Anasayfa Astroloji Koç Burcu Özellikleri

Koç Burcu Özellikleri

185
0
Koç Burcu Özellikleri

Koç (21 Mart – 20 Nisan), 21 Mart bahar ekinoks olduğu için zodyak’ın ilk burcudur. Burç Koç ile temsil edilir. Koçlar, çoğu zaman hem düşünce hem de eylem konusunda öncüdür. Zorluklardan uzak durmazlar; hayatta karşılarına çıkan sorunları kollarını açarak karşılarlar. Bu nedenle, Koçlar genellikle cesur, sorumluluk sahibi liderler olarak görülür.

Lider Ruhu

Zodyak’ın ilk burcu olmak, Koçların doğal liderlik güçlerini pekiştirmiş gibi görünüyor. Bu kişiler özgürlük ve yeni fikirleri keşfetmeyi severler. Yeni bir şey denemek, şansını zorlamak bir Koçu asla korkutmaz. Bu özelliklerden dolayı herhangi bir eylemin merkezine doğru yerleşen iddialı, heyecan verici ve canlı bireyler olarak görülürler. Koçlar, tarihin büyük liderlerini oluştururlar; liderlik ettikleri kişiler için gerçek endişeler duyarlar.

Koç burcu insanlar birçok kişinin bir liderde aradığı özellikler olan açık sözlülük ve dürüstlük gibi erdemlere sahiptir. Koçlar, meraklı doğası gereği iyi araştırmacılar ve kaşiflerden biridir. Ayrıca karizmaları ve dinamik kişilikleri nedeniyle iyi askeri liderler ve politikacılar olabilirler. Sahip oldukları tüm nitelikler de eksiğiyle fazlasıyla dış görünüşlerine ve duruşlarına yansımaktadır.

Başarılı Organizatör

Koçlar çok örgütlü olma eğilimindedir ve bu nedenle başkalarını kolaylıkla bir araya getirerek organize edebilirler. Genellikle kalabalığın içindeki aktivist ve eylemcilerdir. Fikir ve planlara duydukları coşku ve iyimserliklerinden ötürü, diğer insanları bir amaca karışmaya zorlamada zorluk çekmezler. Onların sorumluluğu üstlenen tavrı, diğerlerini de rahatlatmaya yardımcı olur. Sebepleri bulmaya yardım etmeyi ve azınlık için mücadele etmeyi severler. Koçlar genellikle çok kararlılardır. Bu da aktivist ruhları için bir başka iyi özelliktir.

Koçlar, sevdikleri bir şey üzerinde çalışırken daima enerjik olurlar. İş arkadaşları eve gittikten sonra bile yorulmadan çalışmaya devam edebilirler. Bununla birlikte, zaman zaman bu kişiler tüm gösteriyi yönetmeye istekli olup meydan okumaktansa, pes edip etraftaki insanları desteklemek ve olayı toparlamak için nedenler arayabilir.

Zayıf Yönler

Koçlar lider olmayı sever ama başkasının emri altında hareket etmekten pek hoşlanmaz. Zorlukları memnuniyetle karşılarken, sonuçları yeterince hızlı göremezlerse, daha hızlı ilerlemeye karar verebilirler. Liderlikleri sorgulanırsa, motivasyonlarını kolayca kaybedebilirler. Koçlar bir şeyleri başlatmak konusunda oldukça iyidir, ancak çoğu zaman işleri bitirmeden yarım bırakabilirler.

Koç insanını bu denli inanılmaz bir lider yapan enerji ve saldırganlık bazen kendisinin aleyhine de işleyebilir. Gereğinden fazla tartışmalı ve güçlü olabilirler. Hızlı öfkeleri zaman zaman nedensiz yere bile ortaya çıkabilir. Onları kızdırırsanız, genellikle size kin tutarlar.

Vücudun En Önemli Bölümleri

Baş, beyin ve gözler: Koçlar, baş ağrısı ve yaralanmalara yatkın olabilir. İstikrarsız vücut sıcaklığı ile ilgili problemleri olabilir ve stres kaynaklı hastalıklara karşı savunmasız olabilirler. Koç burcu beyni yönettiği için zihinsel sorunlara yatkındırlar. Bunun yanında kararlılıkları ve enerjileri diğer burçlardan daha başarılı bir şekilde toparlanmalarına yardımcı olur. Eğer büyük bir lidere ihtiyacınız olursa, kalabalığın içinde o güçlü Koçu arayabilirsiniz. Herhangi bir eleştiri olmadan kendilerine yetki verilirse, köşelerine çekilmezler ve sizi harika yerlere götürebilirler.

Koç kadın ve erkekleri sahip oldukları tüm cazibeyi etraflarına yaymaktadır. Genellikle aşka bir oyun, karşı cinse ise fethedilecek bir rakip olarak bakarlar. Aşk birçok Koç için bir oyun olabilir, ancak uyarılması zor; direnmeleri ise daha zordur. Mükemmel ilişkiyi bulurlarsa o ilişki ile birlikte büyürler; zamanla daha sevgi dolu, anlayışlı ve duygusal olurlar.

Koç Burcu Kadını Özellikleri

Koç kadınları sağlam ve bağımsızdır. Bir ilişki söz konusu olduğunda, sorumluluk almayı ve üzerlerine düşeni yapmayı severler. Partnerleri ve çevreleri tarafından eşit olarak görülmeyi beklerler. Onun otoriter özelliklerini kabul ederseniz, sizi değiştirmeyi denemesini bekleyebilirsiniz. Karşılarındaki kişiyi hayallerinin erkeğine dönüştürmeye çalışır. Bir Koç kadını zorlanabilir, ancak yine de bildiğini okumaya ve kendi yolunda yürümeye kararlıdır.

Aşık bir Koç kadını partnerine sonsuz bir şekilde sadık olabilir. Ancak, aynı zamanda kıskanç ve kuşkucu olabilir. Bu kıskançlık, onun tarafındaki güvensizliğin bir sonucu değildir; beraber olduğu erkeğin ya da arkadaşlarının hayatında 1 numara olması gerekliliğinden kaynaklanmaktadır. Ona sadık kalırsanız, size karşı her zaman sadık olacaktır. Ancak başıboş ve tutarsız olursanız, ondan da aynı şekilde davranmasını kolaylıkla bekleyebilirsiniz. Gerçekten arzuladığı şey uzun vadeli bir ilişkidir. Sevgi dolu ve tutkulu bu kadınlar hayatlarını bir başkasıyla paylaşmaktan zevk almaktadır. Koç kadını, ihmal etmek veya görmezden gelmek istemeyeceğiniz biridir. Sevildiğini hissettiğinde, anlayışlı ve destekleyicidir. Terk edildiğinde ise, titiz ve talepkar olabilir.

Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Bir Koç erkeğine direnmek genellikle zordur. Nereye giderse gitsin, heyecan yarattığını kolaylıkla fark edersiniz. O maceracı ruhu zaman zaman kararsız olabilir. Güçlü ve doğrudan davranmaya yatkın olduğu için, sizden ne istediğini hemen anlarsınız. Bir ilişkinin içinde olmayı severler. Bir kalbi ele geçirdikten sonra bir sonraki kadına geçmekten de hoşlanırlar. Dolayısıyla en sadık erkekler oldukları söylenemez. Duygusaldırlar ve cinsel fantezilerini hayata geçirmekten hoşlanırlar. Bir Koç erkeği ile ilişkiniz yeterince uzun sürmeyebilir. Ancak ilişkiniz boyunca, enerji, macera, coşku ve tutku ile her şeyi deneyimleme şansınız olur.

Mükemmel Flört İnsanları

Koçlar, maceracı oldukları için farklı her şeyi sever. Bu yüzden su raftingi, paraşütle atlama veya bungee jumping yapmak onlar için normal hayatın bir parçasıdır. Bununla birlikte, kendilerini entelektüel olarak görürler. İlişkinize biraz daha yavaştan başlamak istiyorsanız, onları tiyatroya, konsere, bir sanat galerisine ve hatta operaya götürebilirsiniz. Koçlar aynı zamanda büyük spor tutkunlarıdır. Bu nedenle herhangi bir spor etkinliğine birlikte gittiğinizde eğlenmemeniz imkansızdır. Yine de sizi şaşırtmasına hazırlıklı olun. Bu burcun mensupları çok fazla enerjiye sahiplerdir, kendilerine her an ayak uydurmak biraz zorlayıcı olabilir.

En Uyumlu Burçlar

Koç, hem konuşmayı sevdiği hem de yeniliklere açık olduğu için İkizler ile uyumludur. Koç ve Aslan, ikisi de romantik olduğu için iyi bir kombinasyon oluşturabilirler. Koçlar egemen olmak ister ve Balıklar ise ilgiden hoşlanır. Bu yüzden bu birliktelik iyi bir ilişki ortaya çıkarabilir. Koç, muhtemelen ikisinin de mükemmel mizaçları olduğu için Yay ile çok daha iyi anlaşacaktır.

En Uyumsız Burçlar

Bir Koç, Yengeçler, Başaklar, Akrepler ve Terazi ile her türlü ilişkiden kaçınmalıdır.

Koçların hem kadın hem de erkekleri çok heyecan verici, çekici ve cazip olabilir. Hızlı bir romantizmden daha fazlasını istiyorsanız, ilişkideki heyecanı sürdürmeniz ve aşık olduktan sonra bile oyun oynamaya devam etmeniz gerekir. Sadece, ne yaparsanız yapın, onlara hükmetmeye çalışmayın. Niyetiniz iyi olsa bile bu davranışınız ters tepebilir.

Cinsellik

Koçlar hakkında anlaşılması gereken en önemli şey – sadece seks söz konusu olduğunda da değil – her zaman zirvede olmayı tercih etmesidir. Koçların yırtıcı bir tarafı var ki bu, onlar için seksin büyük ölçüde peşinde koşma ve fethetmeyle ilgili olduğu anlamına geliyor. İlişkilerde, bu kişiler meydan okuma duygusuna bayılır: bu, bu kişileri partnerleri için çekici kılan ve onlara Zodyak’ın en ateşli sevgililerinden biri olma ününü veren şeydir.

Bir Koçun hemen hemen her şey için hissettiği acelecilik duygusu, cinsel yaşamlarına da yansır. Mümkün olan en kısa sürede cinsel yakınlığa ulaşmak kendileri için önemli olduğu için cinsellik öncesini ya da sonrasını pek önemsemezler. Bu burç altında doğanlara göre, sevişmek, avlarına gidip onu ele geçirmeye çalışılan anın heyecanı ile ilgilidir. Kulağa özellikle romantik geldiğini biliyoruz. Eylem gezegeni Mars tarafından yönetilen Koçların fiziksel arzu ve seks her zaman akıllarında olma eğilimindedir.

Diğer herhangi bir burç ile eşleşmeyen enerji seviyeleri ve kısa sürede deşarj olma kabiliyetine sahip olan Koçlar, kısa ve sık cinselliği yaşamayı seven bir burç grubudur. Kendiliğindenlik, Koçun anahtar sözcüğüdür. İlk buluşmada, bir an önce ve genel kuralların en uygunsuz haliyle cinsel birliktelik yaşama olasılığı en yüksek olan burçtur.

Dikkat etmeniz gereken şey, riskin her zaman Koç için cinsel tatmin ile paralel gitmesidir. Bu savaşçı burç tehlike unsurunu sevdiği için, yakalanma riski büyük bir cezbedici unsurdur. Romantik kaçamaklar konusunda da endişeli değiller. Yiyecekleri herhangi bir darbe ya da kınama sözü, kararlarını yalnızca daha da güçlendirecektir.

Rol yapma, baskınlık ve boyun eğme temalı oyunlar, Koçun cinsel tercihleri listesinde en üst sıralarda yer alır. Bu durum, eşleri kaba davranmaktan hoşlanmıyorsa veya işler yolunda gitmezse, bazen biraz sorun olabilir.

Cinsel Kalite

Cinsel sadakat söz konusu olduğunda, Koç grubu mensupları çoğu zaman, süper libidolarını ve doymak bilmez iştahlarını kontrol etmekte zorlanırlar. Eğer bekarlarsa  ya da açık olmayan bir ilişkiye sahiplerse, kendilerini cinsellik konusunda kontrol etmeleri ve baskılamaları çok daha zordur. Bir ilişkinin parçası olsalar da bireyselliklerine olan düşkünlükleri daha fazladır. Bu da yaşadıkları ilişkinin aşk ilişkisi olup olmadığını sorgulatabilir.

Kişilik Özellikleri

İlk olarak zodyak burçlarında, Koç burcu altında doğan insanlar tutkulu, maceracı, cömert ve korkusuzdur. Bir kez kararlarını verdiklerinde asla bu karardan vazgeçmeyeceklerdir. Koçların çoğu, öfkeli bir mizaca sahiptir, hatta başkalarına karşı kin tutarlar, ama kötülük yapmaktan geri dururlar.

Koç Burcu Olumsuz Özellikleri

Olumsuz Kişilik Özellikleri

Aşırı basit, ben merkezli, sabırsız, dürtüsel, takım çalışması ruhu eksikliği Koçlarda son derece dikkat çekmektedir.

Koç Burcu Kadını Kişilik Özellikleri

Koç kadınları tutku ve enerjiyle doludur ve duygularını bastırmayı sevmezler. Asla kolay vazgeçmezler ve gelecek için daima muhteşem beklentiler taşırlar. Her zaman 1 numara olmak isterler ve başarısızlıktan korkarlar. Aşıkken tazelik ve fethetme duygusundan zevk alırlar. Koç kadınları para kazanmayı sever, ancak genellikle paralarını düşüncesizce harcarlar, bu nedenle para biriktirmeleri zordur.

Koç Burcu Erkeği Kişilik Özellikleri

Koç erkekleri her zaman heveslidir, ancak bazen dikkatsiz olabilirler. Riskli olması muhtemel bir şeye girişmek konusunda cesaret ederler. Ancak, günaha karşı koyma ve kendilerini kontrol etme yeteneklerinin bulunmaması, takıntıdan kaçmalarını zorlaştıracaktır. Bir hedefleri olduğunda, bunu başarmak için hiçbir çaba göstermeyeceklerdir. İşyerinde, kararlı, çalışkan ve tutkulu olurlar. Bir ilişkide, güvenilir ve sorumlu davranırlar.

Aşk ve Uyumluluk

Koç bazen çocukça, dürtüsel ve hatta duygusal olabilir, ama aynı zamanda astrolojideki en coşkulu burçlardan biridir. Koç erkekleri için bağımsız ve sevimli bir kadın onlarda daha çekici gelir. Tereddütlü, utangaç ve duygusal kızlardan hoşlanmazlar. Koç burcu kadınları tarafından romantik ve güçlü bir adam daha çok ilgi görür. Çünkü bu kadınlar bir ilişkide sürprizlere karşı hevesli ve eşleriyle yeterince güvende hissetmeye ihtiyaç duyarlar.

  • En İyi Eşleşme: Aslan, Yay ve İkizler
  • En Kötü Eşleşme: Başak ve Akrep
  • Koç Erkeği İçin En Uyumlu Eş: Yay Kadını
  • Koç Kadını İçin En Uyumlu Eş: Aslan erkeği

İş ve Kariyer

Koç burcunda doğan insanlar zorluklar ve maceralar için daima hazırdır. Bu nedenle, bazı rutin ve tekrarlayan işler, devlet memurluğu, öğretmenlik veya akademik kurumlardaki diğer pozisyonlar gibi meslekler onlar için uygun değildir. Koç, polis, ordu komutanı veya savaşçı, acil doktoru, cerrah vb. kariyerlerle ilgilenebilir. Dahası, serbest meslek veya finansal yatırım Koç için de uygundur, ancak daha sabırlı olmaları ve tetikleyici eylemlerde bulunmaktan kaçınmaları gerekir.

Şanslı Sayılar

Koç, zodyak’ın ilk burcudur ve tarzı da bunu yansıtır. Bu kişiler öncüler, liderler, izcilerdir ve kazanmayı severler. Astroloji grupları ateştir, bu yüzden tutkulu ve dinamiklerdir. Sembolleri ise Koçtur ve hayattaki her şeye kafa tutmaya bayılırlar. Bu kişiler büyük çoğunlukla sıcak ve sadıktır. Daima arkanızı yaslayabileceğiniz bir dost, bir eş olabilir ve asla sizi yarı yolda bırakmazlar. Güçlü ve bazen ılımandırlar, ancak bunun yanında da aşırı derecede bağışlayıcıdırlar.

Koçlar genellikle şans fikrini irdeler ve kendi kaderlerinden sorumlu olduklarına inanan insanlar olmaya karar verirler. Ancak yine de bazı kişiler değerli taşlar veya günlük şanslı sayılar gibi araçları kullanmanın yararlı olabileceği konusunda ikna edilebilir. Öyleyse, şansınızı artırabilecek bazı uğurlu sayılara, renklere ve özel taşlara bir göz atalım. Koçun şanslı numaraları 9 ile birlikte 6 sayısını da içerir. 9 sayısı çok özeldir.

Yukarıdaki rakamlar Koç burcuna özgü ve benzersizdir ve bu burç için olumlu gelişmeleri artırmak ve bunları elimine etmek için mümkün olduğunca sık kullanılmalıdır. Günlük ikramiye oynarken veya bir ev almaya karar verirken 6 veya 9’un katlarını veya 6 ve 9’a kadar olan sayıları kullanın. Koç ayrıca belirli bir tarihte önemli bir göreve başlamak için günlük şanslı sayıları kullanabilir.

Şanslı Renkler ve Taşlar

Koç burcu şanslı sayılara ek olarak, Koçların servetini arttırmak için gerçekten iyi çalışan renkler ve taşlar da var. Şanslı renkleri kırmızının herhangi bir rengidir ve şanslı taşları ise mercandır.

Önceki İçerikTelgrafta Kullanılan Alfabe Hangisidir?
Sonraki İçerikLingafon Metodu Nedir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz