Anasayfa Astroloji Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu Özellikleri

71
0
Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak) Zodyak’ın 10. burcunu temsil eder. Sorumluluklara sadık kalan Oğlak, yaşamın çalışma alanını temsil eden bir burçtur. Genellikle sakin, biraz soğuk, titiz ve kalite ve üretkenlik konusundaki kalıcılığını ortaya koyma konusunda kararlı kişilerdir. Müthiş ve kendinden emin bu kişiler çalışkan, içten, yumuşak kalpli ancak karakter konusunda yapışkandır. Bu kişilerin çoğu, erken yaşlardan itibaren düşünce ve eylemin derin bir bilgeliği, anlayışı ve istikrarı ile kutsanmıştır. Ancak, bu onları gerçekten sıkıcı ya da sabit yapmaz. Aslında, olgun yetişkinlerin bilgeliği ile doğan Oğlaklar, yaşlandıkça tüm ihtişamıyla çocukluğa geri dönme eğilimindedir. Sabır, başarı, pratiklik ve güvenlik onların terimleridir. İstediklerini alamazlarsa bencilce davranabilirler. Ancak, onlar için sevgi özeldir. Kararlılık ve bağlılık hakkında çok fazla kafa yorarlar; bu yüzden erken yaşlardan itibaren evlilik düşüncesi akıllarındadır.

 • Yönetici gezegen: Satürn
 • Sembol: Keçi
 • Sembolün anlamı: Utangaçlık, odaklanmış kalma ve hedeflere ulaşma kapasitesi.
 • Dikkate değer nitelikler: Bilge, Onurlu, Temkinli, Pratik, Düşünceli, Diplomatik, Derin, Olumlu, İddialı, Odaklanmış, Manyetik.
 • İstenmeyen kişilik özellikleri: Sinirli, Kıskanç, Bencil, Şüpheli, Yetkili, Kasvetli, Depresif ve Hoşnutsuz.
 • En şanslı taşlar: Mavi Safir, Ametist.
 • En şanslı renkler: Siyah, İndigo
 • En şanslı numaralar: 8, 17, 26, 35, 44, 53, 62
 • Uyumlu burçlar: Boğa, Başak.
 • En şanslı gün: Cumartesi
 • En derin ihtiyaç: Yönetmek, yönetmek ve yönetmek.
 • Denge için en çok ihtiyaç duyulan kalite: Sıcaklık, Spontanlık, Eğlence Duygusu.
 • İlgili çiçekler ve bitkiler: Yaprak Dökmeyen Bitkiler, Bambu, Kadife Çiçeği, Dağ Çiçeği, Kır Çiçeği.

Oğlak Burcu Doğası

Oğlakların simgesi keçidir ve bir dağ keçisi gibi, arzuları her yaşam yürüyüşünde daha da yükseğe tırmanmaktır. Bu büyük bir hırs göstergesidir. Kendilerine güvenirler ve yüksek hedefler koymayı severler. Yetenekleri için başkaları kendilerine saygı duyduğunda memnun hissederler. Risk almaktan kaçınmazlar. Tüm hareketleri eyleme dökülmeden önce prova edilir. Diğerleriyle ilişkileri karmaşık olabilir. Çok bencil olmalarından ötürü toplumdaki statülerini artıracak gücü edinme konusunda dürtülere sahip olabilirler. Sakin görünürler ama içten içe çok duygusal oldukları nadiren anlaşılır. Konsantrasyon güçleri iyidir.

Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Hırslı ve çalışkan Oğlaklar olarak doğan kişiler kariyer adamı olmaya meyillidir. Çok beceriklilerdir. Haklarında daha fazla şey keşfetmek için olumlu ve olumsuz özelliklerine göz atabilirsiniz.

Oğlak Burcu Olumlu Özellikleri

Sadık

Oğlaklar saf ruhlardır. Altın bir kalbe sahiplerdir. Temelde sadece gerçekliğe ve özlerine sadıklardır. Herhangi biri, başkalarına yardım etmek söz konusu olduğunda onların nezaketini ve istekliliğini ölçemez. İhtiyaç duyulduğunda yanında olan bir Oğlak burcuna güvenebilir ve ne olursa olsun sizi savunacağını bilebilirsiniz. Sorumluluklarını son derece ciddiye alırlar.

Çalışkan

Oğlaklar kararlı ve ideallerine bağlı olarak sıkı çalışırlar. Çok çalışmanın, uzun vadede sadece zor işlerin başarı getireceğini bilirler. Bu burca mensup insanlar, sıkı çalışma ve başarının açık bir örneğidir.

Takım Oyuncusu

Oğlak burcu, bir gruba dahil olmanın son derece kolay olduğunu düşünür ve kısa sürede uyum sağlar. Harika bir takım oyuncusudur.

Hırslı

Oğlak, derinden başarılı olmak için tahrik edilir. Daima daha iyi ve daha parlak bir gelecek için çalışırlar.

Şık

Bir Oğlağı gerçekten tanımlayabilecek bir kelime varsa, o kelime kesinlikle şıktır. Sadece şık görünmekle kalmaz, aynı zamanda şık davranırlar. Her zaman zarif, büyüleyici ve şefkatlidirler.

Oğlak Burcu Olumsuz Özellikleri

Aşırı Ciddi

Oğlaklar aşırı ciddi bireylerdir. Başkalarına karşı koruyucu olmak adına güçlü bir sorumluluk duygusuna sahiptirler. Burçtaki ayrılmış kişilik ve ciddi tavır onları uzak ve eğlenceli görünmeme noktasına getirebilir.

Melankolik

Oğlakların hüzünlü ve kederli göründüğü zamanlar olabilir. Onları mutlu edebilecek birini istedikleri için melankolik olma eğilimleri vardır.

Affetmez

Oğlakların bilinmeyen özelliklerinden biri, affetmeyen doğasıdır. Başkalarını hırs ve titizlikten yoksun olarak algılamak söz konusu olduğunda açıkça affetmemeyi tercih ederler.

Şüpheli

Oğlaklar, işler çok kolay yürüdüğünde son derece şüphelidir. Ancak siz kendilerine geçerli bir neden verene dek size güveneceklerdir.

Aşk ve İlişkiler

Aşık Oğlak her zaman kaliteli uzun vadeli ilişkiler arar. Oğlak ilişkisi, açık iletişime ve kişisel emellere dayanır, çünkü bireyselliklerini aşk hayatı içinde tutmak isterler. İlişkilerinde, hem onlar hem de sevdikleri için gerçekten uzun süredir devam eden bir gelecek inşa etmek istedikleri için son derece sadık ve özverilidirler. Oğlaklar, o özel kişiyi gözüne kestirdiği an, mükemmel ilişkiyi düşünmeye başlayacaktır. Kalplerini size açtıklarında derinliği ve yaşamdaki zengin deneyimi ile sizi şaşırtacak bir buzdağı gibilerdir. Güvenilirlikleri ile tanınan bu kişiler, sevdiklerini hayal kırıklığına uğratmamak için ellerinden geleni yapacaktır. Kısacası, onlar sizden hoşlandıklarında, temel ihtiyaçlarınızı da karşılayacaklardır.

Aile ve Arkadaşlar

Oğlak, toplumun çok özel bir parçasını oluşturur. Aileleri ve sevdiklerinden asla vazgeçmeyeceklerdir. Sadece sizinle bir tür ilişkileri olduğu için değil, sizi gerçekten önemsedikleri için yanınızda olmayı tercih edeceklerdir. Oğlakların hayatında ev ve aile önemli bir rol oynamaktadır. Aile söz konusu olduğunda inanılmaz derecede ciddidirler ve aileleriyle ve arkadaşlarıyla ilgilenmeyi severler. Eğlenceli bir arkadaş olmayabilir ama her zaman harika hediyeler sunmaya çalışırlar. Arkadaşlarını daima en üst seviyeye çıkarırlar ve sevgili arkadaşlarının daha iyi yaşamasına yardımcı olacak güçlerini kullanırlar. Böylece, kendileri de harika arkadaşlar edinirler. İletişimde iyi olmayabilirler ancak eylemleri sözlerden daha çok önemserler. Her zaman arkadaşlarının ailenin bir parçası gibi hissetmesini sağlar.

Kariyer ve Para

Kariyer, bu kişilerin iddialı, yaratıcı ve genellikle ellerinden gelenin en iyisi olma gereği duyduğu yaşam alanıdır. Oğlaklar akıllarını koydukları her şeyi başarabilir. Karar, en büyük kariyer güçleridir. Bir işi yapmak için kendilerini herhangi bir sınırın ötesine itebilirler. Her zaman imkansız şeyler yapmanın bir yolu olduğunun farkındalar. Kariyerlerinde, duygularının çalışma hayatına girmesine asla izin vermezler. Her zaman mükemmellik arar ve aynı zamanda diğerlerinin de çokça çalışmasını isterler. Tasarruf etmek ve para kazanmak konusundaki başarıları göz ardı edilemez. Zor günler için bir kenara para koymayı severler ve yatırımlar konusunda keskin bir zekaya sahiplerdir. Gereksiz şeylere para harcamayı sevmezler. Bu burç, yatırımları hobileri olarak görür ve yatırım konusunda iyidir. Paralarını asla riske atmazlar ve para içeren kararlar alırken çok dikkatlidirler.

Bir Oğlağı Kendinize Nasıl Çekersiniz?

Oğlaklar kolayca kazanılmaz. Aslında, daha çok bir meydan okuma gibi düşünebilirsiniz. Oğlak burcunu nasıl kendinize çekeceğinizi ve onlarla ilişkinizi neyin mahvettiğini, ruh hallerini nasıl ayarlayacağınızı ve kalplerini nasıl kazanacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

İstihbaratınızı gösterin: Oğlaklar ne istediklerini bilen zeki bireylerden hoşlanırlar. Bu yüzden her zaman güvenebilecekleri birini ararken onları kendinize çekmek için zekanızı gösterin. Ama en önemlisi onları değiştirmeye çalışmayın.

Maceraya hazır olun: Huzursuz bir burç olan oğlak her zaman keşfetmek ister. Maceracı ve eğlenceli aktiviteleri severler. Yani her zaman maceraya hazır olun. Yaşadığınız yerde yapılacak eğlenceli ve maceralı şeyleri keşfedin ve evden çıkın.

Hedeflerine destek verin: Amacınız oğlakları cezbetmekse, o halde onların duygularına aracı olmalısınız. Sadece kendi isteklerinizi umursamanızı değil, onların hedeflerini de desteklemenizi isterler.

İyi giyinin: Oğlak kişisi etrafınızdayken, duruma göre iyi giyindiğinizden emin olun. Ayrıca, kendinize olan güveniniz tam olsun. Çünkü özgüven onlara çekici gelen en önemli şeydir. Onlara ilham veren biri olmaya hazır olun.

Oğlak Burcu Erkeği Özellikleri

Oğlaklar doğası gereği muhafazakar oldukları için kurallara göre oynamayı tercih ederler. Duygusal ve finansal güvencelerine karşı çok koruyucudurlar. Bu kişilere yaklaşırken güvenilirliğinizi kanıtlamak için çok çaba sarf etmeniz gerekecek. Oğlakların biraz soğuk, ayrık ve duygusal olarak uzak olduğunu hissedebilirsiniz. Ancak, bu erkeklerin duygularını korumasının yolu budur. Açılmaları, aşklarını ifade etmeleri ve deneyimlerini paylaşmaları uzun zaman alır. Samimiyetinize güvenmeleri için onlara yeterince neden vermelisiniz. Kendilerini çok dikkatli korudukları için, insanlarla duygusal olarak bağlantı kurmayı çok zor bulurlar. Bu nedenle sevgi, saygı ve övgü arzusu çoğu zaman yerine getirilmeden kaybolur. Çoğunlukla cana yakın olup insanların arasına karışmayı çok seveler ama onların parti adamı olmalarını bekleyemezsiniz. Sosyal buluşmalarda bile muhafazakar davranırlar. Bu beyleri gösterişli bir şekilde davranırken asla bulamazsınız.

Oğlak erkekleri cömert ve bilgedir; mantıksal düşünceleri ve hayata dair basit bakış açılarıyla hayranlık uyandırır. Kavramları çok basit ve açıktır. Bu adamlar bilinçli olarak sorunları karmaşıklaştırmamaya çalışacaklardır. Enerjilerini doğru yönde kullanacaklar ve pratik, kabul edilebilir fikirler üreteceklerdir. İlişkileri çok ciddiye alırlar. Adil bir ilişki sahibi olabileceklerini hissetmedikleri sürece bir ilişki yaşamayacaklardır. Onların yarı yürekli girişimlerde bulunduğunu asla göremezsiniz. Bu erkeklerin çoğu kaliteye inanır ve yüzeysel değildir. Zekayı, bütünlüğü ve karakteri her şeyden çok tercih ederler. Ayrıca, savurganlığa ve materyalizme çok düşkün değillerdir. Kendilerine bağımlı ve içtendirler ve gerçek dileklerle çevrili oldukları dünyalarında oldukları için mutlu hissederler. Tek düşünceli bir özveriyle çalışır, hedeflerine ulaşmak ve hayallerini gerçekleştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Hırslı, sabırlı, genellikle oldukça başarılı olmanın yanı sıra özveriden kaçınacaklardır.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak Burcu Kadını Özellikleri

Oğlak burcunda doğan kadınlar basit, hedef odaklı ve görevlerini agresif bir şekilde sürdürmeye yatkın olurlar. Ayrıca, güçlü ve zayıf yönleri hakkında tam bilgisi olan titiz kadınlardır. Bu kadınlar fantezilerden uzak durmazlar, ama yüreklerini bir şeye koyduklarında kararlılıkla peşinden giderler. Bu burcun kadınları güvenlik, güç ve ilerleme için can atar ve yeni şeyleri denemekten çekinmezler. Dahası, bu iyimser kadınların zorluklarla baş etmek konusunda daima bildikleri dinamik bir yol bulunur. Hem basit hem de profesyonel işleri kolayca yönetmeyi başarırlar.

Bu kadınlar adil ve güçlü bir adalet anlayışına sahiplerdir. Saygı duyar ve karşı taraftan da saygı beklerler. Güvenli bir gelecek oluşturmak için herkesin eşit fırsatlara sahip olması gerektiğine inanırlar. Oğlak kadınları derin düşünür, mantığını kullanır ve herhangi bir şeye karar vermeden önce her şeyi artı ve eksileriyle değerlendirir. Sadece heyecan uğruna asla itici kararlar almayacaklardır. Onların güvenliği, bu tür riskleri almaktan daha çok değerlidir. Bu pratik kadınlar aile değerleri ile yakından ilgilidir. Çoğunlukla ailelerinin istediklerini alma isteklerine karşı gelmezler. Arkadaşlar ayrıca yaşamlarında önemli bir rol oynamaktadır. Oldukça geniş bir sosyal çevreye sahip olmalarına rağmen, aynı dalga boyunda oldukları seçkin birkaç sınırlı dostluğu tercih ederler.

Kararlı Oğlak burcu kadınları, hayatlarında daima kendileri ve başkaları için yüksek standartlar koyarlar. Dürüst eleştiriler için teşekkür ederler. Kaliteden ödün vermek isteyenler, bu titiz ve kararlı kadınların doğasına uyum sağlamakta zorlanabilir. Olumsuz tarafları, başarısızlıklarla karşı karşıya kalırlarsa karamsarlığa ve depresyona eğilimli olmalarıdır. Düzenli olarak bu gibi aksaklıklarla karşılaşırlarsa, depresyon çok şiddetli olabilir. Kadınların duygusal güçlerini pozitif kullanmaları gerekir. Bu kadınlar romantik bir ilişki içindeyken, eşlerinin kuralları belirlemelerine izin vermezler; Arkadaşlık için can atarlar ama ilişki içinde biraz güç kazanmaları daha iyi olacaktır.

İlişki Durumu

Aşıklar

Oğlak burcu aşıkları doğuştan gelen özellikleri bağlamında romantizmde genellikle ciddidir. İşleri çok yokuşa sürmeden vakitlerini verimli kullanmayı tercih ederler. Onların asla itici olduklarını göremezsiniz. İlişkide her seferinde bir adım atmak onlar için önemlidir. İletişim kurmak konusunda harika olmasalar da eylemleriyle bu açığı kapatırlar. Aslında, sevgilerini eylemlerle ifade etme yolunda gayet iyilerdir. Hediye verme sanatında mükemmel oldukları kabul edilir ve asla bunun için cömertçe para harcamaktan kaçınmazlar. Ancak, doğru partneri bulmak onlar için kolay olmayabilir.

Oğlak Burcu Babalar

Oğlak babası, çocukları söz konusu olduğunda oldukça katı olabilir. Çocuklarının kariyeri ve gelişimi konusunda çok endişe duyar ve bunu düşünmek için çok zaman harcar. Ayrıca çocuklarından çok şey bekler ve onlara yeterince özgürlük tanımayabilir. Bu, baba ve çocuk arasında bir uçurum yaratabilir ve bazı yanlış anlamalar ortaya çıkabilir. Çocukları da herkes gibi özgürlüğe ihtiyaç duyduğundan, bu konunun üzerinde biraz çalışmaları gerekecektir.

Oğlak Burcu Anneler

Oğlak annesinin de çocuklarına karşı çok katı olması muhtemeldir. Ancak niyet her zaman iyidir. Çocuklarının doğru şekilde büyümesini ve sorumlu vatandaşlar olmalarını; iyi, saygın ve kârlı bir kariyer sahibi olmaları isterler. Bununla birlikte, katı disiplin yöntemleri, çocuklarını onlardan uzaklaştırabilir. Zamanla gerçekten de biraz yumuşamaları gerekir.

Oğlak Burcu Arkadaşlar

Bir arkadaş olarak, Oğlak burcunda doğmuş kişi sadık ve doğru olur. Desteğe ihtiyacı olan arkadaşlarına yardım etmeye çalışırlar. Çok fazla arkadaşları olmayabilir, ancak sahip oldukları kişilere çok bağlılardır.

Bir Oğlağa Aşık Olmak

Oğlaklar her zaman çok bağımsızdır ve başkalarına bağımlı olmanın bir zayıflık olduğuna inanır. Bu kişilerin iç tarafı yanıltıcı olabilir. Onları daha iyi tanıdığınızda, sonuç genelde dışarıdan gördüğünüzden daha farklı olur. Oğlakların risk almaktan kaçındıkları ve denenmiş ve test edilmiş durumlara sadık kalacağı doğrudur, ama aynı zamanda eğlenceli sevgi dolu bir duruşları vardır. Sadece bunu anlamak ve içlerinde ne barındırdıklarını görmek zaman alabilir. Güvenlik onlar için çok önemli olduğundan, parasal amaçlara adanmışlıkla devam ederler. Ancak maddi zevkler asla gerçek öncelikleri değildir. Saygı talep ederler ama asla partnerlerine hükmetmeye çalışmazlar. Ancak, negatif ruh halinde olduklarında, esnek ve hatta karamsar hale gelirler. Sonradan aşkları çok şartlı hale gelebilir.

Zihinsel ve fiziksel memnuniyet ve güvenlik sağlayan duyguların değişimi şaşırtıcı değildir. Genel görüşün aksine aşk onlar için çok önemlidir. Aşk, onlar için sorumluluklarla ilgilidir, ama aynı zamanda duygusallık ve istikrarla da ilgisi olduğuna inanırlar. Sert dış görünüşleri yumuşak yanlarını gizleyebilir, ancak başkaları gibi sevgiye ihtiyaçları vardır. Onlara kendilerini açmaları için zaman verin, gerçek tutkularını ve çok sevimli olabilecek büyük özgüvenlerini göreceksiniz. Satürn, yaşa, kültüre ve başarıya büyük saygı duyar, bu nedenle bu kişiler zengin ve başarılı insanların ilgisini çeker. Ailelerinin yaşamlarında büyük önemi vardır. Sevdikleri zaman, o insana ailesi olarak bakarlar. Nadiren tek gecelik ilişkilere veya yüzeysel flörtlere başvururlar.

Güvenilir ve özenlidirler. Duygusallığın aşırı olduğuna inanmazlar, sevgiye yaklaşımlarında bile kontrol eder, ölçer, hatta temkinli yaklaşırlar. Sessiz ve gösterişsiz, hatta bazen bencil olarak algılanabilseler de, empati kurmaya çalışırlar. Ancak, kendi içsel arzularını açığa vurma ya da tartışma söz konusu olduğunda, çok açık olmayabilirler. Derinlerdeki tutkulular, ideal bir eşin eşliğinde patlamayı bekler. Yüzeyde muhafazakar görünen bu kişiler, açıldıkları zaman biraz alaycı olsa bile, yanınızda fazlasıyla mizah anlayışı olan çok ilginç bir partner bulabilirsiniz. Ancak, mükemmellik, kalite ve yüksek standart konusundaki ısrarları her zaman partnerlerini rahatsız edebilir.

Cinsellik

Oğlaklarla iyi bir cinsel ilişki için, ilk kural asla onlarla dalga geçmemeniz gerektiğidir. Kolayca utanan ve sıklıkla güven içinde hissetmeyen birçok Oğlak, cinsel performansları konusunda biraz bilinçli olma eğilimindedir. Her türlü eleştiri libidolarını azaltacaktır. Hatta daha ileri giderlerse ilişkinizi sona erdirebilir. Oğlak, burçlar arasında en seksi olarak bilinmeyebilir, bu kişilere tam bir memnuniyet için genellikle güvenebilirsiniz. Hayatındaki diğer birçok şeyde olduğu gibi, Oğlak kişisi cinsellik için özel zaman ayırmayı tercih eder. Son derece gelişmiş olan kendi kendine kontrol yeteneği o ana odaklanma gücü sağlar. Bir dünya burcu olarak, Oğlak, allayıp pullamaya gerek olmadan basit ve doğal bir şekilde kendini ifade eden güçlü ve içgüdüsel bir duygusallığa sahiptir.

Bilmeniz gereken şey şu ki cinsellikle ilgili sırlarınız ve itibarınız normalde Oğlağın ellerinde oldukça güvenlidir. Kişisel gizlilik bu kişilerin çok ciddiye aldığı bir şeydir: aşk ve seks söz konusu olduğunda, dikkat Oğlağın göbek adıdır. Çoğu zaman yalnız bir kişi olan Oğlak, reddedilme korkusuyla cinsel fırsatları kolayca gözden geçirebilir. Yolun sonunda değerli bir şey olduğunu bilmeden bir ilişki için çok fazla zaman, çaba veya para harcamak konusunda isteksiz olabilir. Oğlaklar, sevginin olduğu yerde olmasa bile, her zaman para harcadıkları şey için değer isterler. Bu kişiler oldukça soğuk olabilir. Cinsel partnerlerini yaşamlarına devam etmek için kullanma, sonra da bırakma ve uzun vadeli özlem olmadıkça nadiren tekrar arama konusunda hesaplı davranabilirler. Ancak, bir kez ne istediklerini bilirlerse hedeflerine ulaşana kadar asla pes etmezler. Ve tüm Zodyak burçlarının en saldırganı olarak, neredeyse bu konuda her zaman başarılıdırlar.

Prensip olarak, Oğlaklar sadakat için geleneksel bir yaklaşım benimsemiştir. Tek kişilik ilişkilere açık ilişkilerden daha fazla eğilimli olmak, bir ilişkinin parçası olduklarında cinsel güvenilirliklerini kanıtlamaları açısından önemlidir. Fakat Oğlak burcu aldatma olasılığı en düşük olan burç olsa da, gündelik ilişkilerde bu kadar sadık olması gerekliliği hissetmez. Her zaman yaşamlarına devam etmelerine yardımcı olacak bir eş arayışı içindedirler ve daha işe yarar birini bulduklarında sizi başarılı bir şekilde başlarından atabilirler.

Sağlık

Oğlak burcuna mensup kişiler büyük ve küçük hastalıklara karşı iyi bir direnç gücüne sahiptir. Bu nedenle onları yaşlandıklarında nispeten sağlıklı bulursunuz. Aslında, yaşlandıkça, daha sağlıklı görünürler. En harika yaşlılara sahip burçlar kategorisine girerler. Vücutları, özellikle dizleri ve kemik yapıları hassas olabilir. Karşılaştıkları tehlike soğuk algınlığı, artrit, böbrek taşları, sindirim problemleri ve hatta zona hastalığı gibi dermatolojik rahatsızlıklardan kaynaklanmaktadır. Alkol ve yağlı yiyeceklerden uzak durmaları gerekir.

Muhtemel Sağlık Kaygıları

İşkolik olmaları gibi, bu kişiler bedenlerini sınırlarının ötesine taşıyarak kendi sağlıklarına zarar verebilir. Yavaşlamaları gereken noktayı fark etmekte başarısız olabilirler, bu da kendi kendini tahrip edici olabilir. Ayrıca, artrit, romatizma, cilt sorunları ve egzama, kemik hastalıkları, diz yaralanmaları ve depresyondan muzdariptirler. Onlar için sağlığın anahtarı, mutlu ve iyi olmaktır. Yemekler, iş, eğlence, egzersiz ve uyku konusunda dakik olmayı hatırlayarak sağlıklarını korumalıdırlar.

Önerilen Beslenme Düzeni

Oğlaklar iyi yeme alışkanlıklarına sahiptir. Yemek yerken rahatsız edilmek istemezler. İncir, ıspanak, süt, narenciye, yumurta, tahıl, tam buğday ekmekleri, badem, esmer pirinç ve balık gibi besleyici yiyecekleri tercih ederler. Ancak diyetleri monoton hale gelebilir. Farklı yiyecekler denemeye devam etmeliler. Bu burç kemikleri ve dişleri yönetir. Bu nedenle süt ürünleri, sardalye ve koyu yeşil yapraklı sebzeler gibi kalsiyum bakımından zengin yiyecekler tükettiklerinden emin olmalıdırlar.

Fiziksel Yapı

Bu burca ait olarak doğan insanlar iyi bir fiziksel görünüşe sahip ve güzellerdir. Cilt dokuları pürüzsüzdür. Belirgin bir kaşları, ince üst dudakları ve ince şekilli çeneleri vardır. Boyları ortalamanın altındadır. Derin soğuk gözlere sahip olup bazen mesafeli gözükebilirler. Konuşurken yavaş ve ölçülü davranırlar. Söyledikleri her kelimeyi dikkatlice tartarlar. Bir filozofun veya bilim adamının entelektüel görünüşüne sahiptirler. Genel görünümleri nötr, sade ve basittir. Estetiğe değil pratikliğe daha fazla önem verirler.

Güzellik

Bu kişiler, kemik yapıları nedeniyle güzel bir vücuda sahiplerdir. Vücut yapıları, antrenmanlar ve vücudu saran kıyafetlerle geliştirilebilir. Kırışıklık önleyici kremler boyun için bir zorunluluktur ve büyük ayaklar için pedikür yapmaları tavsiye edilir. Parlak kahverengi ruj ve oje ciltlerinde harika durur ve kazandıkları dikkati severler. Bazen telaşlı olabilirler ama her zaman zarif görünürler. Giyinme tarzlarında muhafazakar olmayı tercih ederler. Mücevherat, aile mücevherleri olmadıkça, düşkün oldukları bir şey değildir.

Önceki İçerik2018 Kaban Modası
Sonraki İçerikBayanlar Neden Dar Pantolon Giyinir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz