Anasayfa Saç Tembel Sabahların En Hızlı 25 Saç Topuz Modeli

Tembel Sabahların En Hızlı 25 Saç Topuz Modeli

563
0
25 Hızlı Saç Topuzu

Sabah işe gitmek için biraz daha uyuyayım dediğinizde, saçınızın bazen kendine bir cumhuriyet kurduğu ve şekle girmeyi reddettiği size de hiç oldu mu? Eğer profesyonel bir mesleğe sahipseniz ve resmiyet gerektiren bir pozisyonunuz varsa, biraz sprey ve toka dışında başka birşeye ihtiyacınızın olmayacağı bu modeller tam sizin için!

İşte, sabah tembelliğini ve ertelediğiniz alarmın açığını kapatacak, çok hızlı ve basitçe uygulayabileceğiniz 25 birbirinden güzel değişik saç topuz modelleri:

1. Flemenk Örgü ve Kısa Topuz

Flemenk Örgü Kısa Topuz

Tahmin edebileceğiniz gibi, iki farklı dağınız topuz seçeneğiniz var:
 1. İş kadınları ve resmiyet seven klas kadınlar için yüksek topuz
 2. Daha sıradan, gayriresmi tarz severler için kısa topuz

Sadece 6 dakikanızı alacak bu model harika! Flemenk örgüsüyle nasıl kombinleyebileceğinizi, biraz da dağınıklık ekleyebileceğinizi, iş yerinde mola verirken, yaz sıcağında bile herhangi bir hava koşuluyla kullanabileceğinizi unutmayın. Görselde denenen açık renk saç modeline ait ama daha koyu gölgeli saçlara da mükemmel gideceğini hatırlatalım. Deneyin ve kendiniz görün!

2. Dağınık Topuz Sanatını Kavrama

Dağınık Topuz Sanatını Kavrama

Dağınız topuz ilk görüşte biraz “bakımsız” görünebilir fakat aslolan, küçük detaylara biraz dikkatli bakıldığında (ki bu harika bir saç stili ve amatör olanı arasındaki farkı belirler) arka planda harika bir stratejinin yattığını görürsünüz.

3 adımda harika topuz nasıl yapılır bakalım:

 1. Saçlarınızı serbest bir at kuyruğu yapacakmış gibi çekin ve rahatlatın.
 2. Şimdi saçınızın farklı bölümlerini dikkatlice seçip ayırın.
 3. Son olarak, daha az gür olan bölümleri tarayın.

Bu üç adımı bitirdiğinizde, bütün bu ayırdığınız bölümleri dağınık bir halde toplamak ve saatlerce bozulmayacak bir topuza sahip olabilmek adına bir araya getirmeniz gerekecek. Topladığınız ve beğendiğiniz hali bozulmasın diye, biraz saç spreyi kullanmak daha iyi olacaktır ve artık tadını çıkarabilirsiniz.

3. Kabarık Topuz

Kabarık Topuz Nasıl Yapılır

Fransızca kökenli olan “Bouffant” saçın sıklığı ve hacmini ifade eder – eğer çok ince ve zayıf saçlara sahipseniz ve donuk görünüyorsa, o halde bu pratik yöntem, size nasıl güzel ve doğal görünümlü daha kabarık bir model elde edeceğinizi öğrenmeniz için gayet ideal bir seçim olacaktır. Dahası, birkaç tel toka ile topuzunuzu istediğiniz gibi sabitleyebilir ve iş ya da sıradan kullanım için harika bir uyum yakalayabilirsiniz.

4. İki Dakikada Elegan Saç Topuzu

Angelina Jolie’nin saç topuzlarının her daim nasıl da elegan göründüğüne hiç dikkat ettiniz mi? Siz de takım ve rahat giymeyi seven, fakat düzleştirici ya da fön makinası kullanacak vakti olmayan kadınlardan mısınız? O zaman, bu iki dakikalık eğitim, çok fazla efor sarfetmeden size nasıl kusursuz bir stil elde edeceğinizi gösterecek. Ortalama, bir kadın uzun ve zengin bir saç yapısına sahipse, saatlerini bu saça şekil vermekle geçirir – bu model ile inanılmaz derecede çaba ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Denemekte fayda var!

İki Dakikada Elegan Saç Topuzu

5. Dağınık Topuz

Adım Adım Dağınık Topuz Yapımı

Birkaç tel tokayla kolaylıkla tutturabileceğiniz bu dağınık saç topuzu da gayet zahmetsiz ve keyifli bir deneyimdir. Her türlü rahat kıyafetlerle dışarıya çıktığınızda deneyebileceğiniz bu modeli tel tokayla ya da lastikle dikkatlice tutturun ve yüzünüzün iki yanına da küçük bir tutam saç bırakmayı unutmayın. Bıraktığınız bu bölümleri ister fönleyerek dalgalı şekil verebilir, isterseniz yine aynı dağınıklıkta bırakabilirsiniz. Saç yapısı, yaş ve saç uzunluğu farketmeksizin her kadına yakışabilecek bu model, değişik saç topuzları denemek isteyenler için mükemmel bir tercih!

6. Bir Başka Dağınık (Tavşan) Topuz

Dağınık Tavşan Topuz

Mükemmel bir topuzdan daha iyi bir şey varsa, o da dağınız bir topuzdur: aynı zamanda hızlı ve zahmetsiz olmasının yanı sıra, o kadar çok yönlüdür bu dağınık ve yan perçemli model, her tür buluşma ve özel günler için uygundur. Özellikle gençler ve kendini genç hissedenlere hitap ederken, eğer şık giyinmeyi ilke edinip “güzel görüneceğim ve farklı şeyler denemeyi seviyorum” diyen bir kadınsanız, bu saç tipi tam size göre! 30’lu yaşlarının tadını çıkaran hanımların da yüzünü güldürürken, biraz da alışkanlıklarla alakalıdır.

7. Kendi Dağınık Topuzunuzu Yapın

15 Adımda Dağınık Topuz

Daha önce, kendi başınıza dağınık topuz yapmadıysanız ve hiçbir fikriniz yoksa, Marie Claire baştan sonra bu adım adım aşamalarla, kesinlikle işinize yarayacak bir modelle hayatınızı kurtarıyor. Marie Claire, en çok okunan kadın moda ve yaşam tarzı dergilerinden biridir ve güzellik için ayrılmış bir bölümden oluşur – bol kıyafetlerden hoşlanıyorsanız ve farklı stillerle değişik kombinler denemeyi seviyorsanız, bu dağınık topuz harika bir seçimdir. Farklı giyim öğelerini birleştirmek ve onlara kendi kişisel dokunuşlarınızı eklemek isterseniz, bu saç biçimi kesinlikle aynı frekansta olacaktır. Zira kıyafetinize stil ve kişilik katacaktır.

8. Orta Uzunlukta Saçlar için Basit Dağınık Topuz

Orta Uzun Saçlar İçin Basit Dağınık TopuzBel uzunluğunda ya da omuz uzunluğunda saçınızın olup olmadığına bakmaksızın, dağınık bir stil yaratmanın oldukça kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Aslolan ve en zoru da, bu dağınık topuzun bütün gün dayanabilmesidir. Lakin, saçınız omuz hizasındaysa, hiç tereddüt etmeden yukarıdaki adımları deneyebilirsiniz. Özellikle saç stilleri için tasarlanmış doğru lastik tokayı kullanmak çok önemlidir. Pazardan ve ya benzeri bir tuhafiyeden aldığınız ucuz tokalar saçınıza zarar vermekten başka bir işe yaramayacaktır.

9. Çok Amaçlı Dağınık Topuz

Çok Amaçlı Dağınık Topuz

Bu dağınık topuz yapma adımları çok özel, yalnızca çok uzun saçlı kadınlara değil, nispeten kısa saçlı olanlara da adanmış olması da göz önüne alındığında paha biçilemez. Evet – bu deneyim, çok ince saçlara sahip olanlar da dahil, bütün kadınlara fayda sağlayacak. İnce saçlarınız varsa ve ekstra hacim eklemek istiyorsanız, o zaman küçük bir tarak ve bir saç spreyi alıp saçınızı çekmeden ve dağınık yüksek topuzda tutmadan önce oynamaya başlayın. Öte yandan, Tabiat Ana size cömert davranmış ve saçlarınız gayet zengin bir hacme sahipse, onu evcilleştirmek bir hayli vaktinizi alıyorsa, bir model yakalamadan önce saçlarınızı düzeltmek isteyebilirsiniz. Her iki durumda da, bu model, bir dahaki sefere saçlarınızla maceraperest hissettiğinizde kullanabileceğiniz birçok faydalı ipucu ve püf noktası sunuyor!

10. Tembel Günler için Seksi ve Serbest Bırakılmış Topuz Modeli

Serbest Bırakılmış Topuz Modeli

Bazen, zahmetsizce şık ve seksi görünmek istersin ve kim bunu başaramayacağınızı kim söyleyebilir? İyi görünmek için aynanın karşısında saatler harcamınıza gerek yoktur. Koyu bir ruj, ufak bir maskara dokunuş sonrası görseldeki serbest bırakılmış topuz modeliyle taçlandırabilirsiniz. Bir randevuya yetişmek için yeterli zamanınız yoksa, bu hızlı model gününüzü kurtarabilir. Deneyin. Bu serbest bırakılmış topuz bir sonraki favoriniz olacak!

11. Sadece 7 Adımda Basit Topuz

7 Adımda Basit Topuz

Saçlarınız dağınık, yağlı ve yıkayacak enerjiyi kendinizde bulamıyor musunuz? Eğer öyleyse, basit bir topuz ile bu durumu lehinize çevirebilir ve açık haliyle kirli görünmesinden de, daha şık bir şekil vererek zaman kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, tokalarla güzelce ve serbest bir şekilde sabitleyerek, at kuyruğununun sonunu kıvırıp, görseldeki gibi noktayı koymanız. Son adımda, başka bir lastik toka yardımıyla da topuzunuzu sabitleyip işi sağlama alabilirsiniz. Böylece tüm gün dayanacağından emin olacaksınız.

12. Süslü Topuz

Süslü Topuz

Evet, son dakikaya kaldınız – düğün, önemli bir davet vb. bir yere geç kalıyorsunuz ya da kuaför saatini kaçırdınız. Merak etmeyin, bu adımları izleyerek, günlük hayatta her zaman kullanılamasa da, gecenin yıldızı olabilirsiniz.

13. Müzik Festivali ve Konserler için Topuz Modeli

Müzik Festivali ve Konserler İçin Topuz Modeli

Yaz tatili geldi ve bu da demek oluyor ki müzik festivalleri ve konserler başlıyor. Uzun saç ne kadar feminen ve güzel görünürse görünsen, sıcak yaz aylarında bunu kontrol etmek bir hayli zor olabilir – çünkü saçlar terleme eğilimi gösterir ve yapışır. Eğer saçınızı yazın sırf bunun için kısaltanlardan değilseniz, emin olun, her saç için bir çözüm vardır. Bu çılgın örneği herkes deneyebilir!

14. Yandan Örgülü Topuz

Yandan Örgülü Topuz

Bir üstte bulunan süslü topuz da gayet fantastik bir modeldir. Düğün, tebrikler, kadın günleri ve benzeri günler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu modelde iki farklı şeyle uğraşmış olacaksınız: 1. öncelikle saçlarınızı ayırıp, yandan örgüleri yapıyorsunuz. 2. mükemmel bir topuz ile bu güzelliği sabitliyorsunuz. Sonuç olarak, yarı resmi ve yarı gündelik bir model elde etmiş olacaksınız.

15. Tepeden Dağınık Topuz

Tepeden Dağınık Topuz

Geleneksel tepeden topuz hakkında bir çok yanılgı ve tartışma var ve birçok kadın, saç stilinin bu tipini elde etmenin kek yapmak kadar kolay olduğunu düşünüyor; çünkü tek yapmanız gereken saçınızı yukarıya doğru çekmeniz ve yerine sabitlemeniz. Gerçek şu ki, gerçekten muhteşem bir tepeden topuz istiyorsanız, bunu mükemmel bir şekilde başarmak için zaman ve çaba harcamanız gerekecektir. Çoğu zaman, en üstü halletmeden önce, saç kurutma makinası ya da tercih ettiğiniz yöntemlerle, saçlarınızı dalga dalga ya da serbest bırakılmış harika buklelerle donatırsınız. Zira öbür türlü hepsini bir arada tutmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında, atmosfer çok ıslak olma eğilimindeyken, hepimiz saç dökülmesine sebep olduğunu biliriz!

16. Basit ve Açık Topuz

Basit ve Açık Topuz Nasıl Yapılır

 

Bu belki de açık ve dağınık bir topuz elde etmek için en hızlı ve en kolay yollardan biridir – yapmanız gereken tek şey bir tarakla hafifçe toplamak veya saçınızı birkaç kez fırçalamak ve istediğiniz stile müdahale edebilecek hiçbir düğüm bulunmadığından emin olmaktır. Daha sonra, gevşek bir at kuyruğu yapıp, ardından at kuyruğunu yukarıda toplayın ve birkaç siyah tokayla ve son olarak lastik tokayla sabitleyin.

17. Örgülü Saç Stilleri

Örgülü Topuz Saç Stilleri

Bazı kadınlar saçlarını şekillendirmeyi, büyük ve serbest dalgalı kıvırcıklar elde etmeyi severken, diğerleri de saçlarını örmeyi ve bu masalsı saç stilini elde etmeyi severler. İkincisi size daha çok hitap ediyorsa, görselde olduğu gibi güzel örgülü saçlara sahip olabilirsiniz. Bu basit örgülü model, okulda ya da kısa görüşmeler için harika bir seçenek olup en az 3 ila 4 saat bozulmadan şeklini koruyabilir.

18. İki Dakikada Kısa Örgülü Topuz

2 Dakikada Adım Adım Hızlı Dağınık Topuz

Zahmetsiz ve kısa örgülü topuzların hayranıysanız, 2 dakikadan fazla sürmemesi gerektiğini bilmelisiniz. Kısa örgüler harikadır – zira hemen hemen her tür kıyafet ile uyum sağlayabilir ve daha uzun olursa (ki bu daha çok resmi bir dokunuşa sahip olma eğilimi gösterir) çok daha zor ve iddialı olmaktan uzaklaşır. Rahat kıyafetlerle kombinlemek için elastik saç bantları ve spreyinizi alıp işe koyulabilirsiniz. Bu iki dakikalık örgülü topuz, her gün saçınızı şekillendiren yöntemi gözden geçirmenizi sağlayacaktır.

19. Modaya Uygun ve Daha Romantik Bir Topuz

Dağınık Romantik Topuz

Dağınık topuzların hayranıysanız, bu Wikihow eğitsel model içerisinde en az 4 farklı yöntemle bunu nasıl yapacağınızı görebilirsiniz. Bu 4 farklı yöntemden hangisini seçeceğinize bakmadan önce, ön-hazırlık sürecinin en önemli adım olduğunu bilmemiz gerekir. Zira bu ön hazırlık, tüm stili yokedebilir ya da daha elegan bir dokunuşla muhteşem bir model ortaya çıkarabilir. Aslında bu dağınık modeli yaparken, çok ince bir çizgi olduğunu, son derece güzel bir iş çıkarabileceğinizi ya da ihmal edilmiş ve yıkanmamış görünen, daha ziyade bakımsızlık sinyalleri veren bir hayal kırıklığına dönüşebileceğini de unutmayın.

20. En Özel Topuz

En Özel Topuz

Burada sunulan 25+ eğitsel saç modelinin içinde belki de en çekici ve kullanışlı olanı budur ki bu model özellikle taç ve şık yan tokalar kullanan ve saçlarını çok sıkı bir şekilde tutturanlar için tasarlanmıştır. Bu tanımda kendinizi görüyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın – derince bir nefes alın ve bu en özel dağınık topuz eğitselini incelerken, bu kusursuz ve salon modeli saç stiline tüm arkadaşlarınızın ve iş arkadaşlarınızın gıpta ederek bakacağını hayal edin. Profesyonel saç bakım ürünlerinde veya saç şekillendirme hizmetlerinde bir servet harcamadan her gün kusursuz görünebilirsiniz. Kısacası, bu eğitsel, evde nasıl kendi profesyonel saç stilisti olacağınızı öğretecektir!

Nasıl Yapılır?

 1. Saçınızı tamamiyle tepede bir at kuyruğu oluşturarak başlayın.
 2. En sevdiğiniz lastik tokayı alın ve saçınızı bu tokayla bir kere tutturun.
 3. Lastik tokayı bükün ve tüm saçları alına doğru dağıtın.
 4. Saçınızı bir donut şeklinde bu lastik tokanın etrafında dağıtın.
 5. Lastik toka bir kez bükülmüş haldeyken, donut şekli üstüne sarın.
 6. Lastik tokayı sıkıştırmak için topuzu hafifçe çekin ve topuzun boyutunu arttırın.
 7. Lastik tokanın altından dışarı yapışan kısımları yayarak başınızın üzerinde stratejik olarak dağıtın.
 8. Biraz daha dağınık görünümü vermek için donuttan taşan parçaları çekin.
 9. Pürüzlü, serbest veya çok uzun görünen yerleri sabitleyin.
 10. Saç spreyinizle sabitleyin ve işte bu kadar!

21. Hızlı ve Kolay Dağınık Topuz

Hızlı ve Kolay Dağınık Topuz

İlk bakışta ahım şahım bir model gibi görünse de, daha sonra taç ve diğer elementler eklendiğinde ne kadar güzel bir seçim olduğunu farkedeceksiniz. İster standard ve şık bir siyah tokayla tutturun, isterseniz bir tiara ya da benzeri aksesuarla süsleyip gecenin yıldızı olun.

22. Sonbahar için Dağınık Topuz

Sonbahar için Dağınık Topuz

 1. Saçınızı at kuyruğunda toplayın ama ince bir lastik toka yardımıyla yarısına kadar çekin.
 2. At kuyrukluğunun alt yarısını toplayın, lastik tokayla kıvırın.
 3. Saçların diğer tarafına lastik tokayla çekin ve bir rulo oluşturun.
 4. Tekrar lastik tokayı bükün.
 5. Lastik tokayı topuzun diğer tarafına doğru atlatın. Bu adım, saç kalınlığınıza bağlı olarak tekrar edilebilir. Lastik tokayı sağlama alana kadar tekrar edilebilir.
 6. İsteğe göre kalan kısımları ister tel tokayla isterseniz de dağıtarak düzenleyin.
 7. İsteğe bağlı olarak saç spreyinizle son noktayı koyun.

23. Kıvırcık Saçlar için Dağınık Topuz

Kıvırcık Saçlar için Dağınık Topuz

Doğuştan düz saçlara sahip olan kadınlar, daha sıkı ve serbest saçlara sahip olmak isterken, kıvırcık olanlar da haliyle düz saçlara sahip olmak isterler. Dünya paradokslarının en basitleri arasında yer alan bu talepler, her saç tipine uygun olan bu model ile sorunsuz bir şekilde giderilebilir.

Kuru şampuan yerine bebek pudrası kullanabilirsiniz, ancak aynı hacmi yakalayamayabilirsiniz. Bu saç stilini gerçekleştirebilmek için iki şeye ihtiyacınız var: çok sağlam tel tokalar ve geniş lastik tokalar. Kabarık makyaj fırçası yüzünüzü çerçevelemek ve saçınıza daha da dağınık bir görünüm kazandırmak için ihtiyacınız olabilecek diğer muhteşem bir araçtır.

Nasıl Yapılır?
 1. Kuru şampuan ile saç tiplerinizi spreyleyip masaj yaparak yayın.
 2. Daha sonra düz bir tarak yardımıyla saçlarınızı iyice açın.
 3. Yanları ve at kuyruğu kısmını iyice tarayarak şekil verin.
 4. At kuyruğunu toplayın.
 5. Lastik tokanın etrafında 3 kere çekip topuzunuzu oluşturun ve ortadan bir tutam çekeren etrafında dolandırın ve olabildiğince dağınık görünümü kazandırın.
 6. Tel tokalarla etrafını sabitleyin.
 7. Kabarık makyaj fırçasıyla yanları dağıtın.
 8. İnce bir taç ile etrafını sabitleyin.
 9. Saç spreyiniz ile son dokunuşu yapın ve işte bu kadar!

24. Kızıl Saçlar için Sevimli Topuz

Kızıl Saçlar İçin Sevimli Topuz

Bu yalnızca kızıl saçların ortalığı yakabileceği, kraliçelere layik ve görkemli bir stildir. İlk olarak, çok asil ve zarif görünüyor olabilir, fakat gerçek şu ki bu stili yapmak sadece 2 dakikanızı alıyor. Bu çok sofistike görünen modele ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, saçınızın arka tarafını başınızın üstüne doğru bir topuz haline getirmek ve sonra dışarı taşan bölümlerin, yanlara doğal bir şekilde düşmesini sağlamak. O gün için giymeyi düşündüğünüz kıyafet ya da katılacağınız özel etkinliğe bağlı olarak bu bölümleri kıvırabilir ya da düzleştirebilirsiniz.

25. Uzun Saçlar için Dağınık Topuz

Uzun saç etrafına kesinlikle zarafet ve kadınsı bir esinti saçar. Ama gerçek şu ki, uzun saç ile ilgilenmek düşünüldüğünden çok daha fazla zaman ve harcama gerektirir. Kuaför masraflarınızdan biraz tasarruf etmek istiyorsanız, bu DIY stili dağınık modeli uzun saçlar için kesinlikle deneyebilirsiniz.Uzun Saçlar için Dağınık Topuz

Nasıl Yapılır?

 1. Texturizer ile spreyleyin.
 2. At kuyruğunuzu yukarıda toplayın.
 3. Ters topuz yapın.
 4. Bu iki dilimin ön tarafını sıkılaştırın, arka tarafını ise daha serbest bırakın.
 5. Orta kısmını çıkarıp tel toka ile tutturun.
 6. Yanlardan iki perçem çıkarıp birbirine dolayarak ayırın.
 7. Topuzun yanlarını tutup arkada birleştirin.
 8. Birleştirdiğiniz bu kısımları tel toka ile tutturun.
 9. Yanlardaki bu perçemleri topuzun etrafına dolayıp sabitleyin.
 10. İsteğe göre spreyle sabitlenebilir ama çok gerekli değildir.
Önceki İçerikKadınlar için Kısa Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Sonraki İçerikFotoğraf Makinesı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz