Anasayfa Saç Saç Boyasını Akıtmak İçin Karbonat

Saç Boyasını Akıtmak İçin Karbonat

95
0
Saç Boyasını Akıtmak İçin Karbonat

Saçınızı boyadınız ve ardından bir pişmanlığa büründünüz. Öncelikle yalnız olmadığınızı bilmeniz de fayda var. Bu durumla karşılaşıldığında genellikle pahalı ve kimyasal ürünlere yönelir ve saç boyasını akıtmaya çalışırız. Neyse ki pişmanlığın ardından saç boyası akıtmak için karbonat gibi doğal bir ürün derdimize çare olabiliyor. Bir püf noktadan daha bahsedecek olursak saç boyasını akıtmanın yanı sıra saç renginin açılmasında da yarar sağlıyor.

Saç Boyasını Akıtmanın Yolları

Karbonatla saç rengini açmak ve saç boyasını akıtmak son derece basit bir durumdur.

Peki, nelere ihtiyaç vardır?

  1. Kepeğe karşı etkili şampuan
  2. Saç kremi
  3. Karbonat
  4. Kase
  5. Kaşık

Karbonatla Saç Boyasını Akıtmak İçin İzlenecek Adımlar

  • Öncelikle kepek önleyici şampuanla saçlarınızı yıkayın. Kepek önleyici şampuan kullanılmasının en önemli nedeni saçınızdaki boyayı akıtacak olan yüksek pH seviyesine sahip olmasıdır. Şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra iyice durulayın.
  • Eşit miktarda şampuanı ve karbonatı bir kasenin içerisine koyun ve iyice karıştırın.
  • Hazırlamış olduğunuz karışımı saç diplerinizden başlayarak iyice saçınıza yedirin. Ancak bunu yaparken saçlarınızı ayırıp, tüm saçınıza uyguladığınızdan emin olun. İyi bir sonuç almak için, hazırlamış olduğunuz karışımı masaj yapar gibi etkili bir şekilde saçınıza yedirmeye özen gösterin.
  • 5 – 10 dakika karışımı saçınızda bekletin ve daha sonra saçınızı iyice durulayın.
  • Ardından kepek önleyici şampuanınız ile saçınızı tekrardan yıkayın. Ancak bu sefer birkaç dakika saçınızda şampuanı bekletin ve durulayın.

Bundan sonraki adımınız ise saçınıza her zaman uyguladığınız rutinlerle devam edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi karbonat ile saç boyasını akıtma işlemi son derece basit ve kimyasaldan uzak bir işlem. Böylelikle hem doğal yola başvurarak saç boyasını akıtma işlemi yapmış oluyoruz hem de kimyasaldan uzak durmuş oluyoruz.

Önceki İçerikKanseri Önceden Haber Veren Dövme
Sonraki İçerikDünyanın İlk Kurulan En Eski Üniversiteleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz