Anasayfa Gelinlik Cadaloz Kayınvalideyle 7 Adımda Başedin!

Cadaloz Kayınvalideyle 7 Adımda Başedin!

64
0
Cadaloz Kayınvalideyle 7 Adımda Başedin

İnsanlık var oldu olalı İlişki dünyasında yer alan en büyük çekişme her zaman “gelin-kaynana” ikilileri arasında yaşanmıştır. Bu yüzden ne evlilikler bitmiştir tarih sahnesinde, yığınla da ilişki sonlandırılmıştır. Ama siz bu büyük tuzağa düşmeyin ve kaleyi içten fetedin diyoruz.

1- Önyargılı değil ama duruma hazırlıklı olun

ne yazık ki bazı durumlarda ne yaparsanız yapın kendinizi kayın valide namzedine sevdiremezsiniz. Ama unutmayın ki bu sizin suçunuz değildir. Sadece bu durum, sözünü ettiğimiz kişinin biricik yavrusunu elinden alındığı yanılgısından kaynaklanır. Emin olun ki gelin namzedi kraliyet ailesinden seçilmiş bir first lady olsaydı bile bu durum değişmeyecekti. Ve yine sözü edilen ‘anne’ oğluna kimseleri yakıştıramayacaktı. Bu durumda yapılacak şey ise; sadece kendiniz gibi davranmanız ve saygılı olmanızdır. Kısacası yeterli olmak için çabalamayın ve moraliniz bozmayın.

2- Bu durumu kafanızda büyüterek ülke sorunu haline getirmeyin

Birlikte olduğunuz kişi şu kocaman dünyada yer alan kadınlar içinden sizi seçmiş. Aslında önemli olan bu… Ailesiyle iyi geçinmek elbette önemlidir. Ama bazen elden gelen tüm çabayı gösterdikten sonra suyu akışına bırakmak da yapılabilecek olanların en iyisidir.

3- Sorunun çözümü daha çok partnere bırakılabilir

Belki kendinizi partnerinizin ailesine sevdiremediniz. O halde bu konuda çabalama sanatını biraz da partnerinize bırakın. Unutmayın ki sizin kendinizi çabalayarak anlatmaya çalışmanız yerine partnerinizin anlatması çok daha etkin ve kolay olabilir. Çünkü o annesinin dilinden anlayan tek insan ve aynı zamanda da annesinin biricik oğlu… Bu süreçte size düşense dırdır ederek partnerinizin başının etini yememek olmalıdır.

4- Tek ama etkili bir konuşma denemesi

Dilerseniz bu konuyu halletmek amaçlı olarak partnerinizin annesiyle içten ve sakin bir konuşma yapabilirsiniz. Seçilecek kelimelerse; oğlunu ne kadar sevdiğiniz, mutluluğunuz, ailesini kendi aileniz gibi gördüğünüz odağında olabilir. Kayın validenizin sevgisini kazanmanın mutluluğunuz için önemini vurgulayabilirsiniz mesela. Sonrasında ona söz verin ve onu can kulağıyla dinleyin. Kendisini açıklayabilmesi için kayınvalidenize de fırsat verin.

5- Her şeyden önce kibar ve saygılı olmak önemli

Karşıdan her şeye rağmen kötü davranış görüyorsanız dahi asla siz de aynını yaparak yanlışa yanlışla gitmemelisiniz. Durum ne olursa olsun siz her zaman saygılı olması gereken tarafsınız her şeyden önce yaşça küçük olduğunuzu unutmamalısınız.

6- Her zaman mesafe

Bazı durumlar vardır ki ne yaparsan olmaz, karşıdan beklediğin tepkiyi alamazsın. Kayınvalide – gelin ilişkisinde de umduğunuz pozitif elektriği yakalayamıyorsanız, mecbur kalmadıkça özel günler dışında görüşmezsiniz olur biter.

7- Çocuklara yani torunlara dikkat!

Bu konuda genellikle yapılan en büyük hata aile büyükleriyle ilişkilerimiz bozulduğunda çocukların da akıllarına girerek onları negatif yönde etkilemek olur. Siz siz olun sakın böyle bir hata yapmayın. Kan bağı olgusunu aklınızdan çıkarmayın.

Önceki İçerikEn Moda Tesettür Giyim Abiye Renkleri
Sonraki İçerikAntik Çağın Savaşçı Kraliçeleri ve Kadın Generalleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz