Anasayfa Gelinlik Muhteşem Kır Düğünü Nasıl Olmalıdır?

Muhteşem Kır Düğünü Nasıl Olmalıdır?

71
0
Muhteşem Kır Düğünü Nasıl Olmalıdır

En özel, günlerimizdendir düğünümüz diyebiliriz. O, günün muhteşem, dillere destan olmasını istiyorsanız ilk olarak nasıl bir düğün yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Seçilen, düğün çeşitlerinin en başında da kır düğünü gelmektedir. Gürültüden uzak, doğanın içinde ve temiz havada muhteşem kır düğünü yapabilirsiniz.

Öncelikle, kır düğünü yapmak için yapmanız gereken düğün tarihinizi belirlemektir. Eğer hava koşullarının değişken olduğu tarihi seçiyorsanız üstünün kapanabildiği yerleri seçmenizde fayda vardır. Kır düğünü için en uygun zamanlar haziran, temmuz ve ağustos ayları olduğunu söyleyebiliriz. Kır düğününün vazgeçilmez detayları; mekânlarıdır diyebiliriz. Mekânların, ağaçlarla ve çiçeklerle dolu bahçeleri inanılmaz görsellik katmaktadır. Ama siz ben düz, sade bir kır düğünü istiyorum derseniz sadece havuz kenarında da güzel bir kır düğünü yapabilirsiniz. Sandalye ve masalarında süslemelerini; kır düğününe uygun yapmalısınız. Örneğin; papatya, begonvil çiçekleriyle ya da hangi çiçekleri seviyorsanız onlara ağırlık vererek süslemeler yapabilirsiniz. Masaların üzerini, bahçenin etrafını, gelin çiçeği ve tacını da istediğiniz çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Ayrıca düğün masasında, doğal kahve tonları, masa örtüleri, dantel süslemeleri ve menü kartları da tercih edebilirsiniz. Sade, bir kır düğünü hayal ediyorsanız beyaz masa ve sandalyeler tercih etmelisiniz. Eğer gelin ve damat masasının ön planda olmasını istiyorsanız farklı renkler kullanarak dikkatleri gelin-damat masasına çekmekte başarılı olursunuz. Karşılama panolarıyla da düğüne renk katabilirsiniz. Kır düğününüzde; dantel örtüleri, kristal avizeler, şamdanlar da kullanabilirsiniz. Bahçenin etrafını, mumlarla ışıklandırabilirsiniz ya da ağaçtan ağaca lambalarla da aydınlatabilirsiniz. Hatta gelinle, damat gelirken çimlerin üzerine küçük mumlar sıralayabilirsiniz.

PASTA SEÇİMİ

Kır düğününe uygun zarif çiçeklerle süslenmiş pastaları tercih etmelisiniz. Doğal, abartısız bir düğün pastası olmalıdır.

TERCİH ETMENİZ GEREKEN GELİNLİK MODELLERİ

Daha rahat ve abartıdan uzak modeller olmalıdır. Basacak olduğunuz zemin, çim ya da toprak olduğu için rahat hareket edebileceğiniz, dans edeceğiniz ve yürüyebileceğiniz bir gelinlik modeli seçmelisiniz. Doğal ve yumuşak geçişleri olan modeller olabilir. Kesinlikle kabarık etekli prenses modellerden uzak durmalısınız. A kesim ve balık tasarımları da tercih edebilirsiniz. Tercinize göre, hafif işlemeleri ve dantel motifleri olan gelinlikleri de seçebilirsiniz.

SAÇ VE MAKYAJI

Kesinlikle kır düğününde iddialı dudaklardan ve koyu gözlerden kaçınmalısınız. Hafif bir makyaj kır düğünü için en uygun olandır. Saç modeliyse; gelinler için son derece önemli vazgeçilmez bir detay olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle; gelinliğinize uygun, yüz hatlarınıza ve düğününün çeşidine ve makyajına göre belirlemeniz gerekmektedir. Ayrıca dağınık topuz ya da örgü saç modelleriyle güzelliğinize doğal bir görünüm katmış olacaksınız. Dilerseniz gelinliğinize uygun çiçeklerden yapılmış taç da kullanabilirsiniz.

DOĞRU AYAKKABI SEÇİMİ

Gelinliğinizin altına şık durması gerekmekle beraber dans ederken, yürürken de toprakta ve çimde rahat olması gerekmektedir. Düğünde sorun yaşamamanız ve ayaklarınızın ağrımaması için uygun modeller seçmelisiniz. Topuksuz, düz, kalın topuklu ya da dolgu topuk olmasına dikkat ediniz.

GELİN ÇİÇEĞİ SEÇİMİ

Gelin çiçeği seçerken; ayakkabı rengine, gelinlik modelinize ve makyajınıza uyumlu tercih etmelisiniz. Kır düğününde, kesinlikle yapay çiçek tercih etmeyiniz. Mekâna uygun canlı çiçekler tercih etmelisiniz. Gelin arabasında da aynı tür çiçekler kullanarak bütünleştirebilirsiniz.

Önceki İçerikHamilelikte Kabızlık Neden Olur?
Sonraki İçerikGizemli Kavimlerin Sırları

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz