Anasayfa Astroloji Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Özellikleri

82
0
Boğa Burcu Özellikleri

Pratik ve iddialı Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs), zodyak’ın ikinci burcudur. Bu coşkulu boğalar keskin, kararlı ve materyalisttir. İnatçılıklarıyla ünlülerdir. Gezegen Venüs tarafından yönetilirken, lüks ve konforu severler. Boğa bireyi, itilmekten hoşlanmaz ve ev konforunu sever. Hepimizin güçlü ve zayıf yönleri bulunur ve her ikisini de daha iyi anladıktan sonra bunlar avantajımız için kullanılabilir.

Boğa Burcu Hakkında Genel Bilgiler

Yönetici Gezegen: Venüs

Pratik, sanatsal, istikrarlı ve güvenilir olan Boğa, hem çalışmalarında hem de ilişkilerinde sadıktır. Ayrıca cömert, insancıl ve sadık bireylerdir ve arkadaşlıklarını ve ilişkilerini gerçek bir şefkatle sürdürmeyi ve beslemeyi severler. Öte yandan Boğalar kararsız, iyelikçi, önyargılı ve inatçı olabilir. Ayrıca tembel olma, sadece kendilerine karşı hoşgörülü olma durumları da vardır.

  • En Şanslı Gün: Cuma
  • En Şanslı Numaralar: 6, 15, 24, 33, 42, 51
  • En Şanslı Renkler: Soluk mavi, soluk yeşil, pembe ve tüm pastel tonları.
  • En Şanslı Taş: Mavi Safir
  • Boğanın Olumlu Nitelikleri: Pratiklik, Sanatsal düşünce eğilimi, İstikrar, Güvenilirlik, İnsanlık ve Sadakat.
  • Boğanın Olumsuz Nitelikleri: Sadece Kendine Hoşgörü, Tembellik, İnatçılık, Önyargı, Sınırlı Görünüm, Daima Olumluluk.
  • Uyumlu Burçlar: Başak, Oğlak, Yengeç, Balık

Olumlu Özellikler

Mantıklı

Boğalara sık sık tavsiye için başvurulur çünkü sağduyuyla doludurlar. Boğa bireyleri, mantıksal düşünceleriyle tanınırlar ve kendilerini iyi tavsiyeye ihtiyaç duyan arkadaşlar ve aile bireylerine yardımcı olmaktan zevk duyarlar.

Cömert

Boğa burcu, genelde tanıyacağınız en cömert, sabırlı insanlardan biridir. Onlar ilişkileri sürdürmeyi seven sadık bireylerdir. Fazlasıyla şefkatlidirler.

Anlayışlı

Doğuştan bir ekip lideri olan Boğa, güçlü gözlem ve anlama becerilerine sahiptir. Problemleri belirleme, strateji oluşturma ve çözme ya da planları uygulama yeteneğine sahiptirler.

Özenli

Boğa burcu çok kibardır ve bu açık kibarlıktan dolayı, insanlar onları birlikte olma konusunda çok rahat bulmaktadır. Boğa burcu birey her zaman değer verdiği insanlar için yaşar.

Sabırlı

Boğa bireyi, beklemekten korkmaz. Sadece birkaç sayılı burç bekleme oyununu bir Boğadan daha uzun ve daha iyi oynayabilir. Sabırlılardır ve bir şeyin sonuçlanmasını sakince bekleyebilirler. Yolculuk boyunca son derece sabırlı ve güvenilirler.

Boğa Burcu Olumsuz Özellikleri

Olumsuz Özellikler

Kıskanç

Boğa bireyleri, yaşamlarını daha rahat hale getirmek için çok kıskanç; ilişkilere çok fazla ilgi duymaya, ilişkilere bağımlı olma eğilimindedir.

Tembel

Agresif ve öfkeli olma konusundaki itibarlarına rağmen Boğalar oldukça tembeldirler. Sakin bir tavırları olduğu düşünülür. Rahatlamak ve hayatın tadını çıkarmak için günlük eziyetlerden uzaklaşmayı severler.

İnatçı

Boğa kolayca geri tepmeyen inatçı bir tarafa sahiptir. Bazen inatçı bir yaratık olabilirler, özellikle haklı olduklarına gerçekten inandıklarında. Bir konuda ikna olduklarında fikirlerini değiştirmek çok zaman alabilir.

Maddiyatçı

Boğa her zaman konfor ve lüks yaşam için çaba göstermektedir. Büyük, güzel ve lüks bir yaşam sürdürebilmeleri için büyük planlarla doludurlar. Sık sık, hayatta daha iyi şeyler için çabalarlar. Genellikle çok çalışırlar, böylece zaman zaman kendilerini şımartmak konusunda hiçbir problem görmezler.

Boğaların özelliklerini anlamak, daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır.

Boğa Burcu Erkekleri Kişilik Özellikleri

Boğa burcu erkekleri için finansal istikrar ve yaşam konforu birinci önceliğe sahiptir. Yaptıkları veya yapmayı hayal ettikleri her şey, hem kendileri hem de sevdikleri için daha iyi bir gelecek inşa etmek üzerinedir.

İyi bir mizah anlayışları bulunur ve neşelidirler. Ancak bu erkekler, espriler ve hafif yürekli yorumlar onlara yöneldiğinde mizahı görmekte başarısız olur ve sonuç olarak kendilerini kırgın hissederler. İnatçı olduğu bilinen Boğalar nadiren bakış açılarını değiştirir ve isteklerine zır hareket etmezler. Tüm Boğa erkeklerinin bu özelliği baskın olmasına rağmen, evrimleşmiş olanların bir kısmı bu eğilim etrafında nasıl çalışılacağını ve bunu bir avantaj olarak nasıl kullanacaklarını bilir.

Kararlı ve odaklanmış olan erkeklerin toplumda kendileri için başarılı bir isim ve ünvan kazanma isteği çok güçlüdür. Kazandıkları başarılardan bahsetmez veya övünç duymazlar, ama aynı zamanda, yaşam tarzları ve maddi varlıkları hakkında da konuşulmasını sağlarlar. Boğalar yerli, zengin ve etkili bir iş yeri bünyesinde olmayı sever. Çalışmaya devam etmelerini ve hedeflerine doğru ilerlemelerini sağladıkları için temaslarını sürdürmelerini sağlayacaklardır. Büyük bir değişim hayranı değillerdir. Bir Boğa insanı yeni bir yapı kurma riskini almak yerine mevcut yapıyı güçlendirmeyi tercih eder. Bir şey iyi olmasa veya daha fazla sorun olsa bile, derhal ondan kurtulamazlar.

Bu erkekler, rezerve edilmiş ve utangaç bir birey olarak karşınıza çıkarlar ve düşüncelerini tüm gerçekleriyle açıklamakta geri dururlar. Belki de hakarete uğramaktan veya küçük düşürülmekten çekinirler. Sebep ne olursa olsun, bu erkeklerin görüşlerini dile getirmeden önce durup düşündükleri bir gerçektir.

Boğa Burcu Kadını

Boğa Burcu Kadınları Kişilik Özellikleri

Dürüst ve sadık olan Boğa kadınları kolayca sinirlenmezler, ancak damarlarına sürekli basıldığında, aşırı öfkeli ve inatçı olabilirler. Bu kadınların iyiler listesinde bulunmak ve onları daha iyi anlamak istiyorsanız, temel özelliklerini bilmeniz tavsiye edilir.

Duygusal olarak, Boğa kadınları çok güçlüdür ve en zorlu durumlardan bile kurtulabilirler. Genellikle büyük miktarda stresle baş edebilirler. İhtiyaç anında, başkalarının sempati ve desteğinden ziyade bağımsızlıklarına ve yeteneklerine güvenmeleri şaşırtıcı değildir.

Bağımsızlıktan bahseden bu kadınlar, onlar için neyin doğru olduğunu ve işlerin nasıl yürüdüğünü bilirler. Sadıktır ve kalplerinde kendinize bir yer edindiyseniz sonsuza dek yanınızda olur. Ne kadar arkadaş canlısı ve içten olduklarını düşünürsek, büyük sosyal çevreleri ve çok sayıda arkadaşı olması muhtemeldir ancak seçili birkaç kişiyle daha yakın olmayı seçeceklerdir. Ve karşılığında tek istedikleri ise sadakattir.

Doğa ve estetik değerler bu güzellik bilincine sahip kişiler için önemlidir. Aslında, sanatsal bir mekanda ya da bakılması iyi olan parçalarla çevrili olduğunda en mutlu kişilerdir. Bu burca mensup bir kadını etkilemek adına gerçekleri yansıtmıyorsanız, sorun yaşamaya hazır olabilirsiniz. Boğa burcunda doğan kadınlar, gerçek olan ve onları etkilemek için sahte olmayacak insanların hayatlarında olmasını ister. Yapay şeylerden nefret ederler.

Çatışmalarda, bu kadınlar asıl sorun konusunda asla açık davranamazlar ve ilgili insanlarla yüzleşemezler. Her ihtimalde, suçlulara karşı sessiz davranırlar. Boğa kadınları, erkekler gibi finans konusunda da iyiler ve belirli bütçede kalite standartlarını nasıl koruyacaklarını bilirler. Maddi zevkler uğruna finansal güvenliklerini asla tehlikeye atmazlar.

İlişki Durumları

Aşıklar

Bir Boğa ile aşk ilişkisi kurmak, oldukça zaman alır. Bir sonraki adıma geçmeden önce tüm pozitifleri ve negatifleri yolun her aşamasında tartarlar. Partnerlerinin kendileriyle aynı sosyal statüde olmalarını tercih ederler. Ancak frekanslarının eşleşmesi de önemlidir. Hayatın konforunu severler ve uygun bir partnere rastladıklarında, aşırı derecede duygusal olabilirler. Sevgilerini, hediye vermek gibi maddi yollarla gösterme eğilimindedirler.

Babalar

Boğalar baba olarak, çocuklarını büyütme yaklaşımında tamamen muhafazakar olabilir. Güçlü bir değerler bütünü vardır ve bunları çocuklarına da dahil etmeyi çok isterler. Çocuklarının kendilerini takip etmelerini, bazen onunla aynı mesleği seçmesini bile ister. Ancak, çocuklarının çiçek açması için her türlü konforu ve kolaylığı sağlarler.

Anneler

Boğa annesi de, çocukları hakkında çok elverişlidir ve onlara ahlaki değerlerini empoze etmek için çok fazla çaba sarf eder. Yaratıcıdır ve çocuklarının kendi ayakları üstünde güçlü bir şekilde durduğunu görmek ister. Çocuklarını iyi insanlara dönüştürmek konusunda çok endişe duyar ve gelecekleri hakkında sürekli düşünür.

Arkadaşlar

Boğalar arkadaş olarak, iyi ve kötü zamanlarda tamamen güvenilebilir kişilerdir. İyi bir arkadaşlık kurdukları zaman, zamandan, mesafeden veya kendi inatçılığından etkilenmeyecek, ömür boyu sürecek bir ilişkiye sahip olur. Her zaman tamamen koşulsuz olmasa da, arkadaşlarına yardım etme konusunda isteklidir. Arkadaşlarına çok bağlanma eğilimindedirler ve bazen onlardan yüksek beklentiye girerler.

Bir Boğaya Aşık Olmak

Boğaya duyulan aşk, ihtiyaç duyduklarında zevkli ve erişilebilir olmalıdır. Ve sevgiyi vermeyi ve almayı severler (ve bunu nasıl yapacaklarını bilirler). Sevginin daha cool ve bilinçaltı yönü burada anlaşılamayabilir. Boğalar için, sevgi sade ve basittir; karmaşık değildir. Çok kararlı ve sadık olan Boğalar, maddi rahatlığa ve güvene değer verir ve kendileri için bu rahatlığı sağlayabilecek kişilere çekilirler. Boğa ayrıca sevdiği kişiye tamamen sahip olmayı arzu eder; öfke, inat, bağımlılık, kıskançlık ve sahiplenme, bu kişiler için geri kalan özelliklerdir.

Boğalar adanmıştır ve sevgilerini bol fiziksel ve maddi sevgi jestleriyle göstermeye inanırlar. Sevgiyi anlama ve gösterme biçimleri böyle olsa da, derinlik veya hassasiyetten yoksun olabilir. Bazen eşini boş bir hisle bırakabilir. Aşırı derecede ısrarcı ve tartışmasız aşık, aynı zamanda, parnerlerinin sadakat ve bağlılık konusunda kendisine eşit olmasını ister. Geleneksel ve en az değişime yönelik burçlar oldukları için oldukça sabittir ve ilişkileri kişiliğini yansıtmaya meyillidir. İçlerindeki bebek onları bağımlı ve ilgi düşkünü yapar. Doğal olarak, reddedilme ve ihanetten nefret ederler.

Aşk ve İlişkiler

Boğa, tokluk ve hassasiyetin karmaşık bir birleşimidir. Genellikle sevgilerini ve duygularını açıklamak, karşı tarafı güvence altına alma ihtiyacından ötürü zaman alır. Boğalar, ilişki yaşamak ve sürdürmek konusunda oldukça gelenekseldir. Boğaların ilişkileri, bağlılıklarına ve ortaklarına şiddetle bağlı olmaları nedeniyle uzun sürelidir. İhanete uğrarlarsa, incinme seviyesi yüksektir ve kolayca affetmesi veya unutması muhtemel değildir.

Her zaman taahhüt etmeye hazır, ancak inisiyatif almak konusunda yavaştır. Bağlılık ve sevgi Boğalar için çok önemlidir. Eğer mümkünse sorunları çözmeyi tercih ederler. Muhtemelen Boğadan daha fazla adanmış ve bağlı birisini bulamazsınız. İyi bir ilişki sürdürmek için savaşırlar ve sevdikleri söz konusu olduğunda çok çaba gösterirler.

Cinsellik

Bir Boğa için sabrın her zaman hazır olması gerekir. Son derece duygusal, dokunaklı, kokulu ve zevkli duyuların onlar için son derece önemli olduğu aşikar. Ancak aynı zamanda güvenli bir ortam yaratmak ve cinsel ilişkilerinde rahatlamak için zamana ihtiyaçları vardır. Sevdikleriyle yeterince samimiyeti yakaladıklarında, biraz aşırı duygusal hale gelirler. Hatta bazen de muhtaç hissederler ve duygularını kontrol altında tutmaya çalışırlar. Her zaman eşlerinin değişimini kucaklarken pratik akıl yürütmeye de devam ederler.

Uzun vadeli ilişkiler için, genellikle entelektüel ihtiyaçlarına cevap verebilecek, ailelerinin ve yakın arkadaşlarının beklentilerini de karşılayabilecek, aynı sosyal çevreden insanları seçerler. Cinselliği de bu çevreden insanlarla yaşamayı seçerler.

Boğalar için seks her zaman büyük bir sayıdır. Bu yoğun bir duygusal işarettir: Beşinci duyuları ile dünyayı büyük ölçüde ilişkilendiren bu kişiler, cinselliği baskın olarak fiziksel temas yoluyla ifade ederler. Sevginin karşı konulmaz zevklerin karşılıklı paylaşımına dayandığına inanırlar.

Boğalar ile ilgili olarak Venüs’ün yönetiminden dolayı güçlü bir romantik olduklarına inanılır. Bu özellik onlara aşık oldukları kişiyi nasıl tavlayacakları konusunda içgüdüsel bir anlayış kazandırır. Meşhur süslenme, koku, yemek ve dokunma gücü gibi baştan çıkarma tekniklerini kullanarak, arzusunun nesnesini nasıl dize getireceğini tam olarak bilir.

Kimse Boğadan duygusal olarak daha uyandırıcı bir masaj yapamaz. Başka hiçbir burç, mum ışığında bir akşam yemeği için sahneyi nasıl etkileyici bir cinselliğe öncü olacak şekilde tasarlayacağını bilemez. Boğa için yemekler en belirgin afrodizyaktır, seks ise sevginin doğal ifadesidir.

Bu kişiler, en temel türden düzenli, doyurucu seks için güvenebileceğiniz fiziksel olarak güçlü ama duygusal olarak yumuşak insanlardır. Bununla birlikte, sevişirken özellikle yenilikçi veya maceracı olmak zorunda hissetmezler.

Anlamanız gereken şey, güvenliğin Boğalar için cinsel anlamda da önemli olmasıdır. Herhangi bir belirsizlik veya tahmin edilemezlik unsuru libidoyu azaltacaktır. Bir Boğanın romantik bir ilişkide mutlu olması için, paylaşılan maddi değerler, finansal istikrar ve çift olarak ekonomik ilerleme olasılığına dayanması gerekir. Cinsel olarak, bu burç oyun oynamakla pek ilgilenmez. Boğalarla ilgili olarak ne görüyorsanız gerçekte sahip oldukları karakter de odur.

Cinsel sadakat söz konusu olduğunda, Boğalar oldukça güvenilir olma ününe sahiptir. Boğalar özellikle doğası gereği maceracı olmadıkları ve aynı zamanda değişimden nefret ettikleri için, genellikle statükoyu tehlikeye atma riskine aşina oldukları şeylere sadık kalırlar. Bununla birlikte, düzenli memnuniyet gerektiren titiz bir cinsel iştahları vardır.

Boğaları Nasıl Kendinize Çekersiniz?

Boğalar kesinlikle zor bireyler olsa da, bu kişileri kendinize çekmek imkansız değildir.

Sabırlı Olun: Onları kendinize çekmek için bu kişilerin olmalısınız, bu yüzden acele etmeyin. Boğalar çok temkinlidir. Aceleci hissetmek istemezler, bu yüzden sadece zamanlarını ayırmalarına izin verin. Boğa insanının ilişki içine bodoslama atlaması beklenemez.

Kendinize Bakın: Tüm zıt düşüncelere rağmen, Boğalar dış görünüşe değer veriyor. Bu yüzden onları çekmek için iyi giyinmek gerekir. Özensiz kıyafetler ve taranmamış saçlar Boğayı etkilemez. Bakımlı kişileri severler.

Dürüst ve net olun: Boğa bireyleri basit ve açık bir iletişim ve etkin prosedürle çözülebilecek konularda aşırıya kaçmaktan nefret ediyor. Yani melodramatik olmayı bırakmalısınız. Ayrıca Boğalar, kariyerlerine odaklanır, böylece ilk hamlelerini yapmalarını önleyen duygularını kendilerine saklarlar. Onlara merak ettiğiniz şeyleri doğrudan sormaktan korkmayın.

Boğaların çok yönlü kişiliği, onları birçok farklı burçla uyumlu hale getirir. Boğa, en çok Yengeç, Oğlak ve Balık ile uyumludur.

Arkadaş ve Aile

Boğalar aile içinde sevgi dolu ve çok sadık bir üye olarak kabul edilir. Bu kişiler için aile her zaman birinci önceliktir. Yardımsever, destekleyici Boğanın her zaman sözlerini tuttuğu bilinir. Aile ritüellerini asla kaçırmaz; sevdikleriyle birlikte geçirdikleri zamana değer verirler. Hane halkı meseleleriyle yakından ilgilenir ve aile üyelerini korumaya meyillidir.

Sadık yoldaşlardır ve eski arkadaşlarını asla unutmazlar. Arkadaşların ve ailenin bir araya gelebileceği etkinlikler düzenlemekten zevk alırlar. Boğa arkadaşlıklarının birçoğu çocukluktan başlayarak bir ömür boyu sürecek kadar güçlüdür. Boğalar, zor zamanlarda arkadaşlarına yardım etmek için ellerinden geleni yapacaktır. Bu kişiler mutluluğu hayatın basitliğinde bulur ve en sevdikleri şeylerden biri arkadaşlarını ve ailelerini bir araya getirmektir.

Kariyer ve Para

Boğa, karşısındaki kişiler hak ettiğinde delegasyon yapma ve kredi verme konusunda mükemmel olan akıllı ve saygın bir liderdir. Boğa burcuna mensup kişi kariyerinde daime bir adım ileriye gitme mantığını izler. Zaman ve fırsat verildiğinde inanılmaz yaratıcı olabilirler. Boğanın sadık, adanmış özellikleri, doğal bir çalışkan ve mükemmel bir kazanan olmasını sağlar. Lüks aksesuarlar, Boğaların yoğun çalışma ve çabalarının tutarlı bir hatırlatıcısıdır. Kalıcılık ve titizlikle, birey hiç şüphesiz sağlam bir kariyer inşa edebilir.

Genel olarak, para ile arası iyi olarak tanımlanır. Boğanın pratik doğası, para biriktirme konusunda onları başarılı kılar. Boğa, uzun vadede güzel bir şekilde ödeme yapmayı vaat eden sağlam yatırım stratejilerini kendine çeker. Para harcamaktan çekinmezler, ancak gerektiğinde birikim yapabilecek kadar da tutumludurlar.

Sağlık

Boğalar sağlam bir yapıya ve doğumdan itibaren büyük bir fiziksel dayanıklılığa sahiptir, bu nedenle çocukluk döneminde herhangi bir sağlık problemi yaşamazlar. Ancak yaşlandıkça, yiyecek ve içeceklere aşırı düşkün olma eğilimindedirler ve kilo alabilirler. Ayrıca, bazen tıkanıklığa neden olabilecek hassas bir boğazları vardır. Arada bir hafif diyet ve düzenli egzersiz yapmaları gerekir. Bununla birlikte, düzenli egzersiz fikri çok çekici değilse, bahçe işleri veya başka bir açık hava aktivitesi kendilerine iyi gelecektir.

Muhtemel Sağlık Kaygıları

Boğa, soğuk algınlığı, öksürük ve boğaz ağrılarına sahip olma eğiliminde olabilir. KBB sistemleri ve sindirim sistemleri oldukça savunmasızdır. Bu burcu etkileyebilecek diğer hastalıklar obezite, bademcik iltihabı ve guatrdır. Boğalar yemeyi sevdikleri için ve pek çok hareket onlar için gerçekten arzulanan bir aktivite olmadığından, zinde ve fazla kilolu olabilirler. Ayrıca kas gerginliği, iltihap ve zedelenmelere yol açabilir.

Beslenme Düzeni

Boğaların, tiroid bezine faydalı yiyecekler yemeleri gerekir. Yiyeceklerinin bir tutam iyotlu tuza ihtiyacı bulunur. Balkabağı, karnabahar, salatalık, bezelye, badem bu kişiler için iyidir. Kilolarını artırabilecek nişastalı, şekerli ve yağlı yiyecekleri bırakmaları gerekir. Atıştırmalık olarak kereviz yiyebilirler. Güç kazanmak için et doğru bir tercihtir. Çikolata ve şekerlemelerden vazgeçmek yerine sadece mantıklı olup miktarı azaltmakta yarar vardır.

Fiziksel Yapı

Boğaların hoş bir yüzü bulunur, özellikle dolgun dudaklara sahiplerdir. Yüz şekilleri belirgin bir orta kısmı olan ovaldir. Burun yuvarlak ve kavislidir. Ten renkleri buğday olup, parlak saçlara sahiplerdir. Vücutları iyi orantılıdır. Görünüşlerini ciddiye alırlar ve zevkli bir şekilde şık kıyafetler giyerler. Tüm fiziksel özellikleri, aynı anda bir dereceye kadar güçlü zarafet izlenimi vermektedir.

Güzellik

Boğalar genellikle yumuşak bir cilde sahiptir ve mavi renk kendilerine epey yakışır. Çiçekli fularlar, parlak ruj ve oje gibi makyaj ürünleri üzerlerinde güzel durur. Duygusal insanlar oldukları için açık mor, pembe veya sarı gibi pastel renklerdeki kıyafetler içinde harika görünürler. Nazikçe yürümek konusunda bilinçlidirler. Çok seçicidirler ve bir akşam yürüyüşü olsa bile ne giyeceklerine karar vermek için zaman ayırırlar. İyi görünmeyi severler ve kıyafetlerine çok düşkündürler. Çoğunlukla pahalı ve kaliteli giyinmeyi tercih ederler.

Önceki İçerikAnosmia ile Nasıl Yaşanır?
Sonraki İçerikAnne Sütü Sarılığı Nedenleri ve Tedavisi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz