özgür ve eğlenceli bir stil. Kesiminizin önünü katmanlarla dengelemek kısa saçlara yeni bir boyut ekleyebiliyor. Gerçekten herkesi şaşırtmak istiyorsanız, Tyra Banks gibi, kesiminizde belirgin vurgular oluşturabilirsiniz.

Emma Roberts – Mikro Geçişli Kahkül

Emma Roberts – Mikro Geçişli Kahkül

Emma Roberts’ın renklerle yakaladığı mikro geçişler oldukça cool bir görünüm sunuyor. Ayrıca düz kahkül de daha havalı bir görünüm elde edilmesine yardımcı oluyor.

Anne Hathaway – Gerçek Bir Bob

Anne Hathaway’in bir zamanlar sarı saç rengine geçiş yaptığını hatırlıyor musunuz? Oysaki bu kahverengi, dalgalı ve kısa kesim stili son derece zamansız bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Değişim sizi rahatsız etmiyorsa, kesiminizi ferah ve canlı bir saç rengiyle birlikte kullanmaya özen gösterin. Gerçek bir bob, uçları ince tabakalar halinde aşağıya doğru şekillendiğinde çok daha gösterişli duruyor. Dalgalar, modelin fazla şirin olmasını engelliyor.

Serena Williams – Kıvırcık Aslan Yelesi

Serena Williams’ın kusursuzca kesilmiş aslan yelesi saç modeli, fazlasıyla tatlı ve karakteristik görünüyor. Bu tuhaf tarzı ona sadece kesimle bile inanılmaz bir kişilik katıyor.

Lucy Boynton – Çene Boy Bob

Çene boy kesilmiş bir bob kışın ve sonbaharda bere ile kullanıldığında da son derece hoş görünüyor. Bu model, aktris Lucy Boynton’ın basit stilini anında yükselterek, doğal ama etkileyici bir tarz ortaya koyuyor.

Vanessa Hudgens

Saçınızı kısaltmaya ya da uzunluğunu korumaya karar veremiyorsanız, ikisini de deneyin! Vanessa Hudgens’in asimetrik kesiminde gösterildiği gibi uyuşmayan uzunluklar sandığınız kadar sorun olmayabilir. Canınızın istediği gibi, bu modeli saç tokaları ya da bir saç bandı ile de kullanabilirsiniz.

Hailey Baldwin – Dalgalı Sarışın Bob

Yıllar geçtikçe, Hailey Baldwin birkaç saç rengi değiştirdi. Uçlarını kestane kahvesinden pastel pembeye dönüştürdü. Ancak Baldwin bu dalgalı ve sarışın bob kendisine bu tonda ne kadar iyi uyduğunu göz önüne almış olacak ki uzun süredir bu tarzını koruyor.

Halsey – Marjinal Pixie Cut

Halsey’nin pamuk şekeri rengi pembe ya da elektrik mavisi saçları, retro görünüme hizmet ediyor. Kısa saçların da ne kadar hacimli ve sıra dışı görünebileceğini kanıtlıyor. Ortalama pixie cut kesimlere razı gelmek zorunda değilsiniz. Halsey gibi çocuksu bir yüz şekline sahipseniz, ifadenizi tamamen ortaya çıkaracak marjinal bir pixie model deneyebilirsiniz.

Kate Hudson – Parıltılı Peri

Yaşınız kaç olursa olsun saç bantlarını kullanmayı bırakmayın. Çünkü saç aksesuarları her zaman modaya uygun bir görünüm yakalamanıza yardımcı olabilir. Kate Hudson’ın saç modelinden bir ipucu alabilir ve parıltılı peri görünümünüzü bir saç bandı ile eşleştirebilirsiniz.

Cara Delevingne – Güçlü Gri

Asla gri saçların gücünü küçümsemeyin. Konfor alanınızdan biraz uzaklaşmak sizin için sorun değilse güçlü gri kısa saç kesimini bir denemelisiniz. Cara Delevingne başlattığı akımla bir şekilde gri-sarışın kesimini klasik ve cool bir görünüme kavuşturmuş durumda.

Emilia Clarke – Sofistike

Game of Thrones’un yıldızı, yetişkin perisi, aynı anda olgun, ferah, sinirli veya sofistike görünmeyi başarıyor. Ayrıca, yüksek kontrastlı renkli saçları ona çok daha farklı bir hava katıyor.

Rihanna – İkonik Bob

Bob kesimin şüphesiz ki en cesur taşıyıcısı ve ikon ismi Rihanna. Gece yarısı siyah saç telleri ve yüzünüze doğru kalınlaşan uç kesimi ile saçlarıyla resmen ‘’ben buradayım’’ diyor.

Kristen Stewart – Asker Tıraşı

Kristen Stewart birçok kişi traşlanmış, rengi açılmış saçların da oldukça havalı görünebileceğine ikna etti. Birçok kişi saçlarını bu kadar kısa kestirmek için cesarete sahip olmasa da belki bir gün denemeyi düşünebilirsiniz.

Rachel McAdams

İşte yüze en yakın tellerde biraz kıvrılma ile anında yükselen basit kesim. * Dünyayı * değiştirecek beş dakikalık bir saç maşası numarası.

Kylie jenner

Stilistiniz “biraz almak” istediğinde evet demeye pek hazır olmayanlar için klasik bir orta uzunlukta bob.

Carey Mulligan

Hepimizi dışarı çıkıp bir peri kesimi istemek isteyen Yıldız STAT, onu çok sayıda katman ve ince bir saçakla ilginç kılıyor.

Lily Collins

“Pixie cut” bu baharatlı görünüm için çok şekerli. Daha çok gibi: dene-ve-göreceğiz-nasıl-tatlı-kesilmiş.

Emma Stone

Goldilocks uzunluğu – çok uzun, çok kısa değil – omuzlar ve çene arasında tam vurur.

Beyoncé

Bizim favori Beylerimizden biri henüz görünüyor. Künt biter ve altın vurgular bu bob’a havalı bir görünüm kazandırır.

Emma Watson

“Perimimi büyütüyorum ama bunun ne kadar garip olduğunu asla bilemezsin, çünkü uzun yanaklarım kulaklarımın arkasına sıkışmış”.

Natalie Portman

Bizi düşündüren erken öfkelerin OG perisi, “Eh, traşlı bir kafa yetiştirmek, sonuçta bu kadar kötü değil.”

Marion Cotillard

Engebeli dokudan (uçlarda çok fazla kıvrılmış saç veya çok düz asılı saçlar) en iyi şekilde, uçları namlu demiriyle kıvırarak en iyi şekilde yararlanın. Sofistike, eski bir Hollywood görüntüsü için uçlar boynunuzun eni ile gevşekçe sarılır.

Önceki İçerikYay Burcu Özellikleri
Sonraki İçerikTembel Sabahların En Hızlı 25 Saç Topuz Modeli

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz